Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat  (Przeczytany 11507 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Październik, 2019, 22:01 »
Jak to mówią, tak jak dzbanek zawsze z dzbankiem się stuknie, tak swój pozna swego  8-)


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #106 dnia: 18 Październik, 2019, 11:20 »


To inaczej. Jezus przyszedł aby zawrzeć nowe przymierze,

Łuk 22:20 : Tak samo i kielich [wziął] po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana. [Biblia Tysiąclecia V, Łk 22]

Mat 26: 28 : (28): bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów. [Biblia Tysiąclecia V, Mt 26]

Mar 14:24 : (24): I rzekł do nich: To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. [Biblia Tysiąclecia V, Mk 14]

Niestety koreluje to z listem do Hebr 8: 13 : (13): Skoro zaś mówi o nowym, pierwsze uznał za przestarzałe; a to, co się przedawnia i starzeje, bliskie jest zniszczenia. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 8].
Hebr 10:9 : Następnie powiedział: Oto idę, aby spełnić wolę Twoją. Usuwa jedną [ofiarę], aby ustanowić inną. [Biblia Tysiąclecia V, Hbr 10]

Ale niektórzy mają wątpliwości czy list do Hebrajczyków napisał Paweł tak bardzo nieuznawany przez Ciebie ;D

A tutaj werset mówiący z kim Bóg zawarł przymierze.
(19): Obwieścił swoje słowa Jakubowi, Izraelowi ustawy swe i wyroki. (20): Żadnemu narodowi tak nie uczynił, o swoich wyrokach ich nie pouczył. Alleluja. [Biblia Tysiąclecia V, Ps 147]

Według twej logik, gdyby odrzucić to o czym pisał Paweł, to i tak nie Żydzi z mocy prawa Mojżeszowego nie mogli służyć Jahwe.

Jereiasza 31:31 * Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana - kiedy zawrę z domem Izraela <i z domem judzkim> nowe przymierze. 32 Nie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej*. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich Władcą - wyrocznia Pana. 33 Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercu*
Judaizm przyjmuje, że spełnienie tego proroctwa spełni się jak Dom Judy połączy się z Domem Izraela. Chrześcijaństwo przyjmuje że te nowe przymierze zainicjowało się z chwilą śmierci Jezusa ale dopełni się z chwilą ponownego przyjścia Mesjasza.Dlaczego jeszcze nie przyszedł? Bo jak już pisałem kara na Dom Izraela musi się dopełnić.
Pierwszy Kościół Chrystusowy kierowany przez Jakuba nie dopuszczał nawet aby nie praktykować Prawa.
Dzieje 21
"O tobie jednak słyszeli, że wszystkich Żydów, mieszkających wśród pogan, nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówisz, że nie mają obrzezywać swych synów ani zachowywać zwyczajów. 22 Cóż więc począć? W każdym wypadku dowiedzą się, żeś przybył. 23 Zrób więc to, co ci mówimy: Mamy tu czterech mężczyzn, którzy złożyli ślub, 24 weź ich z sobą, poddaj się razem z nimi oczyszczeniu, pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc sobie głowy*, a wtedy wszyscy przekonają się, że w tym, czego się dowiedzieli o tobie, nie tylko nie ma źdźbła prawdy, lecz że ty sam przestrzegasz Prawa na równi z nimi.

Paweł przez swój zapał w pracy misyjnej był traktowany jako gorliwy brat do czasu gdy uczniowie poznali się na nim i ostatecznie wszyscy odwrócili się od niego za głoszenie poglądów iż nie  trzeba przestrzegać prawa  (NOMOS) przed czym przestrzegał Jezus (mat. 7:23)

Dzieje 15
Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga, 20 lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi*. 21 Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach».

Jest to jeden z ulubionych wersów SJ tylko pomijają ogólne zasady wiary głoszone przez Apostołów. Z powodu coraz większej ilości pogan powstał problem nauczania nie mieli przecież Biblii. Przestrzegając rzeczy niezbędne potem mieli wzrastać w poznaniu Prawa Bożego ucząc się co Sabat jego ścieżek.

„Starożytni chrześcijanie bardzo uważnie przestrzegali sobotę lub dzień siódmy ... Jest oczywiste, że wszystkie wschodnie  kościoły i największa część świata obchodziły szabat jako święto ... Atanazy Podobnie mówi nam, że organizowali zgromadzenia religijne w szabat, nie dlatego, że zostali zarażeni judaizmem, ale aby czcić Jezusa, Pana szabatu, Epifaniusz mówi to samo ”. (Joseph Bingham, Antiquities of the Christian Church (1878)

 


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #107 dnia: 18 Październik, 2019, 12:40 »
Niektórzy jeszcze lubują się w cytowaniu następującego wersetu
W Ewangelii Św. Mateusza czytamy: "A oto zasłona przybytku rozdarła się na dwoje z góry na dół" (Mt 27,51).Ma to być niby dowodem na zakończenie prawa mojżeszowego.
A jak ten werset wygląda w oryginalnej wersji Hebrajskiej ? 
W Ewangelii napisanej hebrajskim pismem nie czytamy, że zasłona świątyni była rozdarta, ale że zadziwiająco duże nadproże świątyni zawaliło się." (Zobacz także Epist. 20.5) (Hieronim, List 120 do Hedibii)


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #108 dnia: 21 Październik, 2019, 20:11 »
A mozesz  mi powiedziec  , czym te  twoje  wyliczynki  roznia sie od  wyliczanek  Russela  na podstawie  wymiarow piramidy  w Gizeh  ?
 Nie wystarczy  ci , ze juz  raz  sie sparzyles ?
 A jak  ci sie znowu  nie spelni  , to co zrobisz  ?  Bedziesz dalej  liczyl ?   Moze  Nostradamus  pomoze  ?   A moze  sw.Lucja  czy jakas  inna  Faustyna  ?
Z Nostradamusem jest ten problem, że najłatwiej zinterpretować jego pisma po fakcie.
W czterowierszach Nostradamusa jest mowa o dacie której suma to 3 a podzielna przez nią daje całkowitą czy jakoś tak, taki warunek spełniają 4 daty 2001, 2012, 2021, 2100. Nostradamus także dzieli okres wojny na 2 etapy. pisz o tym jako 20 i 7. razem 27. Natomiast mówi także o wyburzeniu wież WTC to był rok 2001. Okres takiej wojny jaka trwa może tyczyć się więc okresu od 2001 do 2021 a od 2021 do 2028 może być to już wojna totalna.Czy nie 7 lat wyznacza Apokalipsa?
Kto wierzy że ludzkość przetrwa do 2100?


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #109 dnia: 27 Styczeń, 2020, 12:28 »
Czwarta pieczęć została otwarta do kwietnia wirus spowoduje załamanie globalnej gospodarki a potem Islam widząc że ich Mesjasz już stoi u progu będą mieczem nawracać chrześcijan,potem okaże się że znaleziono szczepionkę,możliwy scenariusz szczepionka+czip jako potwierdzenie zaszczepienia,Starlink będzie nadzorował społeczeństwo. Co ciekawe Film ,,Epidemia Strachu" z 2011 przedstawia taki sam prymitywny scenariusz z nietoperzami.Bill Gates ma firmę, ID2020 Alliance. Jego celem jest nadanie każdemu człowiekowi na Ziemi cyfrowego identyfikatora. Planują osiągnąć ten cel, łącząc obowiązkowe szczepienia z wszczepialnymi mikroczipami.


Offline Roszada

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Styczeń, 2020, 13:37 »
Jeszcze jest piąta, szósta i siódma. :-\

Tylko że te pieczęcie są już kilkanaście razy liczone od I wieku.
Zresztą jak dojdzie do siódmej, to znów od nowa będzie liczenie.
Ty domin tego nie dożyjesz, bo ty swoje liczysz. :)
Tylko się nie pomyl, która czwarta, a która trzecia, bo bigosu narobisz. ;D


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Styczeń, 2020, 13:50 »
 Piszę to żebyś nie musiał budyniu sobie robić z literatury, pokarm na czas słuszny....


Offline Roszada

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #112 dnia: 27 Styczeń, 2020, 13:52 »
Nie bój żaby zawsze mogę na twoje wieści z nieba liczyć.
W ostatniej chwili załapię się razem z tobą do "schronu bezpieczeństwa", a budyń tam będziesz miał. ;)

A swoją drogą to strachliwy jesteś. A Jezus mówił, nie trwóżcie się, co?
A może innych chcesz straszyć, jak CK. :)


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #113 dnia: 27 Styczeń, 2020, 13:58 »
schrony w polsce sa zasypywane...przykro mi


Offline Roszada

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #114 dnia: 27 Styczeń, 2020, 14:16 »
I dobrze, bo takich proroków internetowych, jak ty, już kilku przeżyłem. Niektórzy zmarli, innym przeszło prorokowanie, niby z Biblii, a w rzeczywistości z wiadomości z netu, telewizji i radia oraz prasy.
Do kupy zawsze się skleci jakieś proroctwo, jak nie grypa świńska, to ptasia, a czasem hiszpanka. ;)


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #115 dnia: 16 Luty, 2021, 17:28 »
głowny lider kabalistow spodziewa sie gwiazdy Jakuba (aka Nibiru) w marcu.....
https://www.israel365news.com/186969/major-kabalistic-leader-predicts-star-of-jacob-as-early-as-adar-feb-12-march-13/?fbclid=IwAR0waRiDy018INVo4Wciea0bXcDzpGnp5MVN1VxC69GaxlthRj37aZ_k9g8
zapasy już zrobione? a potem pozostaje modlitwa i zrozumienie kazania na gorze bo to cala nauka dla Chrzescijan


Offline Sebastian

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #116 dnia: 16 Luty, 2021, 18:15 »
kopę lat, Domin99 :) nie znamy dnia ani godziny ale spodziewamy się że (licząc od dzisiaj) najpóźniej za 666.000.000.000 lat nastanie koniec :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)