Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zebranie statutowe 2019 - film  (Przeczytany 3842 razy)


Offline josh82

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń, 2020, 20:02 »
Pierwsza minuta i już mam dość - Gość ma minę, gestykulację i ton, jakby całym sobą mówił: "Zapraszam na wyjątkowo nudny program".


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 964
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń, 2020, 21:29 »
(mtg): krew mnie zalewa widząc pajacyków z (Ww) jak z Muppet Show!
mogę odpowiedzieć niegrzecznie jak w poniższym obrazku  >:(  >:D
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2020, 21:34 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline josh82

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń, 2020, 21:37 »
Ciężko się to ogląda z dubbingiem - kiedyś były napisy i można było porównać to, co mówili, z tym co słyszeliśmy po Polsku.
pamiętam jeden z Broadcastingów, w którym powiedziano (po polsku): "Czujemy się tu jak rodzina ponieważ służymy Jehowie", Ale po angielsku to zdanie brzmiało: "Czujemy się tu jak rodzina dopóki służymy Jehowie".
Spora różnica.
Teraz dubbing zagłusza oryginalny przekaz od ORG.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń, 2020, 22:31 »
Idąc z dubbingiem do 2 minuty, można usłyszeć, że Chrystus jest jednym (może jedynym) mistrzem. Tak więc nie ma co pisać bzdetów  na temat świadków, jeśli się nie zna ich wierzeń pomimo kilku dekad życia w tej firmie.
Wujek Adolf - 'prawdopodobnie popełnił samobójstwo'. Mówi to Austriak. Dla mnie mega. Reszty nie mam czasu oglądać, lecz wierzę, że jest coś ciekawego. Może inni coś wyłapią.


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń, 2020, 14:29 »
Łoj ponoć to tylko cz. 1 filmu.
Biblijne sprawy mają być w cz. 2 i 3.  :)


BetMen

  • Gość
Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń, 2020, 08:19 »
Co wyłapałem,z tego "podprogowego przekazu"? Będą budować nowy kompleks korporacyjny i zapewne będzie potrzebna kasa!
Wierzcie mi,oni o niczym innym nie mówią :o A do tego mieszają wiarę z polityką (wspomniany Hitler) a niby tacy neutralni... :P


Offline 30LatPrzyPrawdzie

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń, 2020, 10:34 »
1:05:34 - "Mamy nie tylko działkę, ale też przychylność władz miejskich, to bardzo wzmacnia moją wiarę..."
Oczywiście, gdyby władze nie były przychylne to jeszcze bardziej wzmacniałoby jego wiarę...


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń, 2020, 13:08 »
A gdyby działkę odebrali, to tym bardziej wzmocniło by jego wiarę w to, że są prześladowani i że szatan chce utrudnić. ;D


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Luty, 2020, 18:55 »
Pewnie jest dalszy ciąg zebrania statutowego, bo jest film na luty:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#/pl/categories/VODStudio

Ale w tytule nie podają tego.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2020, 18:57 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty, 2020, 16:24 »
Tu jest podobno dalsza część statutowego. Opowieści biblijne:

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/PrgEvtFeatured/pub-jwb_202001_4_VIDEO


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Luty, 2020, 22:44 »
Padają słowa:

"Od dawna powtarzam braciom to, co mówiłem przy okazji zmian związanych z RKB – już budujemy z myślą o nowym świecie. Wy to przejmiecie po Armagedonie. Dalej będziecie pracować i szkolić następnych."

Wspominał pono o 1975, że "niektórzy i gdzieniegdzie" czekali. ;D


Offline josh82

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Luty, 2020, 18:30 »
Padają słowa:

"Od dawna powtarzam braciom to, co mówiłem przy okazji zmian związanych z RKB – już budujemy z myślą o nowym świecie. Wy to przejmiecie po Armagedonie. Dalej będziecie pracować i szkolić następnych."

Wspominał pono o 1975, że "niektórzy i gdzieniegdzie" czekali. ;D


Skoro słuchacze mają te budynki przejąć po Armagedonie, to znaczy, że Armagedon za ich życia się odbędzie.
Znowu zaczynają.


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Luty, 2020, 18:34 »
Taka pieśń śpiewali już w roku 1954:

„Zbudowano tu piękny Dom Betel i drukarnię. Przeprowadziliśmy się do tych pomieszczeń dnia 1 kwietnia 1954 roku i wtedy wydawało się nam mało prawdopodobne, byśmy jeszcze przed Armagedonem zaczęli korzystać z całej przestrzeni (...) Tymczasem w roku 1961 musieliśmy rozpocząć budowę nowego pawilonu” (Strażnica Nr 17, 1969 s. 13).  ;D

I 1975 też:

*** yb01 s. 159 Argentyna ***
Na koniec wszystkie trzy budynki połączono ze sobą, dzięki czemu utworzyły jeden kompleks. Oddano je do użytku w październiku 1974 roku, a okolicznościowe przemówienie wygłosił ówczesny wiceprezes Towarzystwa Strażnica, Frederick W. Franz. Bracia w Argentynie sądzili, że ta siedziba oddziału zaspokoi potrzeby terenu aż do Armagedonu. Nie zdawali sobie sprawy, że był to dopiero początek.

Wszystko płynie. ;)

*** w01 1.6 s. 20 ak. 9 Podążajmy naprzód ku ostatecznemu zwycięstwu! ***
Z czasem owo nieustannie rozrastające się społeczeństwo zdobyło wiedzę, która okazuje się nieoceniona w dobie dzisiejszej i która zapewne będzie równie przydatna w dziele odnowy, jakie trzeba będzie wykonać po Armagedonie. Świadkowie nauczyli się na przykład organizować duże zgromadzenia, śpieszyć z pomocą w razie nagłej potrzeby i w szybkim tempie wznosić budynki. Obserwując ich działalność, wiele osób zaczyna patrzeć na nich z podziwem i szacunkiem
« Ostatnia zmiana: 08 Luty, 2020, 18:38 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: Zebranie statutowe 2019 - film
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Luty, 2020, 19:09 »
Podesłane mi z filmu:

Cytuj
Opamiętajcie się” nie dotyczy tylko picia wina czy piwa, ale również unikania złego towarzystwa i tych, którzy szerzą fałszywe poglądy. Czy może się zatem zdarzyć, że będziemy pod wpływem opinii niektórych osób, może nawet ze zboru, które mówią: „Czy koniec naprawdę jest tak blisko?” albo „Czy to, co oferuje świat, naprawdę jest takie złe?”. Albo gdybyśmy odczuwali pokusę, by uwierzyć w każdą informację na temat braci przewodzących organizacji zamieszczoną w internecie, to czy chętnie dajemy jej wiarę? Albo jeszcze gorzej: czy wyszukujemy w internecie sensacyjnych informacji o Świadkach Jehowy? Musimy pamiętać, że Szatan jest „ojcem kłamstwa”. Jest ekspertem w okłamywaniu i rozsiewa mnóstwo kłamstw, na które możemy się natknąć. Ale jeśli jesteśmy trzeźwi duchowo, to nie damy się oszukać ani zwieść takim fałszywym opowieściom.