Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie  (Przeczytany 1676 razy)

Offline Aliki

SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« dnia: 31 Sierpień, 2019, 16:37 »
Zauważyłam że SJ przez jakiś czas, być może nawet długi, mieli w nazwie swego związku wyznaniowego słowo CHRZEŚCIJAŃSKI. Wychwyciłam już przeglądając listy z BO do starszych, kiedy to się zmieniło.
Interesuje mnie jeszcze czy ktoś z Was zauważył zmianę na tablicach informacyjnych przy SK. Czy wszędzie było kiedyś napisane Chrześcijański zbór SJ Sala Królestwa a potem zmieniono to na SK Świadków Jehowy?
Ja w sekcie byłam oczywiście tak zahipnotyzowana, że na coś takiego nie zwróciłam uwagi. Bardzo przydałby mi się materiał zdjęciowy.


Offline josh82

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpień, 2019, 18:40 »
Usunęli kierownictwo Ducha Świętego, a teraz nawet przestali nazywać się Chrześcijanami. :D


Offline HARNAŚ

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpień, 2019, 19:20 »
Skoro świadkowie nauczają , że Królestwo Boże nigdy na ziemię nie przyjdzie to po co im Sala Krolestwa ? Tak sie pogubili w zmienianiu nauk , że już sami nie wiedzą czy są chrześcijańscy czy już nie .
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2019, 19:25 wysłana przez HARNAŚ »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sierpień, 2019, 19:52 »
od lat  nie w smak było im stawiać się na równi z nominalnym chrześcijaństwem
nowy porządek ;D oni wiedzą że jak nie chrześcijanie to Barbarzyńcy ;D
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2019, 19:56 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline HARNAŚ

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Sierpień, 2019, 20:28 »
Dobra zacytuje Wam , bo widzę jak się nie możecie doczekać  ;D

Czasami słyszymy, jak bracia w swych wypowiedziach lub modlitwach mówią, że Królestwo Boże przyjdzie na ziemię. Czy jest to poprawne sformułowanie?
Jeżeli chodzi o ścisłość, Pismo Święte nie ujmuje tak tej sprawy. Królestwo Boże to rząd niebiański. (...) Królestwo to zostało ustanowione w roku 1914 w niebie i nigdy nie będzie przeniesione do przywróconego ziemskiego raju ani gdziekolwiek indziej. (...) Powinniśmy jednak pamiętać, że Królestwo nie przyjdzie na planetę Ziemię w sensie literalnym. Rząd Królestwa mieści się nie na ziemi, lecz w niebie” (Strażnica Nr 11, 1996 s. 31).




Offline UWAGA AWARIA

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Sierpień, 2019, 20:55 »
Dobra zacytuje Wam , bo widzę jak się nie możecie doczekać  ;D

Czasami słyszymy, jak bracia w swych wypowiedziach lub modlitwach mówią, że Królestwo Boże przyjdzie na ziemię. Czy jest to poprawne sformułowanie?
Jeżeli chodzi o ścisłość, Pismo Święte nie ujmuje tak tej sprawy. Królestwo Boże to rząd niebiański. (...) Królestwo to zostało ustanowione w roku 1914 w niebie i nigdy nie będzie przeniesione do przywróconego ziemskiego raju ani gdziekolwiek indziej. (...) Powinniśmy jednak pamiętać, że Królestwo nie przyjdzie na planetę Ziemię w sensie literalnym. Rząd Królestwa mieści się nie na ziemi, lecz w niebie” (Strażnica Nr 11, 1996 s. 31).

tego się boję bo islamisci idą do nieba,a ci niebo chcą sciagnąć tu.... tylko czekać aż armia bedzie gotowa przejąć władzę

W przyszłości Królestwo Boże podejmie ostateczne działania wobec ziemi i właśnie to mamy na myśli, gdy się modlimy słowami podobnymi do użytych w Modlitwie Pańskiej. Na przykład w Księdze Daniela 2:44 zapowiedziano, iż Królestwo „przyjdzie”, by zniszczyć wszystkie narody i przejąć panowanie nad ziemią.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1996407?q=Jezus+chrystus&p=par


Offline HARNAŚ

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Sierpień, 2019, 20:58 »
Tymczasem za moich czasów śpiewało się pieśń już niestety nieaktualną , bo CK zabrało świadkom królestwo i zrobiło ich znowu  w balona a oni biedaki tego nie dostrzegają

1. Świat w mroku tkwi, trudne to dni.

Lęk panuje wszędzie: Co w przyszłości będzie?

W tych końca dniach zdjął ludzi strach

i nadziei nie ma w nich.

Słowo Boże w nas radość budzi już dziś,

bo Królestwo na ziemię wkrótce ma przyjść.

Z oczu ludzkich Bóg otrze wnet wszelką łzę.

Podnieś głowę, miej ufność i nie trwóż się!

kapneli się po czasie , że sobie zaprzeczaja to pozmieniali pieśni i nauki . Do tego zapewniali , że tego uczy Słowo Boże ;D ;D a teraz to zmienili , czyli co ? nie uczyło jednak ?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Sierpień, 2019, 21:07 »
Jezu Harnaś konfabulujesz to jest piosenka z gwiezdnych wojen ;D ;D stary odcinek
 Zemsta shit-ów  8-) kiedy to  lord wader dogadał się z ziemianami i zaatakowali
czerwoną planetę

dlatego CK niezadługo będzie występować w czarnych pelerynach
z napisem koniec już blisko,teraz reprezentujemy ciemną strone mocy
g....no zobaczycie a nie królestwo >:D dlatego żeby wejść w układ teraz chronią pedofili
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpień, 2019, 21:13 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Storczyk

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Sierpień, 2019, 21:45 »
Książka Prowadzenie rozmow na podstawie Pism wydanie  z roku1991 str. 23 pisza "Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójce.tylko oddajemy czesc Bogu Abrahama" .


Offline Trinity

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Sierpień, 2019, 22:13 »
również to zauważyłam
nawet pamiętam jak byłam w służbie z NO i on zapytany kim jest mówił że jesteśmy
chrześcijańskimi świadkami Jehowy 
podobało mi się to że oto jesteśmy chrześcijanami jak wszyscy.
aż pewnego razu na zebraniu służby wyszedł brat i ogłosił że teraz nazywamy sie
świadkami Jehowy w Polsce
pfy pomyślałam,  to jak Tesco Polska albo Husqvarna Polska
przyszłam do domu i wyraziłam swą dezaprobatę tym pomysłem.
a jeszcze nie śniło mi się być odstępcą !
zastanawiałam się po co ta zmiana! komu to potrzebne?

bardzo mnie zdziwiło jak na kongresie zobaczyłam stary baner postawiony
w kątku w którym był terminal. widać ktoś zapomniał, albo poszukał logo a miał
jeszcze stare.
nikt na to nie zwracał uwagi. wiemy jak jest na kongresie
zrobiłam zdjęcie, ale to było z 5 lat temu.


Offline josh82

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpień, 2019, 22:22 »
Książka Prowadzenie rozmow na podstawie Pism wydanie  z roku1991 str. 23 pisza "Nie należymy do kościołów chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójce.tylko oddajemy czesc Bogu Abrahama" .

Równie dobrze mogli oświadczyć, że są muzułmanami.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Sierpień, 2019, 22:40 »
Ludzie!!! Ogarnijta się!!! Ten temat przechodzi trzeci raz przez trzecie forum!
Chrześcijańska Kongregacja (Zbór) Świadków Jehowy jest korporacją, firmą, spółką, lub czymś innym, co reprezentuje ŚJ. Jak się chyba okazało, nie na rękę, nie na miejscu, lub bezprawnie, tytuł ten był używany na terenie PL - np w listach.
Raz zapytałem, kto do nas pisze list. Odpowiedź była: jak to kto? bracia!. Więc pokazuje podpis: " Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy". i pytam jakim MY jesteśmy zborem? Pauza. Udają, że myślą. Więc pytam czy my też jesteśmy Chrześcijańskim Zborem Świadków Jehowy? Im ulżyło, bo odpowiedzieli, że tak. To streściłem formę listu w zdaniu: "zatem chrześcijański zbór ŚJ pisze list do chrześcijańskiego zboru ŚJ; czyli piszemy sami do siebie?". To, że wtedy nie wyleciałem jest cudem. Dziękuje Ci Jehowo!
Ale to jest nic. Będę to powtarzał jak mantrę. Do znudzenia. Znam ŚJ, który świadkowjehowizm próbuje wytłumaczyć tym, którzy są u ŚJ dłużej, niż ja żyję. Obłęd.


Offline janeczek

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Wrzesień, 2019, 01:11 »
Ale tu trzeba usystematyzować że w organizacji są 4 grupy wiernych, na szczycie niewolnik pomazaniec ekstra znaczy CK, 2 grupa to pomazańcy zwykli od konsumpcji na pamiątce, 3 grupa to nazarejczycy klasa usługująca niewolnikowi światłe Jonadaby super 2 owca, i plewy najgorszy sort zwykły Jonadab 2 owca co ma słuchać i dawać kasę, i według tego co rozumiem to tylko 2 pierwsze sorty to chrześcijanie nazarejczycy to takie przydupasy CK ale jednak niegodni braci króla, towarzystwo nie przejmuje się tym że to wszystko sensu nie ma, dają zajęcia zebrania głoszenie kongresy i czasu nie ma tam na myślenie, no i ta nagroda dla 2 owca praca przez 1000 lat plus czochranie lwa
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień, 2019, 01:14 wysłana przez janeczek »
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Aliki

Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Wrzesień, 2019, 07:36 »
Moyses nie krzycz na mnie, chlip chlip :'(... Bo ja nadwrażliwa jestem..
Ja nie interesuję się tymi sprawami z nudów, tylko próbuję pomóc znajomym przejrzeć na oczy. A do tego potrzebuję konkretnych, rzetelnych materiałów, co by mi ktoś nie powiedział, że szerzę odstępcze kłamstwa.


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Odp: SJ ugrupowanie niechrześcijańskie
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Wrzesień, 2019, 19:24 »
Moyses nie krzycz na mnie, chlip chlip :'(... Bo ja nadwrażliwa jestem..
Ja nie interesuję się tymi sprawami z nudów, tylko próbuję pomóc znajomym przejrzeć na oczy. A do tego potrzebuję konkretnych, rzetelnych materiałów, co by mi ktoś nie powiedział, że szerzę odstępcze kłamstwa.

Nie chlipaj, bo makijaż spływa. A baba rozmazana jest śmieszniejsza niż clowny w cyrku.
Moyses nie krzyczy na nikogo. Najwyżej pohukuje.

Poszperaj na forum. Od razu uczulam, że jeden temat może być rozdrobniony w różnych wątkach. Może kto pomoże. Może znajdziesz linki zewnętrzna. Tak czy inaczej nie ma się co tematem podniecać. To tylko podpis w listach. Niektóre w tym czasie były podpisane inaczej. A niektóre były podpisane magiczną formułą Ciało Kierownicze.
Poza tym, przeciętny ŚJ odpowie, że należy do chrześcijańskiego zboru (jako ogółu ŚJ na Ziemi). Więc, czy jakaś fraz się pojawia, czy znika - nie ma się czym podniecać.
Jeśli jednak to może komuś pomóc, to szperaj. Jednych wybudziła lalka Anabell. Innych książka okołopsychologiczna. Innych jeden werset z Biblii czytany przez 30 lat.
Też znam ludzi, którzy do dziś nie wiedzą, że Ray Franz napisał jakieś książki o ŚJ. A sami ŚJ tego w pewnych miejscach uczą. I przez tą wiedzę mało bym nie wpadł.

Tak więc: Droga Pani Z Drugiej Strony Monitora - owocnego szukani, poszerzania horyzontów i zdrówka dla siebie oraz najbliższych.
Na drugi raz proszę mi się nie mazgaić. Płacząca kobieta jakoś dziwnie na mnie działa. Wolę uśmiechniętych i radosnych ludzi.  :)

A zupełnie na marginesie wspomnę, że ŚJ są ugrupowaniem chrześcijańskim. Wierzą w Jezusa. Jesus jest głową zboru, mając lewą rękę w postaci CK (bo akurat w prawej dzierży berło). Na tegorocznym kongresie mieli przynajmniej 2 punkty o Jezusie Chrystusie. Nawet się przez niego modlą. Jezus jest obecny w każdej publikacji wydawnictwa WTS. To, że nie zaciągaj go lewą dziurką od nosa, jak inni kreski ze szklanej ławy, to tylko świadczy, że nie są uzależnieni.