BYLI... OBECNI... > DZIECIŃSTWO I DORASTANIE WŚRÓD ŚJ...

czy można sie w ociąć w 90%?

(1/3) > >>

lukasz312:
cześć,
jak radzicie sobie z wychowaniem z wśród ŚJ? odcięliście się w 90% o tej religii ?
Mi osobiście nie mając styczności już 15 lat z nimi - oprócz małych perypetii ciągle świadomości mam piętno ich religijnych obyczajów czy przesądów?

DeepPinkTool:
Jakich "religijnych obyczajów i przesądów" piętno Cię ciśnie? Jak to się objawia?

lukasz312:
Myślenie podobne do ŚJ , przypowieści biblijne mi się przypominają , wyryte reguły i zasady. tak jak by jakaś cześć psychiki żyła jeszcze według zasad ŚJ.
dziś np sił mi się pasterz z owcami. rozumiem jestem rolnikiem, czy siak.
Nie jest to ciągłe ale od czasu do czasu się pojawia.

Nadaszyniak:
Witaj LUKASZ312
Znalazłeś odpowiednie miejsce w swoich dylematach, Forum ukształtuje pozytywnie owe Twoje wątpliwości.
Ale na marginesie, tak skomentuje posty jakie wstawiłeś: myślę , że nie przekroczyłeś dwudziestu wiosenek, nie które zasady przedstawione w przypowieściach tej legendarnej księgi uważam za słuszne a mam  już sporo wiosen za sobą.
Nie przeraża mnie natomiast, że śnisz o rolnictwie, zatrważające byłoby senne mary o armagedonie - pozdrawiam  :)

Roszada:

--- Cytat: lukasz312 w 14 Styczeń, 2020, 13:07 ---Myślenie podobne do ŚJ , przypowieści biblijne mi się przypominają , wyryte reguły i zasady. tak jak by jakaś cześć psychiki żyła jeszcze według zasad ŚJ.
dziś np sił mi się pasterz z owcami. rozumiem jestem rolnikiem, czy siak.
Nie jest to ciągłe ale od czasu do czasu się pojawia.

--- Koniec cytatu ---
Żeby tylko takie problemy się ludziom pojawiały. :)

Ja też stosuję biblijną symbolikę i to mnie nie uwiera:

judasz we drzwiach
od Annasza do Kajfasza
Chryste Panie!
Boże widzisz i nie grzmisz.
itp. itd.  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej