Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 2012 - Zachęcanie do zgłębiania historii Organizacji  (Przeczytany 250 razy)

Offline Roszada

2012 - Zachęcanie do zgłębiania historii Organizacji
« dnia: 11 Październik, 2019, 19:30 »
W roku 2012 tak napisano o poznawaniu Organizacji:

„Zgłębianie historii. Osoba pragnąca zostać obywatelem jakiegoś kraju niekiedy musi też poznać jego historię. Podobnie ten, kto chce się stać obywatelem Królestwa Bożego, uczyni dobrze, jeśli zdobędzie o nim jak największą wiedzę. (...) Czy tak jak synowie Koracha pragniesz poznawać historię ziemskiej części organizacji Bożej i opowiadać o niej innym? Im więcej dowiesz się o tej organizacji i o tym, jak Jehowa wspiera swój lud, tym bardziej realne stanie się dla ciebie Królestwo Boże. I w rezultacie tym gorliwiej zechcesz rozgłaszać dotyczącą go dobrą nowinę” (Strażnica 15.08 2012 s. 12-13).

Co ciekawe trochę wcześniej napisano tak jakby to była przestroga:

Pamiętaj, iż nieaktualne mogą też być niektóre myśli poruszone w naszych dawniejszych publikacjach, dlatego sprawdź, co na ten temat napisano ostatnio” (Odnoś pożytek z teokratycznej szkoły służby kaznodziejskiej 2002 s. 38).


Offline Ostatni Mohikanin

Odp: 2012 - Zachęcanie do zgłębiania historii Organizacji
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik, 2019, 19:35 »
To świetny pomysł. Właśnie zgłębianie nauk i historii organizacji spowodowało , że mnie już w niej nie ma. Fajnie że Pan wrócił.


Offline stinkfist34

Odp: 2012 - Zachęcanie do zgłębiania historii Organizacji
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik, 2019, 19:44 »
No tak jedynym źródłem rzetelnych informacji o ŚJ są publikacje ŚJ, a wszystkie niepochlebne opinie o ŚJ, ich przywódcach byłych to złośliwe ataki - najczęściej odstępców. Tak wygląda poznawanie historii wg. ŚJ.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka