Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zlikwidowane zbory w Polsce  (Przeczytany 8391 razy)

Offline HARNAŚ

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #75 dnia: 14 Luty, 2020, 16:49 »
Bezpośrednio przed "wielkim łączeniem" był. Zebrania odbywały się w odnowionej prowizorce przy ul. 22 Lipca 22.
Na 22 lipca zawsze udawało się kiedyś zakończyć inwestycje , nawet gdyby to miało być zrobione prowizorycznie  :)


Offline Lechita

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #76 dnia: 15 Luty, 2020, 12:57 »
Toć to takie zadupia, że aż wstyd przywoływać. ;D

I teraz obraziłeś moje uczucia regionalno-patriotyczne  ;D  Nie wyobrażam sobie, że nie zostanę przeproszony za te "zadupia", proszę o słowo "prowincjonalne, spokojne miasteczka z dużym udziałem terenów zielonych"  ;D ;D ;D
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Roszada

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #77 dnia: 15 Luty, 2020, 13:00 »
Zauważ, że swoje "Trójmiasto też funkcjonuje" też do "zadupia" zaliczyłem. :)
Pewnie niechcący.  ;)
Bardziej mi nie o region chodziło, a o brzmienie nazw miejscowości. :)


Offline Lechita

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #78 dnia: 15 Luty, 2020, 13:01 »
Zauważ, że swoje "Trójmiasto też funkcjonuje" też do "zadupia" zaliczyłem. :)
Pewnie niechcący.  ;)
Bardziej mi nie o region chodziło, a o brzmienie nazw miejscowości. :)

Ok, czuję się ukontentowany  ;)
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Luty, 2020, 17:33 »
Tyle zborów rozwiązano , inne wchłonęły nieperspektywiczne . Ciekawe ilu obwodowych w związku z tym pracę straciło ?  :)

Licząc na oko. Czyli 12xx/ 16 to jest 75. To by się nawet zgadzało. Już jakiś czas temu słyszałem o '70'. Kiedyś była równa setka. Trzeba by zapytać w Nadarzynie. Oni i tak sporo kadry powymieniali. Starych wilków nie chcieli już mieć. Zbyt cwane bestie nie są mile widziane, więc urobili nową kadrę. Pozmieniało się wszystko. Nazwy, numery, granice.

Bezpośrednio przed "wielkim łączeniem" był. Zebrania odbywały się w odnowionej prowizorce przy ul. 22 Lipca 22.

Dlatego też postawiłem takie pytanie. 'Architektura' obiektu nie pozwalała go wpisać na mapę. Ale sama mapa nie pokazuje czy coś jest, a nie jest naniesione, czy nie jest, bo zostało zlikwidowane.

Ktoś, gdzieś pisał o Złoczewie. Jest tam jeszcze sala, zbór? Bo mapa nie pokazuje. Ktoś coś wie?



Offline Opatowianin

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Luty, 2020, 18:03 »
'Architektura' obiektu nie pozwalała go wpisać na mapę. Ale sama mapa nie pokazuje czy coś jest, a nie jest naniesione, czy nie jest, bo zostało zlikwidowane.

Znaczy że wyszukiwarka jw.org może ściemniać, jeśli coś jest mało reprezentatywne :( Dziwne w takim razie, że pokazuje zbór w Wisznicach (woj. lubelskie), gdzie zebrania odbywają się w Domu Kultury.
« Ostatnia zmiana: 15 Luty, 2020, 18:20 wysłana przez Opatowianin »


Offline Sóweczka

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Luty, 2020, 18:23 »


Ktoś, gdzieś pisał o Złoczewie. Jest tam jeszcze sala, zbór? Bo mapa nie pokazuje. Ktoś coś wie?


[/quote]

Zbór Złoczew został wchłonięty przez Sieradz Zachód


Offline trigger_finger

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 54
  • Polubień: 140
  • My psychiatrist said- maybe life isn't for everyon
Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Luty, 2020, 18:28 »
Ciekawe co Cię tak zaciekawiło 8-)

Dobrze znam tą miejscówkę :)


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Luty, 2020, 19:21 »
Znaczy że wyszukiwarka jw.org może ściemniać, jeśli coś jest mało reprezentatywne :( Dziwne w takim razie, że pokazuje zbór w Wisznicach (woj. lubelskie), gdzie zebrania odbywają się w Domu Kultury.
Może. Kiedyś pokazywała wszystko. Później coraz mniej. Później niby te legalne. Tak więc Dom Kultury nie powinien być ujęty. Stąd też moje pytania w stylu: co, gdzie, słychać? Pytań o to, kto jeszcze żyje to już nie chcę zadawać.

Zbór Złoczew został wchłonięty przez Sieradz Zachód
Fenkju!

Dobrze znam tą miejscówkę :)
Ordynator grona starszych stamtąd, to jeszcze żyje? Znasz jakieś dziewczyny ze Zgorzelca? Jedną bym przytulił i wyściskał za to, że kiedyś tego nie zrobiłem. ;)


Offline on-on

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Luty, 2020, 22:29 »
Cytuj
Jedną bym przytulił i wyściskał za to, że kiedyś tego nie zrobiłem
Tylko nie mów, że chodzi o Martę. ;)



Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #85 dnia: 16 Luty, 2020, 11:18 »
Tylko nie mów, że chodzi o Martę. ;)

To nie była Marta. Myśmy się nie poznali w Zgorzelcu. Potem wyszła za maż i wyjechała.
Był Taki zbór Korfantów. Teraz widzę, że już nie ma. Kto wie, gdzie poszli?


Offline Opatowianin

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #86 dnia: 29 Marzec, 2020, 08:52 »
Z wyszukiwarki zniknął zbór Hrebenne (chodzi o Hrebenne koło Horodła, nie to z przejściem granicznym). W pobliskim Hrubieszowie uchowały się oba.