Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew  (Przeczytany 17460 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #120 dnia: 21 Czerwiec, 2020, 13:28 »
Czyżby ŚJ już tak bardzo zmienili swoją książkę, którą usilnie nazywają Biblią? Zaprawdę, powiadam wam, że w mojej starej "Czarnej Biblii" świadkowej jest wyraźnie napisane jak na temat krwi Pan wyrzekł takie słowa: „Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli nie pijecie krwi, nie macie życia w sobie. Kto pije krew, ten ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim; bo moja krew jest prawdziwym napojem. Kto pije moją krew, ten pozostaje w jedności ze mną, a ja w jedności z nim." No ale Świadkowie jak wiadomo, mają pozostawać nie w jedności z Panem a w jedności z CK. A sytuacja w której ktoś z CK oddaje choćby ćwierć litra krwi dla bliźniego jest już absurdalna a co dopiero aby ofiarował całą swą krew za innych.  ;)


Offline Letnia

Odp: Krew
« Odpowiedź #121 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 07:43 »
Witam witam ❤️ oczywiście robię postępy i wejście do ziemskiej organizacji Jehowy jest dla mnie coraz bliższe. Dlatego też nie spożywam krwi i stąd też mój sprzeciw aby odmawiać transfuzji. Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę ❤️


Offline Takajaja

Odp: Krew
« Odpowiedź #122 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 08:18 »
Witam witam ❤️ oczywiście robię postępy i wejście do ziemskiej organizacji Jehowy jest dla mnie coraz bliższe. Dlatego też nie spożywam krwi i stąd też mój sprzeciw aby odmawiać transfuzji. Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę ❤️

A to jakaś kampania??🤔

Widze ze komus sie coś udzieliło....bo w dwoch wątkach o krwi..i ten jeszcze czerwony znaczek

Brakuje jeszcze wyborczego wehikułu i hasła....😂
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2020, 08:21 wysłana przez Takajaja »


Offline Letnia

Odp: Krew
« Odpowiedź #123 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 08:30 »
Kampania jest od tysięcy lat. ❤️❤️❤️


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #124 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 08:36 »
Kampania jest od tysięcy lat. ❤️❤️❤️

Od ilu tysięcy? Bo od prawie dwóch tysięcy lat, za przyzwoleniem Jezusa Chrystusa i Pawła, chrześcijanom wolno jest spożywać krew.
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2020, 08:40 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Letnia

Odp: Krew
« Odpowiedź #125 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 09:42 »
Od ilu tysięcy? Bo od prawie dwóch tysięcy lat, za przyzwoleniem Jezusa Chrystusa i Pawła, chrześcijanom wolno jest spożywać krew.

Witaj bracie ❤️ możesz podać gdzie Jezus pozwala spożywać krew i ciało ? Bo jeśli masz na myśli ustanowienie Pamiątki to nawet tam nikt nie pił krwi i nie jadł ciała Jezusa literalnie.  Tymczasem w Dz 15,20 nakaz powstrzymywania się od krwii został po raz kolejny w Biblii potwierdzony , pozdrawiam ❤️❤️❤️


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Krew
« Odpowiedź #126 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 10:25 »
Witaj bracie ❤️ możesz podać gdzie Jezus pozwala spożywać krew i ciało ? Bo jeśli masz na myśli ustanowienie Pamiątki to nawet tam nikt nie pił krwi i nie jadł ciała Jezusa literalnie.  Tymczasem w Dz 15,20 nakaz powstrzymywania się od krwii został po raz kolejny w Biblii potwierdzony , pozdrawiam ❤️❤️❤️

Witaj Letnia, nie wiem czy wiesz, ale Mojżeszowi potłukły się tablice z przykazaniami które podyktował mu Bóg . Mojżesz zrobił nowe tablice i Bóg mu podyktował jeszcze raz przykazania i moje pytanie które są ważniejsze ? Te pierwsze czy te drugie ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Blue

Odp: Krew
« Odpowiedź #127 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 10:29 »
Witaj bracie ❤️ możesz podać gdzie Jezus pozwala spożywać krew i ciało ? Bo jeśli masz na myśli ustanowienie Pamiątki to nawet tam nikt nie pił krwi i nie jadł ciała Jezusa literalnie.  Tymczasem w Dz 15,20 nakaz powstrzymywania się od krwii został po raz kolejny w Biblii potwierdzony , pozdrawiam ❤️❤️❤️

Tak tylko spróbuję.
Prawo Mojżeszowe zakazywało spożywać krew. (Warto jednak zwrócić uwagę, że gdy żołnierze Saula, wycieńczeni bitwą spożyli krew, nie spotkała ich żadna kara)
Załóżmy, że fragment z Dziejów Apostolskich, 15 rozdziału rzeczywiście podtrzymuje ten nakaz dla wszystkich chrześcijan.

Gdzie Biblia wypowiada się na temat transfuzji krwi?


Offline Światus

Odp: Krew
« Odpowiedź #128 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 10:43 »
Tymczasem w Dz 15,20 nakaz powstrzymywania się od krwii został po raz kolejny w Biblii potwierdzony , pozdrawiam

Letnia, zapominasz, że byłemu ŚJ nie grozi już wykluczenie. 

Powiedz mi, czy w Nowym Testamencie wspomniano o jakiejś karze za spożywanie krwi?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Blue

Odp: Krew
« Odpowiedź #129 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 10:45 »
Letnia, zapominasz, że byłemu ŚJ nie grozi już wykluczenie. 

Powiedz mi, czy w Nowym Testamencie wspomniano o jakiejś karze za spożywanie krwi?

światus, a to Ty nie wiesz, że w ŚJ nie ma kary za transfuzje? Taki akt nie jest podstawą do ustanowienia komitetu sądowniczego. :)

PS. Transfuzja powoduje automatyczne odłączenie, chyba że ktoś żałuje xD
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2020, 10:46 wysłana przez Blue »


Offline Światus

Odp: Krew
« Odpowiedź #130 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 10:58 »
światus, a to Ty nie wiesz, że w ŚJ nie ma kary za transfuzje? Taki akt nie jest podstawą do ustanowienia komitetu sądowniczego. :)

PS. Transfuzja powoduje automatyczne odłączenie, chyba że ktoś żałuje xD

Widać, że nie jestem "uczonym w Paście"  :'( ;D
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #131 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 11:24 »
Witaj bracie ❤️ możesz podać gdzie Jezus pozwala spożywać krew i ciało ? Bo jeśli masz na myśli ustanowienie Pamiątki to nawet tam nikt nie pił krwi i nie jadł ciała Jezusa literalnie.  Tymczasem w Dz 15,20 nakaz powstrzymywania się od krwii został po raz kolejny w Biblii potwierdzony , pozdrawiam ❤️❤️❤️

Cześć Letnia. Nie wiem o co Ci chodzi z tym bratem? Czyżbym miał siostrę, o której nie wiem? Spytałbym tatę, ale nie jestem pewien czy się przyzna, skoro tyle lat hipotetycznie Cię ukrywał.A odnośnie tego gdzie Jezus nakazuje pić krew to np. Jn.6:53-56. Od razu Ci wyjaśniam, że JC nie ustanawia tu Pamiątki, są to słowa wypowiedziane w Kafarnaum, potem obchodził Galileę, Zajordanie itd, itp.
Ponadto Paweł zezwolił jeść wszystko co sprzedają w sklepach mięsnych a i Jezus powiedział, że nie może skalać człowieka to co on spożywa. Czytaj Biblię, bądźże gorąca albo zimna. Od czytania Strasznic jesteś Letnia a takich Pan wypluwa.  ;)   


Offline Światus

Odp: Krew
« Odpowiedź #132 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 11:30 »
Jeszcze jedno pytanie; Jaka kara, wg. Nowego Testamentu, grozi za transfuzję krwi?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Marzena

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #133 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 13:47 »
Witam witam ❤️ oczywiście robię postępy i wejście do ziemskiej organizacji Jehowy jest dla mnie coraz bliższe. Dlatego też nie spożywam krwi i stąd też mój sprzeciw aby odmawiać transfuzji. Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę ❤️

Letnia bez obrazy, ale weź się uderz w głowę. Bo jak Cię czytam te farmazony o krwi i to jeszcze w moim wątku to mi ręce do ziemi opadają.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew
« Odpowiedź #134 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 14:42 »
Jeszcze jedno pytanie; Jaka kara, wg. Nowego Testamentu, grozi za transfuzję krwi?

Nie wiem czy doczekamy się trollodpowiedzi. Zatem pozwolę sobie na taki oto komentarz. Ponieważ jak napisałem czekamy na odpowiedź na temat nowotestamentowej kary, to chciałbym zwrócić uwagę, że wg Starego Testamentu, karą za spożycie krwi z niewykrwawionego zwierzęcia była kąpiel i pranie.
"Każdy tubylec lub przybysz, który by jadł mięso zwierzęcia padłego lub rozszarpanego, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. Potem odzyska czystość. Jeżeli nie wypierze ubrania i nie wykąpie ciała, zaciągnie winę" [Kpł.17:15,16]

Nie wiem jak Letnia...  ja kąpię się codziennie. Więc w sprawie spożywania krwi mogę korzystać z wolności nie tylko chrześcijańskiej ale i żydowskiej.  :D