Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )  (Przeczytany 12986 razy)

Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #120 dnia: 12 Grudzień, 2019, 23:38 »
No ale tu jest watek o doktrynie JW na podstawie bibli. No ludzie prosze was sami temat drążycie. Ja tylko chce wrzucac tu wersety takie gdzie nie widze ścisłości tyle.

Czy Jezus to bóg o to wersety które mogą mówić o tym ze moze tak być
[/size]

EWANGELIA JANA 20:28
Odpowiadając, Tomasz rzekł do niego: "Mój Pan i mój Bóg!"
[Przekład Nowego Świata, J 20]
EWANGELIA JANA 1:18
Boga nikt nigdy nie widział; Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, On nam Go objawił. [Biblia Paulistów, J 1]

##Dzieje 20:28 (fragment nawiazuje od listu Piotra 1:18-19?)
(28): Troszczcie się o siebie i o całą owczarnię, w której Duch Święty ustanowił was biskupami. Bądźcie pasterzami Kościoła Bożego, odkupionego Jego własną krwią. [Biblia Paulistów, Dz 20]
##1Piotra 1:19
(18): Wiecie bowiem, że z waszego odziedziczonego po przodkach głupiego postępowania, zostaliście odkupieni nie czymś przemijającym, srebrem lub złotem, (19): ale drogocenną krwią Chrystusa jako Baranka bez skazy i zmazy. [Biblia Paulistów, 1p 1]

LIST DO RZYMIAN 9:5
(5): Do nich należą patriarchowie, z nich także, według ludzkiego pochodzenia ciała, wywodzi się Chrystus, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen. [Biblia Paulistów, Rz 9]
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień, 2019, 23:55 wysłana przez Kyuubi »


Offline erich

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #121 dnia: 13 Grudzień, 2019, 12:30 »
Bóg a Bóg ? Ale czy ten sam Wszechmocny Bóg co stworzył wszystko?
Jeżeli w Pismie Swiętym Jezus nazywany jest Bogiem (nie ważne czy z małej czy z dużej litery, bo tego chyba trudno dojść jak było w oryginale) to nie znaczy, że jest on Bogiem Jahwe


Offline hesusmesus

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #122 dnia: 13 Grudzień, 2019, 22:10 »
Jezus mówi o sobie że jest synem Boga.
Dziedziczy wszystko od ojca.


Offline Gremczak

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #123 dnia: 13 Grudzień, 2019, 23:11 »
Jezus mówi o sobie że jest synem Boga.

No i synem Marii. Czyż nie?


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #124 dnia: 10 Styczeń, 2020, 11:37 »
DZIEKI CZEMU OSIAGAMY WYBAWIENIE DZIEKI PRZESTRZEGANIU WIARY CHRYSTUSA CZY JAK TO SIE MÓWI TRZEBA SLUCHAC PRAWA NIEWOLNIKA?

Czesto swiadkowie jehowy mowia ze zeby byc zbawionym trzeba chodzic na zebrania do sluzby i byc Świadkiem Jehowy i słuchac niewolnika a co biblia(Apostoł Paweł) mówi?
Bym mogl podac wiecej wersetow z rzymian ale bym musiał przepisać połowę listu ;d


Rzymian 1:16-17

Bo ja nie wstydzę się Ewangelii. #Ona jest mocą Boga dla zbawienia każdego, kto wierzy: najpierw Żyda, potem Greka. (17): W niej bowiem #sprawiedliwość Boga objawia się dzięki wierze dla wiary, jak jest napisane: #sprawiedliwy dzięki wierze żyć będzie. [Biblia Paulistów, Rz 1]

###GALATÓW 3:11###
(11): Jest oczywiste, że nikt nie zostanie usprawiedliwiony przed Bogiem dzięki Prawu, ponieważ: Sprawiedliwy będzie żyć z wiary. (12): Prawo zaś nie opiera się na wierze, ale mówi: Kto wypełnia przepisy Prawa, dzięki nim żyć będzie. (13): Chrystus wyzwolił nas od przekleństwa Prawa – gdy stał się dla nas przekleństwem, bo jest napisane: Przeklęty każdy, kto zawisł na drzewie – (14): aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem narodów i abyśmy dzięki wierze otrzymali obiecanego Ducha. (15): Bracia, odwołam się do zwyczajów ludzi. Nawet ludzkiego testamentu ważnie sporządzonego nikt nie może unieważnić ani zmienić. (16): Otóż obietnice zostały przekazane Abrahamowi i jego potomstwu. Nie powiedziano: "i potomkom", jak gdyby miały dotyczyć wielu, ale jednego: i potomkowi twemu. Jest nim Chrystus. [Biblia Paulistów, Ga 3]

Wiem ze tu chodzi o Prawo Mojrzeszowe ale równierz sie na nie powołują.

Rz 1:18-19
(17): W niej bowiem sprawiedliwość Boga objawia się #dzięki wierze dla wiary, jak jest napisane: #sprawiedliwy dzięki wierze żyć będzie. (18): Natomiast gniew Boga z nieba objawia się przeciw wszelkiej bezbożności i niesprawiedliwości tych ludzi, którzy niesprawiedliwością krępują prawdę. (19)

##Dzieje 17:24-29##

(24): Bóg, który stworzył świat i wszystko, co jest na nim, jest władcą nieba i ziemi. Dlatego nie mieszka w świątyniach zbudowanych przez ludzi. (25): Nie oczekuje żadnej posługi od człowieka, jak gdyby czegoś potrzebował, gdyż On sam każdemu daje życie, tchnienie i wszystko. (26): Z jednego człowieka wyprowadził wszystkich ludzi i dał im na zamieszkanie całą ziemię. Wyznaczył im czasy i granice przebywania na ziemi. (27): Uczynił tak dlatego, aby Go szukali i mogli Go znaleźć choćby po omacku, bo rzeczywiście jest On niedaleko od każdego z nas. (28): W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy. «Jesteśmy z Jego rodu» – jak to powiedzieli niektórzy wasi poeci. (29): Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że jest On podobny do rzeźby ze złota, srebra czy kamienia, wykonanej na miarę artystycznych zdolności i wyobraźni człowieka. [Biblia Paulistów, Dz 17]

Rzymian 3:21-32

(21): Ale właśnie teraz, poza Prawem, ujawniła się Boża sprawiedliwość, o której świadczą Prawo i Prorocy. (22): Jest to sprawiedliwość Boga osiągana przez wiarę w Jezusa Chrystusa, ofiarowana bez różnicy wszystkim wierzącym. (23): Wszyscy przecież zgrzeszyli i zostali pozbawieni chwały Boga, (24): #a usprawiedliwienia dostępują darmo, dzięki Jego łasce, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie. [Biblia Paulistów, Rz 3]

Skoro Bóg nie oczekuje tej posługi to dlaczego Świadkowie Jehowy mi mowili jeskli bede opuszczał zebrania i nie chodzil do sluzby to BAY BAY i ze kto nie nalezy do świadków jehowy to zginie w armagedonie i tylko oni przeżyja? Zgodnie Rzymian 3:21 jest to sprzeczne.




Wszedzie jest napisane ze człowiek bedzie zbawiony i zył z wiary ale nigdzie nie ma napisane zeby sluchac osob trzecich tylko trzymać sie Ewangeli nie jakiegoś niewolnika


« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń, 2020, 11:41 wysłana przez Kyuubi »


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #125 dnia: 10 Styczeń, 2020, 15:25 »
RZYMIAN 10:1-21

(1): Bracia, gorąco pragnę ratunku dla nich i modlę się o to do Boga. (2): Zaświadczam, że pałają ku Bogu żarliwością, której brak jednak rozeznania. (3): #Nie uznając bowiem Bożej sprawiedliwości i usiłując ustanowić własną sprawiedliwość, nie przyjęli Bożej sprawiedliwości. (4): A przecież kresem Prawa jest Chrystus, dany dla usprawiedliwienia każdego, kto wierzy. (5): Mojżesz przecież pisze o usprawiedliwieniu przez Prawo, że człowiek, pełniąc jego nakazy, dzięki nim będzie żyć. (6): Natomiast usprawiedliwienie pochodzące z wiary tak mówi: Nie mów w swoim sercu: Kto wstąpi do nieba? – aby Chrystusa sprowadzić, (7): albo: Kto zstąpi do krainy umarłych? – aby Chrystusa wyprowadzić spośród umarłych. (8): Co więc mówi? Słowo jest blisko ciebie, na twoich ustach i w twoim sercu. Właśnie takie jest słowo wiary, które głosimy. (9): B
o jeśli wyznasz ustami, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu, że Bóg wskrzesił Go z martwych, będziesz zbawiony.
(10): Bo trzeba uwierzyć sercem, by zostać usprawiedliwionym, wyznać natomiast ustami, aby być zbawionym. (11): Mówi bowiem Pismo: Nikt, kto wierzy w Niego, się nie zawiedzie. (12): Nie ma więc różnicy pomiędzy Żydem a Grekiem. Dla wszystkich jest jeden i ten sam Pan, hojny dla tych, którzy Go wzywają. (13): Każdy bowiem, kto wezwie imienia Pana, zostanie zbawiony. (14): Ale jak mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? W jaki sposób mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jak mieli słyszeć, jeśli nikt im nie głosił? (15): Jak mieli głosić, skoro nie zostali posłani? Tak oto jest napisane: Jak bardzo oczekiwane są stopy tych, którzy zwiastują dobro! (16): Ale nie wszyscy posłuchali Ewangelii. Bo mówi Izajasz: Panie, kto uwierzył w to, co usłyszeliśmy? (17): Wiara więc rodzi się ze słuchania, słuchanie natomiast ma miejsce dzięki słowu Chrystusa. (18): Pytam jednak: Czy nie usłyszeli? Przeciwnie! Na całą ziemię rozszedł się ich głos, i aż na krańce ziemi ich słowa. (19): Pytam dalej: Czy Izrael nie poznał? Już Mojżesz mówi: Obudzę u was zazdrość względem tych, co nie są ludem, pobudzę was do gniewu na lud nierozumny. (20): Izajasz dodaje nawet: Znaleźli Mnie ci, którzy Mnie nie szukali, ukazałem się tym, którzy o Mnie nie pytali. (21): Do Izraela zaś mówi: Przez cały dzień wyciągałem ręce do ludu nieposłusznego i buntowniczego. [Biblia Paulistów, Rz 10]

###FILIPIAN 3:9-11###
(9): i znaleźć się w Nim, nie w oparciu o własną sprawiedliwość, pochodzącą z Prawa, ale dzięki sprawiedliwości, która rodzi się przez wiarę w Chrystusa i której Bóg udziela na podstawie wiary. (10): Moim celem jest poznanie Chrystusa, zarówno przez doświadczenie mocy Jego zmartwychwstania, jak i przez udział w Jego cierpieniach. A stając się podobnym do Niego w Jego śmierci, (11): dojdę w jakiś sposób do powstania z martwych. [Biblia Paulistów, Flp 3]


Werset 3 - Czy swiadkowie Jehowy nie rozbia swojej własnej sprawiedliwość również?
Werset 4 - Pisze tutaj dla kazdego kto wierzy jest zbawienie a nie tylko Świadka Jehowy?
Werset 12 - Skoro nie ma roznicy miedzy grekiem a zydem, to dlaczego mowia ze ci co nie naleza do organizacji zgina w armagedone i ze inni nie znaja Boga? tak dobrze jak oni ?
Moge powiedziec to tak: Nie ma roznicy miedzy swiadkiem jehowy a chrześcijaninem ktory do nich nie nalezy? i ze dla wszystkich jest tan sam Bóg a nie tylko dla określonej grupy!!!

Tu chyba zakoncze caly list do rzymian mohe podać wersety które mozecie sami sobie zobaczyc i wyciognąć wnioski:

Dal Chetnych wersety z Rzymian (Najlepiej przeczytac go całego)
1:16-17 (Galatów 3:11)
1:18-19 (Dzieje Apostolskie 17:24-29)
1:27-29 - Według Ducha nie Litery (Prawo mojrzeszowe) Mozna tu sie odnies w ten sposob ze nie na podstawie Litery prawa nie wolnika tylko Samej Bibli i Jezusa Chrystus ale to tylko moje takie przypuszczenia nie musicie sie z tym zgadzać.
3:21-32 - Usprawiedliwienie w Jezusie nie w organizacji. Odwołanie do Efezjan 1:5-7 i 2:8
4:1-5 - O Abrachamie co zostal usprawiedliwiony z wiary (Jakbua 2:23-26)
4:5-8 - o Królo Dawidzie który nazywa szczesliwym człowieka którego Bóg usprawiedliwia bez uczynków. (PSALM 32:1-2)
4:13-25 - obietnica z wiary, usprawiedliwienie w Jezusie jest w niego wierzymy i o Abrachamie
4:11-17
4:24-29
5:17 - Uspraawiedliwieni i łaska dzieki Jezusowi
5:9-11 - Ocaleni przez zycie i krew


Offline Kyuubi

Odp: BIBLIA VS DOKTRYNA (JW) (1914, Niewolnik, duch swiety, wykluczeni, itp )
« Odpowiedź #126 dnia: 22 Styczeń, 2020, 11:41 »
Czesto jest mówion ze trzeba słuchać nie wolnika nawet gdy sie myli o to wersety ktore przeczą temu

Galatów 5:13-15
Wy zatem, bracia, zostaliście powołani do wolności. Tylko nie pojmujcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, lecz służcie sobie nawzajem z miłością. (14): Przecież całe Prawo zawiera się w tym jednym nakazie: #Miłuj bliźniego jak siebie samego. (15): Jeśli natomiast jeden drugiego kąsa i pożera, uważajcie, abyście się wzajemnie nie zjedli. [Biblia Paulistów, Ga 5]

###1PIOTRA 2:15-17###
(15): Taka jest bowiem wola Boża: abyście swoim dobrym postępowaniem zmuszali do milczenia niewiedzę głupich ludzi. (16): Jesteście ludźmi wolnymi, nie wykorzystujcie więc wolności jako pretekstu do czynienia zła. Jako słudzy Boga (17): wszystkim okazujcie szacunek! Miłujcie braci! Bójcie się Boga i szanujcie króla! [Biblia Paulistów, 1p 2]

To jak z tym jest mamy byc niewolnikami ciała kierowniczego czy nie ? hmmm? i są Panami naszej wiary tak czy nie jak to wkoncu jest
1Kor 7:21-23
(21): Zostałeś powołany jako niewolnik? Nie przejmuj się. Jeśli możesz stać się wolnym, skorzystaj z tego. (22): Kogo bowiem Pan powołał jako niewolnika, jest wyzwoleńcem Pana; tak samo też wolny jest niewolnikiem Chrystusa. (23): Za wielką cenę wykupił was Bóg! Nie bądźcie niewolnikami ludzi!

2 kor 1:23-24
(23): Wzywam Boga na świadka mojego życia, że tylko dlatego nie przybyłem do Koryntu, aby wam oszczędzić przykrości. (24): Nie jesteśmy panami waszej wiary, lecz współtwórcami waszej radości. Wy zaś zachowujecie stałość dzięki wierze! [Biblia Paulistów, 2kor 1]

To jak to wkoncu jest?, trzeba by bylo zadac te pytania na studium ale coś chyba zaczeli tego unikac jak podałem wersety z Jezus nie ma władzy od 1914 tylko juz ja mial jak był na ziemi :)
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2020, 11:45 wysłana przez Kyuubi »


Offline Kyuubi

JEZUS BÓG:
Ewangelia Jana 1:1-4 --> 1:14-18
Dzieje 20:28 (Jak wiemy kościół nalezy do Jezusa Chrystusa Mt 16, 13-19)
Troszczcie się o siebie i o całą owczarnię, w której Duch Święty ustanowił was biskupami.
Bądźcie pasterzami Kościoła Bożego, odkupionego Jego własną krwią. [Biblia Paulistów, Dz 20]
Rzymian 9:5
Kolosan 2:8-9
Tytusa 2:13
1 Jana 5:20
Filipian 2:9-10 ---> Izajasza 45:22-23
Kolosan 1:15-20
Psalmy 130:7-8 ---> MT 1:21
Apokalipsa Jana 19:10 --> Mt 2:11, 2:8-9-16, Łk 24:5 (chwała pokłony)
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2020, 14:06 wysłana przez Kyuubi »


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Witaj Kuubi
Nie używaj  koloru czerwonego- dziękuję


Offline zenobia

Nadaszyniak , wszedłeś w cudze buty
Czy tylko niebieski jest Twoim ulubionym?


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Witaj Zenobia
Lubię wszystkie w tym niebieski, na czerwony jestem uczulony- ''biała plamka''  >:D