Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Latające konie i Magiczne łuki  (Przeczytany 5517 razy)

Offline Tatra

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Lipiec, 2019, 10:03 »
Muzyczka na następny kongres.
https://www.youtube.com/watch?v=pVZ2NShfCE8
A potem okaże się, że CK to terminatory wyprodukowane przez Jehowę do spuszczenia manta Światusom w ramach Armagedonu.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Lipiec, 2019, 10:15 »
Co o tym myślicie :) :o
Kolejne bzdury, siane opętanemu ludowi
Jest wiele bzdur biblijnych, którymi Jarek ośmiesza SJ, aby innych omamić i tym sposobem przeciągnąć pod swoje skrzydła wierzeń, zresztą jak pozostałe denominacje wyznaniowe. Nic nowego pod słońcem. Po prostu Biblia to rozsadnik mitów, którego szczep legęd osadzony w historycznych i geograficznych faktach dla wywarcia pozoru prawdy. Tym sposobem rzekomy Bóg miesza, aby "nie rozumiał jeden drugiego" Rdz 11:7, a potem karał, że źle wierzyli.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Lipiec, 2019, 08:29 »
nie dostrzegam aby Jarek w swoich wypowiedziach przeciągał kogoś na swoja stronę
lub stosował psychomanipulację albo jakąkolwiek manipulację,pokazuje  sama esencję bzdur i
kamuflażu jakich to WTS naprodukował przez 100lat
moim zdaniem robi bardzo dobrą robotę że potrafi to wyłapać i ukazuje na światło dzienne

po jego wypowiedziach można stwierdzić że należny tam do jakieś denominacji   
dobrze że po wyjściu nie stracił wiary jak co poniektórzy
bo z tego co widzę WTS potrafi nawet mamuta swoimi doktrynami zabić
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2019, 08:33 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Mefiboszet

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Lipiec, 2019, 08:36 »
Masz racje AWARIO


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Lipiec, 2019, 09:42 »
Jest wiele bzdur biblijnych, którymi Jarek ośmiesza SJ, aby innych omamić i tym sposobem przeciągnąć pod swoje skrzydła wierzeń, zresztą jak pozostałe denominacje wyznaniowe. Nic nowego pod słońcem. Po prostu Biblia to rozsadnik mitów, którego szczep legęd osadzony w historycznych i geograficznych faktach dla wywarcia pozoru prawdy. Tym sposobem rzekomy Bóg miesza, aby "nie rozumiał jeden drugiego" Rdz 11:7, a potem karał, że źle wierzyli.

Absolutnie Stanisławie nie zgadzam się z Tobą.

Przeanalizowałem wszystkie, dosłownie wszystkie filmiki Jarka i absolutnie w nich nie dostrzegam jakiegokolwiek mamienia ludzi by przeciągnąć ich na swą stronę.

Robi świetną robotę, on też w pewnym stopniu przyczynił się do mego wybudzenia, dostarczając informacji, wielu informacji.

Jestem temu chłopakowi jak najnormalniej w świecie wdzięczny za swe spostrzeżenia którymi się dzieli i tyle.

Po prostu  ;)


Offline Tatra

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Lipiec, 2019, 10:32 »
Jest wiele bzdur biblijnych, którymi Jarek ośmiesza SJ, aby innych omamić i tym sposobem przeciągnąć pod swoje skrzydła wierzeń, zresztą jak pozostałe denominacje wyznaniowe. Nic nowego pod słońcem. Po prostu Biblia to rozsadnik mitów, którego szczep legęd osadzony w historycznych i geograficznych faktach dla wywarcia pozoru prawdy. Tym sposobem rzekomy Bóg miesza, aby "nie rozumiał jeden drugiego" Rdz 11:7, a potem karał, że źle wierzyli.


Z tego co widziałem to raczej nie przyciąga nikogo pod swoje skrzydła, ale nie widziałem wszystkiego.

Ale nawet jeżeli Jarek autor POP rzeczywiście kogoś chce przyciągnąć pod swoje to:
- ma do tego prawo, więc kiepski to zarzut;
- nie zmienia to trafności spostrzeżeń co do doktryny ŚJ.

Dla mnie ważniejsze jest żeby autor przedstawił krytykę czy to doktryny czy to organizacji nie prezentował:
- swojej ignorancji;
- pogardy dla drugiego człowieka, nawet jeśli to Świadek Jehowy,

a tego już tym bardziej u Jarka z POP nie zauważyłem, a co niestety zdarza się na innych kanałach odstępców.


Offline Stanisław Klocek

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Lipiec, 2019, 11:55 »
nie dostrzegam aby Jarek w swoich wypowiedziach przeciągał kogoś na swoja stronę
Dziwi mnie, że nie dostrzegasz tego. Jednak to nie na temat wątku o koniach, więc nie kontynuuję tego zagadnienia.
lub stosował psychomanipulację albo jakąkolwiek manipulację,
Jeśli ktokolwiek nie dostrzega manipulacji (nie tylko Ty), to najwidoczniej podchodzi stronniczo, być może nieświadomie i bez należytej analizy Jarka filmiku. Nie mam zamiaru minuta po minucie wyłuszczać jego manipulacji, ale aby nie być gołosłownym ograniczę się do jednego faktu psychomanipulacji Jarka. Otóż proszę zaglądnąć 8,00 - 8,09 min. Cytuję: Tu jest przedstawiony jeden z czterech jeźdźców Apokalipsy, który jest tak naprawdę symbolicznym jeźdźcem, świadkowie Jehowy sami to mówią. I to jest prawda o czym podaje "Wnikliwe Poznawanie Pism" tom 1 str. 1120, pod hasłem ,,koń" podtytuł Znaczenie przenośne - nawiązując m. in. do Ob. 6:2-8, 9:7, 19:11-19 oraz NSK 82 r. str. 1 "Skuteczne posługiwanie się symbolicznymi ,,końmi". Tymczasem nawiązując do ilustracji Strażnic, gdzie przedstawiono jeźdźców na koniach, Jarek wmawia, że świadkowie Jehowy, cytuję: Natomiast wy w to wierzycie, co jest przedstawione, to nie jest symboliczny obraz (zobacz 8,22 - 8,25 min.) Z dwu wytłuszczonych twierdzeń sprzecznych ze sobą, tylko jedno może być prawdziwe. Które?
pokazuje  sama esencję bzdur i kamuflażu jakich to WTS naprodukował przez 100lat
Ja nie staję w obronie WTS-u względem poprawności interpretacji fragmentów biblijnych o jeźdźcach na koniach, lecz badam Biblię pod względem krytycznym, w której to, są opisy wizyjnych bzdur, a za nimi wszystkie inne wyznania podających się za wierzących.

po jego wypowiedziach można stwierdzić że należny tam do jakieś denominacji dobrze że po wyjściu nie stracił wiary jak co poniektórzy
Jeśli ŚJ źle interpretują teksty o jeźdźcach i koniach (Ob. 6:2-8, 9:7, 19:11-1), to proszę podać prawidłową, coś w zamian dla zestawienia porównawczego. Ja powiedziałem wcześniej w co wierzę, a w co nie wierzę.
Po prostu Biblia to rozsadnik mitów, którego szczep legęd osadzony w historycznych i geograficznych faktach dla wywarcia pozoru prawdy.
Z tego powodu wszystkie interpretacje jak kolwiek wierzących w biblijne fragmenty opisujące mity i urojone wizje, są zwodzeniem ich zwolenników.
Dla mnie ważniejsze jest żeby autor przedstawił krytykę czy to doktryny czy to organizacji nie prezentował:
- swojej ignorancji;
- pogardy dla drugiego człowieka, nawet jeśli to Świadek Jehowy,
Dla mnie też jest to ważne, zarówno do ŚJ, jak i pozostałych ruchów religijnych. Mimo tego niektórzy w jakiejkolwiek krytycznym podejściu do swych pupili, nie chcą przyznać wadliwości mimo klarownego wskazania "palcem".


Offline Tatra

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Lipiec, 2019, 12:36 »

Cytat: Tatra w Dzisiaj o 10:32

    Dla mnie ważniejsze jest żeby autor przedstawił krytykę czy to doktryny czy to organizacji nie prezentował:
    - swojej ignorancji;
    - pogardy dla drugiego człowieka, nawet jeśli to Świadek Jehowy,

Dla mnie też jest to ważne, zarówno do ŚJ, jak i pozostałych ruchów religijnych. Mimo tego niektórzy w jakiejkolwiek krytycznym podejściu do swych pupili, nie chcą przyznać wadliwości mimo klarownego wskazania "palcem".



Więc szanowny Panie Stanisławie, obawiam się, że jest Pan niezgodny z własnymi deklaracjami, bo wygłaszając takie twierdzenie:

Cytat: Stanisław Klocek w Wczoraj o 10:15

    Po prostu Biblia to rozsadnik mitów, którego szczep legęd osadzony w historycznych i geograficznych faktach dla wywarcia pozoru prawdy.

daje Pan wyraz swojej ignorancji. Czy się to Panu podoba czy nie każda opowieść zawarta w Biblii jest jakościowo różna od każdego mitu (Eliade i literatura przez niego przywołana). Tym samym w sposób oczywisty kwestionuje Pan fakty dowodząc tym samym, że:
- faktów Pan nie zna;
- fakty Pan zna ale ze względu na swój światopogląd celowo je Pan lekceważy.

Oczywiście o ile dobrze zrozumiałem Pana wypowiedź budzi Pana głęboki sprzeciw dosłowne odczytywanie tekstów Biblijnych i tu się z Panem zgodzę, zwłaszcza jeśli dotyczy to tekstów kwalifikowanych do odrębnego gatunku literackiego - apokalipsy, której podstawową cechą jest posługiwanie się symboliką i metaforą.

Poza tym proszę mi wyjaśnić co określenia typu: <<wizyjne bzdury>>, <<mity i urojone wizje>> i kilka innych ma wspólnego z badaniem krytycznym Biblii? Bo dla mnie to bardziej nieświadome, niż podświadome narzucanie przez Pana swojego światopoglądu.
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2019, 12:49 wysłana przez Tatra »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Lipiec, 2019, 12:45 »
A ja zauważyłem że w takich sekto religiach nie ma znaczenia co cię na końcu zabiję , nie ma to najmniejszego zanaczenia czy będzie to Michał na koniu czy asteroida , a może coś innego,tam jest istotne że aby przeżyć musisz być z nimi
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Drengr

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Lipiec, 2019, 13:00 »
A mnie przeraża że żyje sobie 8 kolesi w NY, rządzą 8mln ludzi - i mają przeświadczenie że kiedyś będą zabijać tych co ich dzisiaj wkurzają...i to na polecenie i za przyzwoleniem Boga.

Jakoś mnie to niepokoi...


Offline Tatra

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Lipiec, 2019, 13:05 »
A mnie przeraża że żyje sobie 8 kolesi w NY, rządzą 8mln ludzi - i mają przeświadczenie że kiedyś będą zabijać tych co ich dzisiaj wkurzają...i to na polecenie i za przyzwoleniem Boga.

Jakoś mnie to niepokoi...


Putina chyba też. W sumie jak poczytać o członkach CK obcinających głowy niewiernym to decyzje Cara Imperatora wydają się być coraz bardziej zrozumiałe. Ostatnio nawet pewien szanowany ŚJ mi to spontanicznie powiedział, mówić o fanatyzmie CK i bzdurach typu obcinanie głowy. Aż byłem zaszokowany.


Offline Trinity

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Lipiec, 2019, 13:13 »
my tu o koniach a co będzie  studiowane za tydzień?
pocieszenie dla osób wykorzystywanych seksualnie!
czyli odbija im się czkawką ten temat


Offline Drengr

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Lipiec, 2019, 13:30 »
my tu o koniach a co będzie  studiowane za tydzień?
pocieszenie dla osób wykorzystywanych seksualnie!
czyli odbija im się czkawką ten temat

Tak sobie pomyślałem teraz, my się skupiamy na ofiarach pedofili w zborze...

A WTS może patrzeć dalej - wyobraźmy sobie kogoś kto przyszedł na zebranie jako zainteresowany : a był kiedyś wykorzystywany.

Skała zjawiska jest przecież tak duża że dla sekty te osoby mogły stać się grupą docelową.

I teraz całe zebranie poświęcone jak pomagać, jak pokrzepiac lukier cukier miód malina.

Można poczuć się zadbanym i bezpiecznym jeśli krzywd doznało się poza Organizacjią.

Takie luźne przemyślenie - nie wiem co czują osoby które były tak skrzywdzone - mogę się mylić.


Offline Adam_73

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Lipiec, 2019, 13:47 »
u nasz nie Australia...
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Tatra

Odp: Latające konie i Magiczne łuki
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Lipiec, 2019, 13:51 »
u nasz nie Australia...

Żeby przypadkiem za 50 lat Australia nie przepraszała osób poskazywanych na podstawie zaindukowanych wspomnień osób, które nigdy seksualnie nie zostały skrzywdzone, a którym wspomnienie o molestowaniu seksualnym zostało zaindukowane przez psychologów i psychoterapeutów.
I żeby nie było, że to jakieś fantazje - clkp.policja.pl/download/4/284295/SitarczykZaindukowanieWspomnien.pdf