Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane  (Przeczytany 2281 razy)


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń, 2020, 18:19 »
Pierwszy kwiatek:

"Mimo że nasi sąsiedzi, koledzy z pracy lub ze szkoły mogą mieć jakieś dobre cechy, to czy są dla nas dobrym towarzystwem?" (Życie i służba kwiecień 2020 s. 6).

Poniżej zapomnieli dodać: Żadnych zbiórek pieniędzy. ;D
Pewnie dlatego, że są. :)

"KAMPANIA ZAPRASZANIA NA PAMIĄTKĘ (od 14 marca do 7 kwietnia):
„Chcemy zaprosić pana na szczególną uroczystość, na którą przyjdą miliony osób. Chodzi o rocznicę śmierci Jezusa”. Wręcz rozmówcy zaproszenie. „Na zaproszeniu podano, gdzie i kiedy odbędzie się ta uroczystość w naszej okolicy. Zapraszamy też na specjalne przemówienie, które zostanie wygłoszone w weekend przed tą uroczystością”.
Następnym razem, jeśli okazano zainteresowanie: Dlaczego Jezus umarł?
" (jw. s. 1).

A "pań" nie zapraszają? ;)


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń, 2020, 19:04 »
No kluczowe zdanie Strażnicy, najważniejsze na świecie:

„Chociaż świat zmaga się z poważnymi problemami, ponad 8 milionów ludzi w 240 krajach głosi dobrą nowinę o Królestwie Bożym w ponad 1000 języków. Coś takiego nie działo się nigdy wcześniej” (Strażnica Nr 2, 2020 s. 9).

Za pół roku będzie 1010 języków i ponad 9 milionów i też napiszą, jak zawsze:

"Coś takiego nie działo się nigdy wcześniej".

W 2006 pisali:

*** w06 1.2 s. 25” ***
Nigdy wcześniej „ta dobra nowina o królestwie” nie była głoszona na tak ogromną skalę. I nigdy wcześniej nie było na ziemi tylu wiernych sług Jehowy.


Offline Vog

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń, 2020, 19:14 »
Skąd oni biorą te 240 krajów?


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń, 2020, 19:18 »
Skąd oni biorą te 240 krajów?
Niektóre wyspy czy dominia liczą oddzielnie.
Np. Wyspy Owcze, Gibraltar, Grenlandia, Madera.
Kiedyś nawet Alaskę wymieniali osobno.
Przybyło im po rozpadzie ZSRR, Jugosławii i Czechosłowacji. :)

Ale za to biur oddziałów ubywa, bo się łączą.

*** syr19 s. 2 Najważniejsze dane z roku 2019 ***
Liczba Oddziałów:  87
Liczba krajów:  240



Offline josh82

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń, 2020, 19:33 »
Dobrą nowinę głoszą w ponad 1000 języków, ale Biblię (w całości lub części) wydali zaledwie w 129.

"Przekład Nowego Świata w kolejnych językach
DO 31 sierpnia 2015 roku Przekład Nowego Świata został przetłumaczony w całości lub w części na 129 języków. Wszystkie te wersje są dostępne w serwisie jw.org, a siedem z nich to przekłady na języki migowe. W roku służbowym 2015 ukazały się następujące wydania:"

https://www.jw.org/pl/biblioteka/ksi%C4%85%C5%BCki/rocznik-2016/ciekawe-wydarzenia/przeklad-nowego-swiata-wiecej-jezykow/


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń, 2020, 19:38 »
No trochę wzrosło:

ŚJ wydają Strażnicę w 369 językach (Strażnica Nr 2, 2020 s. 2). Było 357.

ŚJ sami przyznają, że wydali Biblię w całości lub w części zaledwie w 180 językach (Przebudźcie się! Nr 3, 2019 s. 15).

Cóż to wobec 3350 języków, w których wydaje Biblię lub jej części KK i protestantyzm (Przebudźcie się! Nr 3, 2019 s. 14).

 ŚJ potrzebna jest jednak bardziej Strażnica niż Biblia (widać to porównując ilości języków, w których ŚJ wydają Strażnicę i Biblię), bo ona jest do niej ich komentarzem (inne publikacje ŚJ wydają w przeszło 900 językach – Strażnica listopad 2019 s. 25).

ŚJ piszą: „Studium Strażnicy to studium Biblii” (Strażnica maj 2019 s. 28).


Offline ihtis

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń, 2020, 23:51 »

"KAMPANIA ZAPRASZANIA NA PAMIĄTKĘ (od 14 marca do 7 kwietnia):
Chodzi o rocznicę śmierci Jezusa” (podkreślenie ihtis).
" (jw. s. 1).

1. Czy Jezus kazał obchodzić rocznice Jego śmierci?

2. Będąc precyzyjnym, Jezus nie umarł w dniu spożycia Paschy. A więc Towarzystwo obchodzi rocznice śmierci w innym dniu niż śmierć nastąpiła.

3. Chrześcijanie z radością obchodzą narodzenie Pana, a Strażnica obchodzi rocznicę śmierci.... cóż...

4. Jezus powiedział "To czyńcie na Moją pamiątkę". Chodziło o spożywanie Paschy. Umarł potem. Skąd więc ŚJ wzięli konieczność obchodzenia rocznicy śmierci.... co za bzdura.
 
.... itd. Co myślicie o tym?


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Styczeń, 2020, 08:40 »
1. Czy Jezus kazał obchodzić rocznice Jego śmierci?

2. Będąc precyzyjnym, Jezus nie umarł w dniu spożycia Paschy. A więc Towarzystwo obchodzi rocznice śmierci w innym dniu niż śmierć nastąpiła.

3. Chrześcijanie z radością obchodzą narodzenie Pana, a Strażnica obchodzi rocznicę śmierci.... cóż...

4. Jezus powiedział "To czyńcie na Moją pamiątkę". Chodziło o spożywanie Paschy. Umarł potem. Skąd więc ŚJ wzięli konieczność obchodzenia rocznicy śmierci.... co za bzdura.
 
.... itd. Co myślicie o tym?

Ja myślę że to nie ma znaczenia co Jezus powiedział bo każdy i tak robi jak mu pasuje.
Jak powiedział wyraźnie i bardzo prosto można się do tego zastosować, to mało kto się do tego stosuje

A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: pusta głowo, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.

A jak powiedział żeby spożywać jego ciało i krew, co nie do końca jest jasne i jak ktoś się wgłębi to raczej odejdzie do wniosku że tak nie mógł powiedzieć, to większość próbuje się do tego stosować, dziwna tak logika wierzących ;)
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Styczeń, 2020, 11:57 »
(...) dziwna tak logika wierzących ;)

Dziwna to mało powiedziane. Przeczytaj tylko to co zacytowałeś.
Zdaje się, że w Biblii są zapisane słowa Jezusa: 'to czyńcie na moją pamiątkę'. Osobiście nie wiem o co chodzi, ale tyle doczytałem.
Będąc precyzyjnym Jezus umarł w dniu paschy. To precyzja kalendarza żydowskiego z tamtych lat. O precyzji mówiąc więcej, trzeba się zastanowić, dlaczego tą całą paschę żydzi, świadki, katolicy, prawosławni, i inni, obchodzą w innych terminach.
Narodzenie pana - data nieznana. A obchodzą. Wielka radość. Narzędzie zbrodni, czyli śmierci, wieszają nad drzwiami, albo na szyi, albo na każdym możliwym skrzyżowaniu. To z czego się radują? Z narodzin czy ze śmierci?
Co o tym myślicie? Rocznica śmierci opisana w 4 punktach. Pisać takiemu na nagrobku, kiedy umarł?
To jest idea chrześcijaństwa. Z żydowskiego Jezusa, który w połowie jest z 'innych dziedzin'. Już nie mówiąc o tym, że jest Bogiem.
O jego matce nawet pisać szkoda. Wiadomo, każdy Bóg musi się urodzić. Można sobie wybrać dowolna matkę. Częstochowską, czarną, a nawet matkę drożdżową.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń, 2020, 12:06 wysłana przez Moyses »


Offline Roszada

Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Styczeń, 2020, 12:15 »
Cytuj
Narzędzie zbrodni, czyli śmierci, wieszają nad drzwiami, albo na szyi
A gdzie wieszają narzędzie zbawienia?

To tak dla przekory z Biblii ŚJ:

„Wiemy, że naszą starą osobowość przybito razem z nim do pala, żeby nasze grzeszne ciało nie miało nad nami władzy i żebyśmy nie byli już niewolnikami grzechu” (Rz 6:6)

„Razem z Chrystusem zostałem przybity do pala. I już nie ja żyję, ale żyje we mnie Chrystus. Tak naprawdę żyjąc teraz, żyję dzięki wierze w Syna Bożego, który mnie pokochał i oddał za mnie samego siebie(...)” (Gal 2:20)

Tak więc może oni nie wieszają narzędzia zbrodni, ale narzędzie wybawienia? ;)


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Marzec, 2020, 20:42 »
(mtg): zaproszenie na WIECZOREK w kwietniu 2020


Marzena

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marzec, 2020, 20:43 »
(mtg): zaproszenie na WIECZOREK w kwietniu 2020

Za chlebek podziękuję, ale wina nie odmówię😁
 


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Marzec, 2020, 20:47 »
Za chlebek podziękuję, ale wina nie odmówię😁

Witaj Marzena
Mam kłopot, bo nie wiem ile zmówić flachę, transporter czy tira  >:D >:D


Marzena

  • Gość
Odp: Strażnica Nr 2 i Życie i służba kwiecień 2020 opublikowane
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Marzec, 2020, 20:53 »

Witaj Marzena
Mam kłopot, bo nie wiem ile zmówić flachę, transporter czy tira  >:D >:D

Nie bądźmy skromni dwa tiry wystarczą  >:D