Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Światło  (Przeczytany 11549 razy)

Offline Lemuel

Odp: Światło
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Sierpień, 2019, 00:12 »
We wszystkim trzeba szukać odrobinę dobrego 😀
Racja  :)


Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #16 dnia: 16 Sierpień, 2019, 04:29 »
Za czasów C. T. Russella, w oparciu o niewłaściwe zrozumienie tekstu biblijnego, wprowadzono pojęcie "teraźniejsza prawda".
Myślę, że tak pozostało do dziś. Liczy się aktualne zrozumienie, przedstawiane przez Ciało Kierownicze. Liczy się "teraźniejsza prawda".
Większość Świadków nie dokonuje żadnych porównań z - że się tak wyrażę - "wczorajszą prawdą".
Na szczęście jest dostępna co pół roku uaktualniana książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy", która pomaga dokonywać stosownych porównań. Oto link:

http://piotrandryszczak.pl/zmienne-nauki-swiadkow-jehowy.html

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Sierpień, 2019, 05:08 »
Tak całkiem serio.

Czym jest nowe światło?

Nowe światło, to nowy pomysł, jak utrzymać pracujæcych na nich, by dalej to czynili.

Na przykład, nauka o pokoleniu.

Nie spełniła się, zaczęli radzić, co teraz? Iluż odejdzie?

I wydymali, kolejne nowe światło (nowy pomysł jak utrzymać przy sobie służących),pokolenie się rozdwoiło.

A ileż to oni takich sytuacji mieli?

Można mnożyć.

Nowe światło - Nowy pomysł, jak utrzymać przy sobie parobków.

Tak po prostu przebiegła gra oszustów z Warwick, ustawionych na zysk.

Nauka podparta, jak by nie patrzeć wersetem,
"Im bliżej dnia, tym światło jaśniejsze".
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2019, 05:12 wysłana przez WIDZĘ MROKI »


Offline Natan

Odp: Światło
« Odpowiedź #18 dnia: 16 Sierpień, 2019, 05:49 »


Nauka podparta, jak by nie patrzeć wersetem,
"Im bliżej dnia, tym światło jaśniejsze".

Chodzi oczywiście o werset z Księgi Przysłów 4:18-19: "Ścieżka sprawiedliwych jest jak światło poranne, które staje się coraz jaśniejsze, aż dojdzie do dnia pełnego. Droga przewrotnych jest jak ciemność, nie wiedzą, o co się potkną." (Biblia Paulistów).

Sens tego fragmentu nie sprowadza się jednak głównie do poszerzania zakresu wiedzy. Dotyczy on drogi, czyli w symbolicznym języku Biblii, sposobu życia człowieka. Zatem sens jest następujący: Ludzie prawi robią coraz większe postępy w swoim uświęceniu, w uszlachetnianiu swojego charakteru i życia. Ludzie nieprawi gubią się w swoim życiu.
I gdzie tu jest podstawa dla ciągle zmieniających się nauk? Mój Przyjaciel powiedział kiedyś Świadkom: "Skoro macie tyle zmian świateł, to uważajcie, bo światło będzie wam tak oślepiająco błyskać, jak na dyskotece".



Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka



Offline Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Sierpień, 2019, 06:57 »



Sens tego fragmentu nie sprowadza się jednak głównie do poszerzania zakresu wiedzy. Dotyczy on drogi, czyli w symbolicznym języku Biblii, sposobu życia człowieka. Zatem sens jest następujący: Ludzie prawi robią coraz większe postępy w swoim uświęceniu, w uszlachetnianiu swojego charakteru i życia. Ludzie nieprawi gubią się w swoim życiu.
 

Jak ja nie jestem chrześcijaninem. Nie uważam biblii za słowo boże .To w myśl biblii jestem prawym ,czy nie?


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Światło
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Sierpień, 2019, 07:56 »
to że organizacja głosi "nowe światła" jest zastanawiające ::) i jak widzę
sami zaczynają tego określenia unikać,ograniczyli je nawet na swojej stronie
do takich dwóch zrozumień, jak pamiętam ONZ i ludu Bożego
bo światło od Boga świeci cały czas
i formalnie ŚJ dostrzegają tylko jaśniejsze światło,ale fakt w przeglądarce
jest ten strzał w kolano chyba x2 co pewnie zaraz zostanie usunięte


Przysłów 4:18: „Ścieżka prawych jest jak jasne światło, < na tym wersecie opierają wszystkie krętactwa


zaś w bibli aniołem światłości nazwano szatana

natomiast w tajnej Książce paście" w ogóle takie określenie nie pada
tu jest a tam jego niema ,kto podawał się za takiego anioła?
a światła w nim nie było
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2019, 08:55 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Światło
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Sierpień, 2019, 08:47 »
Jak ja nie jestem chrześcijaninem. Nie uważam biblii za słowo boże .To w myśl biblii jestem prawym ,czy nie?

Jak np. Twoja narzeczona zajdzie w ciążę z kimś innym a ty nie będziesz chciał jej zniesławić i będziesz chciał ją bez rozgłosu oddalić to jesteś
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2019, 08:51 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Lemuel

Odp: Światło
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Sierpień, 2019, 09:29 »
We wszystkim trzeba szukać odrobinę dobrego 😀
Żarcik o NWO i nosicielach światła dotyczył wypowiedzi Bugareszta, a nie Natalii Kukulskiej. Natalia robi wrażenie bardzo wrażliwej osoby i podziwiam ją za to, że nie dała się wciągnąć w sidło organizacji. I za jej ogromny talent oczywiście 😊


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Sierpień, 2019, 10:13 »

Chodzi oczywiście o werset z Księgi Przysłów 4:18-19: "Ścieżka sprawiedliwych jest jak światło poranne, które staje się coraz jaśniejsze, aż dojdzie do dnia pełnego. Droga przewrotnych jest jak ciemność, nie wiedzą, o co się potkną." (Biblia Paulistów).

Sens tego fragmentu nie sprowadza się jednak głównie do poszerzania zakresu wiedzy. Dotyczy on drogi, czyli w symbolicznym języku Biblii, sposobu życia człowieka. Zatem sens jest następujący: Ludzie prawi robią coraz większe postępy w swoim uświęceniu, w uszlachetnianiu swojego charakteru i życia. Ludzie nieprawi gubią się w swoim życiu.
I gdzie tu jest podstawa dla ciągle zmieniających się nauk? Mój Przyjaciel powiedział kiedyś Świadkom: "Skoro macie tyle zmian świateł, to uważajcie, bo światło będzie wam tak oślepiająco błyskać, jak na dyskotece".



Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Z parafrazowałem te słowa gdyż w swym życiu nie raz słyszałem o, nowym świetle czytaj nowym zrozumieniu.

Po latach okazuje się, że te nowe światła, podparte, a jakże by inaczej, odpowiednim wersetem, wersetami okazywały się kłamstwem, zaznaczam dla mnie osobiście.

 Śpiewaliśmy przecież:".......świat w mroku tkwi, trudne to dni...." ;D ;D ;D, kto tkwił w mroku? My i tylko my, ponieważ panowie na tamten czas z Brooklynu nie, wiedzieli co robią, my to wiemy dziś.

Refleksja jak wyżej, nie nowe światło, a nowy pomysł, jak utrzymać i poszerzać liczbę parobków.

Za czasów C. T. Russella, w oparciu o niewłaściwe zrozumienie tekstu biblijnego, wprowadzono pojęcie "teraźniejsza prawda".
Myślę, że tak pozostało do dziś. Liczy się aktualne zrozumienie, przedstawiane przez Ciało Kierownicze. Liczy się "teraźniejsza prawda".
Większość Świadków nie dokonuje żadnych porównań z - że się tak wyrażę - "wczorajszą prawdą".
Na szczęście jest dostępna co pół roku uaktualniana książka "Zmienne nauki Świadków Jehowy", która pomaga dokonywać stosownych porównań. Oto link:

http://piotrandryszczak.pl/zmienne-nauki-swiadkow-jehowy.html

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  zaznaczenie dodałem

Piszesz za czasów Cześka T. Russela, ten to dopiero był oszust, jaką to On pszenicę sprzedawał?  ;D

Drobny sklepikarz?  Magnat całą gębą, że tak dosadnie napiszę, kopalnie węgla, wydobycie ropy naftowej, właściciel sieci cmentarzy długo by wymieniać, są osoby nawet w tym wątku, które znają bardzo dobrze zagrywki Cześka T. Russela.

Ta grupa ludzi od samego początku to jeden wielki wał, czyli oszustwo.

Mi nie idzie o przepychanie się o słowa, po prostu patrząc na szachownicę widzę po latach, dziesiątkach lat, że te "nowe światła", to nie było nic innego jak "nowe pomysły na ich życie".  Dodać należy, zaprawione odpowiednio dobranymi światłami.

Lucyfer (z łac. )– niosący światło.
Pamiętacie zgromadzenie "Nosiciele światła"?  ;)

  zaznaczenie dodałem

Pewnie że tak, też je jak wielu nosiłem ;D :o


Offline Lemuel

Odp: Światło
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Sierpień, 2019, 10:20 »
Byliśmy Lucyferami  :o


Ola

  • Gość
Odp: Światło
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Sierpień, 2019, 10:23 »
Żarcik o NWO i nosicielach światła dotyczył wypowiedzi Bugareszta, a nie Natalii Kukulskiej. Natalia robi wrażenie bardzo wrażliwej osoby i podziwiam ją za to, że nie dała się wciągnąć w sidło organizacji. I za jej ogromny talent oczywiście 😊

Połapałam się w czym rzecz 😉 Ale ten Lucyfer... no spać przez to nie mogłam 😀


Offline Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Sierpień, 2019, 14:23 »
Jak np. Twoja narzeczona zajdzie w ciążę z kimś innym a ty nie będziesz chciał jej zniesławić i będziesz chciał ją bez rozgłosu oddalić to jesteś
Nie można odpowiedzieć wprost ,tylko pokrętnie?


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Światło
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Sierpień, 2019, 14:30 »
Nie można odpowiedzieć wprost ,tylko pokrętnie?

Józef tak zrobił i był prawym ;)

A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: Światło
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Sierpień, 2019, 14:39 »
Józef tak zrobił i był prawym ;)

A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić
Tylko Józek był w tej samej sekcie .Ja natomiast nie jestem w sekcie chrześcijańskiej.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Światło
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Sierpień, 2019, 15:41 »
Tylko Józek był w tej samej sekcie .Ja natomiast nie jestem w sekcie chrześcijańskiej.

Tak według Biblii człowiek mógł być "prawy" mimo że był poganinem
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.