Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu  (Przeczytany 2409 razy)

Offline Vikernes

Witam wszystkich forumowiczów,
jest to mój pierwszy post tutaj. Forum odwiedzam od dawna, ale dopiero dziś dostałem impuls by założyć tutaj konto.
W trakcie "niesłuchania" wykładu na dzisiejszym zebraniu, usłyszałem magiczne zdanie w którym znajdowały się równocześnie wyrażenia "odstępcy" oraz "Organizacja Narodów Zjednoczonych". Każdego z odstępczuchów by to rozgrzało, nieprawdaż? Mówca, znany wielu Grzegorz R. mówił, jakoby źli i niegodziwi odstępcy rozpowszechniali fałszywe wieści o przynależności "bożej" organizacji do ONZ. A wiadomo, ONZ: bestia, zło, fe.
W bardzo ciekawy sposób wytłumaczył, że tak nie było. Jestem pod wrażeniem jego zdolności omijania kluczowych tematów i wprowadzania w błąd.
W załączniku dodaję nagranie z telefonu które udało mi się włączyć wystarczająco szybko by uchwycić sedno jego wypowiedzi. Jeśli ktoś nie ma możliwości odsłuchania, wykonam dla niego jej skrypt.
Niestety jakość jest mizerna, a pamięci w telefonie nie starczyło na całość.


Offline Roszada

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudzień, 2019, 14:42 »
Witaj!
Choćby gościu nie wiem jak się zapierał ONZ-tu, to CK się nie zapiera i poleca ONZ jako agendę mająca bronić ŚJ:

   W roku 2019 w swym serwisie internetowym jw.org Towarzystwo Strażnica opublikowała artykuł pt. ONZ wzywa Rosję do uwolnienia brata Ałuszkina, w którym padaja takie oto słowa:

   „Brat Ałuszkin chce, żeby sąd uznał go za niewinnego i przywrócił mu wolność, dlatego odwołał się do Grupy Roboczej ONZ. Ten zespół niezależnych ekspertów w dziedzinie praw człowieka działający przy Radzie Praw Człowieka ONZ zajmuje się skargami dotyczącymi bezprawnego zatrzymania przez policję, umieszczenia przez sąd w areszcie domowym, areszcie śledczym czy więzieniu”.

https://www.jw.org/pl/wiadomosci/jw/region/rosja/ONZ-wzywa-Rosj%C4%99-do-uwolnienia-brata-A%C5%82uszkina/


Offline Vikernes

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudzień, 2019, 14:46 »
Witaj Roszado,
bardzo lubię czytać twoje posty, jesteś wielką skarbnicą wiedzy o sekcie w której, niestety, nadal jestem.

Dokładnie ten sam artykuł pokazałem na zebraniu bratu siedzącemu obok. Od razu po słowach R. Na szczęście, sąsiada nie muszę przekonywać co do manipulacji Towarzystwa. CK ma swoich wyznawców za idiotów, a oni jeszcze się cieszą.


Offline Roszada

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudzień, 2019, 14:51 »
A tak w ogóle ciesze się, że znów świeża krew jest z nami. :)


Offline Vikernes

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień, 2019, 14:54 »
Nie jestem pewien czy nadal miałbym wątpliwości, gdyby nie to forum. A mowa brata Grzegorza uderzyła mnie jeszcze bardziej, bo 3 lata temu miał przemówienie na moim chrzcie :D
Obecnie zamiast Strażnicy i innych broszurek, na zebraniach czytam was. Co by pomyśleli starsi...


Offline Roszada

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień, 2019, 14:58 »
Ja tak czasem myślę, co na tych smarfonach czytają podczas zebrań znudzeni, szczególnie młodzi... :)


Offline Vikernes

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Grudzień, 2019, 15:01 »
Wynajdywanie na bieżąco niespójności i kłamstw daje mi dużą satysfakcję :)


Offline Roszada

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Grudzień, 2019, 15:02 »
Wynajdywanie na bieżąco niespójności i kłamstw daje mi dużą satysfakcję :)
Uważaj byś się nie przejadł tym pokarmem na czas niesłuszny. :)
No uciekam na skoki Stocha. :)


Offline Vikernes

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Grudzień, 2019, 15:04 »
Miłego oglądania!


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Grudzień, 2019, 15:20 »
Nigdy nie wnikałem za bardzo w ten temat, ale dla mnie to same sprzeczne informacje, bo to prawda że członkostwo w ONZ pozwala mieć w stolicy swojego kraju jedną bibliotekę uprawnioną, w Polsce jest to biblioteka narodowa, ale w stolicy kraju ,a świadkowie kraju nie posiadają więc jak ktoś mówi że przystąpił do ONZ dla biblioteki której i tak by nie mógł mieć , to bardzo dziwnie. Każdy świadek bez zapisywania się do ONZ ma prawo pójść do biblioteki narodowej w swoim kraju który jest członkiem onz i z niej skorzystać.  Z drugiej strony bardzo łatwo sprawdzić że jedyną religią która ma statut członka to kk , Watykan jest stałym obserwatorem i ma prawo głosu i żadna inna religia.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Roszada

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Grudzień, 2019, 16:13 »
Bukareszt nie masz wcale wyczucia świadkowego. :-\
Ty nie wiesz jak na zabraniach przez lata uczono o bestii szatańskiej czyli ONZ.
To pozostaje ludziom w głowach, a Ty sobie socjologicznie tłumaczysz coś o bibliotekach. :)

   Świadkowie Jehowy nadal podtrzymują swoją naukę o bestii-ONZ:

„Z Księgi Objawienia wynika, że bestia ta symbolizuje Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ)” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 223).


Offline Reskator

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Grudzień, 2019, 18:51 »
Nie jestem pewien czy nadal miałbym wątpliwości, gdyby nie to forum. A mowa brata Grzegorza uderzyła mnie jeszcze bardziej, bo 3 lata temu miał przemówienie na moim chrzcie :D
Obecnie zamiast Strażnicy i innych broszurek, na zebraniach czytam was. Co by pomyśleli starsi...
Pomyśleli by starsi żeś hipokryta.
Ja jak "odchodziłem" to na wykładzie czytałem Biblię
a Strażnicę bracia analizowali już bez mojej obecności. 


Offline Tokaji

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Grudzień, 2019, 19:50 »
Czegoś nie kumam. Według Świadków Jehowy, jak ktoś jest kasjerką w klinice aborcji, to podziela grzechy osób, które wykonują aborcję. A jak sami korzystają z bibliotek ONZ, które jest w ich oczach złe, szatańskie itp., to jest wszystko okay. Brzydzę się hipokryzją, dlatego coraz bardziej uwiera mnie to, że należę jeszcze do tej organizacji  :-X
"Ci, którzy marzą w nocy, budzą się i stwierdzają, że to był sen.
Ci, którzy marzą w dzień, są niebezpieczni, bo robią wszystko, żeby te marzenia spełnić."


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Grudzień, 2019, 21:14 »
Witaj wśród nas, Czuj się tutaj jak najlepiej. Czerp z wiedzy tu zawartej ile chcesz, pisz, czytaj, dziel się swoją wiedzą.
Pozdrowienia z kujawsko-pomorskiego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Vikernes

Odp: Ciekawy przykład manipulacji na podstawie fragmentu wykładu
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudzień, 2019, 01:16 »
Czegoś nie kumam. Według Świadków Jehowy, jak ktoś jest kasjerką w klinice aborcji, to podziela grzechy osób, które wykonują aborcję. A jak sami korzystają z bibliotek ONZ, które jest w ich oczach złe, szatańskie itp., to jest wszystko okay. Brzydzę się hipokryzją, dlatego coraz bardziej uwiera mnie to, że należę jeszcze do tej organizacji  :-X

Szukanie logiki i przejawów dobrej woli w działaniach Towarzystwa jest pozbawione sensu. Normalny człowiek z moralnością i sumieniem nigdy by tak nie postępował, a tym bardziej w stosunku do ludzi mających szczere chęci poznawania Boga.

Pomyśleli by starsi żeś hipokryta.
Ja jak "odchodziłem" to na wykładzie czytałem Biblię
a Strażnicę bracia analizowali już bez mojej obecności. 

Ani Biblia, ani Strażnica nie leżą w moim kręgu zainteresowań. Z racji wieku i położenia, jestem zmuszony uczęszczać na zebrania, więc staram się spędzić ten czas w sposób pożyteczny, dla mnie.