Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ankieta

Czy ta strona ma szansę na pomoc tym, którzy już się budzą ? - aby mieli gdzie sięgnąć po informacje.

tak
26 (74.3%)
nie
1 (2.9%)
zobaczymy
8 (22.9%)

Głosów w sumie: 31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia  (Przeczytany 15820 razy)

Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Listopad, 2019, 22:40 »
Cytuj
Wysłany przez: AQRAT « dnia: Dzisiaj o 21:49 »
Zamierzyłem, że projekt i tak aby osiągnął dużą liczbę dokumentów musi być uzupełniany latami i będą to robili ludzie różni

I o to chodzi. Lubię długodystansowców, a nie sprinterów. :)
Obyś tych ludzi znajdował, jak najwięcej.

Będzie to w dużej mierze służyć odkłamywaniu tego, co podaje jw.org i Towarzystwo.
Mam bardzo złe doświadczenia z Wiki dotyczące Johna Belushi. Kilka ważnych rzeczy mi usunął z różnych haseł dotyczących ŚJ.
Nawet ingerował w moim 'osobistym' haśle. :(


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Listopad, 2019, 12:28 »
Chciałbym żeby to się udało i to na lata, nawet z powodów ambicjonalnych. :)
A to z powodu tego, że przegraliśmy bitwę z Wikipedią w marcu 2018 r. :-\ :

Dlaczego usunięto ruch Byłych Świadków Jehowy w Polsce z Wikipedii?

https://www.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/dlaczego-usunieto-ruch-byych-swiadkow-jehowy-w-polsce-z-wikipedii,1094.htm

To byłaby pewna rekompensata za tamtą porażkę i pokazanie Wiki, że bez jej łaski można nawet lepsze dzieło stworzyć.
Oczywiście trzeba je rozreklamować.

Najważniejsze jest to, że żaden zwolennik Warwick nie będzie mógł w tym majstrować, jak to robią na Wiki.

Ważne to jest też dlatego, bo właściwie nie ma obecnie żadnej autorskiej strony z artykułami założonej przez exŚJ.
Owszem, były strony Iszbina i Liberala, ale już praktycznie nie istnieją, tylko jako zamknięte archiwa.
Owszem, jest kilka blogów i kanałów i chwała im za to, ale nie ma strony z tekstami prócz:
https://przerywamymilczenie.pl/
która też nie rozwija się od dłuższego czasu, a nawet usunięty został z niej artykuł o roku 607 (zapewne na życzenie autora).

Ta nowa forma byłaby jakąś rekompensatą za brak stron z artykułami.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2019, 13:32 wysłana przez Roszada »


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Listopad, 2019, 18:59 »
To byłaby pewna rekompensata za tamtą porażkę i pokazanie Wiki, że bez jej łaski można nawet lepsze dzieło stworzyć.

Pozdrawiamy Brata John Belushi z ekipy Wikipedia Polska - Bracie, zachęcamy Cię do studiowania Słowa Bożego i uwierzenia Bogu wprost w to co powiedział i zapisano a dowiesz się kto tu zwariował :(

Dziękuję Wam też za technologię :) jest super ;)

Cytuj
Najważniejsze jest to, że żaden zwolennik Warwick nie będzie mógł w tym majstrować, jak to robią na Wiki.

Informuję aktywnych świadków Jehowy, że macie wolną przestrzeń aby pisać - zachęcamy gorąco - przecież prawda jest najważniejsza a szukanie i badanie spraw jest miłe Bogu. Lecz odwrotne rady daje Salomon ?, zapisano:

Przysłów 18:2
Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić.

Cytuj
Ważne to jest też dlatego, bo właściwie nie ma obecnie żadnej autorskiej strony z artykułami założonej przez exŚJ.

Powiedzmy, że autorski jest pomysł połączenia technologii wikimedia i tematu JW - pewnie ktoś też już o tym myślał.
Treść jest otwarta.

Cytuj
a nawet usunięty został z niej artykuł o roku 607 (zapewne na życzenie autora).

Zapraszam chętnych popisać i znających ten temat. Trzeba pamiętać, że nie ma się co przejmować, że dopiszemy czasem jedno zdanie czy akapit - można śmiało działać - zawsze ktoś pomoże później a następny np uporządkuje treść.
WikiMedia wymaga niestety wpisywania prostej składni kodu aby wyświetlać różne elementy z możliwości MediaWiki dlatego jeśli sobie z tym nie radzisz to się nie przejmuj - poprawi ktoś inny :)

http://jworg.xyz/index.php/Data_zburzenia_Jerozolimy

Cytuj
Ta nowa forma byłaby jakąś rekompensatą za brak stron z artykułami.

Jest :)


Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2019, 19:40 wysłana przez AQRAT »


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Listopad, 2019, 19:36 »
Cytuj
Cytuj

    a nawet usunięty został z niej artykuł o roku 607 (zapewne na życzenie autora).

   AQRAT:
Zapraszam chętnych popisać i znających ten temat. Trzeba pamiętać, że nie ma się co przejmować, że dopiszemy czasem jedno zdanie czy akapit - można śmiało działać - zawsze ktoś pomoże później i np uporządkuje treść.
WikiMedia wymaga niestety wpisywania prostej składni kodu aby wyświetlać różne elementy z możliwości MediaWiki dlatego jeśli sobie z tym nie radzisz to się nie przejmuj - poprawi ktoś inny :)

http://jworg.xyz/index.php/Data_zburzenia_Jerozolimy

Słowo stało się ciałem.
Wstawiłem nie mając doświadczenia technicznego i nie wiedząc jak widzi to admin.
Proszę to albo wywalić albo poprawić.
« Ostatnia zmiana: 14 Listopad, 2019, 19:48 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Listopad, 2019, 22:50 »
Dodałem na końcu kilka linków do polskich artykułów o 607 i 587 itp.


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Listopad, 2019, 23:54 »
http://jworg.xyz/index.php/Kr%C3%B3l_Nabuchodonozor_(drzewo_i_sen),_a_%C5%9Awiadkowie_Jehowy

Przykład szablonu do opisywania tematów - ulepsz :)

nocne pisanie ;]


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Listopad, 2019, 08:56 »
No niestety ja już w takie klocki z ulepszaniem i opisywaniem się nie bawię. Nie mam na to czasu i chęci. To dla pasjonatów jakości technicznych i właścicieli strony.
Zajmuję się zgłębianiem i opisywaniem historii ŚJ, a nie opisywaniem wstawianych tekstów.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2019, 12:26 wysłana przez Roszada »


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Listopad, 2019, 14:23 »
Cytuj
będą to robili ludzie różni - jedni po roku dwóch dopiero zaczną pisać i uzupełniać po innych, inni właśnie po roku pisania dadzą sobie spokój - to jest Wiki

A czy oni już są?
Ilu jest na dziś?


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Listopad, 2019, 17:41 »
Mi taki pomysł przyszedł.
By Aqrat wstawił tu tytuły kilku planowanych wątków priorytetowych.
Ja mogę tu powrzucać kilka swoich informacji w danym temacie i linki, a ci co zechcą mogą to ustawiać i inne własne kwestie na tej encyklopedii. :)

Inaczej ze swojej strony nie widzę tego, bo to pracochłonne, a ja też piszę swoje artykuły cały czas, a inne czekają w kolejce do napisania. :-\
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad, 2019, 18:31 wysłana przez Roszada »


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Listopad, 2019, 16:44 »
No niestety ja już w takie klocki z ulepszaniem i opisywaniem się nie bawię. Nie mam na to czasu i chęci. To dla pasjonatów jakości technicznych i właścicieli strony.
Zajmuję się zgłębianiem i opisywaniem historii ŚJ, a nie opisywaniem wstawianych tekstów.

Masz rację Roszada.
Zwróć uwagę na to, że piszę nie tylko do Ciebie. To na pewno się przyda komuś jako szablon do artykułu.

Wystarczy skopiować treść edytując dowolną stronę wiki i wkleić do nowego dokumentu aby potem przerobić. Sposoby są różne.

Cytuj
A czy oni już są?
Ilu jest na dziś?

Oj niewielu.

Cytuj
Mi taki pomysł przyszedł.
By Aqrat wstawił tu tytuły kilku planowanych wątków priorytetowych.
Ja mogę tu powrzucać kilka swoich informacji w danym temacie i linki, a ci co zechcą mogą to ustawiać i inne własne kwestie na tej encyklopedii. :)

Dobry pomysł, nie długo wstawię tu jakąś listę linków.

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad, 2019, 16:48 wysłana przez AQRAT »


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Listopad, 2019, 18:03 »
Powiem tak. Gdybym nie zajmował się pisaniem artykułów, to pewnie bym był sam najbardziej zadowolony robiąc to w pojedynkę. :)
Zapewne bym robił jedno hasło dziennie, a więc 365 rocznie. :)

Ale mi to łatwo mówić, bo wiem co sam napisałem i co mam oraz co moi koledzy Lewandowski, Andryszczak i Podolski pisali. A także co znajduje się w książkach takich jak Franza, Jonssona i pozostałych polskich autorów oraz co jest tu na forum.



Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Listopad, 2019, 23:02 »
http://jworg.xyz/index.php/Ksi%C4%85%C5%BCki_zwi%C4%85zane_z_religi%C4%85_%C5%9Bwiadk%C3%B3w_Jehowy

to przykład dokumentu, który może edytować nas wielu - każdy coś posiada w zbiorach książek.

Najlepiej by było gdyby książki wysyłać do nas a my umieścimy je na serwerze - nasze kopie na dyskach Google czasem mogą ulec zmienie nieświadomie przez nas :) i link nie będzie działał.

box-pl@jworg.xyz


Offline AQRAT

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 71
  • Polubień: 119
  • Łaska Pana Jezusa Chrystusa z Wami wszystkimi Amen
Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Listopad, 2019, 00:09 »
To będą dwa ważne tematy do opracowania.

Do pokazania jest różnica między nawet tymi dwoma przekładami i postęp w odchodzeniu od wiarygodnych kopii.

http://jworg.xyz/index.php/Biblia_Przek%C5%82ad_Nowego_%C5%9Awiata_I

http://jworg.xyz/index.php/Biblia_Przek%C5%82ad_Nowego_%C5%9Awiata_II_(srebrny)

Przy tych artykułach można śmiało wklejać informacje. Na początek sam zajmę się układaniem tekstu.

A


Offline Roszada

Odp: JWORG.XYZ - wolna encyklopedia
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Listopad, 2019, 10:19 »
http://jworg.xyz/index.php/Ksi%C4%85%C5%BCki_zwi%C4%85zane_z_religi%C4%85_%C5%9Bwiadk%C3%B3w_Jehowy

to przykład dokumentu, który może edytować nas wielu - każdy coś posiada w zbiorach książek.

Najlepiej by było gdyby książki wysyłać do nas a my umieścimy je na serwerze - nasze kopie na dyskach Google czasem mogą ulec zmienie nieświadomie przez nas :) i link nie będzie działał.

box-pl@jworg.xyz
Mam takiego hobbystę, zobaczymy czy Ci wrzuci wszystko hurtem.
A później co się da uzupełni linkami, co jest w necie w PDF.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad, 2019, 10:35 wysłana przez Roszada »