Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zlikwidowane zbory w Polsce  (Przeczytany 8355 razy)

Offline Roszada

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Luty, 2020, 16:17 »
Pewnie część racji masz!  :)

Patrzyłem w niemieckich NSK wydawanych do roku 2015, ale nie chwalili się tam zborami polskimi.
A my się chwalimy innymi zborami:

*** km 4/15 s. 8 Ogłoszenia ***
Pragniemy poinformować, że w styczniu 2015 roku powstały dwa nowe zbory rosyjskojęzyczne: w Katowicach i we Wrocławiu. Obecnie w Polsce działa 8 zborów i 7 grup angielskich, 6 zborów i 8 grup rosyjskich, zbór i grupa ormiańska, zbór ukraiński oraz grupy: arabska, 4 bułgarskie, 2 chińskie, 2 hiszpańskie, litewska, rumuńska, turecka, 3 wietnamskie i włoska. Oprócz tego mamy 11 zborów i 52 grupy polskiego języka migowego. Łącznie na terenie obcojęzycznym wysila się blisko 2000 głosicieli, z których 500 to pionierzy stali.

To było ostatnie ogłoszenie o powstawaniu zborów. Życie i służba już tego nie podaje. :(

O Niemczech tylko to:

*** km 3/15 s. 8 Ogłoszenia ***
Dnia 9 listopada 2014 roku w Sali Zgromadzeń w Łodzi zakończyła naukę 5 klasa Kursu Biblijnego dla Małżeństw. Ze szkolenia skorzystało 13 małżeństw, które usługują na terenie Bułgarii, Irlandii, Niemiec, Polski i Słowenii. Pięć par z Polski zaproszono do służby w charakterze tymczasowych pionierów specjalnych, a jedno małżeństwo do usługiwania w programie budowlanym.

« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2020, 16:51 wysłana przez Roszada »


Offline Vog

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Luty, 2020, 22:07 »
Woj. małopolskie - Brzeszcze - dwa zbory połączono w jeden. Salę, która była wybudowana jako przybudówka domu jednorodzinnego straciła status SK jako nieprzystosowana do standardów unijnych, a bracia dojeżdżają na zebrania do położonej nieopodal Woli.


Offline Matylda

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Luty, 2020, 23:32 »
Jak mi wymieni autor wątku nazwy połączonych zborów z miast, a nie z wioch, to może wejdę do dyskusji. Na początek daję 'dychę'. Kto przebija?
Nie musisz wchodzić do dyskusji. Zaoszczędzić sobie energię na co inne.
Pamiętaj że "cham" z wiochy zawsze jakoś do tramwaju wsiadzie i wody z bidetu się też nie napije bo za nisko klękać. A głupi miastuch pojedzie na wieś i na yutubie filmik zamiesci jak go indyk atakował i zpointuje że indyki agresywne sam.
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2020, 23:41 wysłana przez Matylda »


Offline Technolog

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Luty, 2020, 09:11 »
Jak mi wymieni autor wątku nazwy połączonych zborów z miast, a nie z wioch, to może wejdę do dyskusji. Na początek daję 'dychę'. Kto przebija?
Poznań lata ok 2014-16, nie pamiętam dokładnie. Były dwa zbory Wilda, zrobiono jeden i przeniesiono część do zboru Dębiec. Jakiś czas później, zlikwidowano Świerczewo, część przeniesiono do Lubonia, a część do Dębca. W tym samym okresie zlikwidowano też jeden ze zborów w tej samej okolicy, nazwy nie pamiętam, i część przeniesiono do zboru Górczyn.


Offline Opatowianin

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: 09 Luty, 2020, 14:23 »
Zagadką dla mnie pozostaje Otwock (woj. mazowieckie). Pod koniec lat 90. były tam 3 zbory, kilka lat temu - 2 (to na mur beton). Nie jestem stuprocentowo pewien, czy były zbory w pobliskich miasteczkach - Józefowie i Karczewie. Jednak w wyszukiwarce można znaleźć w najbliższej okolicy tylko zbory: Warszawa-Falenica i Celestynów.
Trudno uwierzyć - choć stale rośnie wielka rzesza wychodzących żywo z wielkiego (orgowskiego) ucisku - żeby w 40-tysięcznym Otwocku i okolicy wszystkie zbory wyparowały! Rozdzielenie otwockich i podotwockich "owieczek" między Falenicę i Celestynów też nie wydaje się prawdopodobne (tym bardziej,  że celestynowianom nakazano podróżować na zebrania aż do Mińska Mazowieckiego). Może ktoś wie coś więcej?
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2020, 14:31 wysłana przez Opatowianin »


Offline Roszada

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: 09 Luty, 2020, 14:55 »
Brat Kardyga może coś wiecej wie o tych miejscowościach.


Offline Johnny

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 69
  • Polubień: 204
  • „Religion is a snare and a racket.”
Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Luty, 2020, 14:58 »
Żywiec - w roku pańskim 2019 zredukowano zbory z 3 do dwóch


Offline rychtar

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Luty, 2020, 15:39 »
Województwo Śląskie:
  • Chorzów - było 6 zborów, są 3 zbory.
  • Świętochłowice - było 2 zbory, jest 1 zbór. Aczkolwiek nie wiem, czy nie przywrócili swoimi manipulacjami 2 zbory.

Na terenie sali królestwa w Chorzowie funkcjonowało aż osiem zborów, dwa ze Świętochłowic i sześć z Chorzowa. Teraz działa chyba tyle samo zborów ale 1 lub 2 ze Świętochłowic, 3 z Chorzowa i kilka z Katowic.

Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Opatowianin

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Luty, 2020, 15:53 »
woj. podkarpackie - Przemyśl (były 4, są 2)


Offline Roszada

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: 09 Luty, 2020, 17:59 »
A może główne łączenie zborów jeszcze przed nami? :)
Może reforma dopiero wkroczy?  ;)

Przypominam, dla ubarwienia słowa CK na kwiecień 2020 r.:

"Ostatnio podjęto starania, żeby jak najefektywniej wykorzystywać Sale Królestwa. Z tego powodu niektóre zbory łączy się z innymi i przesuwa ich granice. Dzięki temu oszczędza się dużo ofiarowanych środków. Z drugiej strony wymaga to od niektórych głosicieli dostosowania się do nowych okoliczności. Być może należeli oni do jakiegoś zboru od lat  i mieli w nim wielu przyjaciół. Zostali jednak poproszeni o przeniesienie się do innego. Kiedy Jezus widzi, że jego naśladowcy lojalnie popierają to postanowienie, z pewnością bardzo się cieszy!" (Strażnica kwiecień 2020 s. 24-25).
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2020, 19:20 wysłana przez Roszada »


Offline Opatowianin

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: 09 Luty, 2020, 19:20 »
A może główne łączenie zborów jeszcze przed nami? :)
Może reforma dopiero wkroczy?  ;)

Przypominam, dla ubarwienia słowa CK na kwiecień 2020 r.:

"Ostatnio podjęto starania, żeby jak najefektywniej wykorzystywać Sale Królestwa. Z tego powodu niektóre zbory łączy się z innymi i przesuwa ich granice. Dzięki temu oszczędza się dużo ofiarowanych środków. Z drugiej strony wymaga to od niektórych głosicieli dostosowania się do nowych okoliczności. Być może należeli oni do jakiegoś zboru od lat  i mieli w nim wielu przyjaciół. Zostali jednak poproszeni o przeniesienie się do innego. Kiedy Jezus widzi, że jego naśladowcy lojalnie popierają to postanowienie, z pewnością bardzo się cieszy!" (Strażnica kwiecień 2020 s. 24-25).
Dodatkowym czynnikiem mogącym zniechęcać "owieczki" jest likwidacja dla niektórych zborów zebrań na miejscu, np. zbór "Celestynów" dojeżdża teraz na salę w Mińsku Mazowieckim (ok. 25 km), zbór "Rabka" na salę w Nowym Targu (ok. 20 km), zbór "Kępno" na salę w Sycowie (ok. 20 km) itp. Jeszcze jeden przykład kompletnego nieliczenia się z potrzebami szeregowych głosicieli... :(
(poprawiłem zauważony poniewczasie błąd gramatyczny)

Taaa... Być może mieli od lat zebrania w swojej miejscowości. Zostali jednak zmuszeni dojeżdżać nawet 30 km. I na pewno bardzo się cieszą z tego postanowienia!!! :-X
« Ostatnia zmiana: 09 Luty, 2020, 19:25 wysłana przez Opatowianin »


Offline Takajaja

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Luty, 2020, 19:27 »
(poprawiłem zauważony poniewczasie błąd gramatyczny)

Taaa... Być może mieli od lat zebrania w swojej miejscowości. Zostali jednak zmuszeni dojeżdżać nawet 30 km. I na pewno bardzo się cieszą z tego postanowienia!!! :-X

Może przez to bedzie mniejsza frekwencja. Co spowoduje detox od "świetych nauk" i wtedy zaczną coś myśleć...oby. Daj Boze :))


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Luty, 2020, 22:07 »
5 zborów w Puławach, zbór w Połczynie-Zdroju, 2 zbory w Białogardzie - było to w drugiej połowie ostatniej dekady tamtego tysiąclecia naszej ery.
Tak w owych czasach stało na liście w nadarzyńskiej portierni.

No dobra. Widzę, ze inaczej nie będzie.
Jak stało od tamtego tysiąclecia, to gratuluje.

O Białogard nie pytałem, ale w gratisie dostałem. Dzięki. Wkleiłeś mi to samo co wcześniej. Połczyn - jest, był, czy będzie? Puławy - skąd 5 jak były 3 a teraz są 3.

Zacznę od pisma obrazkowego. Podobno Sumerowie pojmują z marszu.
Mnie nie interesuję, czy ktoś dziś jadł śniadanie. Mnie interesuje łyżka, którą jadł płatki śniadaniowe moczone w mleku. To, że jadł lewą ręką, to wiem. Producent płatków jest dla mnie raczej przewidywalny.

Technologa zapytam, czy sala w miejscowości A jest różowa, to powie mi: nie wiem, tak, pójdę sprawdzić, w 2014 była zielona, inne warianty. Jeśli ktoś napisze, że w zborze Sejny umarła ciocia Gienia, i informacja będzie obarczona błędem, bo umarł brat Eugeniusz, to jest ok. Zawsze to jakieś coś.

Dlatego jestem wdzięczny tym, którzy coś podpowiedzieli z tzw live. Może w przestrzeni publicznej, może na privie. Jest to jakaś wiedza.
Jednak, jeśli co drugi wątek mam wklejki ze statystyk orgowych, które już są na stronach orgowych, to powstaje u mnie pytanie: gdzie jest wiedza?
Wczoraj w 3 (słownie: trzech) różnych postach dostałem link do psa. Chyba pójdę do sąsiadki i zrobię zdjęcie pasa z ogonkiem, i zamieszczę na forum. Gdzie jest pies pogrzebany, to już wiedzą inteligentni.

Gdybym chciał znaleźć kogoś, kto umie podyskutować (nie tłumaczyć) fenomen 19% wzrostu w Turcji, to długo poczekam. Ale taką osobę docenię. Nawet jeśli większość z tego co wie, mieści się w granicach 'gdybania'. Ze zwierzętami jest podobnie. Jedni karmią 'suchą karmą', inni jedzeniem. Różnice widzisz momentalnie.

Rozumiem też, że do wiedzy ciężko dotrzeć. łatwiej bagno przepłynąć. Przeczytasz 1000 książek. Stwierdzasz, że 999 jest do wywalenia. Powtarzają się. Nie wiadomo, kto od kogo zrzynał. Wszyscy maja tyle przed nazwiskiem, żeby lepiej płacili. Ale ta jedna jest cenna. Tak jest wszędzie. Trochę się rozpisałem, żeby było zrozumiale, i żeby 'pingponga' nie było. To, że 'wiocha' wychodzi, to nie od dziś wiadomo. To wartość dodana ;D


Offline Matylda

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Luty, 2020, 22:17 »
Boże Ty widzisz i nie grzmisz🙄


Offline falafel

Odp: Zlikwidowane zbory w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Luty, 2020, 22:36 »
Pisałem kiedyś cały temat o reorganizacja w Poznaniu i okolicach ale nie mogę go znaleźć. Tak na skróty z tego co jeszcze pamiętam. Zniknęły zbory: Poznań Garbary, Poznań Arena Poznań Sobieskiego, Poznań Zacisze, Jedne z dwóch Winograd. W okolicach też polikwidowano np Murowana Gosline, Oborniki, Kazmierz, Stęszew, jeden ze zbiorów w Słupcy, Wieleń, Wronki. Efektem tego niektórzy mają nawet i po 40 km na salę.