Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Światło  (Przeczytany 11535 razy)

Offline Roszada

Odp: Światło
« Odpowiedź #105 dnia: 28 Maj, 2020, 08:50 »
No tak bo zawsze nowe światło może zmienić poprzednie nowe światło.
Tak było z Sodomą, z Rz 13:1, z pokoleniem, z chronologią, z datami, itd.
W jednym wątku wymieniłem kilkanaście nauk co były ze 3 razy zmieniane, więc były co najmniej dwa nowe światła w stosunku do nauki pierwotnej. ;)


Offline NieZnaPrawdy

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 262
  • Polubień: 2166
  • Między ślepymi jednooki królem
Odp: Światło
« Odpowiedź #106 dnia: 28 Maj, 2020, 13:39 »
Odgaduję hasło - STROBOSKOP


Offline Triss

Odp: Światło
« Odpowiedź #107 dnia: 28 Maj, 2020, 13:54 »
Odgaduję hasło - STROBOSKOP
Haha o tym samym pomyślałam! 😛
"Forgive your enemies, but never forget their name"


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #108 dnia: 28 Maj, 2020, 15:03 »
...

Dla mnie to poszukiwanie przez ŚJ nowego światła to taki kamień filozoficzny alchemii (legendarna substancja od wieków poszukiwana przez alchemików, zamieniająca metale nieszlachetne w szlachetne). Okazało się, że kamień takowy nie istnieje ale jego poszukiwania przyczyniły się do powstania prawdziwej nauki. I tu podobnie, okazuje się że nowe światło nie istnieje ale wielu z nas zrozumiało, że wszystkie religie kłamią.

Odnosząc się do stwierdzenia "że wszystkie religie kłamią", chciałbym, ograniczając się do tych opierających swą naukę na Biblii, stanąć nieco w ich obronie. Jeśli faktycznie kłamią to robią to za Biblią. Można też powiedzieć, że w danej chwili promują wybrane nauki kosztem tych promowanych wcześnie.
To trochę podobne do zaleceń niereligijnych. Raz noszenie maseczek jest zbędne innym razem nieodzowne. Raz jedzenie jajek jest szkodliwe innym razem wręcz prozdrowotne.
Aby w tym gąszczu migających światełek się nie pogubić, warto skorzystać z natchnionych słów wyśpiewywanych przez ś.p. Psalmistę: "Róbmy swoje!".


Offline sawaszi

Odp: Światło
« Odpowiedź #109 dnia: 28 Maj, 2020, 16:48 »
A cytując innego klasyka '' są plusy ujemne i plusy dodatnie'' i ''nie ma tego złego co nie wyszło by na dobre'' i
-''co nas nie zabije to nas wzmocni'' ,''albowiem diabeł tkwi w szczegółach'' (higiena) ..
KONKLUZJA ; religie i politycy nie są nieomylni - ale sama ''matka natura'' w końcu wszystko dopuszcza i stabilizuje  :)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Maj, 2020, 17:26 »
 :) Cześć Sawaszi  :) a gdzieś Ty się podziewał, prawie przez pół roku, brachu?


Offline sawaszi

Odp: Światło
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Maj, 2020, 19:32 »
Zajmowałem się w ten czas sprawami przyziemnymi - jak praca i dbanie o zdrowie ..
- alle ale - nie zapominałem o tym forum i wyciągałem wnioski z tego co się tu ciekawego dowiedziałem o JW org .
Dzięki za to otwarte na myślenie forum i odważnych ludzi , którzy tu piszą o tym co myślą ,czują i przeżyli ...
- 'przygodę z WTSem '  ::)
Oczywiście nie stygmatyzuje wszystkich członków (obecnych i byłych ) tej społeczności jaką jest WTS
- bo 'sam tam byłem , miód i wino piłem' (wiele przeżyłem i zaobserwowałem dobrych i złych rzeczy) ..
Pozdrawiam  :)


Offline zawsze letni

Odp: Światło
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Maj, 2020, 23:31 »
:) Cześć Sawaszi  :) a gdzieś Ty się podziewał, prawie przez pół roku, brachu?

I mnie zaskoczył, aż chce się krzyknąć:
" Przynieście szybko najlepszą szatę... też pierścień... i sandały, i tuczne cielę...
bo był.... a ożył, zaginął, a odnalazł się.
I zaczęli się weselić.
Już nas nie opuszczaj, sawaszi.
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline sawaszi

Odp: Światło
« Odpowiedź #113 dnia: 29 Maj, 2020, 21:29 »
I mnie zaskoczył, aż chce się krzyknąć:
" Przynieście szybko najlepszą szatę... też pierścień... i sandały, i tuczne cielę...
bo był.... a ożył, zaginął, a odnalazł się.
I zaczęli się weselić.
Już nas nie opuszczaj, sawaszi.
Miłe to zaprawde co napisałeś dla mnie i o mnie ?
- ''zaprawdę powiadam'' Ci - nigdy nie byłem ''synem marnotrawnym'' i nie ulegałem pokusą ..
Prawda - dałem się (kiedyś) wmieszać w spory religijne (za sprawą oszustw WTS i ich 'posłańcom' )  :o , ::) ..
A tu muszę rozczarować (co niektórych) - nie zamierzam tu często pisać i udzielać się w dyskusjach .
Wybaczcie mi - bo ja za dużo już przeżyłem z przystąpienia do tej ''paranoicznej sekty WTS''  i nie chce -
- 'powtórki z rozrywki' - tej rozrywki ; ::), :o, >:D, :o, :-*, ^-^ itd..


Offline Roszada

Odp: Światło
« Odpowiedź #114 dnia: 29 Maj, 2020, 22:59 »
To nie wątek przywitań Panowie. :-\


Offline sawaszi

Odp: Światło
« Odpowiedź #115 dnia: 29 Maj, 2020, 23:28 »
To nie wątek przywitań Panowie. :-\
[/quote
 TAK -zgadzam się z tym co do joty . Pozdrawiam (Wszystkich  :) ) .


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #116 dnia: 30 Maj, 2020, 00:00 »
To nie wątek przywitań Panowie. :-\

 :) jak zwykle, masz rację, ale dla mnie Sawaszi istotniejszy niż nabijanie się z jehowickich świateł  ;)


Offline Roszada

Odp: Światło
« Odpowiedź #117 dnia: 30 Maj, 2020, 08:09 »
:) jak zwykle, masz rację, ale dla mnie Sawaszi istotniejszy niż nabijanie się z jehowickich świateł  ;)
Prosimy jakiś ciekawy fragment z Dokonanej Tajemnicy o "świetle", ale bez nabijania się, bo to wtedy nie były jeszcze "jehowickie światła". ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #118 dnia: 30 Maj, 2020, 11:10 »
Prosimy jakiś ciekawy fragment z Dokonanej Tajemnicy o "świetle", ale bez nabijania się, bo to wtedy nie były jeszcze "jehowickie światła". ;)
... mówisz, masz  ;)

"Przez ofiarę Odkupienia
Tyś na światło wywiódł nas;
Chwalę pełną uwielbienia
Obiecałeś w przyszły czas.
W miłości Swej, ach w łasce Swej
Spokój błogi w serce wlej."
[Dokonana Tajemnica,1925r., s.204]



Offline Roszada

Odp: Światło
« Odpowiedź #119 dnia: 30 Maj, 2020, 11:26 »
Oj mało tego światła było, dopiero książka Światło przyniosła "więcej światła". :)

*** re rozdz. 1 s. 8 ak. 6 Uszczęśliwiający finał Objawienia! ***
Już w roku 1917 Towarzystwo Strażnica wydało książkę Dokonana Tajemnica, w której werset po wersecie omówiono Księgę Ezechiela i Objawienie. W miarę rozwoju wydarzeń światowych spełniających proroctwa biblijne opracowano dwutomowe dzieło pod tytułem Światło, opublikowane w 1930 roku, a będące zaktualizowanym studium Objawienia. Niemniej ‛światłość dalej wschodziła sprawiedliwemu’, toteż w roku 1963 Towarzystwo wydało książkę „Babylon the Great Has Fallen!” God’s Kingdom Rules! („Upadł Babilon Wielki!” Panuje Królestwo Boże!). Na 704 stronach najpierw szczegółowo opisano rozwój i upadek Babilonu Wielkiego, światowego imperium religii fałszywej, a potem podano fascynujące omówienie dziewięciu ostatnich rozdziałów Objawienia. Ponieważ ‛na drodze sprawiedliwych’ światło świeciło „coraz jaśniej”, zwłaszcza jeśli chodzi o działalność zborową, więc w roku 1969 ukazało się kolejne opracowanie: „Then Is Finished the Mystery of God” („Wtedy dokona się tajemnica Boża”), w którym na 384 stronach przeanalizowano pierwsze 13 rozdziałów Objawienia (Psalm 97:11; Przypowieści 4:18).

Czekamy na nowe światło co do tej Apokalipsy...
Wydając nowe światło w 1993 napisano:

*** re rozdz. 1 s. 8 ak. 8 Uszczęśliwiający finał Objawienia! ***
Jeszcze ważniejszym powodem opublikowania tej książki jest konieczność dotrzymywania kroku obecnemu zrozumieniu prawdy. Jehowa nieustannie zlewa coraz więcej światła na treść swego Słowa i można oczekiwać, iż w miarę przybliżania się wielkiego ucisku będziemy jeszcze lepiej pojmować zarówno Objawienie, jak i inne proroctwa

czas na nowe światło Apokalipsy...