Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem  (Przeczytany 3481 razy)

Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
A może by tak wywołać poczucie winy osobom które w niedziele po zebraniu chcą chwile odpocząć?
Org jest w tym mistrzem.
Tyle szkodliwych treści w jednym filmie, że aż oczy bolą...

https://www.jw.org/pl/biblioteka/filmy/#pl/mediaitems/LatestVideos/pub-pk_37_VIDEO

Dzieci chcą po zebraniu pobawić się w parku.
Mama mówi: myślę, że tak.



Tylko musimy zaczekać  na tatę i zobaczymy co on powie.

Do samochodu wchodzi Tata i mówi, że zabiorą starszego brata do domu i mu pomogą.



Mama mówi do Piotrusia, że może się poświęcić jak Jezus
Jezus czuł się szczęśliwy bo się poświęcał.



Podsumujmy:

1) Odpoczynek ci się nie należy

3) Dzieci i kobiety głosu nie mają więc nie mów co myślisz

3) Jeśli pomimo ciągłej pracy i pomagania innym nie jesteś szczęśliwy to znaczy, że za mało się poświęcasz - To Twoja wina!

Z aspektu psychologicznego zastanawiam się jaki wpływ na Piotrusia będzie miało zachowanie taty, który z jednej strony interesuje się potrzebami braci (w oczach Piotrusia jest empatyczną dobra osobą pomagająca innym) a z drugiej strony ma w dupie swoją rodzinę nie zauważając i dostrzegając jej potrzeb.
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Takajaja

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień, 2019, 00:37 »
Pamiętam to wzbudzanie poczucia winy jak czlowiek po calym tygodniu pracy ( w tym tygodniowe zebranie), sobocie spędzonej w slużbie chciał chociaz w niedziele po zebraniu mieć święty spokoj. W końcu wziełam sie na sposob i mowiłam że " niedziela to dzień świety, a dzień świety trzeba święcic" poza tym " Pan Bog po stworzeniu świata czyli po robocie odpoczywał". Nie mieli gotowca z Prowadzenia rozmow....żeby mi odpowiedziec na te argumenty i rozmowa się ucinała.


Offline disloyal

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudzień, 2019, 04:47 »
Ten film i cała seria filmów o Piotrusiu nadaje się idealnie do sparodiowania.  ;D Tylko szkoda mi czasu na takie poświęcenia  :o


Offline Trinity

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Grudzień, 2019, 06:52 »
ten Piotruś to straszny rebeliant
tyle szkolenia i on co?
chce iść po zebraniu do parku?
tak o?
słabo

osobiście jestem zawsze za pomaganiem starszym osobom.
i lepsze to niż wycieranie klamek, ale Piotruś powinien już wiedzieć
że po zebraniu nic mu sie nie należy.
no może rosół. sory to Ameryka i oni tam tego nie mają


Offline Siedemtwarzy

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Grudzień, 2019, 06:59 »
Pomoc starszym osobom, temat warty podkreślenia i uwypuklenia. W zborach jest naprawdę coraz więcej wiekowych ludzi z potrzebami. Często są skazywani na siebie, bo będąc w orgu nie mieli dzieci, ani nawet partnera, bo przecież koniec tuż tuż.
Tylko to wygląda w tym filmiku jakby temu ojcu tego starszego człowieka wcisnęli na zebraniu w ostatniej chwili. Na zasadzie weź go zawieź bo nie ma innych chętnych.
Plany oczywiście biorą w łeb, ale zamiast dziadka wsiąść do parku, żeby dzieciaki miały jakąś rozrywkę, po nudnym zebraniu, to oczywiście wrzuca się pogadankę o poświęceniu. Sprzątanie mieszkania, to naprawdę co zrobiłby Jezus? Nie poczekaj, on się uwalił przy stole i jeszcze kobiecie co się zajęła jedzeniem, przywalił że złą cząstkę wybrała.
To poświęcanie się, jest u świadków wręcz mityczne. Sobota, to służba i pracę na sali. Niedziela, zebranie i służba. I te małe Piotrusie i Zosie ciągane przez rodziców. Ostatnio na sali, żona była świadkiem sytuacji, jak to dzieciaki po zebraniu siedzą gremialnie w drugiej klasie, dyskutując o grach, szkole itp. wpada jedna z matek swietojebliwych, rzuca dziecku (8lat) notesik i głośno mówi: poumawiałaś się już do służby, że już zajęłaś się zabawa? To teraz jak ukazał się ten filmik, mamuśka będzie utwierdzona w tym jeszcze bardziej.


Offline zona_abrahama

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudzień, 2019, 07:57 »
A my możemy? Omówić na kanale? 😅


Offline janekkowalski

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Grudzień, 2019, 12:01 »
Jakie to sztuczne,  masakra. I zamiast pobawić się w parku,  rozwijać zmysły,  uczyć się czegoś  posiedzimy dalej i się pousmiechamy


Offline Technolog

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Grudzień, 2019, 12:41 »
Yyy... serio te komentarze??
Wystarczy z filmu wyrzucić logo jw.org i jest normalny film o pomaganiu i byciu życzliwym dla sąsiadów, czy starszych osób.
Ciekawe jakie były by komentarze, gdyby w kolejnym odcinku po posprzątaniu mieszkania pojechali w końcu do tego zas..nego parku.
Życzę wam spokojnej starości, bez potrzeby bycia na łasce innych osób.


Offline lelaceb

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudzień, 2019, 15:26 »
Też mi się wydaje że te wszystkie złośliwe komentarze są przesadzone. Akurat ten film o pomagania osobom starszym jest ok.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka



Offline Storczyk

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Grudzień, 2019, 16:08 »
"Bądź gotowy na poświęcenia " taki tytuł skierowany do dzieci ??
Zakamuflowane programowanie młodych umysłów, na potrzeby sekty.
Samo pomaganie osobom starszym i uczenie empatii  jest bardzo dobre, ale nie przez lekceważenie ich potrzeb . Siedział ruchliwy 7latek z 2 godz na zebraniu i zamiast odreagować dalej  ma się poświęcać.Mogli by  pojechać do parku później na obiad i wieczorem pomóc posprzątać ,a tu na hura.
Filmik szkodliwy, pokazuję dzieciakom, że ich potrzeby się nie liczą .



Offline wybraniecGwiazd

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Grudzień, 2019, 21:35 »
Skomentuje to krótko, jeśli coś od podstaw jest zepsute to gdzie szukać pozytywnych przekazów? Prosty przykład: ktoś w zborze pali fajki , uprawia miłość bez śluby albo coś tam innego np nie zgadza się ze zdaniem ck i takiego od razu się wypieprza żeby chronić czystość zboru i organizacji , a jak ukrywa się tysiące pedofilów krzywdzących dzieci to nie ma tematu bo nie ma na to świadków, wiec cokolwiek wychodzi produkcyjnie od takiej sekty zawsze będzie złe i zawsze będzie miało zle intencje, proste logiczne przejrzyste spojrzenie na organizacje sj, wiec nie ma co się spinać. Jeśli ktoś szuka dobrych rzeczy i postaw niech otworzy się na wszystkich ludzi i cały świat.
Życie jest zbyt krótkie, by pić niedobre wino, nie jeść lodów i marnować czas na ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży.


Offline rzeski

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Grudzień, 2019, 23:09 »
A można by np. tak: drogie dzieci , jutro jest sobota ,jako rodzice postanowiliśmy że zamiast na stojak pojedziemy pomóc bratu X
ogarnąć porządki domowe, bo to też wchodzi w zakres świętej służby.Co wy na to? Hurrra!!!


Offline Salome

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Grudzień, 2019, 23:19 »
Zgłoszę te filmy do Rzecznika Praw Dziecka!
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Aliki

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Grudzień, 2019, 08:10 »
W ciągu 25 lat w tej sekcie NIGDY nie widziałam takiej sytuacji żeby jakaś rodzina spontanicznie pomogła starszej albo schorowanej osobie. Ile u mnie w domu było z mojej strony zachęt żebyśmy tak zrobili zamiast głosić ... Mąż oczywiście bardzo chętnie się zgadzał ale nigdy do tego nie doszło w praktyce. Zawsze wskakiwał w garnitur i na teren.
Znam jedną rodzinę - to była moja przyjaciółka z mężem (starszy zboru) i córką, którzy regularnie raz w tygodniu sprzątali mieszkanie pewnej starszej niedowidzącej siostry. W ogóle byli jej opiekunami prawnymi. I przed tą rodziną chylę czoła, choć przyjaźń została zabita gdy odeszłam.
Ten filmik zmobilizuje jedną czy dwie osoby w obwodzie i później będą z nią przeprowadzać wywiady na kongresie i twierdzić że materiały wideo made by WTS tak cudownie spełniają swoją rolę...


Offline Siedemtwarzy

Odp: Poświęcaj się więcej !!! - Kolejny szkodliwy film z Piotrusiem
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Grudzień, 2019, 10:08 »
Co do pomocy osobom starszym, to mój dziadek do 95 roku życia był w pełni samodzielny. Chodził wszędzie, na zakupy, na zebranie, do służby, czy do kumpli z dawnej pracy, żeby sobie kielicha walnąć. Odległość między nami to ponad 500 km, więc wszyscy byliśmy zadowoleni, że tak sobie radzi.
Jednak ostatni rok choroba przykuła go do łóżka. Ojciec jeździł kiedy mógł, ale pojechał też do zboru do grona starszych, żeby się zajęli chłopem. Bądź co bądź, były pionier specjalny, starszy zboru człowiek zasłużony dla orga. Starsi pokiwali, pomlaskali, w zadumie pozostali, ale konkretów brak. Ojciec się wkurzył, powiedział, że gdyby mogli raportować godziny za taka pomoc to by robili tam i nocne dyżury. Koniec końców zaopiekował się nim kumpel ojca z młodości, nie brat, nie głosicieli. Nie żądał żadnej zapłaty, bo dziadek ponoć kiedyś go wyciągnął z ciężkiej sytuacji finansowej.
Wracając do meritum tematu. Ten filmik niby o tym mówi, ale jego przesłanie to nie pomoc starszym w zborze, ale poświęcenie. Naprawdę pomoc osobom starszym to takie poświęcenie, to powinno wypływać z miłości. Podyktowane być powinno uczuciami a nie poświęcaniem. Kolejny filmik o robieniu dzieciom wody z mózgu. Porównać ten filmik warto choćby z kampanią przeciw samotności https://m.youtube.com/watch?v=Pm12mTIUJss Piotruś i Zosia nawet nie rozmawiają z tym starszym bratem. To jest takie 5 koło u wozu, trzeba się poswiecic żeby z nim siedzieć. Czego jednak się spodziewać po sekcie, która sięga się do kieszeni małych dzieci.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudzień, 2019, 10:10 wysłana przez Siedemtwarzy »