Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat  (Przeczytany 11513 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #45 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 21:34 »
Domin99 co będzie to będzie, a wyliczanie kolejnych dat w oaprciu o niepewne wydarzenia historyczne, śmierdzi mi zwykłą manipulacją.
Skoro nie jesteś pewny roku narodzenia Mesjasza, to skąd wiesz kiedy ma skończyć się kara dla domu Izraela? I co oznacza to dla ludzkości? Możesz napisać?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #46 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 21:38 »
:) Ten Troll jest lepszy niż Trampek  ;)  ;D ;D ;D

E tam. Żaden troll. Zwyczajny Rysiek. Uwierz mi na słowo! :D


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #47 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 21:59 »
Domin99 co będzie to będzie, a wyliczanie kolejnych dat w oaprciu o niepewne wydarzenia historyczne, śmierdzi mi zwykłą manipulacją.
Skoro nie jesteś pewny roku narodzenia Mesjasza, to skąd wiesz kiedy ma skończyć się kara dla domu Izraela? I co oznacza to dla ludzkości? Możesz napisać?
Obserwuję zmiany na ziemi, a czy będzie to rok 2021, czy 2024 jest dla mnie bez znaczenia.
Izajasza 66:17
Biblia Tysiąclecia:
Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają, by wejść do ogrodów za innym, który już jest w środku, którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem - wyrocznia Pana
A co na to Paweł? Wszak wszystko mi wolno!


Offline Sebastian

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #48 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 22:06 »
tacy obliczeniowcy robią super robotę, bo gdy czyta się ich tworczość to widać jak w szkle powiększającym absurdalność ponad stuletniego dorobku pisarskiego Niewolnika Niewiernego i Nierozumnego :)

szczególnie lubiałem czytać przed laty (dzisiaj zapewne już nieżyjącego) proroka Zdzisława Mołonia z okolic Inowrocławia :) ten miał fajne jazdy, piwo w kranie itp. atrakcje, co roku prorokował koniec świata na 1 listopada, nigdy mu się nie sprawdzało ale nie zrażał się tym i co roku na poczatku roku zaczynał kampanie pisania o końcu który "tym razem napewno" nadejdzie

co ciekawe Zdzichu miał w sobie o wiele więcej rozsądku od Ciała Kierowniczego, gdyż oficjalnie potępił naukę o zakazie transfuzji krwi oraz wskazał jej sprzeczność z Biblią i ze zdrowym rozsądkiem

twórczość Zdzicha warto byłoby opublikować i zachować dla potomności, bo nawet aktywny świadek Jehowy może czytać ją i zrywać boki ze śmiechu, a czytając ją jest już tylko o mały krok od zrozumienia jak absurdalne jest nauczanie Niewolnika Niewiernego i Nierozumnego

czy Domin99 napisze coś wartego zarchiwizowania?! Pożyjemy zobaczymy... :)

Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Wrzesień, 2019, 06:30 »
Obserwuję zmiany na ziemi, a czy będzie to rok 2021, czy 2024 jest dla mnie bez znaczenia.
Izajasza 66:17
Biblia Tysiąclecia:
Ci, którzy się poświęcają i oczyszczają, by wejść do ogrodów za innym, który już jest w środku, którzy jedzą wieprzowe mięso i płazy, i myszy, zginą razem - wyrocznia Pana
A co na to Paweł? Wszak wszystko mi wolno!
[/b][/size]
Zawile piszesz i być może nie rozumiem twych wypowiedzi. Napisz najprościej jak potrafisz, a więc możesz odpowiedzieć kiedy zakończy się kara dla domu Izraela i co będzie oznaczać dla ludzkości? Poniesiemy jakieś konsekwencję? Bo w objawieniu jest mowa o armagedonie i w WTS ściśle wiąże to z rokiem 1914. Od tego momentu skończyły się czasy pogan, syn Boży objął władzę i czekamy na wielki ucisk, a potem armagedon. A u ciebie jak to wygląda?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Wrzesień, 2019, 14:00 »
"Potem weź sobie patelnię żelazną i uczyń z niej jakby mur żelazny pomiędzy sobą a miastem i skieruj wzrok swój na nie, tak jakby było oblężone i jakbyś ty je oblegał. To będzie znakiem dla domu Izraela.
Połóż się na lewym boku, a Ja złożę winę Izraelitów na ciebie. Przez tyle dni będziesz znosił ich winę, przez ile będziesz na nim leżał. Podaję ci lata trwania ich winy w liczbie dni: przez trzysta dziewięćdziesiąt dni będziesz znosił winę pokoleń izraelskich. A kiedy je wypełnisz, położysz się znów na prawym boku i będziesz znosił przewinienia pokolenia Judy przez czterdzieści dni. Liczę ci jeden dzień za każdy poszczególny rok
. [Ez.4:3~6]

Zastanawiam się czemu po prostu nie przyjąć, że Ezechielowi coś nie wyszło z tym proroctwem. Poleżał chłopina przez 430 dni, 390 na lewym i 40 na prawym boku i ... dobrze, że nie żył za długo, bo po 390 latach przypomniałby sobie o odleżynach jakich się nabawił.
Zresztą gdyby poczytać dalej to okazuje się, że 4 rozdział jego proroctwa to survivalowa książka kucharska o tym jak w przypadku braku drewna do pieczenia używać nawozu ludzkiego lub wołowego.

No ale ... coś mi się wydaje, że dano nam obcować z prorokiem większym niż Ezechiel.  ;) ;D >:D


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #51 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 14:16 »
Wczoraj w Jerozolimie odbyła się ofiara całopalna na wzór Noego.
Izaak Newton rozmyślając nad Danielem 9:25 doszedł do wniosku iż rozdzielenie tygodni na 62 i 7 dotyczy okresów śmierci Mesjasza i ponownego przyjścia w chwale. Mamy w historii 2 dekrety o odbudowie Jeruzalem w 455pne oraz w 1969r. po wojnie-6 dniowej.Proroctwo o Śmierci Mesjasza wypełniło się co do roku teraz licząc 7 tygodni jako 49 lat od słowa odbudowie Jeruzalem  wychodzi 2018. W ostatnim tygodniu utrwali przymrze na jeden tydzień. W połowie tygodnia ustanie ofiara całopalna i dokona się ohyda spustoszenia.Potem antychryst na wzór Aleksandra Wielkiego będzie chciał przejąć władzę nad światem (zapewne Państwo Środka) . Będzie miało tylko 3,5 roku...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #52 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 19:05 »
Wczoraj w Jerozolimie odbyła się ofiara całopalna na wzór Noego.
Izaak Newton rozmyślając nad Danielem 9:25 doszedł do wniosku iż rozdzielenie tygodni na 62 i 7 dotyczy okresów śmierci Mesjasza i ponownego przyjścia w chwale. Mamy w historii 2 dekrety o odbudowie Jeruzalem w 455pne oraz w 1969r. po wojnie-6 dniowej.Proroctwo o Śmierci Mesjasza wypełniło się co do roku teraz licząc 7 tygodni jako 49 lat od słowa odbudowie Jeruzalem  wychodzi 2018. W ostatnim tygodniu utrwali przymrze na jeden tydzień. W połowie tygodnia ustanie ofiara całopalna i dokona się ohyda spustoszenia.Potem antychryst na wzór Aleksandra Wielkiego będzie chciał przejąć władzę nad światem (zapewne Państwo Środka) . Będzie miało tylko 3,5 roku...
[/b][/size]
Domin99 my także mamy swą interpretację Daniela 9:25 i u nas wychodzi 1914 roku ;D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline listonosz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 281
  • Polubień: 3498
  • Der bestirnte Himmel über mir...
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #53 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 20:28 »
Wczoraj w Jerozolimie odbyła się ofiara całopalna na wzór Noego.
Izaak Newton rozmyślając nad Danielem 9:25 doszedł do wniosku iż rozdzielenie tygodni na 62 i 7 dotyczy okresów śmierci Mesjasza i ponownego przyjścia w chwale. Mamy w historii 2 dekrety o odbudowie Jeruzalem w 455pne oraz w 1969r. po wojnie-6 dniowej.Proroctwo o Śmierci Mesjasza wypełniło się co do roku teraz licząc 7 tygodni jako 49 lat od słowa odbudowie Jeruzalem  wychodzi 2018. W ostatnim tygodniu utrwali przymrze na jeden tydzień. W połowie tygodnia ustanie ofiara całopalna i dokona się ohyda spustoszenia.Potem antychryst na wzór Aleksandra Wielkiego będzie chciał przejąć władzę nad światem (zapewne Państwo Środka) . Będzie miało tylko 3,5 roku...

Co ty za bajki  znowu  opowiadasz  ?   Jaki  dekret o odbudowie  Jeruzalem  w  1969  roku ?  A poza tym  dlaczego  te tygodnie  liczysz  w latach ?   7 tygodni  to 49  dni  a nie lat  .  Jakies  kiepskie  S-F  nam tu  prezentujesz  ...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #54 dnia: 27 Wrzesień, 2019, 20:33 »
Ja nie rozumiem o czym on pisze!!! Myślę, że tylko Domin99 rozumie o czym pisze. >:D
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Wrzesień, 2019, 21:40 »
kiedyś jeden człowiek na terenie osobistym powiedział mi bardzo mądre słowa:

ja Tobie podam Sebastianie datę końca świata która NAPEWNO sprawdzi się... Koniec świata nastąpi za sześćset sześćdziesiąt sześć sekund plus minus sześćset sześćdziesiąt sześć miliardów lat :)

po latach jestem pewny, że mój rozmówca miał rację i że jego proroctwo niechybnie wypełni sie :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Wrzesień, 2019, 23:11 »
kiedyś jeden człowiek na terenie osobistym powiedział mi bardzo mądre słowa:

ja Tobie podam Sebastianie datę końca świata która NAPEWNO sprawdzi się... Koniec świata nastąpi za sześćset sześćdziesiąt sześć sekund plus minus sześćset sześćdziesiąt sześć miliardów lat :)

po latach jestem pewny, że mój rozmówca miał rację i że jego proroctwo niechybnie wypełni sie :)

Jeśli dobrze rozumiem słowo "nastąpi" to przyczepił bym się jedynie do tego "minus" we frazie "plus minus"  ;)


Offline Storczyk

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Wrzesień, 2019, 23:28 »
Pewnie Dominowi 99, chodzi o to ? Spotkanie  dotyczące budowy w Jerozolimie Trzeciej Światyni...


Offline Sebastian

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 00:53 »
Jeśli dobrze rozumiem słowo "nastąpi" to przyczepił bym się jedynie do tego "minus" we frazie "plus minus"  ;)
a ja nie przyczepiłbym sie nawet do minusa :)

z matematyki wiadomo że każda funkcja ma swoją dziedzinę, a więc dziedziną dla zdarzeń przyszłych (nastąpi) jest półprosta od zera do nieskończoności

z tego wynika że 'minus sześćset sześćdziesiąt sześć miliardów lat' ograniczone zostaje do sześciuset sześćdziesięciu sześciu sekund poprzedzających koniec sześćset sześćdziesiątej sekundy :)

tak więc koniec może nastąpić także za sekundę lub za jej ułamek :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Wrzesień, 2019, 13:31 »
a ja nie przyczepiłbym sie nawet do minusa :)

z matematyki wiadomo że każda funkcja ma swoją dziedzinę, a więc dziedziną dla zdarzeń przyszłych (nastąpi) jest półprosta od zera do nieskończoności

z tego wynika że 'minus sześćset sześćdziesiąt sześć miliardów lat' ograniczone zostaje do sześciuset sześćdziesięciu sześciu sekund poprzedzających koniec sześćset sześćdziesiątej sekundy :)

tak więc koniec może nastąpić także za sekundę lub za jej ułamek :)

Zgodzę się =, że koniec może nastąpić jeśli czas jest wielkością kwantową. W przeciwnym wypadku koniec nigdy nie nastąpi.  ;)