Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sprawozdanie z działalności 2019  (Przeczytany 9616 razy)

Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Grudzień, 2019, 19:09 »
W Towarzystwie nie ma żadnej logiki. Spis czynnych głosicieli (ochrzczonych ŚJ i nieochrzczonych) nazywa się "sprawozdaniem z działalności Świadków Jehowy". A w skład ŚJ wchodzą nie tylko czynni ŚJ, ale i nieczynni, bo nazywani ŚJ:

*** yb17 s. 178 Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2016 ***
Sprawozdanie z działalności Świadków Jehowy na całym świecie w roku służbowym 2016


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Grudzień, 2019, 20:48 »
Wszystkie liczby które podajemy są tylko liczbami Towarzystwa Strażnica,
Nikt nie wyciąga z nich naukowych wniosków, tylko robimy porównania i to zawsze według tych samych danych.

Nie to, że raz liczymy ŚJ, a innym razem głosicieli, raz czynnych, a raz nieczynnych, raz ochrzczonych, raz nieochrzczonych.
Zawsze podajemy te same dane.
Różną logikę można stosować i mamy prawo sobie nawet pofantazjować.
Forum dyskusyjne to nie naukowe opracowanie.

Jak na razie zrobiłem najdokładniejsze opracowanie, w Polsce, tak mi się wydaje przynajmniej:

https://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/najwazniejsze-dane-statystyczne-dotyczace-swiadkow-jehowy.html

https://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/najwazniejsze-dane-statystyczne-dotyczace-swiadkow-jehowy2.html

Lada dzień statystyka ta będzie uzupełniona o rok 2019.


Offline donadams

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Grudzień, 2019, 21:55 »
Moment - chwilę temu twierdziłeś, że znasz los 200 000 osób, o których rozmawiamy, o tutaj (pogrubienie moje):

To gdzie im uciekło 200 000 głosicieli?
Do świata?

300 000 nowych
100 000 wzrost
200 000 starych poszło...

Jeśli więc uważasz, że jesteś w stanie na podstawie prezentowanych danych stwierdzić, że "200 000 starych poszło", to poczuwam się do obowiązku wyjaśnienia, że to nie musi tak działać.

To, że w postępowaniu organizacji ŚJ nie ma logiki, nie znaczy, że ma jej brakować mi czy tobie. To nie jest argument.

Tak samo argumentem nie jest to, że robisz "zestawienia". To, że ktoś potrafi wyrecytować przebieg obrad sejmowych przy wigilijnym stole, nie czyni go politykiem. Doceniam jednak twoją pracę i sam nieraz z niej korzystałem.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Grudzień, 2019, 22:25 »
Daj se na luz bo jesteś nudny.
Rok cię nie było a teraz pokrzykujesz, że tylko ty masz rację, a wszyscy błądzą.
Byłem przekonany że wróciłeś do organizacji na całego, bo teraz tak się właśnie zachowujesz.
Za dwa trzy dni będą sprawozdania to zobaczysz swoje 200 000, o które płaczesz. :)


Offline donadams

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Grudzień, 2019, 22:28 »
 ;)
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Grudzień, 2019, 22:32 »
Ja nie powiedziałem, że poszli... na zewnątrz, ale duża cześć w niegłoszenie.
A niegłoszenie to pierwszy stopień pójścia na aut. ;)


Offline Gremczak

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Grudzień, 2019, 23:07 »
W Towarzystwie nie ma żadnej logiki. Spis czynnych głosicieli (ochrzczonych ŚJ i nieochrzczonych) nazywa się "sprawozdaniem z działalności Świadków Jehowy".


W tym wypadku jest logika. Spójrz na to w taki sposób. Działalność kaznodziejską prowadzi organizacja ŚJ (potocznie ŚJ). Nie muszą to być SJ, mogą to być też inni , którzy ich (organizację) w tym wspierają.
« Ostatnia zmiana: 25 Grudzień, 2019, 23:09 wysłana przez Gremczak »


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Grudzień, 2019, 23:25 »
Ja też wspieram, bo ściągam ich PDFy, wchodzę na ich stronę wiele razy. :)


Offline Siedemtwarzy

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Grudzień, 2019, 09:21 »
Z danymi liczbowymi SJ jest jeden niuans. Liczba osób, które przyjeły chrzest, nie jest trwale związana ze wzrostem głosicieli na świecie. Osoby, które przyjeły chrzest w ostatnim roku, mogły zostać głosicielami rok, dwa czy trzy lata wcześniej, wtedy przyczyniając się do wzrostu liczby głosicieli. Jeżeli wzrost przekłada się na 100000 osób więcej to nie oznacza że 200000 tys osób odeszło, tylko dlatego że 300000 tys przyjęło chrzest. Do dokładnego określenia takiej liczby potrzebowaliśmy jeszcze zmiennej o śmiertelności i wykluczeniach oraz odłaczeniach. Tak jest tylko swobodna, bardzo swobodna kalkulacja.  Dlatego liczby ochrzczonych nie należy przyjmować jaka zmienna, tylko liczyć rok do roku liczbę głosicieli.


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Grudzień, 2019, 09:28 »
Kiedyś pisali, że 25% głoszących nie ma chrztu.
Ale to było w latach 80. XX w.
Teraz może być inaczej.
Te 200 tys to raczej symboliczna liczba, jak kiedys mówili, że w Polsce do Armagedonu ma być 200 tys. głosicieli. ;D

Dziś ukazała się aktualizacja ang. płytki Watchtower Library.
Są dociągnięte Strażnice do lutego, jak na jw.org (przedwczoraj dostawili marzec), ale Sprawozdania 2019 jeszcze nie ma. :(


Offline Profesor Tutka

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Grudzień, 2019, 09:59 »
W Polsce pod koniec wieku średnio umierało 2,5 osoby dziennie.


Offline donadams

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Grudzień, 2019, 10:06 »
Dlatego liczby ochrzczonych nie należy przyjmować jaka zmienna, tylko liczyć rok do roku liczbę głosicieli.

W zasadzie to co jest w twoim poście, opisałem kilka postów wcześniej. A co do zacytowanego tutaj zdania - przyglądanie się liczbie głosicieli także nic nie daje, ponieważ jak sam zauważyłeś nie mamy danych na temat odejść, wykluczeń, śmiertelności, czy też liczby nieochrzczonych głosicieli. Nie mając tych danych, można tylko zgadywać. Mało tego, nie można nawet określić wielkości błędu z jakim będziemy mieli do czynienia przy takich zgadywankach.

Nie mówię, że nikt nie ma się zajmować statystyką, ale nie sugerujmy, albo nie wierzymy w to, że może nam ona powiedzieć więcej, niż chcą tego ci, którzy ją opublikowali.

Z tego co pamiętam, istnieje coś takiego jak Raport analityczny zboru, w którym raz na pół roku przesyła się do oddziału szczegółowe dane na temat statystyki, wliczając w to nieczynnych, nieregularnych itd. Oznaczałoby to, że oddział dysponuje znacznie pełniejszą statystyką, co nie powinno w zasadzie nikogo dziwić.

Jeśli jednak ktoś dysponuje tym formularzem, to może to dobry moment, żeby go tu wrzucić.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2019, 10:09 wysłana przez donadams »
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Gostek

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #42 dnia: 26 Grudzień, 2019, 11:29 »
Długo nas w tym roku trzymają w stanie wyczekiwania na oficjalne ogłoszenie,, statystyk organizacji,, Hm, zaglądam ca jakiś czas na stronę orgu i... nic nowego nie ma. Nawet po angielsku też pusto.  8-)


Offline Roszada

Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #43 dnia: 26 Grudzień, 2019, 11:32 »
Długo nas w tym roku trzymają w stanie wyczekiwania na oficjalne ogłoszenie,, statystyk organizacji,, Hm, zaglądam ca jakiś czas na stronę orgu i... nic nowego nie ma. Nawet po angielsku też pusto.  8-)
Ja już fioła dostaję od zaglądania na jw.org. ;)
Nabijam im statystyki. Będą się chwalić, że 3 czy 4 miliardy zaglądają na ich stronę w miesiącu, a to ja im robię w setkach. ;D

W zeszłym roku było 24 grudnia.
Widać rydwan zwalnia. ;)

Może działa stara zasada komunistów:

https://sjwp.pl/informacje-prosto-z-kanalu/sprawozdanie-za-rok-2018-pierwsze-dane-liczbowe/msg169762/#msg169762
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień, 2019, 11:34 wysłana przez Roszada »


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Sprawozdanie z działalności 2019
« Odpowiedź #44 dnia: 26 Grudzień, 2019, 11:45 »
;)

Najbardziej lubię cytować najdłuższe posty.
Masz 5,0 ze statystki, analitycznego myślenia i tłumaczenia w prosty sposób zagadnień, które inni tylko pokręcą. Dalszych sukcesów w następnym semestrze. ;)