Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Patologiczne zachowania  (Przeczytany 6517 razy)

Offline lukier

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #45 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 09:13 »
Myślę, że operujemy tu zbyt ekstremalnymi postawami. Z jednej strony danie w pysk za niemówienie dzień dobry, a z drugiej strony zarzut zupełnie obojętnej wobec postawy świadków. A może jednak coś pomiędzy?

Niekoniecznie przemoc, bo tutaj ludzie, którzy są przeciwko daniu w pysk wcale nie są bierni. Twój przykład Dreng z tym, że wykluczony serdecznie się  Tobą przywitał i dało Ci to do myślenia może być jedną z takich postaw. Przemyśl to, bo ja się już trochę uspokoiłam, jak napisałeś, że nie będziesz bił świadków Jehowy, ale mam nadzieję, że nie zrobisz tego nie tylko ze względu na konsekwencje prawne...


Offline Storczyk

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #46 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 09:49 »
Bedziesz mu strzelal po pysku, on ze skruszaną miną bedzie si€ kajał i mówił "Drengr ja to robie z miłości do Ciebie abyś wrócił abys dalej był z nami w Arce  musimy być bardziej wierni Bogu niż ludziom".Zatłuczesz na śmierć, to bedzie że zmarł jak Chrystus za przesladowania.To jest schemat myślenia .


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #47 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 10:49 »
Może nie tyle przemocą co słusznym wzburzeniem, uzasadnionym gniewem, uzasadnioną agresją.

Co osiągnąć?

Czemu nikt na ulicy nie pluje Ci w twarz? - bo albo dostanie w pysk, albo pójdziesz z tym do władz lub zareaguje Twoje otoczenie (to się nazywa konsekwencje).

Na ten moment Świadkowie Pustynnego Demona nie mają konsekwencji za "plucie w twarz" - uważam że czas to zmienić.

Jak idę z przyjaciółmi i znajomymi i ktoś kogoś zaczepi na ulicy to wszyscy stoimy murem za zaczepionym.

Czy świadek odwracający głowę nie mówi Ci na ulicy publicznie - "gardzę Tobą"? Nie mam na to zgody, nie tylko wobec mnie - tak samo nie pozwolę na ulicy obrażać czarnego, żółtego, Żyda, Rosjanina, ukraińca, geja a nawet żula. Taki poprostu mam harakter.
[/b][/size]

Nie widziałem nawróconego na siłę, aby wytrwał do końca. Nawet w psychologii jest takie stwierdzenie jak pranie mózgu i to robi organizacja. Osoba przekonana o swej słuszności da się pokroić za swe przekonania, a osoba zwerbowana siłą, gdy skończy się bat wszystko wyprze.
Twój sposób jest przesadzony i przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego.
Co do pogardy, masz niewielki wpływ jak inni ludzie ciebie mogą potraktować. Jeżeli ktoś tobą gardzi lub odwraca głowę to zachowaj się normalnie jak zachowujesz się w stosunku do innych osób. Ja przyjąłem taką technikę. Jeżeli ktoś nie chce mnie znać, no to trudno. Jeszcze niedawno denerwowałem się na to, ale teraz mi jest to obojętne. I wiesz ta obojętność z mojej strony zapewne jest bardzie wnerwiająca dla tych osób niż gdybym podszedł i w mordę dał. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Sebastian

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #48 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 11:10 »
spokojnie, Drengr musi przejść te same etapy bycia odstępcą które i my przechodziliśmy...

dzisiaj ma ochotę walić z liścia ale za rok mu to minie...
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Cytryna

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #49 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 11:19 »
Pewna siostra ignorowana,kiedy mówi dzień dobry,zwraca się do delikwenta słowami: Chrystus by tak nie postąpił


Offline Drengr

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #50 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 12:59 »
Wiecie co, kocham Was - wszystkich😉

Gandalf, masz w tym trochę racji , Sebastian - też tak czuję że to jakiś etap - jednak myślę też że w zgodzie ze swoim temperamentem nie będę im odpuszczał tak łatwo!

Patrzcie że jak Jezus się wkurzył to jednak spuścił łomot w świątyni handlarzom 😉 Bądź jak Jezus💪



DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #51 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 13:16 »
Wiecie co, kocham Was - wszystkich😉

Gandalf, masz w tym trochę racji , Sebastian - też tak czuję że to jakiś etap - jednak myślę też że w zgodzie ze swoim temperamentem nie będę im odpuszczał tak łatwo!

Patrzcie że jak Jezus się wkurzył to jednak spuścił łomot w świątyni handlarzom 😉 Bądź jak Jezus💪

 :) Co wolno wojewodzie to nie "Tobie" smrodzie  ;) Wojewoda powiedział do "smrodów", że nie ich to rzecz dawać odpłatę... "smrody" miały nadstawiać drugi policzek.  ;) ;D >:D


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #52 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 15:55 »
Mam pytanie do zwolenników bicia świadków/nasyłania na nich nazioli. Na początek do tych urodzonych w prawdzie: serio was satysfakcjonuje wizja, że jakaś łysa narodowa swołocz z bejsbolem w jednym ręku a krzyżem w drugim będzie z waszego podpuszczenia nawalać wasze matki/ojców/braci/siostry/kuzynów, współbraci z którymi trzymaliście się w podstawówce i rozmaitych wujków, do których obecnie nie macie może sentymentów, ale to wciąż ludzie których znacie i którzy stanowią część waszej przeszłości? Serio by was to nie obeszło, a nawet mielibyście z tego powodu satysfakcję?

A do tych co na świadkizm konwertowali jak byli już starymi końmi, a co za tym idzie wykazali się frajerstwem - czemu nie chce się wam odpuścić? Idźcie z życiem dalej, jeśli naprawdę nie macie do czego i żyjecie z podsycania w sobie wrogości i roztrząsania przeszłości, to byliście zaburzeni na długo nim wzięliście chrzest i nim później przejrzeliście na oczy.

Nie rozumiem jak można tak podstawowe rzeczy tłumaczyć. Zwłaszcza, że jest tyle zupełnie legalnych i skutecznych sposobów na walkę z ideologią świadkizmu - chociażby informacyjno-edukacyjne. Póki Wyzwoleni działali Gedeon robił wiele dobrej roboty na tym polu.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2019, 16:07 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 16:06 »
Ja poznałem ,,prawdę" będąc nastolatkiem wchodzącym w dorosłe życie. Dziś jestem starym koniem jak to nazwał Ek. In. Całą swą młodość poświęciłem organizacji, mógłbym tutaj pluć nienawiścią, ale nie czuje w sobie złości do tych ludzi. Niektórzy byli moimi przyjaciółmi innych szanowałem za postępowanie i poglądy. Teraz zmieniam swoje życie, a oni nie. Jeżeli nie utożsamiają się ze mną gdy marginalizuje się w organizacji no to trudno, nie mam zamiaru ich za to potępiać. Fakt trochę bolało gdy na ulicy ktoś Cię nie poznawał, ale cóż życie idzie dalej. Trzeba budować wokół siebie nową rzeczywistość.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Drengr

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 16:45 »
Wcześniej czy później społeczeństwo zwróci się przeciwko Świadkom - osłabiają naród, więc to i tak tylko kwestia czasu aż ktoś wytnie ten wrzód na dupie narodu. Można czekać, można nie czekać - i tak to się stanie.


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4061
  • Kronikarz Brata Bogumiła
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 17:04 »
Wcześniej czy później społeczeństwo zwróci się przeciwko Świadkom - osłabiają naród, więc to i tak tylko kwestia czasu aż ktoś wytnie ten wrzód na dupie narodu. Można czekać, można nie czekać - i tak to się stanie.

Dobra, spróbujmy inaczej: Nie ty jeden przeszedłeś w życiu nieprzyjemności w związku z tym, że byłeś wychowywany jako świadek. Ale nie ma sensu się licytować kogo skrzywiło mniej, kogo bardziej, kto sobie poradził, a kto nie.

Ale mówić, że świadki osłabiają naród? Jaki znowu naród? Przecież ten naród osłabia siebie sam bez jakiejkolwiek pomocy. Nie zauważyłeś, że coraz bardziej zaczynamy żyć w państwie wyznaniowym - i nie chodzi o świadkizm - postawy radykalne są coraz popularniejsze, a umiarkowanie i podejście centrystyczne jest na wymarciu zarówno w polityce jak i życiu społecznym?

Świadki to ludzie którzy na ogół pracują, unikają problemów z prawem i zrzucają się w podatkach na wszystkie możliwe służby i wydatki państwowe, również na te których nie popierają - kościół, wojsko - przy tym są konsekwentnymi pacyfistami i nie głosują w wyborach. A jeśli ktoś naprawdę ma potencjał do dymania tego kraju, to właśnie politycy, do czego świadki nie przykładają ręki.

Świadki nie powiedzą ci dzień dobry lub obrobią dupę za plecami, rozsiewając plotki, że jesteś grzesznikiem.

Bojówki innych religii ( bądź się z nimi utożsamiające) pewnego dnia mogą skopać cię, spalić ci dom lub postarają się o to, żebyś wyleciał z roboty - zwłaszcza jeśli zyskają na sile i bezkarności.

Rozumiem, że możesz nie lubić ŚJ, ale rozejrzyj się trochę po świecie na moment.
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień, 2019, 17:06 wysłana przez Ekskluzywna Inkluzywność »


Offline lukier

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 18:28 »
Podsumowując Ex Ina, jak chcesz iść w stronę narodowców, to już lepiej będzie dla narodu, żebyś wrócił do świadków :)


Offline Kerostat

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 19:40 »
Gdy wróciłem do swej rodzinnej miejscowości, tej gdzie świadkiem byłem i być przestałem, wiedząc, że nie jeden będzie mnie kojarzył z tego że byłem świadkiem, wszystkim mówiłem o swojej świadkowskiej przeszłości.
Wielu usłyszało o ostracyzmie, kilku było świadkami świadkowskiej miłości.
Jestem zdania, że społeczeństwo należy uświadamiać.
A od dziś będę wszystkim mi znanym świadkom mówić "Dzień dobry", zwłaszcza jak będą obecne osoby trzecie, aby swym zachowaniem świadkowie, świadczyli o wielkości ich miłości :)
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Wrzesień, 2019, 20:26 »
Tak jak pisałem i pisać będę. Od konstruktywnej krytyki, do mowy nienawiści jest tylko krok. Nie warto go robić. W tym wątku było stwierdzenie, że Jezus wyrzucił handlarzy ze świątyni. Z biblii wynika, że użył nawet bata, czy bicza. No spoko, mógł się wnerwić. Ale niech ktokolwiek tak szczerze powie, że nigdy nerwy go nie poniosły.
To takie moje przemyślenie.
Ale ten sam Jezus powiedział, żeby nie czynić innemu co tobie nie miłe, żeby kochać bliźniego jak siebie samego. Dlatego pytam tych co chcą pacyfikować śJ za pomocą intelektualnych jamochłonów w postaci bojówek ONR-u, czy MW, czy chcieliby aby taki jeden czy drugi, łysy w glanach z bejsbolem w łapie, przyszedł do niego i jego spacyfikował?
Moim zdaniem wszelkie radykalne organizacje narodowościowe, są niczym innym jak protoplastą nazizmu i powinny być zakazane.
Rasizm, homofobia, radykalizm religijny, powinny być karane z urzędu. Nie ma nic gorszego na świecie.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Drengr

Odp: Patologiczne zachowania
« Odpowiedź #59 dnia: 20 Wrzesień, 2019, 07:34 »
Ale Wy jesteście zabawni czasem, to że na początku napisałem o tym co powiedział przyjaciel, NIE oznacza to że ktokolwiek skądkolwiek byłby zainteresowany robieniem takiego dymu!

Wyluzujcie!

A jeśli zachaczamy o politykę (od której jestem daleko) - to fakty są takie że Polska jest silnym narodem i nasza konserwatywność wynikająca też z katolicyzmu - sprawia iż nie dzieje się u nas to samo co we Francji, Niemczech itd. można się nie zgadzać i mówić jak to Świadkowie to przykładni obywatele - ale jak przyjdą obcy(myślę że każdy wie o co chodzi)  gwałcić kobiety i siać haos - to prawicowi Katolicy odeprą to, a nie super Świadkowie Jehowy - a już na pewno nie ich wyimaginowany bożek.

Owszem sami też narobią haosu i zła - ale taka jest poprostu rzeczywistość - raj nie istnieje - życie jest jakie jest - trzeba patrzeć realnie, a nie bujać w WTSowskich obłokach.

Nie staje po żadnej stronie polityczno religijnej - patrząc obiektywnie i realnie na to co dzieje się na świecie - Świadkowie wcale nie są takimi super obywatelami.

Jak już kiedyś mówiłem "to że nie u kradnie Ci portfela, nie znaczy że nie jest @#$#@".
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień, 2019, 07:38 wysłana przez Drengr »