Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?  (Przeczytany 4862 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Sierpień, 2019, 04:06 »
Nie twierdzę że chrześcijanie byli czymś złym w tych czasach ale część ze swoich zachowań według mnie mieli typowo sekciarskie,tak samo jak inne grypy odizolowali się z innych religii, ważniejszy był ich przywódcą niż rodzina i wiele innych, np.
Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie

Na szczęście czas pokazał że przynajmniej w teorii to jednak rodzina jest najważniejsza, miłość do bliźniego powinna kwitnąć , jest tolerancja dla innych grup itp.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Lemuel

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sierpień, 2019, 11:35 »
Te słowa, które przytoczyłeś, potwierdzają brak wewnętrznej spójności przekazu, a to działa na niekorzyść mówcy..
WIDZĘ MROKI, ty też przynosisz miecz. Głosisz pewne poglądy i z tego powodu jesteś prześladowany (np. przez ostracyzm) przez swoich byłych braci (rozumiem, że byłeś Ś.J?).


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sierpień, 2019, 11:47 »
25 A szły z Nim wielkie tłumy. On odwrócił się i rzekł do nich: 26 «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści5 swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.

Jak mam to rozumieć ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Sierpień, 2019, 12:22 »
WIDZĘ MROKI, ty też przynosisz miecz. Głosisz pewne poglądy i z tego powodu jesteś prześladowany (np. przez ostracyzm) przez swoich byłych braci (rozumiem, że byłeś Ś.J?).
zaznaczenie dodałem

Nie głoszę żadnych poglądów, piszę o faktach związanych z oszukańczymi i kryminalnymi praktykami sekty świadków jehowy.

Nikt mnie nie prześladuje, gdy mnie widzą, mijają mnie szerokim łukiem, wstrętni przyjaciele 8-) ;D,  Tak przyjaciele, kierujący się miłością AGAPE. kpina.

(rozumiem, że byłeś Ś.J?). - tak byłem ponad trzydzieści lat, dlatego ich tak "kocham ;D", za kradzież najlepszych lat, i to że moim dzieciom odebrałem dzieciństwo.

Wstrętna masońska sekta, a ci wszyscy z Warwick, powinni siedzieć za współudział w przestępstwie pedofilii, nie wyłączając kretynów starszych, którzy pełni świadomi będąc, robią to co robią.

Ilu młodych i nie tylko, w Polsce, przez ich "gierki" , odebrało sobie życie?

O tym się nie mówi.

Tak że pisząc o obłudzie sekty, nie głoszę swych poglądów.

Co z rokiem 1975?

Mam strażnice z lat 60-tych i siedemdziesiątych i wiem co hieny z Hameryki na temat roku 1975 pisali.

Każdy kto chce poznać fakty o tym czasie powinien się z tymi materiałami zapoznać.

Nikt mi nie powie że jacyś nadgorliwi sobie to ubzdurali.                Tak sami sobie ubzdurali i zwalniali się z pracy, pozbywali się majątków.
Banda wyzyskiwaczy, którzy przejęli pełną kontrolę nad umysłami zniewolonych, pozbawionych myślenia sług, swych sług.


Offline Lemuel

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Sierpień, 2019, 12:23 »
25 A szły z Nim wielkie tłumy. On odwrócił się i rzekł do nich: 26 «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści5 swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.
To jest kwestia greki. Jeśli chcesz dokładniej wiedzieć co znaczy użyte tu słowo "miseo" znajdź inne miejsca, gdzie ono występuje, np: Mt. 6:24 -
Cytuj
"Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego będzie miał w nienawiści, a drugiego będzie miłował; albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi; nie możecie Bogu służyć i mamonie"

Może są jeszcze inne, nie wiem.
Kontekstem też jest całokształt nauk i postępowania Pana Jezusa. Kochał ludzi (również tych powszechnie pogardzanych) i w końcu to jego zabito za mówienie prawdy.
Nawet umierając powiedział
Cytuj
"wybacz im, Ojcze, bo nie wiedzą, co czynią"
, zamiast urągać oprawcom i mieszać ich z błotem.
"miseo" znaczy "mniej miłować"

WIDZĘ MROKI, może masz rację z tymi poglądami/faktami. W takim razie można powiedzieć,
że Pan Jezus mówił o faktach związanych z obłudą ówczesnych "grobów pobielanych"
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień, 2019, 12:50 wysłana przez Lemuel »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Sierpień, 2019, 12:50 »
59 Do innego rzekł: «Pójdź za Mną!» Ten zaś odpowiedział: «Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!» 60 Odparł mu: «Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!»
61 Jeszcze inny rzekł: «Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu!» 62 Jezus mu odpowiedział: «Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego»

Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline 34Falilejczyk

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sierpień, 2019, 20:49 »
Niestety pierwsze chrześcijaństwo w Biblii też tworzyło według mnie coś w rodzaju dzisiejszej sekty i to bardzo destrukcyjnej, na szczęście dziś chrześcijanie nie stosują się do tych wzorców i jest w miarę ok

Oczywiście Chrześcijanie byli uznawani przez Żydów jako sekta zrodzona z judaizmu , o czym wyraźnie mówi Talmud ;-)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sierpień, 2019, 11:21 »
cztery sfery po których można rozpoznać destrukcyjną sektę i obejmują one kontrolę zachowań, myśli i emocji człowieka oraz ograniczenie dostępu do informacji.

Po czym można rozpoznać kontrolę zachowań?

"1. Narzucenie sztywnych form codziennej aktywności, czyli tego:
   - gdzie, jak i z kim może się spotykać (kontrola relacji);
   - jak wygląda (strój, fryzura, makijaż );
   - jak ma się odżywiać, jakie pokarmy są dozwolone, a jakie należy odrzucić; pamiętamy czasy gdy informowano nas że ta a ta kiełbasa zawiera plazmę, więc jej nie jemy, na moje pytanie do jednego ze starszych co w tym zagadnieniu się zmieniło? Odpowiedział że starsi nie mają na takie rzeczy czasu i zostawiono to sumieniu poszczególnych głosicieli.
   - Jak gospodaruje czasem (czas wolny, czas na sen, czas na spotkania, pracę, naukę);
   - na co może wydawać pieniądze (brak niezależności finansowej); filmiki choćby o Zosi, która zamiast kupić sobie loda za kieszonkowe, wkłada pieniążek do skrzynki, i wiele innych ruchów nagabujących o pieniądze, tak na prawdę mają za zadanie jedno, przejąć kontrolę nad finansami poszczególnych głosicieli;
 
2. Wymóg przeznaczenia maksymalnej ilości czasu na zebrania, podczas których prowadzi się indoktrynację lub odprawia się rytuały. (pranie mózgu)
3. Konieczność uzgadniania ze zwierzchnikiem / grupą każdej decyzji;
4. Kontrola wszelkich działań przez obowiązek dzielenia się swoimi przemyśleniami i odczuciami z osobami stojącymi wyżej w hierarchii oraz informowanie ich o wszystkim, czasami nawet prowadzenia dzienniczka;
5. Stosowanie kar i nagród jako techniki modyfikacji pozytywnych i negatywnych zachowań;
6. Sztywne przepisy i reguły;

Jest to narzucenie człowiekowi określonych sposobów zachowania, których musi on przestrzegać w codziennym życiu. Kontrola zachowań może się przejawiać na wiele sposobów, m.in. odseparowanie od przyjaciół, rodziny.............Sekty organizują swym członkom czas w taki sposób, aby można było łatwo kontrolować ich zachowanie. Często obciążają adeptów bardzo dużą ilością obowiązków, by ci nie mieli na nic innego czasu. Stosują liczne zakazy, np. zakaz przekraczania progu kościoła, albo kontynuowania nauki w szkole czy na studiach.

Zdarza się, że o doborze współmałżonka decyduje guru, łącząc w pary tylko osoby z grupy. Czasami przywódca może nakazać rozwód ze współmałżonkiem, który jest spoza grupy.
  Zakaz utrzymywania kontaktów z ludźmi, którzy odeszli z grupy, nawet jeśli byli najlepszymi przyjaciółmi (czyli przyjaciółmi nigdy nie byli. moje dodałem), i z rodziną - to także przejaw kontroli zachowań i kontroli informacji zarazem."

Źródło: Biuletyn Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religiach i Sektach.

c.d.n. Kontrola myśli





Offline 34Falilejczyk

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sierpień, 2019, 11:32 »
Polecam psychomanipulację Hassana, super publikacja opisująca ten temat


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sierpień, 2019, 12:38 »
Polecam psychomanipulację Hassana, super publikacja opisująca ten temat

Pytanie zasadnicze, czy przerobiłeś tą książkę Hassana; "Jak uwolnić się od psychomanipulacji w sekcie?"

Pozycja jak najbardziej godna polecenia, lecz Dominikańskie Centrum, w oparciu o tą pracę rozszerza zagadnienie, z naszego podwórka.

Hassan jako były członek sekty Moona obnaża mechanizmy stosowane przez sekty dla pozyskania i utrzymania w swych szponach sług, po przez psychomanipulację.

Dostarcza myśli związanych ze Stientologami jak ci, potrafią zawładnąć ludźmi, dochodzi tam nawet do tajemniczych zniknięć członków w niewyjaśnionych okolicznościach, tych którzy są nie wygodni.
Schemat działania ten sam co u świadków jehowy.

Po przerobieniu tej pozycji oczy otworzyły się bardzo szeroko.

To jest gangsterska organizacja i jak wszędzie, rzecz dotyczy na końcu pieniędzy. Należy dodać OGROMNYCH.

Nie wspominając że wyprowadzają dolary do rajów podatkowych.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Sierpień, 2019, 12:51 »
Jest też sposób by samemu sprawdzić czy jesteśmy pod wpływem sekty. Trzeba sobie zadać pytanie co bardziej nas gorszy, załatwienie potrzeby na środku sali na zebraniu lub w innym tego typu miejscu, czy skrzywdzenie jednego człowieka w tym samym miejscu. Jak będziemy mieli wątpliwości lub odpowiemy sobie że bardziej nas gorszy to pierwsze to potrzebna nam pomoc.
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2019, 12:52 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Sierpień, 2019, 11:19 »
cztery sfery po których można rozpoznać destrukcyjną sektę i obejmują one kontrolę zachowań, myśli i emocji człowieka oraz ograniczenie dostępu do informacji.

Po czym można rozpoznać kontrolę zachowań?

"1. Narzucenie sztywnych form codziennej aktywności, czyli tego:
   - gdzie, jak i z kim może się spotykać (kontrola relacji);
   - jak wygląda (strój, fryzura, makijaż );
   - jak ma się odżywiać, jakie pokarmy są dozwolone, a jakie należy odrzucić; pamiętamy czasy gdy informowano nas że ta a ta kiełbasa zawiera plazmę, więc jej nie jemy, na moje pytanie do jednego ze starszych co w tym zagadnieniu się zmieniło? Odpowiedział że starsi nie mają na takie rzeczy czasu i zostawiono to sumieniu poszczególnych głosicieli.
   - Jak gospodaruje czasem (czas wolny, czas na sen, czas na spotkania, pracę, naukę);
   - na co może wydawać pieniądze (brak niezależności finansowej); filmiki choćby o Zosi, która zamiast kupić sobie loda za kieszonkowe, wkłada pieniążek do skrzynki, i wiele innych ruchów nagabujących o pieniądze, tak na prawdę mają za zadanie jedno, przejąć kontrolę nad finansami poszczególnych głosicieli;
 
2. Wymóg przeznaczenia maksymalnej ilości czasu na zebrania, podczas których prowadzi się indoktrynację lub odprawia się rytuały. (pranie mózgu)
3. Konieczność uzgadniania ze zwierzchnikiem / grupą każdej decyzji;
4. Kontrola wszelkich działań przez obowiązek dzielenia się swoimi przemyśleniami i odczuciami z osobami stojącymi wyżej w hierarchii oraz informowanie ich o wszystkim, czasami nawet prowadzenia dzienniczka;
5. Stosowanie kar i nagród jako techniki modyfikacji pozytywnych i negatywnych zachowań;
6. Sztywne przepisy i reguły;

Jest to narzucenie człowiekowi określonych sposobów zachowania, których musi on przestrzegać w codziennym życiu. Kontrola zachowań może się przejawiać na wiele sposobów, m.in. odseparowanie od przyjaciół, rodziny.............Sekty organizują swym członkom czas w taki sposób, aby można było łatwo kontrolować ich zachowanie. Często obciążają adeptów bardzo dużą ilością obowiązków, by ci nie mieli na nic innego czasu. Stosują liczne zakazy, np. zakaz przekraczania progu kościoła, albo kontynuowania nauki w szkole czy na studiach.

Zdarza się, że o doborze współmałżonka decyduje guru, łącząc w pary tylko osoby z grupy. Czasami przywódca może nakazać rozwód ze współmałżonkiem, który jest spoza grupy.
  Zakaz utrzymywania kontaktów z ludźmi, którzy odeszli z grupy, nawet jeśli byli najlepszymi przyjaciółmi (czyli przyjaciółmi nigdy nie byli. moje dodałem), i z rodziną - to także przejaw kontroli zachowań i kontroli informacji zarazem."

Źródło: Biuletyn Dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religiach i Sektach.



c.d.n. Kontrola myśli

C.D.  "Kontrola myśli

W największym skrócie - kontrola myśli to z jednej strony intensywna indoktrynacja, a z drugiej znaczne ograniczenie zdolności do samodzielnego myślenia adepta, aby nie dopuścić do krytycznej analizy poznawanej nauki.
   Kontrola myśli polega na wypracowaniu w jednostce określonych nawyków myślowych: "My jesteśmy drogą! My jesteśmy prawdą! Wy którzy do nas nie należycie jesteście zgubieni. To my wiemy, wy jesteście pogrążeni w niewiedzy". Sprzyja to widzeniu wszystkiego w czarno-białych barwach, dokonywaniu uproszczonych i schematycznych podziałów na dobro i zło, "na nas i na nich".
W efekcie czego doktryna grupy traktowana jest jako "absolutna prawda" i odpowiedź na wszystkie ludzkie problemy. W praktyce nowa ideologia stopniowo zajmuje miejsce własnego systemu przekonań adepta. (pranie mózgu) nawias dodałem
   Wiele sekt posługuje się tzw. nowomową, czyli własnym, specyficznym językiem - tajemniczymi symbolami i zbitkami dziwnych słów.
Celem takiego działania jest zatrzymanie procesu myślenia. Jeżeli udaje się kontrolować słowa, którymi ludzie się posługują, można kontrolować ich myśli....................
Efektem - ubocznym poniekąd - nowomowy jest izolacja od bliskich i dodatkowe związanie z liderem/grupą. Najbliższe otoczenie nie może się dogadać z adeptem, a on wie, że tylko grupa go rozumie.
   Jeśli komuś do głowy przychodzą negatywne myśli, jest tylko wyłącznie jego wina. "Nie oddałeś się w pełni Bogu", "Medytujesz nieprawidłowo".
Praktykowanie medytacji w celu wyciszenia "złych" myśli, nucenie godzinami określonej mantry czy modlitwy - to także przejaw kontroli myśli. zaznaczenie dodałem
Choć modlitwa  lub medytacja same w sobie są dobre, to ulegają wypaczeniu i służą fałszowaniu odbioru rzeczywistości. Wspomagają naukę niemyślenia, ograniczają zdolność jednostki do dokonywania trzeźwych ocen. W efekcie - zamiast obiecanego rozwoju duchowego pojawia się uzależnienie od określonej techniki oraz od lidera/grupy.
   
   Ponadto medytowanie wprowadza w trans. Osoba będąca w transie przestaje świadomie i logicznie myśleć. Traci ona świadomość, ale wchodzi w kontakt z podświadomością. Trans to nie sen lecz koncentracja uwagi. W takim stanie człowiek jest wyjątkowo podatny na wszelkie przejawy indoktrynacji. Przekazy odbierane w stanie szczególnego odprężenia mogą głęboko zapaść w podświadomość. ............

                 Kontrola myśli przejawia się przez:

1. Konieczność przyjęcia doktryny grupy jako "Prawdy":
- uznanie tego, co zostało wykreowane przez grupę, za rzeczywistość;

- myślenie w kategoriach czarno-białych;

- ostry podział na dobro i zło;

- kto nie jest z nami jest przeciwko nam.

2. Posługiwanie się specyficznym językiem.
3. Zachęcanie do takiego sposobu myślenia, w którym jest miejsce tylko dla myśli "dobrych" i "poprawnych".
4. Manipulacja wspomnieniami, czasem wprowadzanie do pamięci zdarzeń, które w rzeczywistości nigdy nie miały miejsca.
5. Posługiwanie się technikami zatrzymywania myśli, czyli pozbywanie się wątpliwości przez blokowanie "negatywnych" i dopuszczenie tylko "pozytywnych" myśli (śpiewy, medytacja, modlitwy, powtarzanie mantr).
6. Odrzucenie racjonalnego myślenia i krytyki. (pamiętam zebranie strażnicy na którym padło stwierdzenie: "tu na krytykę nie ma miejsca", jak również zebranie w trakcie którego powiedziano, że może dojść do sytuacji w której należało będzie wykonać coś co nie będzie ani racjonalne ani logiczne, taki sens wychwyciłem - pełna robotyka) nawias dodałem
7. Przekonanie że każdy inny system przekonań jest zły, zgubny i bezpodstawny.
8. (Sporadycznie) posługiwanie się .................................................."
c.d.n. 

Kontrola uczuć


Offline Gremczak

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Sierpień, 2019, 13:36 »
Luk. 11:23  to też sekta?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Sierpień, 2019, 16:49 »
jak sekta srekta czy religia,,..WTS nie mieści się  żadnej grupie tylko w działalności przestępczej zorganizowanej
jak pierdykną sprawy z pedofilami,krwią to oni będą chcieli zyskać miano sekty,na razie prowadzą taka działalność
ukrywania akt,a i czy nie jest to zakamuflowana działalnośc gospodarcza tez przestępcza to dobrze jak by zbadała jakaś komórka skarbowa
i może by faktycznie pieniądze poszły na darmowe emerytury nie na masonerię ,
bo wiemy że pan Ziobro chętnie by też z tego skorzystał ;)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Jak rozpoznać grupę destrukcyjną?
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Sierpień, 2019, 18:41 »
jak sekta srekta czy religia,,..WTS nie mieści się  żadnej grupie tylko w działalności przestępczej zorganizowanej
jak pierdykną sprawy z pedofilami,krwią to oni będą chcieli zyskać miano sekty,na razie prowadzą taka działalność
ukrywania akt,a i czy nie jest to zakamuflowana działalnośc gospodarcza tez przestępcza to dobrze jak by zbadała jakaś komórka skarbowa
i może by faktycznie pieniądze poszły na darmowe emerytury nie na masonerię ,
bo wiemy że pan Ziobro chętnie by też z tego skorzystał ;)

Tylko czy minister Ziobro, bądź co bądź, ważna persona, ma dość ikry i rzeczowych, kompetentnych pracowników by się za to .........zabrać.

Pan Putin, tak to facet z ikrą, żaden mu klocków na Jego budowie układał nie będzie.

Swoją drogą za dużo Żydów w parlamencie, za równo z jednej jak i z drugiej strony.

Polską nie rządzą Polacy, lecz najeźdźcy z City Corporation.