Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS  (Przeczytany 2988 razy)

Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« dnia: 02 Sierpień, 2019, 23:32 »
Przygotowuję się do przygotowania tabelki wskazującej na spełnione vs niespełnione proroctwa WTS.

Dużo się mówi o niespełnionych, np. rok 1914, 1915, 1925 itp, ale nie umiem sobie przypomnieć jakiś proroctw spełnionych .
Pomożecie? Piszcie najlepiej (dla czytelności swojej wypowiedzi) w formacie:
Niespełnione:
-
-
Spełnione:
-
-
dobrej zabawy


Offline Szycha

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 499
  • Polubień: 1647
  • Bądź Sobą - jw.org miej w... tam gdzie chcesz...
Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień, 2019, 00:07 »
yyyyy, a to są jakieś spełnione???
Kurła to nawet nie wiedziałem...
Czyżbym był aż takim ignorantem że nie odnotowałem?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2019, 00:09 wysłana przez Szycha »


Offline Gremczak

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień, 2019, 00:25 »
Ja widocznie przespałem na zebraniu gdy mówiono o spełnionych proroctwach. ;D


Offline Terebint

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień, 2019, 01:30 »
W którejś ze starszych książek WTS był umieszczony taki rysunek zbliżającego się samolotu do wież World Trade Center i niektórzy uznali to za spełnione proroctwo, inni nawet za realny dowód konszachtów śJ z masonerią, a nie tylko za czerpanie od nich symboliki.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień, 2019, 07:38 »
"Malutki stalnie sie tysiącem a niewielki potężnym narodem", te słowa z Izajasza 60:22 odnosza jako proroctwo na nich wypelnione o Pomazancach pozniej drugich owcach.W
roku 1919 niewielka grupka, a teraz tysiące.... ;):D..Jak to ich tlumaczenie przeczytac na stronie jw.org to az niewiarygodnie zeby w to wierzyć i brać na poważnie.


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień, 2019, 08:41 »
Myślałem, że tylko ja mam problem ze wskazaniem na spełnione proroctwa. Oczywiście oprócz kosmicznych tłumaczeń z Objawienia np o 3,5 dnia gdy dwóch świadków miało być martwych, albo o 7 trąbach czyli rzekomo zgromadzeniach 1922 do 1928.

Terebint kojarzysz co to za książka? A może ktoś inny wie?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2019, 08:44 wysłana przez kormoran »


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień, 2019, 11:15 »
Przygotowuję się do przygotowania tabelki wskazującej na spełnione vs niespełnione proroctwa WTS.

Dużo się mówi o niespełnionych, np. rok 1914, 1915, 1925 itp, ale nie umiem sobie przypomnieć jakiś proroctw spełnionych .
Pomożecie? Piszcie najlepiej (dla czytelności swojej wypowiedzi) w formacie:
Niespełnione:
-
-
Spełnione:
-
-
dobrej zabawy
Obstawiam na 99% że wszystko odnajdziesz na forum analizując ogrom pracy jaką wykonał Roszada. Roszada opublikował też kilka książek.

Sęk w tych wszystkich działaniach jest taki, że tego jest tyle do analizy że mózg cierpnie i zapał przechodzi.


Offline Sebastian

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień, 2019, 11:25 »
o wiele łatwiej od 'spełnionych proroctw WTS-u' jest podać proroctwa biblijne, które spełniły się na świadkach Jehowy

no to zaczynamy: "Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: 'Ja jestem Pomazańcem'. I wielu w błąd wprowadzą." (Mateusza 24:5)

niewątpliwie jest to proroctwo wypowiedziane przez Jezusa
niewątpliwie Członkowie Ciała Kierowniczego nazywają sami siebie Pomazańcami.
niewątpliwie wielu w błąd wprowadzili

a zatem, sumując, jest to proroctwo które spełnilo się na Ciele Kierowniczym świadków Jehowy
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2019, 11:27 wysłana przez Sebastian »
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień, 2019, 11:31 »
Przygotowuję się do przygotowania tabelki wskazującej na spełnione vs niespełnione proroctwa WTS.

Dużo się mówi o niespełnionych, np. rok 1914, 1915, 1925 itp, ale nie umiem sobie przypomnieć jakiś proroctw spełnionych .
Pomożecie? Piszcie najlepiej (dla czytelności swojej wypowiedzi) w formacie:
Niespełnione:
-
-
Spełnione:
-
-
dobrej zabawy

Aleś się w bagno wpakował, ciekawe co napiszesz ;D


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień, 2019, 12:29 »
Aleś się w bagno wpakował, ciekawe co napiszesz ;D

szczególnie pod "spełnione" ;D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień, 2019, 12:52 »
Może z lekka odejdę od sedna tematu ale przecież WTS opiera swe proroctwa na Biblii (ostatnio swojej ale wcześniej zarówno na przekładach katolickich jak i protestanckich)
Mowa o proroctwie z Izajasza 35:5:
"Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą."

Strażnica donosi:
Pomyśl na przykład o sobie. Czy przed nawiązaniem łączności ze Świadkami Jehowy regularnie czytałeś Biblię? Jeśli tak, to jak dalece ją rozumiałeś? Teraz znasz między innymi prawdę o stanie umarłych. Kogoś zainteresowanego tą sprawą mógłbyś zapewne odesłać do odpowiednich wersetów, jak chociażby z 2 rozdziału Księgi 1 Mojżeszowej, 9 rozdziału Księgi Kaznodziei i 18 rozdziału Księgi Ezechiela. Z pewnością znasz pogląd Biblii na mnóstwo innych zagadnień. Najprościej mówiąc, jest ona dla ciebie zrozumiała i wiele przedstawionych w niej nauk potrafisz objaśnić drugim, co niewątpliwie czynisz.
Warto jednak, by każdy z nas zadał sobie pytania: „W jaki sposób poznałem te wszystkie prawdy z Biblii? Czy zanim zacząłem studiować ze sługami Jehowy, znałem wymienione przed chwilą wersety? Czy je rozumiałem i wyciągałem odpowiednie wnioski co do ich znaczenia?” Szczera odpowiedź na te pytania prawdopodobnie brzmi: nie. Nie obraź się, ale można powiedzieć, że w gruncie rzeczy byłeś ślepy, nie dostrzegając tych wersetów ani ich sensu. Czyż nie tak? One były w Biblii, ale nie potrafiłeś ich dojrzeć ani zrozumieć. Jak wobec tego zostały otworzone twe duchowe oczy? Nastąpiło to dzięki temu, czego Jehowa dokonał dla namaszczonego ostatka, spełniając proroctwo Izajasza 35:5. W rezultacie twoje oczy się otwarły. Nie przebywasz już w ciemnościach duchowych. Potrafisz widzieć (porównaj Objawienie 3:17, 18).


Świadkowie Jehowy spełniają więc proroctwo o przywróceniu wzroku niewidomym.  :) ;D >:D


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpień, 2019, 12:57 »
 Ej tam główne proroctwo się spełniło ,czyż by wszyscy zapomnieli :
       Mateusza 7:20 ,Poznacie ich po ich owocach"

      1006 Pedofili
                                                                                8-)

       na razie, a owoce rosną dalej jak na złączonym foto ;)
                                                   
   [/lef


       a nie to pasterz, czy niewolnik? pogubiłem się ,po czym mam go poznać
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień, 2019, 13:23 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Lemuel

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Sierpień, 2019, 14:25 »
Obj. 14 :20: " I deptano winną tłocznię poza miastem, a z winnej tłoczni wyszła krew aż po uzdy  koni, na odległość tysiąca sześciuset stadiów."
Posługując się tłumaczeniem Roterdamskim, które podaje “tysiąca dwustu  furglonów” (zamiast tysiąca sześciuset) książka podaje następujące wyjaśnienie na  stronie 230:
“Na odległość tysiąca i (sześciuset) DWUSTU furglonów” – Nie można tego  interpretować jako odnoszące się do liczącej 2100 mil linii (frontu) w czasie wojny  światowej. Furgon albo stadium nie jest milą, i jest poza miastem, podczas gdy bitwa  jest w obrębie miasta. Zobacz przekład roterdamski.
Stadium jest 606 3/4 stopy angielskiej; 1200 stadiów odpowiada 137.9 mili.
Praca nad tym tomem została ukończona w Scranton (Pensylwania).  Gdy tylko ją ukończono wysłano ja do Betel. Połowa pracy została  wykonana w odległości przeciętnie 5 bloków  od stacji Lackawanna,
a druga połowa w odległości 25 bloków. Bloki w Scranton równają się 10 na milę. A więc przeciętna odległość do stacji  wynosi 15 bloków lub…                                                                         1,5 mili    Odległość w milach ze Scranton do Hoboken w rozkładzie jazdy wynosi  143,8 taka, jaką liczy się pasażerom; ale w 1911 r. kosztem $12,000,000,
kolej Lackawanna dokonała słynnego obcięcia oszczędzając 11 mil z tej odległości. Od tego dnia kolejarze mieli o 11 mil mniej niż wskazywały rozkłady jazdy, czyli odległość netto równała się …                            132,8 mili    Hoboken Ferry do Barclay Street Ferry, New York jest …                    2,0 mili    Barclay Street Ferry do Fulton Ferry, New York, jest  4,800 stóp lub ...                                                                                   0,9 mili    Fulton Ferry, New York, do Fulton Ferry, Brooklyn,
 jest 2,000 stóp lub...                                                                            0,4 mili     Fulton Ferry, Brooklyn, do Bethel, jest 1,485 stóp lub...                     0,3 mili - - - - - - - - - Najkrótsza odległość od miejsca gdzie winna tłocznia działała (było wyciskane wino) dzięki stopom Członków Pana, którego przewodnictwo i pomoc sprawiła, że ten tom mógł powstać. (Jana 6: 60, 61,
Mat. 20:11) .......................................................................................137,9 mili
("W poszukiwaniu chrześcijańskiej wolności" R. Franz)

 To mnie przekonało--wracam do organizacji!


Offline Terebint

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Sierpień, 2019, 15:45 »
Terebint kojarzysz co to za książka? A może ktoś inny wie?
Niestety Kormoran, pamiętam jedynie ten obrazek i dyskusję toczącą się na pierwszym ex-świadkowym forum. Jak przez mgłę. Przez chwilę pomyślałem, że to może być "Wspaniały finał..." ale przejrzałem teraz na szybko pdf i to na pewno nie tam. Przede wszystkim rysunki nie były takie ładne i kolorowe a więc musiało to byś jakieś starsze wydanie niż "Wspaniały finał...".
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Storczyk

Odp: Spełnione vs niespełnione proroctwa WTS
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Sierpień, 2019, 16:17 »

w książce "Wspaniały finał Objawienia bliski" str 52,faktycznie leżą jakby 2 wieże, ale jakoś podejrzanie to wygląda .