Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat  (Przeczytany 11536 razy)

DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 14:56 »
Grant Jeffrey w swojej książce podpis Boga (signature of God-2001) prowadził skomplikowane wyliczenia aby udowodnić proroctwo o odbudwie Izraela w 1948;-)
Sam profesor matematyki musiał się wziąć za wyliczenia,co można sobie łatwo wyszukać,tutaj jest prosta matematyka i nie będę się odnosił bo mam wrażenie że niektórzy udzielają się tutaj aby trolować.

Mam wrażenie, że niektórzy udzielają się tutaj aby trolować.


Online Nikt

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 19:45 »
Grant Jeffrey w swojej książce podpis Boga (signature of God-2001) prowadził skomplikowane wyliczenia aby udowodnić proroctwo o odbudwie Izraela w 1948;-)
Sam profesor matematyki musiał się wziąć za wyliczenia,co można sobie łatwo wyszukać,tutaj jest prosta matematyka i nie będę się odnosił bo mam wrażenie że niektórzy udzielają się tutaj aby trolować.
uwielbiam te niezbite argumenty ........

Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 21:43 »
Mam wrażenie, że niektórzy udzielają się tutaj aby trolować.

E tam od razu troll. Zwyczajny syjonista.
Najważniejsze, że w paszporcie mam wpisane 'caucasian' ;) Bo jak mi mówili, że mam urodę Kara Deniz to się gubiłem. A teraz już wiem  :).
Boję się być Abchazem -bo jeszcze nim nie byłem, a człowiek nieznego się obawia. 
Tylko w tych datach się tak nie kręćcie, bo będzie młyn. Wystarczy, że nam wymyślili naszą erę i to co przed nią, ale jednak bez roku zerowego. Gregorian i Julian nawet nie liczę. Na kalendarzu chińskim się nie znam, ale judaiści mówią, że mamy 5790 rok.
Jak widać, niejeden dżefrej miał skomplikowane argumenty i wyliczenia. Najważniejsze, że faktury im Bóg podpisał.


Offline Gremczak

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Wrzesień, 2019, 22:08 »
Grant Jeffrey w swojej książce podpis Boga (signature of God-2001) prowadził skomplikowane wyliczenia aby udowodnić proroctwo o odbudwie Izraela w 1948;-)
Sam profesor matematyki musiał się wziąć za wyliczenia,co można sobie łatwo wyszukać,tutaj jest prosta matematyka i nie będę się odnosił bo mam wrażenie że niektórzy udzielają się tutaj aby trolować.
Ty nie zasłaniaj się jakimś tam Grantem tylko napisz jak to wyliczyłeś.


Offline Cytryna

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 11:39 »
no ja to już mam dość wyliczanek...w orgu się naliczyli  :-\


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Wrzesień, 2019, 11:52 »
 :) Ciekawostki w temacie.  ;)

Pastor Russell i sędzia Rutherford z natchnienia Bożego  ;D pisali, że proroctwo o Izraelu wypełnia się od 1878 i od 1918:

  „(...) wszyscy Żydzi uznani za naturalne nasienie Abrahama, którzy mieli odrzucić Chrystusa, byli odsądzeni od łaski na przeciąg czasu od śmierci Chrystusa aż do roku 1878, kiedy to, chronologicznie, łaska Boża miała stopniowo do nich powrócić, a łuska ślepoty miała być zdjętą z ich oczu” (Przyjdź Królestwo Twoje 1919 [ang. 1891] s. 279);

   „Dodając tedy 1845 lat do Roku Pańskiego 33 otrzymamy 1878; i w tym roku, jeżeli nasze obliczenia są dokładne, powinniśmy zauważyć, zgodnie z opowieścią o podwójnym wymiarze kary, jakieś dowody, że łaska Boska zaczyna wracać do Izraela. Innemi słowy, w tym roku powinno zacząć wypuszczać liście, symboliczne drzewo figowe, co powinno być całkiem wyraźne w czterdzieści lat później, mianowicie w 1918 roku, jeżeli to porównanie ma się sprawdzić” (Miljony ludzi z obecnie żyjących nie umrą! 1920 s. 19);

Co ciekawe  ;) na terenach zajmowanych w starożytności przez "dom Izraela" począwszy od roku 1878 dało się zauważyć poprawę wegetacji sadów oliwnych i figowych a na 1918r. przypadły najobfitsze żniwa w przeliczeniu na drzewko.  ;) ;D >:D


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 10:26 »
ważna aktualizacja ;-)
Rok 722 p.n.e. to rok kiedy upadła Samaria natomiast wojska Izraelskie padły w 712 p.n.e i od tego czasu należy liczyć upadek Izraela
Tak podaje np.
Feliks Koneczny "Cywilizacja Zydowska"
A więc 712pne+390x7=2018 trzeba dodać rok zerowy oraz wziąć pod uwagę prawdziwą datę narodzin Mesjasza na 3/4 r.p.n.e. Wychodzi zatem rok 2022-2023
Na internecie można znaleźć wyliczenia w oparciu o kalendarz rzekomo biblijny, czyli 360-dniowy takie podejście jest błędne, ponieważ około 700r.p.n.e. za czasów Ezechiasza oś ziemi uległa zmianie na skutek ciała niebieskiego, które zbliżyło się do ziemi (czy mieszkańcy Niniwy nawrócili się na widok tego samego ciała niebieskiego?). Czytamy w Bibli, że cień się cofał ( 2 Krl 20:8-11). A więc liczymy rok jako 365,25 dni.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 12:21 »
ważna aktualizacja ;-)
Rok 722 p.n.e. to rok kiedy upadła Samaria natomiast wojska Izraelskie padły w 712 p.n.e i od tego czasu należy liczyć upadek Izraela
Tak podaje np.
Feliks Koneczny "Cywilizacja Zydowska"
A więc 712pne+390x7=2018 trzeba dodać rok zerowy oraz wziąć pod uwagę prawdziwą datę narodzin Mesjasza na 3/4 r.p.n.e. Wychodzi zatem rok 2022-2023
Na internecie można znaleźć wyliczenia w oparciu o kalendarz rzekomo biblijny, czyli 360-dniowy takie podejście jest błędne, ponieważ około 700r.p.n.e. za czasów Ezechiasza oś ziemi uległa zmianie na skutek ciała niebieskiego, które zbliżyło się do ziemi (czy mieszkańcy Niniwy nawrócili się na widok tego samego ciała niebieskiego?). Czytamy w Bibli, że cień się cofał ( 2 Krl 20:8-11). A więc liczymy rok jako 365,25 dni.
[/b][/size]

Czy możesz wyjaśnić dokładnie co masz na myśli pisząc 3/4r.p.n.e? W jakim roku w/g ciebie JCH się urodził?
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 12:39 »
Herod Wielki zmarł w 4r.p.n.e, a więc wtedy musiał urodzić się Jezus, dalej można się spierać o datę śmierci Heroda i dokładną datę narodzin Jezusa...Nie chodzi o to by wyliczyć dokładną datę. Ważne, by obserwować co się dzieje na świecie...będą trzęsienia ziemi, powodzie...nie będziemy mieli znaku Jonasza, aby się nawrócić mamy obserwować świat. Tylko w  ostatnich dniach było aż 6 równocześnie aktywnych sztormów na Atlantyku i wschodnim Pacyfiku! To jest  rekord historyczny.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 13:07 »
Herod Wielki zmarł w 4r.p.n.e, a więc wtedy musiał urodzić się Jezus, dalej można się spierać o datę śmierci Heroda i dokładną datę narodzin Jezusa...Nie chodzi o to by wyliczyć dokładną datę. Ważne, by obserwować co się dzieje na świecie...będą trzęsienia ziemi, powodzie...nie będziemy mieli znaku Jonasza, aby się nawrócić mamy obserwować świat. Tylko w  ostatnich dniach było aż 6 równocześnie aktywnych sztormów na Atlantyku i wschodnim Pacyfiku! To jest  rekord historyczny.

Czego straszysz?
Trzęsienia były są i będą... podobnie z powodziami i sztormami. To żaden znak

"Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz: "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec». Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.
Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą do królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa"
[Łk.21:8~13]

Wcześniej pisałeś: "A więc jeżeli niewola asyryjska zaczęła się w 722p.n.e to z prostej kalkulacji wychodzi rok około 2012"
Zastanów się może co chcesz napisać.  ;)


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 13:16 »
Rok 2018 był najgorętszy potem rok 2019(lato). Zaczyna się susza w 2020/21 będą już poważne braki żywności....Ja nie straszę piszę to ku zbudowaniu.EX SJ szukali Boga, ale się zawiedli tak jak ja. Kto bardziej zasługuje na zbawienie niż oni..


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 13:34 »
Nie chce się wymądrzać, ale mam alergie na wyznaczanie dat końca. Do tej pory byłem przekonany o roku 1914 jako daty objęcia władzy królewskiej przez JCH, a teraz kazało się to zwykłą bzdurą.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 13:38 »
Rok 2018 był najgorętszy potem rok 2019(lato). Zaczyna się susza w 2020/21 będą już poważne braki żywności....Ja nie straszę piszę to ku zbudowaniu.EX SJ szukali Boga, ale się zawiedli tak jak ja. Kto bardziej zasługuje na zbawienie niż oni..

Eeeee tam... wg danych NASA od 2018 cieplejsze były chociażby 2017, 2016, 2015  ;)

A o tym kto zasługuje na zbawienie to sam Bóg musi zdecydować... tak jak kiedyś decydował, że Żydzi lepsi od reszty świata.  ;)


Offline Domin99

Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 14:07 »
ale przecież ja nie wyznaczam końca świata ewentualnie kiedy zacznie się wielki ucisk;-). Ozeasza 4:6 "moi ludzie zginą z braku wiedzy"
Co do Nasa....
https://www.nationalgeographic.com/environment/2019/02/2018-fourth-warmest-year-ever-noaa-nasa-reports/
"Ocieplenie klimatu  nie tylko ogrzewa lata i nie pozwala, by zimy były tak zimne jak kiedyś: może także zakłócać pogodę, zwiększając siłę burz i intensywności opadów." A więc nie o samą temperaturę chodzi,najlepszy przykład który podałem sprzed kilku dni o ilości sztormów.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień, 2019, 14:31 wysłana przez Domin99 »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kara na Dom Izraela dobiegła końca 2730 lat
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Wrzesień, 2019, 14:53 »
ale przecież ja nie wyznaczam końca świata ewentualnie kiedy zacznie się wielki ucisk;-). Ozeasza 4:6 "moi ludzie zginą z braku wiedzy"
Co do Nasa....
https://www.nationalgeographic.com/environment/2019/02/2018-fourth-warmest-year-ever-noaa-nasa-reports/
"Ocieplenie klimatu  nie tylko ogrzewa lata i nie pozwala, by zimy były tak zimne jak kiedyś: może także zakłócać pogodę, zwiększając siłę burz i intensywności opadów." A więc nie o samą temperaturę chodzi,najlepszy przykład który podałem sprzed kilku dni o ilości sztormów.

Jak sztormy mają się do "Domu Izraela" i co niby ma oznaczać koniec kary na Dom Izraela? ... spodziewam się wszystkiego  ;) ;D >:D