Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?  (Przeczytany 2937 razy)

Offline Kyuubi

https://fakty.interia.pl/lodzkie/news-belchatow-ksieza-wezwali-policje-13-latek-chcial-uciec-z-hos,nId,3311713?fbclid=IwAR21jNUt6gUczz7HddaFMyerUtb4Teexi1HTWXV2OnC5PUPaT20fK64MxIg

Co o tym sądzicie pozwolę sobie zacytowac wersety Jezusa na dany temat :) zapraszam do dyskusji

Mateusza 19:13
Wtedy przyniesiono do Niego dzieci, żeby nałożył na nie ręce i modlił się, ale uczniowie stanowczo im zabraniali. (14): Lecz Jezus powiedział: "Dopuście dzieci! Nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie, bo do takich jak one należy królestwo niebieskie". (15): I kładł na nie ręce. Potem odszedł stamtąd. [Biblia Paulistów, Mt 19]

Mateusza 18:2-3
(2): A On przywołał dziecko, postawił je między nimi (3): i powiedział: "Zapewniam was: Jeśli się nie zmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. (4): Kto więc się stanie tak mały, jak to dziecko, ten będzie największy w królestwie niebieskim. (5): I kto jedno takie dziecko przyjmuje w moje imię, Mnie przyjmuje. [Biblia Paulistów, Mt 18]

Mateusza 15:3
(3): On im odpowiedział: "A dlaczego wy, powołując się na wasze tradycje, łamiecie przykazanie Boże? (4): Przecież Bóg powiedział: Otaczaj szacunkiem ojca i matkę. A także: Kto złorzeczy ojcu lub matce, podlega karze śmierci. (5): Wy natomiast twierdzicie, że jeśli ktoś powie ojcu lub matce: «To, co miałem ci dać na utrzymanie, ofiarowałem Bogu», (6): już nie musi okazywać szacunku swemu ojcu. Tak to przez waszą tradycję unieważniacie przykazanie Boże. (7): Obłudnicy! Słusznie prorokował o was Izajasz: (8): Lud ten czci Mnie wargami, ale ich serce jest daleko ode Mnie. (9): Daremnie jednak cześć Mi oddają, głosząc pouczenia, które są ludzkimi nakazami". [Biblia Paulistów, Mt 15]

(5): Tak mówi PAN: Przeklęty człowiek, który nadzieję pokłada w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od PANA odwraca swe serce. [Biblia Paulistów, Jr 17]


Offline Terebint

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Listopad, 2019, 01:05 »
Pierwsze, co sobie pomyślałem, to to, że księża chcąc nie chcąc wyrobili w chłopaku niezły uraz do kościoła, religii, może nawet do samego Boga.
Druga sprawa to czego nauczają na tych religiach, że dorastający chłopak nie wiedział, że tak się nie robi? Pamiętam, że ja za młodego bardzo przejęty byłem, gdy przychodziłem do komunii, taka rzecz by wyjmować z buzi hostię i chować ją do kieszeni nie przyszła by mi do głowy nawet w najmroczniejszych snach.
Rozumiem szok i niedowierzanie księży, ale na serio mogło się obyć bez policji. Jakie trzeba mieć nastawienie do wiernych, do młodych ludzi, aby zaraz podejrzewać atak na uczucia religijne? Mogli przecież z nim łagodnie porozmawiać i wytłumaczyć dziecku, jak dziecku, że tego się nie robi, w ogóle zapytać dlaczego to zrobił.

Z drugiej strony wydaje mi się też dziwne wytłumaczenie tego przez chłopaka. Bolał go ząb? Jeżeli tak mocno to bez sensu była ta próba przyjęcia komunii.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Sebastian

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad, 2019, 01:41 »
reżyser Siekielski słusznie oburza się że w państwie świeckim policja do takiej sprawy przyjechała

mnie natomiast dziwi coś innego: dlaczego ten sam ksiądz który najpierw chciał nie dopuścić do profanacji sakramentu później wymusił na dziecku tę profanację?!

w tekście wyraźnie stoi że dziecko nie było "w stanie łaski" i nawet nie pamiętało jak dawno temu było u spowiedzi (a zatem było w stanie grzechu ciężkiego i wg zasad kościelnych w ogóle nie powinno przyjmować komunii św.) a mimo to księża uparli się aby tę komunię św. jednak spożyło.

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad, 2019, 06:26 »
Nie wiem ale czuję że to taki fake news jakich ostatnio jest dużo
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Storczyk

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad, 2019, 09:24 »
To sie wydarzyło i jest faktem, przetrzymywali chlopaka na zakrystii siłą.  Obrzydzili mu Kościół jak nic, wzywając policje na nieletniego za obrazę uczuć religijnych. Wogole to pojęcie? Nie żyjemy w kraju jednowyznaniowym.
Co 13 latek może wiedzieć o obrazie uczuć religijnych!


Offline ondre

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Listopad, 2019, 10:19 »
https://wiadomosci.wp.pl/chlopiec-wyjal-hostie-z-ust-ksieza-wezwali-policje-i-dostali-pouczenie-6441732786452097a

Reakcja księży całkowicie uzasadniona, tylko co to za policja?
Księża przestępstwo zgłaszają. Przestępcę próbują obezwładnić, zatrzymać bo próbuje im 3 - krotnie spie....ć a policja zamiast aresztować go to jeszcze daje opieprz im.
Nie, w jakim kraju ja żyję?


Offline Storczyk

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad, 2019, 10:23 »
Wyjecie hosti z buzi i wlozenie do kieszeni przez dziecko to PRZESTĘPSTWO?
Masz dziecko?
Zyjesz w kraju świeckim!
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2019, 10:26 wysłana przez Storczyk »


Offline ondre

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad, 2019, 10:30 »
Wyjecie hosti z buzi i wlozenie do kieszeni przez dziecko to PRZESTĘPSTWO?
Masz dziecko?
Zyjesz w kraju świeckim!
No jahaaa ze przestępstwo jak można ciało Jezusa tak sprofanować? Do kieszeni, do kieszeni? A potem na czarną mszę może


Offline Storczyk

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad, 2019, 10:41 »
Mowi, że bolal go ząb. Znasz go ?
Skąd wiesz, ze na czarną mszę ?
Myslisz, ze Jezus gdyby dzis był w takiej sytuacji, na dzieciaka zawołał by Policję?.Czy by z nim porozmawiał i puścił wolno ,nie musiałby uciekać ?! Gdzie jest Policja gdy jest naprawdę potrzebna?
Z mojej strony koniec. Ja juz nic nie komentuje ....Nie ma juz co ....
Obezwładniaja chopaczka...

Polskie przysłowie
Zapomniał wół jak cielakiem był.

« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2019, 10:50 wysłana przez Storczyk »


Offline Profesor Tutka

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad, 2019, 10:55 »
Biedne dziecko. Nie wiedziało co robi.Mogło tak być .Ale mogło być inaczej. Wpisz w Google 13 latek zabił... i masz od groma informacji o różnych złych 13 latkach. To nie to samo,wiadomo, ale na podstawie informacji prasowych trudno o obiektywną ocenę.Obecnie jest dużo negatywnych żachowań które łatwo tłumaczymy młodym wiekiem.


Offline Storczyk

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Listopad, 2019, 11:02 »
Ja zadam pytanie. Dlaczego 13 latek zabił?Bo sie urodził mordercą ?
Nie ma sutku bez przyczyny...





Offline Sebastian

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Listopad, 2019, 11:13 »
zrównujecie hostię w kieszeni z zamordowaniem człowieka?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Listopad, 2019, 11:20 »
zrównujecie hostię w kieszeni z zamordowaniem człowieka?
No  hostia to Jezus ?
Schowany do kieszeni.
Ogromne przestępstwo!
W kraju świeckim!
Widzieliście pod uwage ze chlopacy w tym wiemu maja tak glupie pomysły ze. glowa mala.

Ok, gdyby rzucił i zaczął deptac...ale...
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2019, 11:31 wysłana przez Storczyk »


Offline Profesor Tutka

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Listopad, 2019, 11:35 »
chyba rozsądne jest,by szanować czyjeś uczucia religijne.


Offline ondre

Odp: Księża wezwali policję. Bo bolał go zab i wypluł hostie ?
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopad, 2019, 11:36 »
Zanim oberwie się młodemu a na księży polecą pochwały, to ja może ujawnię się, bo widzę że Storczyk nie załapała, że z lekka bekę kręcę.
Oczywiście że sytuację uważam za skandaliczną. Ustawa o obrazie uczuć religijnych, ktora chyba nie tak dawno została uchwalona bądź znowelizowana w ten sposób , że księża poczuli się znów jak w średniowieczu i stwierdzili  że mogą używać świeckiego miecza aby egzekwował on ich władzę nad duszami.
Na szczęscie policja nie dała się wrobić w obrońcę ich szamańskich obrzędów. Tylko myślę że reakcja policji na wezwanie była zbyt łagodna dla katolickich magów. Prasa podaje informację o pouczeniu. Nie ma mowy jakie to pouczenie było, czy w sprawie bezzasadnego wezwania policji?
Ja uważam, że księżom należy się również wszczęcie postępowania z art. 211 kodeksu karnego:
"Kto, wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru, uprowadza lub zatrzymuje małoletniego poniżej lat 15 albo osobę nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5"

Myślę, że gdyby strażnicy świętości ciała Chrystusowego odpowiedzieli zgodnie z prawem za swoj występek, to może uświadomili by sobie gdzie kończy się ich władza.

Skoro postępowanie nie zostało wszczęte z urzędu, to na miejscu rodziców poszkodowanego skierowałbym sprawę do sądu.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad, 2019, 11:37 wysłana przez ondre »