Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Cześć wszystkim! :)  (Przeczytany 1576 razy)

Offline Youshviak

Cześć wszystkim! :)
« dnia: 02 Luty, 2020, 13:53 »
Cześć, jestem Youshviak! Czytałem i zarejestrowałem się na tym Forum już jakiś czas temu, a teraz postanowiłem się z Wami przywitać :) W wieku 15 lat wziąłem chrzest, a w wieku 24 lat - w roku 2019 sam odszedłem z orga. W sumie to od urodzenia byłem wychowywany przez mamę w tej religii. Wziąłem chrzest, bo wierzyłem, że to jedyna prawdziwa religia. Przecież wszyscy Ci fajni ludzie, moi znajomi, mama, młodszy brat w to wierzyli, więc to musiała być prawda ;p Tak wtedy myślałem. Oczywiście jako tak młody człowiek nie zdawałem sobie sprawy z wielu rzeczy i moje spojrzenie na świat było bardzo ograniczone. Jednak nie do końca zawsze byłem szczęśliwy. Jako, że w szkole dobrze się uczyłem to miałem wątpliwości co do tego jak nauka tłumaczy pewne rzeczy, a jak robi to Biblia. Czasami mało prawdopodobne wydawały mi się sytuacje opisane w Biblii - te wszystkie cuda, gadanie z płonącym krzakiem, potop itp. Ale jakoś za dużo o tym nie myślałem, jakoś sobie to tłumaczyłem i dalej byłem zaangażowany w bycie Świadkiem.
Z czasem było coraz mniej zadowolenia z życia, coraz więcej pytań i zastanawiania się nad życiem i jego sensem. Aż w końcu zacząłem szukać informacji w innych źródłach niż tych jedynych właściwych ;) Znalazłem to forum, dowiedziałem się o aferze pedofilskiej, o historii Świadków, o roku 1975, o zmienności nauk, np. nauce o pokoleniu. Postanowiłem żyć w zgodzie z własnym sumieniem i odejść z tej organizacji.
Oczywiście nie było to łatwe. Wiedziałem, że stracę wszystkich znajomych, dziewczynę i przede wszystkim ucierpią moje relacje z mamą i bratem. Byłem już samodzielny, miałem fajną pracę, znalazłem świetnych przyjaciół "ze świata" którzy mnie wspierali i mogłem na nich liczyć, miałem też dalszą rodzinę, która nie była Świadkami. W marcu tamtego roku napisałem list i odszedłem. Oczywiście było to bardzo bolesne dla mnie, jak i dla mojej mamy i brata. Nasze relacje są bardzo słabe, oficjalne, bez uczuć. Wiem, że oni bardzo cierpią. Jednak nie dało się inaczej. Być może jeszcze przejrzą na oczy, być może nigdy. Chciałbym żeby również się obudzili, bo bardzo ich kocham.
Ja jednak dzięki tej decyzji stałem się wolnym i szczęśliwym człowiekiem z czystym sumieniem. Starych znajomych zastąpiłem nowymi, może nawet lepszymi, bo ich przyjaźń nie jest warunkowa jak w tej "przepełnionej miłością" organizacji.
Jestem agnostykiem. Z żadną religią nie chcę mieć nic wspólnego. Wg. mnie każda religia to w mniejszym bądź większym stopniu narzędzie do rządzenia ludźmi i wyciągania z nich pieniędzy. Nie wiem czy Bóg istnieje, być może nigdy się nie dowiem. Jestem bardziej skłonny wierzyć, że Boga nie ma i bardziej wierzę w to, co mówi nauka na temat powstania wszechświata, naszej planety, życia i ludzi. Skupiam się na tym, prawdopodobnie jedynym życiu. Chcę żyć tak, żeby być szczęśliwym i przynosić szczęście innym.
Jestem na tym forum, bo lubię wiedzieć co tam "ciekawego" dzieje się w tej organizacji. Jestem ciekaw co przyniesie przyszłość i z niecierpliwieniem czekam na wieści o potknięciach, upadkach i porażkach organizacji, które dla nas są dobrymi wieściami ;)
Być może znajdę tu też jakichś fajnych ludzi. Być może uda się nawiązać jakieś ciekawe znajomości.
Pozdrawiam Was Wszystkich ;)


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty, 2020, 13:55 »
Pierwszy  ;D
Super , że młodzi ludzie nie marnują już lat na sekciarskie dyrdymały
« Ostatnia zmiana: 02 Luty, 2020, 13:57 wysłana przez HARNAŚ »


Offline gerontas

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty, 2020, 14:11 »
Cześć Youshviak
Gratuluję odwagi.
Fajnie, że uwolniłeś się od sekty w stosunkowo młodym wieku.
To bardzo dobrze, że czujesz się szczęśliwy jako wolna osoba - myślę, że wolność jest jedną z najważniejszych wartości dla każdego człowieka.
Życzę Ci z całego serca dobrych relacji z mamą i bratem.


Offline hiacynta

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty, 2020, 14:28 »
Witaj młody człowieku 🙂🙂Bardzo się cieszę, że jesteś odważny walczysz o swoje życie wolne od wszelkiego rodzaju sekt. Żyj szczesliwie i powodzenia Ci życzę fajnie, że masz przy sobie osoby które Cię wspierają.


Offline Cielec Kierowniczy

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty, 2020, 14:29 »
Cześć
I ja chciałbym Tobie pogratulować wyjścia z sekty.
Całe życie przed Tobą, a jak widać, potrafisz już podejmować ważne decyzje życiowe.
Powodzenia i pozdro.


Offline Matylda

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty, 2020, 14:32 »
Cześć Youshviak :),brzmi jak Juźwiak :P
Identyczną jak Twoja decyzję podjęłam 32-33 lata temu :-*Ups ale czas leci.Nie żałuję ani jednej chwili.Moja decyzja była o wiel bardziej instynktowna bo nie było skąd czerpać wiedzy ale też mnie uwierały przekazy o płonącym krzaku,rozstąpionym morzu i człowieku w brzuchu wieloryba.
Ponad to obyczajowa strona organizacji pozostawiała wiele do zyczenia.
Nie udało mi się mamy ani młodszych sióstr po dziś dzień nawrócić na myślenie.Po 2016 roku moi bliscy wręcz zaostrzyli rygory i po bardzo nieprzyjemnej wymianie zdań,nie mamy już żadnego kontaktu.Trzeba się z tym liczyć.Mimo to warto ponieść tą cenę żeby żyć w zgodzie ze sobą i z przyjemnością patrzeć w lustro rano przy myciu zębów.
Witaj na forum.Z całego mojego serducha życzę ci samych najlepszości w życiu :)


Offline Roszada

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty, 2020, 14:48 »
Hej!
Cieszę, się, że mamy z Ciebie świeżą krew. :)
Tak jak Ty któryś odszedł w 2019.
Najbardziej cieszy mnie to pokolenie stojakowo-wózkowe.
Te osoby sprzed 10 lat, co odeszły, to już zamknięta historia.
Owszem, cieszę się też z nich, bo wnoszą dawniejsze zwyczaje i 'tradycję'.
Ale chcemy widzieć tu ciągle sztafetę pokoleń. Tak jak z tym 'pokoleniem' CK. :)


Offline Takajaja

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty, 2020, 15:17 »
Ja również Witam Serdecznie :-))
Fajnie że nas coraz więcej....to znak że ich coraz mniej.

Wspolczuje sytuacji :-((

Tak sobie myślę, że gdy są tu osoby tak jak Ty. Z ktorymi rodzina zerwała kontakt przez jakże straszny ostracyzm. To niezłe świadectwo pada na ORG gdy mowicie o tym swoim znajomym ze świata. To zapewne dla nich jest niewyobrazalne i w XXI wieku nie realne dla nich.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty, 2020, 16:06 »
Witaj YOUSHVIAK
Są narodziny i jest śmierć, po zimie następuje wiosna, potem lato, jesień, natomiast w życie wpisany jest rozwój i przemijanie, więc trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć a TY jesteś tego jawnym przykładem.
PS: Troszeczkę plątał się język gdy czytałem ''Youshviak'', jednak Twój Nick brzmi tajemnie ale dostojnie  :)


Offline HARNAŚ

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty, 2020, 16:09 »
Nadaszyniak , zrób coś ze sobą bo sie bojam Ciebie .  ;D


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty, 2020, 16:14 »
Nadaszyniak , zrób coś ze sobą bo sie bojam Ciebie .  ;D
Witaj Harnaś:
Jak masz potrzebę wejdź w moją spiżarnię , to prywatny wątek Naszego nowego członka ''z dalekiego wschodu, gdzie kwitnie wiśnia''  :)


Offline Proctor

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Luty, 2020, 16:50 »
Nadaszyniak , zrób coś ze sobą bo sie bojam Ciebie .  ;D
Nadaszyniak postanowił sprowokować innych swoim avatarem. Tylko po co?


Marzena

  • Gość
Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Luty, 2020, 17:24 »
Cześć


Offline Sinéad

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Luty, 2020, 19:30 »
Hej hej Youshviaku!!!
2018 - p.i.m.o.


Offline Tiquill

Odp: Cześć wszystkim! :)
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Luty, 2020, 21:22 »
Witam i pozdrawiam nowego użytkownika.