Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów  (Przeczytany 4459 razy)

Offline Storczyk

JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« dnia: 24 Wrzesień, 2019, 08:32 »
Jezus bez Religii, przemyślenia warte uwagi odnośnie Ateizmu. Filmik dość długi, ale facet nie rozwleka, mówi cały czas na temat


Offline josh82

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień, 2019, 17:47 »
"Ateizm to brak wiary w Boga Starego Testamentu" - skąd on taką definicję wytrzasnął?


Offline HARNAŚ

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 15:19 »
Typowy ateista z tego Jezusa .Ateista bo modlił się do innego Boga ?
Dla mnie modlący się na kolanach to ludzie , którzy nie panują nad swoim życiem.


Offline Kerostat

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 20:10 »
Wydaje mi się, że pomylił ateistę z antyteistą.
Ateista nie musi wykazywać swojej wątpliwości, antyteista powinien wykazać swoje przekonanie o nie istnieniu bogów.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 21:25 »
 :) Dla mnie to zwykły pozer  ;) ... powie o Bogu Biblii, że to "rzeźnik z Synaju" zarechocze chichotem i myśli, że błyszczy  ;D ... ale z drugiej strony może mamy do czynienia z indywiduum, który wszystko jest w stanie przedefiniować na swój "precyzyjny"  ;) sposób.


Offline Terebint

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 21:56 »
Nie cierpię takich ludzi z syndromem "Ja wszystko wiem najlepiej". I choćby jeszcze coś tam naprawdę wiedział, ale on robi to, co robią w większości wypadków zwykli i niezwykli guru. Naciąga rzeczywistość na swoją stronę, łącznie z definicjami słów. Nie dałem rady obejrzeć do końca, choć próbowałem.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Sebastian

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 22:48 »
polszczyzna jest piękna ale ludzie nie umieją z niej korzystać

gdyby ktoś umiejący z niej korzystać chciał wyartykułować podobną tezę to nie powinien nazywać Jezusa "ateistą" ale np. "BEZBOŻNIKIEM" i wtedy wszystko byłoby OK...

w przeciwieństwie do "ateizmu" (a więc zaprzeczania istnieniu jakiegokolwiek boga - nie tylko starotestamentowego) pojęcie "bezbożnictwa" jest bardziej plastyczne...

znaczenie pierwsze: ktoś ignoruje przykazania i ogólnie porządek moralny (do Jezusa pasowałoby np. w kontekście uzdrawiania w sabat)

znaczenie drugie: "wierzący nie w tego Boga w którego 'powinien' uwierzyć" (i tutaj praktycznie każdy wierzący może nazywać bezbożnikami osoby z innych religii - np. dla muzułmanina bezbożnikiem będzie chrześcijanin a dla chrześcijanina krisznowiec)

jest jeszcze kilka innych znaczeń ale te dwa wystarczą
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Storczyk

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 23:27 »
Fakt, ze może wydaje sie dość pewny siebie, ale pozer nie odnosze takiego wrażenia.We wczesniejszych filmikach mówi, ze wcale nie trzeba sie zgadzać z jego przemyśleniami i nikt nie musi oglądać do końca :)


Offline josh82

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrzesień, 2019, 23:38 »
Fakt, ze może wydaje sie dość pewny siebie, ale pozer nie odnosze takiego wrażenia.We wczesniejszych filmikach mówi, ze wcale nie trzeba sie zgadzać z jego przemyśleniami i nikt nie musi oglądać do końca :)


"Ciało Kierownicze nie jest natchnione, ani nieomylne..."
Co z tego, że powiem: "Możesz się ze mną nie zgadzać, ale dwa plus dwa jest osiemdziesiąt siedem i jeśli się nie zgadzasz zabronię wszystkim z tobą rozmawiać."

Koleś u siebie w domu mówi innym co myśleć.  To nigdy nie jest dobre!
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień, 2019, 23:41 wysłana przez josh82 »


Offline Storczyk

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 00:08 »

"Ciało Kierownicze nie jest natchnione, ani nieomylne..."
Co z tego, że powiem: "Możesz się ze mną nie zgadzać, ale dwa plus dwa jest osiemdziesiąt siedem i jeśli się nie zgadzasz zabronię wszystkim z tobą rozmawiać."

Koleś u siebie w domu mówi innym co myśleć.  To nigdy nie jest dobre!
Ludzie sluchaja bo maja potrzebę  może tez towarzysko
 nie chrzci i sekty nie założył jeszcze ;). Kiedys kilka jego filmikow obejrzałam , wpadł mi jego kanał, gdy ogladalam podczas wybudzania się Eleara Elde i innych odstepcow. Uważam,  ze na to wszystko  trzeba patrzeć z przymrozeniem  oka ;) :)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2019, 00:10 wysłana przez Storczyk »


Offline josh82

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 00:15 »
Ludzie sluchaja bo maja potrzebę  może tez towarzysko
 nie chrzci i sekty nie założył jeszcze ;). Kiedys kilka jego filmikow obejrzałam , wpadł mi jego kanał, gdy ogladalam podczas wybudzania się Eleara Elde i innych odstepcow. Uważam,  ze na to wszystko  trzeba patrzeć z przymrozeniem  oka ;) :)

Znaczy, że Ty kobietą jesteś? :)

Słabo to na piśmie widać, ale właśnie miałem minę typu: "Wygrałem milion dolców..."



Offline Storczyk

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 00:31 »
Znaczy, że Ty kobietą jesteś? :)

Słabo to na piśmie widać, ale właśnie miałem minę typu: "Wygrałem milion dolców..."
  :) :) :) ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2019, 00:52 wysłana przez Storczyk »


Offline josh82

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 00:53 »
Ale, że na jakie lata?
Najważniejsze, żeby nie mężatka, bo kusi, a to grzech ; ;)


Offline Storczyk

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 10:37 »
Ale, że na jakie lata?
Najważniejsze, żeby nie mężatka, bo kusi, a to grzech ; ;)
Mężatka  :) Widzisz piszę jak facet   ;)Czym kuszę? O jakim Grzechu piszesz? Ja znałam kilku dobre chlopaki  :)


Offline Storczyk

Odp: JEZUS największy ATEISTA wszechczasów
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Wrzesień, 2019, 22:11 »
Na tamtym filmiku psy powiesiliscie,  ciekawa jestem waszej opini tego  o Zwiedzeniu, może aby nie oceniać jak mówi, tylko co mówi :)
« Ostatnia zmiana: 26 Wrzesień, 2019, 22:25 wysłana przez Storczyk »