Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.  (Przeczytany 2370 razy)

Offline Fantom

Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« dnia: 28 Listopad, 2019, 08:40 »
 CK neguje gry, w których jest przemoc. ''Gry wideo. „Zakłopotanie budzi fakt, że gry wideo wręcz ociekają krwią” — powiedziano w pewnym brytyjskim czasopiśmie dla entuzjastów gier. Następnie dodano: „Zamiłowanie do gier wideo w jakimś stopniu wymaga zamiłowania do przemocy”. Na przykład w jednej z popularnych gier uczestnik może zatłuc kobiety kijem baseballowym. Zdaniem niektórych autorytetów gry wideo z powodu interaktywnego charakteru wywierają na dzieci bardziej negatywny wpływ niż telewizja.''
Przesiąknięty przemocą
Przebudźcie się! — 2012

 Tymczasem: https://www.telegraph.co.uk/news/2019/11/25/south-korean-conscientious-objectors-military-service-taken/?fbclid=IwAR3qlsnFGj-BuaBYK7DjY41UX43Ocwngi9MWI2WbI4zk_Pdpf0B2P8Q_uJY

Fragment artykułu przetłumaczony przez translatora:    ''Dwóch południowo-koreańskich przeciwników sumienia, którzy twierdzili, że nigdy nie mogą trzymać broni, zostali postawieni przed sądem, który zauważył, że obaj mężczyźni lubili grać w brutalne strzelanki FPS na komputerach.

Prokuratorzy reprezentujący rząd Korei Południowej stwierdzili, że zapisy komputerowe dwóch mężczyzn, zidentyfikowanych w sądzie jedynie na podstawie ich nazwisk Kim i Kwon, pokazały, że korzystali z gier takich jak „Nagły atak”, w których gracze muszą zabijać na ekranie wrogowie z bronią i inną bronią.

Podczas rozprawy mężczyźni twierdzili, że odmówili przyjęcia obowiązkowego poboru z powodu tego, że trzymanie broni i zabicie innej osoby było sprzeczne z ich przekonaniami religijnymi.

W sprawie przeciwko dwóm mężczyznom, w wieku 23 i 24 lat, prokuratura twierdziła, że ​​ich historia gier online oznacza, że ​​nie można ich uważać za „prawdziwych” przeciwników sumienia, jak donosi The Korea Times.

Sąd w południowej dzielnicy Seulu w sobotę nie zgodził się jednak z orzeczeniem, że dana osoba może cieszyć się brutalną grą komputerową i nadal być sumiennym przeciwnikiem.

Sąd dodał, że Kim i Kwan, obaj Świadkowie Jehowy, mogli zatem słusznie odmówić służby w wojsku z powodu swoich przekonań religijnych. ''
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline dziewiatka

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad, 2019, 10:59 »
Na grach się nie znam,jednak wiem że z badań prowadzonych na uniwersytecie warszawskim wynika że brutalne gry obniżają poczucie wrażliwości.Wracając do tematu należy odróżnić wirtualną rzeczywistość  od tej normalnej,co innego jest zagrać w grę kierując działaniami jakiegoś zbira a co innego uczyć się a wojsku jak być zbirem i do tego zostać zaprzysiężonym że będzie się zbirem.To tak samo jak strzelać do kogoś w grze a strzelać w realu.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad, 2019, 11:43 »
Wedle mojej wiedzy już dawno udowodniono że brutalne gry nie mają wpływu na agresję u ludzi w nie grających.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad, 2019, 12:06 »
Brutalne gry wpływają na ludzi..
Strzelaniny np. w stanach to też wina gier, bo przecież nie kilka złożonych problemów i decyzji.
Strach pomyśleć w co grali przed pierwszą wojną światową..
Przepraszam musiałem.



Offline Roszada

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopad, 2019, 12:10 »
CK samo propaguje w swoich komiksowych publikacjach "zabijanie w grach".
Czym innym jest straszenie, że jak nie wstąpisz do nas to zginiesz w tej grze?
O tak:
https://piotrandryszczak.pl/rzez-w-armagedonie.html



Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad, 2019, 13:03 »
Wedle mojej wiedzy już dawno udowodniono że brutalne gry nie mają wpływu na agresję u ludzi w nie grających.
(mtg):
Gry komputerowe pełne przemocy zwielokrotniają niebezpieczeństwo fascynacji złem, gwałtem i zabijaniem, oswajają z przerażającymi obrazami, uczą celności i znoszą barierę psychiczną przed popełnieniem w realu brutalnego czynu, wielokrotnie wcześniej przećwiczonego na ekranie.
Młodociani zabójcy ze szkół amerykańskich mieli za sobą tysiące godzin spędzone na zabijaniu wirtualnych postaci. Ich celność w strzelaniu do żywych ludzi była wyższa niż wytrenowanych agentów FBI

W setkach badań naukowych przeprowadzonych w USA udowodniono, że przemoc na ekranie prowadzi do wzrostu agresji w realnym życiu.
7-11% dzieci naśladuje agresję ekranową, 30% znieczula się na przemoc, u wielu rodzi ona lęk. Gry komputerowe, których tematyką jest zabijanie, uczą zabijania. Są to symulatory zbliżone do tych, które służą do szkolenia żołnierzy oraz agentów FBI. Ciągła stymulacja seksualna, często skojarzona z przemocą (w filmach grach komputerowych i reklamach), wyzwala fantazje seksualne, nierzadko o zabarwieniu agresywnym, odpowiedzialne za wiele przestępstw na tle seksualnym (gwałtów, morderstw).


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad, 2019, 13:07 »
(mtg):
Gry komputerowe pełne przemocy zwielokrotniają niebezpieczeństwo fascynacji złem, gwałtem i zabijaniem, oswajają z przerażającymi obrazami, uczą celności i znoszą barierę psychiczną przed popełnieniem w realu brutalnego czynu, wielokrotnie wcześniej przećwiczonego na ekranie.
Młodociani zabójcy ze szkół amerykańskich mieli za sobą tysiące godzin spędzone na zabijaniu wirtualnych postaci. Ich celność w strzelaniu do żywych ludzi była wyższa niż wytrenowanych agentów FBI

W setkach badań naukowych przeprowadzonych w USA udowodniono, że przemoc na ekranie prowadzi do wzrostu agresji w realnym życiu.
7-11% dzieci naśladuje agresję ekranową, 30% znieczula się na przemoc, u wielu rodzi ona lęk. Gry komputerowe, których tematyką jest zabijanie, uczą zabijania. Są to symulatory zbliżone do tych, które służą do szkolenia żołnierzy oraz agentów FBI. Ciągła stymulacja seksualna, często skojarzona z przemocą (w filmach grach komputerowych i reklamach), wyzwala fantazje seksualne, nierzadko o zabarwieniu agresywnym, odpowiedzialne za wiele przestępstw na tle seksualnym (gwałtów, morderstw).

Chętnie zapoznam się z tą setką badań, więc poproszę o źródła jeśli można.
Zwłaszcza te dane o wyższej skuteczności niż wytrenowanych agentów i o skłonnościach o podłożu seksualnym.
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2019, 13:09 wysłana przez DonnieDarkoJG »


Offline stinkfist34

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopad, 2019, 13:32 »
Biorąc pod uwagę, że w gry "przesiąknięte przemocą" grało bądź dalej gra większość młodych ludzi w wieku 15-40, to powinniśmy żyć w świecie zwyrodnialców. A jednak. W moim skromnym odczuciu o wiele większy wpływ ma środowisko w jakim się dana osoba wychowuje, a także czy może przede wszystkim relacje w obrębie najbliższej rodziny. Nikt sobie nie zawraca uwagi zmianami społeczno - kulturowymi. Dobrze jest zganiać na gry, a nie na fakt, że mamusia nie przytulała :(. Z całym szacunkiem ale nie wierzę setkom badań naukowych... równie dobrze mógłbym wierzyć w mocno przesadzone bzdury jak w filmie "Game Changers". Badania można zrobić na czyjeś zamówienie w celu ukrycia prawdziwych problemów społecznych.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Listopad, 2019, 13:42 »
Gry są wykorzystywane przez wojsko. Zamieszczam artykuł na ten temat.

https://www.rp.pl/Wojsko/309249981-Rzad-przygotowuje-sie-do-wojny-Zorganizuje-gry-wojenne.html

„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Listopad, 2019, 14:09 »
mtg: nadmieniałem w tym temacie - proszę
https://sjwp.pl/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/ciekawostki-z-ksiazki-czyste-wielbienie-jehowy-nareszcie-przywrocone/msg158472/#msg158472

Przemocwgrachkomputerowychazjawiskadesensytyzacjiikatharsiswrdmodzieygimnazjalnej
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2019, 14:22 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Listopad, 2019, 14:33 »
mtg: nadmieniałem w tym temacie - proszę
https://sjwp.pl/literatura-pokarm-na-czas-sluszny/ciekawostki-z-ksiazki-czyste-wielbienie-jehowy-nareszcie-przywrocone/msg158472/#msg158472

Przemocwgrachkomputerowychazjawiskadesensytyzacjiikatharsiswrdmodzieygimnazjalnej

Wątek prześledziłem, źródeł badań nie widzę.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Listopad, 2019, 14:49 »
Witaj DonnieDarkoJG
Materiał  zaczerpnąłem
Zobacz na czym ta Pani opiera swoją publikacje, na literaturze z 1996 roku
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Listopad, 2019, 15:02 »
Witaj DonnieDarkoJG
Materiał  zaczerpnąłem

W tym dokumencie nie ma zawartych setek badań.
To pierwsza sprawa.
Wspomniano o badaniu które obejmowało jedynie 130 uczniów podzielonych na dwie grupy.
Ich zachowania odnotowana jedynie w arkuszach „obserwacyjnych”
Tych arkuszy nie ma oczywiście do wglądu, więc nie wiadomo jakie cechy próbowano uchwycić.
Fakt, ze te dwie grupy podzielono na dwie gry, czyli Tetris i GTA przemilczę.
To tak jakby dać  jednej grupie oranżadę a drugiej pół litra i notować różnice w „reakcjach”
Całość bez urazy brzmi jak artykuł z serii „Młodzi ludzie pytają”.
Na koniec w źródłach podane są publikacje która jeśli dobrze patrzę ma już ponad 20 lat.
I tych publikacji jest oczywiście kilka a nie setki.
Jest to kolejny dokument z którym mam styczność i absolutnie nie wskazuje, ze to gry są przyczyną wzmożonej agresji lub znieczulenia społecznego.
Sam dokument we wnioskach zawiera stwierdzenia „może” i „prawdopodobnie”
Tak wiec czekam dalej na pozostałe mocne badania.


Offline Nadaszyniak

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 5 965
  • Polubień: 8456
  • Psychomanipulacja owieczek # wielkiej wieży(Ww)
Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Listopad, 2019, 15:14 »
(mtg): postaram się poszukać nowszych materiałów, na obecny czas nie posiadam
znalazłem taki artykuł
https://parenting.pl/brutalne-gry-powoduja-agresje-ale-nie-przez-to-ze-sa-brutalne
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad, 2019, 15:19 wysłana przez Nadaszyniak »


Offline DonnieDarkoJG

Odp: Zabijanie w grach, a odmowa służby wojskowej u ŚJ.
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Listopad, 2019, 15:25 »
(mtg): postaram się poszukać nowszych materiałów, na obecny czas nie posiadam
znalazłem taki artykuł
https://parenting.pl/brutalne-gry-powoduja-agresje-ale-nie-przez-to-ze-sa-brutalne

Wybacz, ale mówiłeś o setkach BADAŃ a nie artykułów.
A gdy widzę, że „źródłem” wcześniejszych tez ma być strona parenting..to pozostanę przy swoich wnioskach.
A za dalszą dyskusje podziękuje i do zobaczenia w innych wątkach.