Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Pytanie nurtujące SJ  (Przeczytany 5724 razy)

Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2164
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Grudzień, 2019, 22:33 »
Art. 256. Propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego
Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.
§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

My tu się spotykamy w celach edukacyjnych. ;)


Offline Matylda

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Grudzień, 2019, 22:48 »
Kościół - Rzymsko-Powszechny (wszędobylski), ku wyjaśnieniu.  :))
To chyba chcesz powiedzieć Kościół rzymsko katolicki, jakos nie pomyślałam.
No i tak Bogiem a prawdą nie pojmuje tej pogardy z dopiskiem wszedobylski.
Wszyscy wiemy że wieeeeeele ma sobie kościół katolicki do zarzucenia, jeszcze więcej ludzie którzy ten kościół tworzą. Czyli baby co klęczą  pod krzyżem a za chwilę rębią dupe każdemu kto się naiwnie. Jednak są i tacy księża i tacy parafianie co nie zasługują na te wasza pogardę.


Offline Roszada

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Grudzień, 2019, 22:50 »
Eee Matylda daj im się choć tu wyładować. :)


Offline Gostek

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Grudzień, 2019, 01:08 »
Matyldo, to nie pogarda na KRK. To raczej stwierdzenie, że wszędobylski, bo we wszystko swe macki wsadza i wszędzie go pełno. Niektórym dawniejszym wyznawcom się już tą nachalnością, czkawką odbija..  >:D


Offline Sebastian

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Grudzień, 2019, 01:20 »
mam pytanie: czy post przypadkowo znalazł sie w dziale dot. stowarzyszenia?
a jeśli celowo, to jaki jest związek między tematem wątku a działalnościa stowarzyszenia?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Grudzień, 2019, 08:50 »
Czy można zabronić  lub ukarać za wyrażenie opini ?


Offline Matylda

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Grudzień, 2019, 10:21 »
mam pytanie: czy post przypadkowo znalazł sie w dziale dot. stowarzyszenia?
a jeśli celowo, to jaki jest związek między tematem wątku a działalnościa stowarzyszenia?
Nie napinają się Seba, od miesięcy się tu nic nie dzieje.
Najpierw Nemo zabrania o Kościele pisać potem ty że ojej czy przypadkiem? Tak ufoludeki podrzucił.
Jak się komuś chce chwilę podyskutować to zaraz się odzywaja"glosy rozsądku "Przestańcie chłopaki.
Ja nie sprawdzam w jakim dziale jest wątek. Coś mnie zainteresowało, chce mi się dwa zdania w tej kwestii napisać to pisze. A wy już kombinujecie jak wysłać to w kosmos. Zaraz wyjdzie na to że znowu zmarnowałam parę naście minut.,piszac tutaj bo wszystko zniknie.


Offline Roszada

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Grudzień, 2019, 11:28 »
Najpierw Nemo zabrania o Kościele pisać potem ty że ojej czy przypadkiem?
Nie o to chodzi by nie pisać, ale pisać w odpowiednich wątkach, a nie w wątkach na dany temat o ŚJ.
Jest dział o innych religiach i tam można zakładać wątki.


Offline Matylda

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Grudzień, 2019, 12:07 »
Nie o to chodzi by nie pisać, ale pisać w odpowiednich wątkach, a nie w wątkach na dany temat o ŚJ.
Jest dział o innych religiach i tam można zakładać wątki.
Toć wiem, ale jak akurat w tym wątku ktoś zapytał o kościół Polsko katolicki a ja jeszcze chce coś dopytać bo to wynika z kontekstu, to mam nowy wątek zakładać i pytać. 😕


Offline Roszada

Odp: Pytanie nurtujące SJ
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Grudzień, 2019, 12:20 »
Ano nie. :)
Tylko wtedy pytaj nie o rzymski, a o polski. ;D

Ten "polsko-katolicki" ma dość absurdalną nazwę. No bo katolicki znaczy powszechny. A polski, to polski.
Czy coś typowo polskiego może być powszechne? :)
No prawda, rzymski też jest powszechny, no ale kiedyś Rzym był jakby stolicą świata ówczesnego, przynajmniej za takową się uważał. ;)