Takie przypomnienie:
*** km 12/91 s. 3 Ogłoszenia ***
W każdej Sali Królestwa powinny się znajdować w dogodnym miejscu dwie skrzynki na datki. Jedną należy oznaczyć napisem: Datki na potrzeby zboru, a drugą — Datki na ogólnoświatową działalność Towarzystwa (Mat. 24:14). Do pierwszej wrzucamy datki na zaspokojenie potrzeb miejscowego zboru, a do drugiej to, co przekazujemy na wsparcie ogólnoświatowego dzieła, w tym także na budowę Domu Betel, oraz wszystkie datki otrzymane podczas służby kaznodziejskiej. Zawartość drugiej skrzynki należy w całości przekazywać do Towarzystwa.
Była kiedyś 3 skrzynka:
*** dx86-18 Datki ***
skrzynki (...)
na Fundusz Sal Królestwa (postanowienie nieaktualne): jv 344
*** jv rozdz. 21 s. 344 ak. 4-s. 345 ak. 1 Jak to wszystko jest finansowane? ***
Poproszono zbory, żeby postarały się o skrzynki z napisem „Datki na Fundusz Sal Królestwa”. Wszystko, co by się w nich znalazło, miało być użyte wyłącznie na ten cel. Dzięki pieniądzom zebranym w ten sposób w danym kraju można było pomóc zborom, które pilnie potrzebowały Sali Królestwa, ale nie mogły sobie na nią pozwolić na warunkach stawianych przez miejscowe banki. Staranna analiza wykazała, gdzie są największe potrzeby, i Towarzystwo zaczęło udostępniać owe pieniądze zborom, które koniecznie musiały zbudować albo w inny sposób uzyskać nową Salę Królestwa. W miarę napływania dalszych datków i spłacania pożyczek (w krajach, gdzie było to możliwe) dopomagano następnym zborom.
System ten wprowadzono najpierw w USA i w Kanadzie, a potem w przeszło 30 krajach w Europie, Afryce, Ameryce Łacińskiej i na Dalekim Wschodzie. Do roku 1992 fundusze zebrane zaledwie w ośmiu z tych krajów przyczyniły się do otworzenia 2737 Sal Królestwa, z których korzysta 3840 zborów.
W krajach, gdzie ów system nie został wdrożony i brakowało środków na pilnie potrzebne Sale Królestwa, Ciało Kierownicze podejmowało innego rodzaju starania, by zapewnić pomoc. W ten sposób następowało wyrównanie, dzięki czemu ci, którzy mieli mało, nie mieli za mało.