Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Aby nie pozostał kamień na kamieniu  (Przeczytany 8710 razy)

Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:33 »
To po co w ogóle brać udział w takim forum? Udostępniać jakąś wiedzę? Jeśli koniec jest taki?

Podobne postawy są najlepszym świadectwem niedojrzałości użytkowników. Piszą pod pseudonimami na niszowy temat jakiejś malutkiej religii. Często od lat, pod tymi samymi pseudonimami, a potem im się odwidzi i chcą usuwać, potem znowu wracać. 99% społeczeństwa ma w dupie informacje którymi się tu dzielicie, nawet gdybyście pisali je pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie ma się z czym pieścić. Jakbyście publikowali tu anonse erotyczne, sprawozdania z przygód łóżkowych okraszone własnymi fotkami i filmikami, to jeszcze rozumiem pragnienie by zacząć od początku.

Ale w pozostałych przypadkach?

Megalomania i tyle. Albo zwykła złośliwość.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:39 »
Podobne postawy są najlepszym świadectwem niedojrzałości użytkowników. Piszą pod pseudonimami na niszowy temat jakiejś malutkiej religii. Często od lat, pod tymi samymi pseudonimami, a potem im się odwidzi i chcą usuwać, potem znowu wracać. 99% społeczeństwa ma w dupie informacje którymi się tu dzielicie, nawet gdybyście pisali je pod własnym imieniem i nazwiskiem. Nie ma się z czym pieścić. Jakbyście publikowali tu anonse erotyczne, sprawozdania z przygód łóżkowych okraszone własnymi fotkami i filmikami, to jeszcze rozumiem pragnienie by zacząć od początku.

Ale w pozostałych przypadkach?

Megalomania i tyle. Albo zwykła złośliwość.
[/b][/size]
 Słuszna uwaga, a my tutaj świat zmieniamy. Przynajmniej tak się nam zdaję, a znaczymy tyle co napiszemy na tym forum heheh >:D
Ale co tam jak byliśmy ŚJ to wszystkim ludziom świat zmienialiśmy na lepsze: armagedon. życie wieczne itp. Może pozostało!!!
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:47 »

a znaczymy tyle co napiszemy na tym forum heheh >:D

Niektórym najwidoczniej się forum pomyliło z blogiem, gdzie ma się pełną samowolkę i kontrolę nad tekstami. Albo się nie pomyliło, bo nawet na do widzenia chcą z tego robić sprawę publiczną, zamiast wyjaśnić z modami. Patrzcie wszyscy jak bardzo pragnę stać się niewidocznym! :P


Offline Estera

Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:48 »
Słuszna uwaga, a my tutaj świat zmieniamy. Przynajmniej tak się nam zdaję, a znaczymy tyle co napiszemy na tym forum heheh
Ale co tam jak byliśmy ŚJ to wszystkim ludziom świat zmienialiśmy na lepsze: armagedon. życie wieczne itp. Może pozostało!!!
   Gandalf Szary.
   Nie wiesz ilu osobom pomogłeś swoimi wpisami? Ani Ty, ani ja? Ani ktokolwiek, tak naprawdę!
   One są dla konkretnej grupy osób.
   Nie chcemy nawracać wszystkich Polaków w Polsce.

   Świadkowie Jehowy są niszową religią i może to forum też jest niszowe.
   Ale już wielu ludzi tu wchodzących skorzystało w różny sposób z materiałów tu.
   I podjęło swoje własne decyzje, że z sektą ich drogi się rozeszły.
   Napisałeś, że znaczymy tyle co napiszemy na tym forum.
   A jeśli Twoje słowa uratowały komuś życie, to ile jest warte Twoje pisanie??
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2019, 20:53 wysłana przez Estera »
Kim będziesz beze mnie? Zapytał strach. Będę wolna!
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ - tajny kodeks karny Świadków Jehowy tylko dla starszych.


Offline Dianne

Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:51 »
Gandalf - tylko tych które są utworami. Jak określić co jest utworem a co nie nie mam pojęcia.

Estera - zmienić zdanie może każdy w każdej chwili w dowolnym temacie. Ale to dość prymitywny mechanizm, że gdy ludzie przez jakiś czas robią coś z dobrego serca zaczynamy te działania postrzegać jako ich obowiązek. I korzystanie ze swoich praw traktujemy jako „straszenie” tym prawem. Daj ludziom wolność wyboru co robią ze swoim czasem i pracą. Naprawdę łatwo jest kogoś oceniać jeśli się w skórze tej osoby nie było. Próby zrozumienia to domeny ludzi inteligentnych ;)
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5142
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #35 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:51 »
Niektórym najwidoczniej się forum pomyliło z blogiem, gdzie ma się pełną samowolkę i kontrolę nad tekstami. Albo się nie pomyliło, bo nawet na do widzenia chcą z tego robić sprawę publiczną, zamiast wyjaśnić z modami. Patrzcie wszyscy jak bardzo pragnę stać się niewidocznym! :P
Jak małe dziecko chce zwrócić na siebie uwagę wszystkich. Zabieram swoje zabawki, a Wy żałujcie, że z nich więcej nie skorzystacie >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Dianne

Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #36 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:53 »
Ekskluzywna Inkluzywność -  nawet jeśli ktoś chce w widoczny sposób zamanifestować swoją decyzje to co w tym złego? I co jest złego w publicznej dyskusji na ten temat?
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Listopad, 2019, 20:58 »
Ekskluzywna Inkluzywność -  nawet jeśli ktoś chce w widoczny sposób zamanifestować swoją decyzje to co w tym złego? I co jest złego w publicznej dyskusji na ten temat?

A widzisz, żebym ją wyciszał? Ochoczo dorzuciłem własną cegiełkę, dzięki mnie publiczna dyskusja na ten temat jest jeszcze bogatsza :P


Offline Dianne

Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Listopad, 2019, 21:00 »
Piszesz że niektórym forum pomyliło się z blogami gdzie ma się pełną kontrolę nad tekstem. No cóż, tutaj też ma się pewną kontrolę nad tym co się opublikowało. Można poprosić o usunięcie utworu. To nie jest „pomyłka” tylko prawo które każdemu przysługuje.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Cytryna

Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Listopad, 2019, 21:04 »
Hmmm ja skorzystałam z WIELU wpisów różnych autorów.Troszkę egoizmem mi trąci takie usuwanie.Ktoś jednak i mi zarzuci brak zrozumienia dla prawa do usuwania.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2019, 21:06 wysłana przez Cytryna »


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Listopad, 2019, 21:05 »
Piszesz że niektórym forum pomyliło się z blogami gdzie ma się pełną kontrolę nad tekstem. No cóż, tutaj też ma się pewną kontrolę nad tym co się opublikowało. Można poprosić o usunięcie utworu. To nie jest „pomyłka” tylko prawo które każdemu przysługuje.

A, skoro tak, to super. Super, że ktoś chce skorzystać ze swojego prawa i przy okazji zdezorganizować treści dodawane przez innych. Nie wszystko co wykonalne i dozwolone dla jednostki jest zarazem chwalebne czy pożyteczne z punktu widzenia wspólnoty. W ogóle bym się nie zdziwił, gdyby wspólnota na przyszłość chciała się przed podobnymi postawami bronić, choćby symbolicznie, np. banując na stałe pewne nicki.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Listopad, 2019, 21:06 »
Zgadzam się natomiast z ondre , że forum stało się kawiarniane ale nie jest to wina Roszady .
Ja się już wyraziłem jasno co jest tego powodem i nie chodzi tu o czepianie się o  charakter moderatora tylko o jego drobiazgowość w przestrzeganiu regulaminu , regulaminu niepotrzebnie zmodyfikowanego , który zabija to forum . Jeszcze jest szansa dla tego miejsca ale nie przez nakładanie moderacji za domniemania .
Jak sądzę pijesz do mnie. Ale dopóki tu jestem, będę postępował tak jak postępuję i nigdy inaczej. A jeżeli wg Ciebie najeżdżanie jednych na innych, złośliwe docinki, czy wręcz hejt i eliminowanie go z forum jest "drobiazgowością", to ja nie mam już nic więcej do powiedzenia, bo widzę ze nie warto.
Zawsze możesz napisać do właściciela forum i powiedzieć mu że stworzył regulamin, który Ci się się podoba, a mnie ma wywalić. Albo stworzyć, jak już Ci radziłem, swoje własne forum, myślę że kilka osób od razu stąd odejdzie na Twoje forum.

Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Dianne

Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Listopad, 2019, 21:08 »
Egoizmem to trąci odbieranie komuś prawa do zabrania tego co przyniósł.

Najwygodniej jest krytykować kogoś bo usunął artykuł który sam napisał, samemu nie robiąc nic. Pomożesz? Super, ale jak przestaniesz to zaczniemy cię krytykować.
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Listopad, 2019, 21:12 »
Egoizmem to trąci odbieranie komuś prawa do zabrania tego co przyniósł.

Jak ktoś zacznie odbierać prawo, to wtedy krzycz. I krzycz do osoby, która posiada władzę i jest za ograniczenie tejże wolności odpowiedzialna. Bo z mojej strony to nie tyle odbieranie prawa, co komentarz do postawy w której  przychodzi chłop w gości, stawia na stole flaszkę, nalewa każdemu po kielichu, następnie pakuje flaszkę z powrotem do torby, zbiera się do domu i mówi kolegom na odchodne, że są mu winni po setce czystej :P

Ma prawo? Ma. Nikt go za rękę nie złapie i flaszki nie wyrwie, ale pozostali skomentować jak to widzą, w dodatku bez oklasków - też mają prawo.


Offline Dianne

Odp: Aby nie pozostał kamień na kamieniu
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Listopad, 2019, 21:17 »
Nie sprecyzowałam. Odpowiadałam Cytrynie, nie tobie.

Jakbym była na imprezie na której każdy traktuje mnie jak zło konieczne, obraża, a gospodarze tylko rozkładają ręce i liczą na to, że w końcu sobie pójdę, to nie chciałabym, żeby do tego wszystkiego pili moją wódkę ;)
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.