Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dziś 1 dzień ZLOTU w Polsce pt. "MIŁOSC NIGDY NIE ZAWODZI" - wrzucajcie newsy...  (Przeczytany 26986 razy)

Offline Siedemtwarzy

Dzis, znajomy, co to usługiwał bratu króla ( tak się znajomy pochwalił, ale pewnie znając życie stał obok), podczas konwencji w warszawie, mówił, że kiedy bracia gwizadli podczas pieśni i czynili inne wynaturzenia werbalne, machał on przeczaco głową, palcami groził, aby zaprzestano procederu. Dziadkom z CK chyba się rzeczywistość z rąk wymyka.


Offline Matylda

, ale ona miała głowę tylko po to żeby
się deszcz do środka nie lał 😂



 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Trinity ja Ciebie tak czy tak kocham bezkrytycznie za Twoje podejście do życia,za postawę,za całokształt,ale za ten tekst to zacznę się chyba nawet wieczorami modlić do ciebie :P na klęczkach koło łożka ^-^


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Mi jednak w zupełności wystarczy zajęcie drugiego miejsca, bądź co bądź zmieściłem się na pudle.
Od trzech lat szerokim łukiem omijam te korporacyjne zloty, więc może ktoś inny byłby chętny na nagrodę główną.

Zgodnie z zaleceniem podkomisji, chciałbym przyznać Tobie nagrodę za zajęcie drugiego miejsca. Co prawda do miejsca pierwszego była to nagroda dodatkowa, ale do miejsca drugiego jest to nagroda główna. Zatem przyjmij możliwość darmowego wejścia na przyszłoroczne kongresy. Co zrobisz z nagrodą, to Twoja sprawa. Możesz ogłosić konkurs i scedować tę nagrodę na zwycięzcę.
Ale dodatkowo dałem Tobie lubika :D

Pisał ktoś o nowej piosence? Słyszałem, że wzruszyła wielu kongresmenów. Wspaniałe błogosławieństwo!. Nawet klaskali gdy śpiewali. Tylko powstają przynajmniej 2 pytania. Czy Nowa Pieśń to ta, którą mogą nauczyć się tylko 144tyś? I w jaki techniczny sposób może ona wejść do kanonu niedawno wydanego śpiewnika? Przez doklejenie? Chyba, że tę piosenkę dokleją do nowych zwojów.

A tutaj z okazji międzynarodowego zlotu można poczuć się jak na koncercie Scorpionsów. Kiedyś się paliło zapalniczki, a teraz latarki ze smartów. Świadki potrafią się bawić. Zresztą, Jehowa nakazywał się radować :D Chociaż melodycznie jakby westerny z kina familijnego. Gdyby mi ktoś zagwarantował, że w przyszłym roku będę się tak bawić, to idę na kongres. Dodatkowo przebieram się za Pszczółkę Maję (tłusty flaming już jest opatentowany ;)). Pewnie drugi wariat przebierze się z Gucia i nakręcimy teledysk. Jak nas porządkowi gonią a my uciekamy. Podkład muzyczny będzie polskim Akcentem.

https://www.youtube.com/watch?v=5O3JeTzFKxY


Offline Ekskluzywna Inkluzywność

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 340
  • Polubień: 4064
  • Kronikarz Brata Bogumiła
cały kształt tej sprawy napawa mnie daleko idącym domniemaniem co do tej organizacji,w planach wiszą duże zmiany to można poznać to prawie widać.

Niech mi ktoś esencjonalnie wyłoży co to za zmiany idą, jaka atmosfera panowała na kongresie, co mówili, i co to niby za nowe światło padło.


Offline Siedemtwarzy

Wczoraj żona dostała obszerny opis   co się działo na imprezie zamkniętej w nadarzynie. Zwołano mówców kongresowych, dostojników, pojawił się brat króla. Wyselekcjnowane dziewczeta daly popis pląsów dla szanownego towarzystwa. Pojedzono, popito, także teraz k....a MY.


Offline Nikt

Jak czytałem ten wpis z nowo modą na święcenia na zgromadzniach latarkami, myślę sobie no nie możliwe. Dziś zobaczyłem relacje i ręce opadają. Co jeszcze się pozmienia będzie gospel??
Pozytywne myślenie na siłę może prowadzić do  specjalisty :(


Offline Moyses

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 076
  • Polubień: 6229
  • Nie próbuj, rób albo nie rób, nie ma próbowania.
Na wstępie powiem, że to może jest plotka. Nie pamiętam, czy przeczytałem, czy usłyszałem. Źródła nie umiem podać. Może ktoś to sprawdzi. Podobno w PL zakres ochrzczonych podczas zlotów letnich jest między 7 - 97 lat. Najbardziej zastanawiający jest przypadek 7 latka, który został ordynowanym sługą Jehowy.


Offline Sebastian

Najbardziej zastanawiający jest przypadek 7 latka, który został ordynowanym sługą Jehowy.
strażnica już kilkadziesiat lat temu donosiła nawet o pięciolatkach więc to nic nowego pod słońcem; sensacją teokratyczną byłby pierwszy chrzest niemowlęcia :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline klara kot

Mnie osobiście poruszył jeden z filmików kongresowych. Przedstawiał pewnego  ojca, który pracuje w firmie kurierskiej. Wstaje wcześnie rano, dojeżdża metrem do pracy. Rozwożąc przesyłki napotyka trudne sytuacje np. trafia np. na zepsutą windę, musi dostarczyć paczkę po schodach na wysokie piętro. Po powrocie do domu późnym popołudniem wykończony pada na kanapę. Wtedy zjawia się synek wyszykowany do służby i przypomina ojcu że mieli dzisiaj wyruszyć… Ojciec nie kryjąc zmęczenia przeprasza dziecko, i obiecuje mu że pójdą innym razem. Kiedy syn ledwo zdążył dotrzeć do swojego pokoju żeby zdjąć garnitur , nagle w drzwiach pojawia się uśmiechnięty, przebrany w elegancki strój tato. Syn zdzwiony pyta: „Tato przecież jesteś zmęczony”. Co na to odpowiada ojciec? „Jestem zmęczony, ale NIE AŻ TAK”………….. Domyślam się, że teraz zawsze kiedy jakiś świadek będzie źle się czuł a był umówiony do służby będzie mu dźwięczało w uszach „źle się czujesz ale NIE AŻ TAK żeby nie wyruszyć” , „jestem zmęczona ale nie NIE AŻ tak żeby nie wyruszyć” .

Podobne przesłanie niesie filmik z brodcastingu (chyba lipcowego). Samotna matka kilkorga dzieci gdzieś na drugim końcu świata ciężko pracuje na utrzymanie rodziny piekąc bułki/placki które sprzedaje na bazarku. Mieszkają w jakimś namiocie czy szałasie. Praca niełatwa, nie ma nawet swojego stoiska tylko „wciska” to swoje pieczywo przechodniom. Ona również trafia na trudne sytuacje, wracając po ciężkim dniu pracy z bazarku złodziej kradnie jej sakiewkę z zarobionymi pieniędzmi… Po powrocie do domu nie płacze (za to ja płakałam) tylko od razu, z uśmiechem na twarzy przystępuje z dziećmi do rodzinnego wielbienia Boga…Skoro ona ma takie ciężkie życie; bez męża, trudne warunki życiowe i finansowe a ale duchowo pozostaje silna to co dopiero my w takim dobrobycie 

A jeszcze jeden filmik kongresowy mi utkwił w pamięci; młode małżeństwo wkrótce spodziewa się narodzin dziecka. Az mnie wzruszyło że organizacja przedstawia ciążę na filmiku? Kolejne ujęcie wyjaśniło dlaczego to pokazano; przyszły tatuś czyta do brzucha żony książkę Ucz się od Wielkiego Nauczyciela… Kiedy dziecko się rodzi, od najmłodszych lat wyrusza do służby, zgłasza się na zebraniach… Tak to odebrałam, jakby to było jedynym celem i radością macierzyństwa …


Ale jeśli chodzi o sam kongres, to zauważyłam zmiany z zachowaniu porządkowych oraz ochotników z działu czystości. Porządkowi pomagali wnosić wózki, przenosić ciężkie bagaże, doprowadzać starsze osoby do rzędów. Wszyscy baardzo uprzejmi, życzliwi, pomagali znaleźć wolne miejsca. Dział czystości sprawne się uwijał. Nie bylo mowy żeby miało zabraknąć mydła czy papieru. Jedna wyznaczona osoba stała przy umywalkach i co chwile wycierała nachlapane krople z blatu... Wiem że o zasługa szkoleń, które przeszli, ale ogólnie zmiana na plus i myślę że na osobach postronnych wywiera duże wrażenie.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień, 2019, 08:45 wysłana przez klara kot »


Offline zero1

  • Pionier
  • Wiadomości: 978
  • Polubień: 2209
  • YT - 'Świadkowie Jehowy przebudźcie się!'
Moyses ja mogę się przebrać za Gucia i zrobimy tam meksyk:-D może znajdzie się jeszcze jakaś Tekla??? ^^
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.



Offline UWAGA AWARIA

 ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2019, 13:56 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Matylda

Dział czystości sprawne się uwijał. Nie bylo mowy żeby miało zabraknąć mydła czy papieru. Jedna wyznaczona osoba stała przy umywalkach i co chwile wycierała nachlapane krople z blatu... Wiem że o zasługa szkoleń, które przeszli, ale ogólnie zmiana na plus i myślę że na osobach postronnych wywiera duże wrażenie.

U nas w Polsce to może i wywiera wrażenie na tzw zachodzie to norma.W każdej publicznej toalecie jest"wyznaczona osoba"która wyciera kropelki nie tylko z umywalki ale i z sedesu.
A że paszportów nie trzeba to raczej duża część z nas już tych standardów zaznało i świadki jehowy raczej za dużej kariery nie zrobią i kapitału nie zbiją na imponowaniu światusom wypolerowanym kiblem :P

Dzięki za streszczenie filmików bo w życiu bym się nie skusiła na oglądanie a tak to mogę pare ch..i  posłać w kierunku radosnej świadkowskiej twórczości i już lżej na wątrobie.
Wszystkich guru świadków się powinno wyłapać i uśpić zastrzykiem humanitarnie a rzesze braci wyłapać i na odwyk dwuletni.
Nie do uwierzenia że w 21 wieku dorośli ludzie czynią treścią życia taką propagandę.


Offline Martin

Pierwsze statystyki:



https://www.facebook.com/JW.0027J/photos/a.451728788704741/515545028989783/?type=3&theater
Tak na pierwszy rzut oka, to Warszawa ma chyba najgorszy współczynnik  ochrzczonych do obecnych. :D
Edit: jednak nie, Dania ma nieco gorszy. :)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień, 2019, 17:15 wysłana przez Martin »
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Wiadomo ile osób się wyklucza rocznie w Polsce ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.