Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: O krwi w biblii  (Przeczytany 7295 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Listopad, 2019, 22:26 »
Mogę się zgodzić że stwierdzeniem że z Bibli można czerpać duchowe mądrości , miłość do bliźniego itp,ale medycyny od Boga to bym się nie uczył

Następnie powiedział Pan do Mojżesza i Aarona: 2 «Mówcie do Izraelitów i powiedzcie im: Jeżeli jaki człowiek cierpi na wycieki ze swego ciała, to jego wyciek jest nieczysty. 3 Nieczystość pochodząca z wycieku na tym polega: czy jego ciało wypuszcza wyciek, czy też zatrzymuje go, to jest nieczystość. 4 Każde łóżko, na którym spoczywał chory na wycieki, jest nieczyste. Każdy przedmiot, na którym siedział, jest nieczysty. 5 Każdy, kto się dotknie jego łóżka, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 6 Ten, kto usiadł na przedmiocie, na którym siedział chory na wycieki, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 7 Ten, kto dotknie się ciała człowieka chorego na wycieki, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 8 Jeżeli chory na wycieki plunie na człowieka czystego, ten wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 9 Każde siodło, na którym siedział człowieka chory na wycieki, będzie nieczyste. 10 Każdy, kto dotknie się czegokolwiek, co chory miał pod sobą, będzie nieczysty aż do wieczora. Każdy, kto przenosi takie przedmioty, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 11 Także każdy, którego dotknął chory na wycieki, nie umywszy uprzednio rąk wodą, wypierze ubranie, wykąpie się w wodzie i będzie nieczysty aż do wieczora. 12 Naczynie gliniane, którego dotknie się chory na wycieki, będzie rozbite. Każde naczynie drewniane będzie obmyte wodą.
13 Jeżeli chory na wycieki będzie oczyszczony od wycieków, to odliczy sobie siedem dni na swoje oczyszczenie, wypierze ubranie, wykąpie ciało w wodzie żywej2 i będzie czysty. 14 Ósmego dnia weźmie dwie synogarlice albo dwa młode gołębie, pójdzie przed Pana przed wejście do Namiotu Spotkania i odda je kapłanowi. 15 Kapłan je ofiaruje: jednego jako ofiarę przebłagalną, drugiego jako ofiarę całopalną. W ten sposób kapłan dokona za niego przebłagania przed Panem za jego wycieki.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Listopad, 2019, 22:33 »
A Ty to się z księżyca urwałeś? Znasz nauki o krwi w ORG ? Myślisz, że dla tych ludzi jest obojętne, co o Krwi jest w Biblii?
Może dla Ciebie to jest pryszcz, bo to nie Twój problem. Takie nauki, to dla nich czasami jest wyrok śmierci. No ale Ty w takiej rozmowie nie widzisz żadnego znaczenia.
Wiesz o tym ,że biblia pozwala jeść krew? Tylko ,że wcześniej ja trzeba podzielić na kilka części.Jedną część można jeść a drugą nie .


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Listopad, 2019, 22:42 »
...
Ten zakaz spożywania krwi Bóg ustanowił w jednym celu - aby można było zrozumieć zasady Nowego Przymierza.
...

Mam pytanie: Czy Bóg zawierając przymierze z Żydami działał podstępnie? Tu podpisywał z nimi pakt a za plecami kombinował już przy Nowym Przymierzu?

P.S.
Wiesz, że dziś nie obowiązuje już ani Stare ani Nowe? Prorokował o tym Prorok większy od Mojżesza, ba, śmiem twierdzić, że nawet nieco większy od ciebie.  ;) ;D >:D


Offline Gremczak

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Listopad, 2019, 00:06 »
To logiczne wyjaśnienie tekstu biblijnego może im pomóc.

Wiesz o tym ,że biblia pozwala jeść krew? Tylko ,że wcześniej ja trzeba podzielić na kilka części.Jedną część można jeść a drugą nie .
Ciekawe jak działa Twoja logika.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2019, 00:08 wysłana przez Gremczak »


Offline krzysiekniepieklo

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Listopad, 2019, 06:49 »
Gremczak:
To przedstaw te swoje rewelacje, o których mówisz, bo o czymś takim nie mam wiedzy.

Co do tego wszystkiego, co jest w Starym testamencie, to to wszystko obowiązuje tych, którzy przy nim trwają. Tych, którzy przystąpili do Nowego Przymierza,Stare przymierze nie obowiązuje. Obowiązuje ich nauka Jezusa. To jest właśnie moja logika.
Kto się trzyma Starego Testamentu i chce mieć udział w Nowym Przymierzu, to jest głupcem. Jezus mówił:

Mk 2
18 Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i pytali: «Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?» 19 Jezus im odpowiedział: «Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. 20 Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
21 Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze [część] ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. 22 Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino [należy wlewać] do nowych bukłaków».


To jest właśnie o Starym i Nowym Przymierzu.


Offline Gremczak

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Listopad, 2019, 07:51 »
Gremczak:
To przedstaw te swoje rewelacje, o których mówisz, bo o czymś takim nie mam wiedzy.

Co do tego wszystkiego, co jest w Starym testamencie, to to wszystko obowiązuje tych, którzy przy nim trwają. Tych, którzy przystąpili do Nowego Przymierza,Stare przymierze nie obowiązuje. Obowiązuje ich nauka Jezusa. To jest właśnie moja logika.
Kto się trzyma Starego Testamentu i chce mieć udział w Nowym Przymierzu, to jest głupcem. Jezus mówił:

Mk 2
18 Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Niego i pytali: «Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?» 19 Jezus im odpowiedział: «Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo pana młodego mają u siebie. 20 Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.
21 Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze [część] ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. 22 Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino [należy wlewać] do nowych bukłaków».


To jest właśnie o Starym i Nowym Przymierzu.
To skup się na tych wersetach co mówią o krwi.Ty mi tu wyjeżdżasz z jakimiś bukłakami ,starym podartym ubraniu .
Dzieje ap 15;29 o jaką krew chodzi?
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2019, 08:12 wysłana przez Gremczak »


Offline Siedemtwarzy

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Listopad, 2019, 10:01 »
Krzysiek, co ty się przejmujesz losem tych w środku orga. Oni mają dobre życie. Wierzą, że są wybrani przez Boga tak jak Ty. Mają misje, tak jak Ty. Będą cytować Biblię aż do posrania, żeby udowodnić swoje racje, prawie jak Ty. Gotowi są walczyć z problemami, które sami sobie wymyślili, to chyba też o Tobie. W sumie to ty jesteś takim świadkiem. Pozdrawiam


Offline krzysiekniepieklo

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Listopad, 2019, 11:31 »
Krzysiek, co ty się przejmujesz losem tych w środku orga. Oni mają dobre życie. Wierzą, że są wybrani przez Boga tak jak Ty. Mają misje, tak jak Ty. Będą cytować Biblię aż do posrania, żeby udowodnić swoje racje, prawie jak Ty. Gotowi są walczyć z problemami, które sami sobie wymyślili, to chyba też o Tobie. W sumie to ty jesteś takim świadkiem. Pozdrawiam

jJest między nami jedna zasadnicza różnica. Nie mam nad sobą CK, które mi arbitralnie dyktuje co mam robić. Nikt mi nie planuje mojego życia od a do z. Wszystko robię z własnej nieprzymuszonej woli korzystając tylko z rad, które przychodzą mi do głowy na bieżąco. Nikt za mnie decyzji nie podejmuje. Mówię to, co myślę, a nie to, co CK chciało by usłyszeć, aby uzyskać od CK pochwałę i awansować w hierarchii ŚJ.


Offline Siedemtwarzy

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Listopad, 2019, 12:11 »
Dokładnie to samo mówią świadkowie,  że wszystko robią z własnej nie przymuszonej woli, nikt nad nimi nie panuje. Nikt im nic nie każe, a ciało kierownicze tylko pokornie przewodzi. Mówię Ci jesteś jak oni.


Offline krzysiekniepieklo

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Listopad, 2019, 13:36 »
To skup się na tych wersetach co mówią o krwi.Ty mi tu wyjeżdżasz z jakimiś bukłakami ,starym podartym ubraniu .
Dzieje ap 15;29 o jaką krew chodzi?

Chodzi o taką krew, którą widzą Żydzi przywiązani do Starego Przymierza, a udający chrześcijan którzy przystąpili do Nowego Przymierza. Chodziło o to żeby się nie zgorszyli i nie odeszli. Jak pokazała historia, to te zabiegi na nic się zdały. To właśnie Żydzi udający chrześcijan usunęli Krew Chrystusa z Komunii w KK. Lepiej by było dla chrześcijaństwa, jak by dostali kopa od razu i nie wprowadzali później do chrześcijaństwa żydowskich obyczajów.


Offline Gremczak

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Listopad, 2019, 14:38 »
jJest między nami jedna zasadnicza różnica. Nie mam nad sobą CK, które mi arbitralnie dyktuje co mam robić. Nikt mi nie planuje mojego życia od a do z. Wszystko robię z własnej nieprzymuszonej woli korzystając tylko z rad, które przychodzą mi do głowy na bieżąco. Nikt za mnie decyzji nie podejmuje. Mówię to, co myślę, a nie to, co CK chciało by usłyszeć, aby uzyskać od CK pochwałę i awansować w hierarchii ŚJ.
Mas nad sobą biblię i Jezusa  to jemu chcesz się przypodobać. Ja natomiast nie biorę pod uwagę co mówi biblia  albo Jezus lub jakiś inny guru.



Jak pokazała historia, to te zabiegi na nic się zdały.
No widzisz co wart są słowa zapisane w biblii.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2019, 14:49 wysłana przez Gremczak »


Offline Sebastian

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Listopad, 2019, 20:05 »
Lepiej by było dla chrześcijaństwa, jak by dostali kopa od razu i nie wprowadzali później do chrześcijaństwa żydowskich obyczajów.
Widzę że nasz prorok uważa się nie tylko za mądrzejszego od Apostołów Jezusa, ale także za mądrzejszego od samego Ducha Świętego!

w Dziejach Apostolskich napisanych przez ewangelistę Łukasza czytamy "postanowiliśmy tak Duch Św. i my (apostołowie)" a w postach proroka krzyśka napisano że była to błędna decyzja

okazuje się że sam Duch Święty wykazał się rażącą niekompetencją, a krzysiek wie lepiej!

Niezły dowcipniś z naszego krzyśka!
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Roszada

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Listopad, 2019, 20:09 »
Sebastian!
Przewinęło się przez różne fora kilku proroków.
Zapomniałeś o Siódmym Aniele czy innych  co pokazywali wyliczanki prorocki z dokładnością do kilku miejsc po przecinku. Jakaś Abusia była na poprzednim forum, czy jakoś podobnie. :)


Offline Sebastian

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Listopad, 2019, 21:30 »
takich co wyliczali daty to było na pęczki, a Zdzichu obiecywał piwo w kranie na wzór rozmnożenia wody w Kanie itd. itp.

ale pierwszy raz widzę cyrkowca który (uważając się za stworzenie) twierdzi wprost że sam Stwórca pomylił się a on, marny proch "wie lepiej" od samego Ducha Świętego
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline krzysiekniepieklo

Odp: O krwi w biblii
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Listopad, 2019, 21:30 »

takich co wyliczali daty to było na pęczki, a Zdzichu obiecywał piwo w kranie na wzór rozmnożenia wody w Kanie itd. itp.

To już do tego doszło, że w Waszej Ewagelii jest, że Jezus rozmnażał wodę w Kanie Galilejskiej>




Widzę że nasz prorok uważa się nie tylko za mądrzejszego od Apostołów Jezusa, ale także za mądrzejszego od samego Ducha Świętego!

w Dziejach Apostolskich napisanych przez ewangelistę Łukasza czytamy "postanowiliśmy tak Duch Św. i my (apostołowie)" a w postach proroka krzyśka napisano że była to błędna decyzja

okazuje się że sam Duch Święty wykazał się rażącą niekompetencją, a krzysiek wie lepiej!



Niezły dowcipniś z naszego krzyśka!

A przeczytałeś uważnie to, co napisałem. Jeśli tak twierdzisz, to pokaż mi miejsce, gdzie tak napisałem """ że była to błędna decyzja"""
« Ostatnia zmiana: 19 Listopad, 2019, 21:39 wysłana przez krzysiekniepieklo »