Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?  (Przeczytany 8747 razy)

Offline dziewiatka

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Czerwiec, 2020, 18:59 »
Tym razem poprosiłem syna ,by mnie podwiózł .Najgorszy był pierwszy raz , byłem zestresowany,rozglądałem się za zborowymi szpiegamiDziś to był luzik 5 minut iMożna iść do pracy.


Gorg

  • Gość
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Czerwiec, 2020, 19:30 »
Odgrzewam temat, aby nie zakładać nowego 😊
Drodzy odstępcy, dzisiaj złamałam kolejny zakaz i po raz pierwszy byłam na wyborach. Możecie się śmiać, ale cieszę się z tego jak nie wiem! Epidemia pomaga! Maseczka, czapka z daszkiem i fruuu 😉nawet wąsów nie trzeba było doczepiać xD
Choć nie udzielam się już na forum to muszę ci pogratulować odwagi  ;D


Offline Triss

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Czerwiec, 2020, 21:02 »
Choć nie udzielam się już na forum to muszę ci pogratulować odwagi  ;D
Dziękuję! Serce w kostkach, ale fajnie jest zrobić coś z własnej woli 😉
"Forgive your enemies, but never forget their name"


BetMen

  • Gość
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #48 dnia: 28 Czerwiec, 2020, 23:14 »
Odgrzewam temat, aby nie zakładać nowego 😊
Drodzy odstępcy, dzisiaj złamałam kolejny zakaz i po raz pierwszy byłam na wyborach. Możecie się śmiać, ale cieszę się z tego jak nie wiem! Epidemia pomaga! Maseczka, czapka z daszkiem i fruuu 😉nawet wąsów nie trzeba było doczepiać xD
A ja jeszcze bardziej przebiegły jestem i zagłosowałem korespondencyjnie i nie potrzebny był kamuflaż...


Offline Sebastian

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #49 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 00:06 »
A ja jeszcze bardziej przebiegły jestem i zagłosowałem korespondencyjnie i nie potrzebny był kamuflaż...
pomysł fajny, ale nie w każdym przypadku głosowanie korespondencyjne daje kamuflarz: np. rodzi niebezpieczeństwo że do mieszkania zastuka listonosz z pakietem wyborczym wypisanym na męża a otworzy fanatycznie oddana organizacji żona (albo z pakietem wyborczym wypisanym na żonę a otworzy fanatycznie oddany organizacji mąż)

oczywiście można sobie poradzić (np. nie zamawiać pakietu pocztą ale odebrać w urzędzie gminy);

aby wejście do urzędu gminy "nie rzucało się w oczy" można wyjątkowo jednorazowo zapłacić z opóźnieniem rachunek za śmieci (wtedy "ludzie widzieli" że stałeś w kolejce do okienka kasowego i nie zastanawiają się po co wszedłeś do budynku urzędu) - takie środki bezpieczeństwa zalecane są tylko wtedy gdy w urzędzie ktoś ze zboru pracuje - np. jako sprzątaczka ("o, witaj siostro Wiesiu, co cię tutaj przygnało?!" "A idę zapłacić za śmieci")
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Letnia

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 07:40 »
Witam kochanych braci i siostry ❤️ Ja nie mam problemów z wyborami odkąd poznaję prawdę studiując Biblię. Zgodnie z tym co mówi Jezus, czekam aż na ziemi wreszcie zapanuje Królestwo Boże. Pozdrawiam was kochani ❤️❤️❤️


BetMen

  • Gość
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #51 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 07:43 »
Sebastian na szczęście nie miałem takiego problemu,żona poparła moją decyzje a nawet mnie dopingowała!
A żeby było śmieszniej,słuchamy zebrań na Zoomie,tyle że w tym czasie robimy coś innego bo mamy wyłączoną kamerkę :))


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #52 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 08:34 »
Witam kochanych braci i siostry ❤️ Ja nie mam problemów z wyborami odkąd poznaję prawdę studiując Biblię. Zgodnie z tym co mówi Jezus, czekam aż na ziemi wreszcie zapanuje Królestwo Boże. Pozdrawiam was kochani ❤️❤️❤️

Z tego co wiem z Biblii to partia Królestwo Boże i ich kandydat na premiera odpadli w I turze.


Offline HARNAŚ

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #53 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 12:45 »
Witam kochanych braci i siostry ❤️ Ja nie mam problemów z wyborami odkąd poznaję prawdę studiując Biblię. Zgodnie z tym co mówi Jezus, czekam aż na ziemi wreszcie zapanuje Królestwo Boże. Pozdrawiam was kochani ❤️❤️❤️
Masz błędne informacje . Nie znasz nauk swojej religii .
 Otóż według Strażnicy , Królestwo Boże nigdy nie zapanuje na ziemi . Jeśli chcesz wiedzieć więcej w tym temacie to daj znać , podam Ci materiały ze Strażnic na ten temat ,z konkretnymi cytatami może dotrze do Ciebie wreszcie , że jesteś oszukiwana i żyjesz mrzonką . :'(


Offline HARNAŚ

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #54 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 14:49 »
Fragment , który wychwycił Roszada , niezastąpiony archiwista :

W roku 1996 Towarzystwo Strażnica zwróciło uwagę swoim głosicielom, że nie powinni mówić o „Królestwie Bożym na ziemi”, gdyż Królestwo Boże istnieje w niebie od roku 1914 i nigdy nie będzie przeniesione na ziemię!

„Czasami słyszymy, jak bracia w swych wypowiedziach lub modlitwach mówią, że Królestwo Boże przyjdzie na ziemię. Czy jest to poprawne sformułowanie?
Jeżeli chodzi o ścisłość, Pismo Święte nie ujmuje tak tej sprawy. Królestwo Boże to rząd niebiański. (...) Królestwo to zostało ustanowione w roku 1914 w niebie i nigdy nie będzie przeniesione do przywróconego ziemskiego raju ani gdziekolwiek indziej. (...) Powinniśmy jednak pamiętać, że Królestwo nie przyjdzie na planetę Ziemię w sensie literalnym. Rząd Królestwa mieści się nie na ziemi, lecz w niebie” (Strażnica Nr 11, 1996 s. 31).


Offline Safari

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #55 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 16:02 »
Hej czy ktos juz probowal zaciekawic media tym tematem? Toz to pozbawianie praw Obywatelskich. Moze jakis onet/polsat by sie zainteresowal w tym goracym okresie?
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #56 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 16:27 »
tutaj trzeba jakiegoś precedensu typu: wykluczenie za pójście na wybory, a następnie sprawa _karna_ przeciwko tym konkretnym starszym którzy wykluczyli wyznawcę za głosowanie.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Technolog

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #57 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 22:00 »
Hej czy ktos juz probowal zaciekawic media tym tematem? Toz to pozbawianie praw Obywatelskich. Moze jakis onet/polsat by sie zainteresowal w tym goracym okresie?
Oficjalnie raczej nic z tym nie zrobią, chyba, że wyciekłoby nagranie z KS dotyczące tego typu sprawy. W Paście nie ma wzmianki o głosowaniu i wyborach. W Strażnicy z 99 napisano chyba najbardziej liberalne wyjaśnienie, bez względu na okoliczności:
Cytuj
Jeśli jednak chodzi o oddanie głosu na określonego kandydata, każdy Świadek podejmuje osobistą decyzję zgodną ze swym sumieniem wyszkolonym na podstawie Biblii oraz ze zrozumieniem swej odpowiedzialności przed Bogiem i państwem
i dalej kika rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę.
Cytuj
Niektórych może gorszyć, że w czasie wyborów w jakimś kraju jedni Świadkowie udają się do lokali wyborczych, a drudzy nie. Mogą sobie myśleć: „Świadkowie Jehowy są niekonsekwentni”. Ale tacy ludzie powinni pamiętać, że w sprawach sumienia każdy chrześcijanin musi sam podejmować decyzje przed Jehową Bogiem (Rzymian 14:12).

Ale już w książce "Miłość Boża", to samo co wyżej w Strażnicy odniesiono tylko do przypadku, gdy głosowanie w danym państwie jest obowiązkowe.

Czyli oficjalnie nikt nikomu nie zabrania, ale każdy ma wyszkolone na Biblii sumienie... i resztę sobie sami dopowiedzcie.


Offline Storczyk

Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 22:06 »
Witam kochanych braci i siostry ❤️ Ja nie mam problemów z wyborami odkąd poznaję prawdę studiując Biblię. Zgodnie z tym co mówi Jezus, czekam aż na ziemi wreszcie zapanuje Królestwo Boże. Pozdrawiam was kochani ❤️❤️❤️
Królestwo Boże na ziemi ?
Abyś się nie rozczarowała.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Jak pójść na wybory żeby nie zostać zdemaskowanym?
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Czerwiec, 2020, 23:00 »
Uzupełniając wypowiedź Technologa przytaczam szerszy cytat z podaniem źródła, aby i Letnia i inni Świadkowie Jehowy mogli sobie sprawdzić jak manipulacyjne są teksty z ich kanałów.
"Jak Świadkowie Jehowy zapatrują się na głosowanie?
Słudzy Boży mogą właściwie ocenić tę kwestię dzięki wyraźnym zasadom podanym w Biblii. Wydaje się, iż żadna z nich nie potępia samego głosowania. Na przykład nie ma nic złego w tym, że członkowie zarządu głosują nad sprawami dotyczącymi swego przedsiębiorstwa. Zbory Świadków Jehowy często ustalają pory zebrań czy sposób wykorzystania funduszy zborowych właśnie za pomocą głosowania przez podniesienie ręki.
A co można powiedzieć o uczestniczeniu w wyborach? W niektórych krajach demokratycznych nie przystępuje do nich nawet 50 procent uprawnionych. Świadkowie Jehowy nie przeszkadzają innym korzystać z prawa do głosowania, nie prowadzą też żadnej kampanii przeciwko instytucji wyborów. Z szacunkiem współpracują z wybranymi w ten sposób władzami (Rzymian 13:1-7). Jeśli jednak chodzi o oddanie głosu na określonego kandydata, każdy Świadek podejmuje osobistą decyzję zgodną ze swym sumieniem wyszkolonym na podstawie Biblii oraz ze zrozumieniem swej odpowiedzialności przed Bogiem i państwem (Mateusza 22:21; 1 Piotra 3:16)."
[Strażnica z 1.11.1999r., str. 28-29, dostępna na JW.ORG zatem czytajcie Bracia i Siostry  ;)]

W artykule padają ponadto takie stwierdzenia:
"Jeśli ktoś postanawia pójść do lokalu wyborczego, jest to jego sprawa."
"Nie naszą sprawą jest pouczać ich, co mają uczynić z kartą wyborczą”.
"A co powinna zrobić chrześcijanka, gdy jej niewierzący mąż żąda, by poszła z nim głosować? Żona podlega swemu mężowi, tak jak chrześcijanie podlegają władzom zwierzchnim (Efezjan 5:22; 1 Piotra 2:13-17). Jeżeli podporządkuje się mężowi i pójdzie z nim do lokalu wyborczego, jest to jej osobista decyzja, której nikt nie powinien krytykować"

Można zatem śmiało stwierdzić, że krytykując udział w wyborach wyraża się sprzeciw wobec zasad przytaczanych w Strażnicy. Nie wiem czy to grzech przeciw Bogu, przeciw Panu, przeciw Duchowi Świętemu ... ale Letnia niech się wstydzi, że ma kolosalne braki w studium Strażnicy... jak wyśmienita większość Świadków Jehowy zresztą...  ;)