Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?  (Przeczytany 3375 razy)

Offline Terebint

Wczoraj w tym temacie umieściłem informację o koszykarzu, który postanowił zakończyć karierę na rzecz działalności świadków Jehowy. Wczoraj aż tak jeszcze tam minusowo nie było, ale patrzcie dzisiaj ile tam pod tematem jest minusów dla osób, które wyrażają swoje antyświadkowe stanowisko. I nie piszę tu o tych, którzy to robią w wulgarny sposób. Podejrzewam, że albo jacyś świadkowie założyli multikonta i zaczęli minusować tych, którzy wyrazili niepochlebne opinie, albo Organizacja zaczęła dbać o swój PR w mediach i wynajęła ludzi z którejś z farm trolli do pisania pochlebnych komentarzy dla siebie i stawiania minusów tym którym trzeba.

Co o tym sądzicie? Ja z takim czymś spotykam się po raz pierwszy.

Tutaj link do omawianego tematu.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Lipiec, 2019, 17:17 »
Zgadzam się z twoimi odczuciami.

Mam pewne info że są wyznaczeni duchowo dojrzali najbardziej betonowi z betonowych braci do przebywania na naszym forum i poszukiwaniu ,,zbłąkanych owieczek", mogą mieć też inne zadania.

A tak na bieżąco patrząc jak ewangelizacja od domu do domu jest odstawiana do lamusa to coś ci prawilni muszą dostać do roboty.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Lipiec, 2019, 17:19 »
Wprawdzie się nie znam ale faktycznie podejrzane te minusy. Zbyt duża ich ilość pod każdym postem. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Terebint

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Lipiec, 2019, 17:40 »
Zdziwiłem się, bo sam tam napisałem komentarz czy dwa, wczoraj chyba jeszcze miałem dwa plusy a dzisiaj kilkanaście minusów. A rzadko się zdarza aby sytuacja obróciła się o 180 stopni, chyba że jest to zorganizowana akcja.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Tatra

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec, 2019, 18:37 »
Zdziwiłem się, bo sam tam napisałem komentarz czy dwa, wczoraj chyba jeszcze miałem dwa plusy a dzisiaj kilkanaście minusów. A rzadko się zdarza aby sytuacja obróciła się o 180 stopni, chyba że jest to zorganizowana akcja.


Bo najnowsze światło jest takie, że boty to dobra sprawa, byle służyły Jehowie.


Online Siedemtwarzy

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lipiec, 2019, 19:26 »
Swego czasu Cedars, na swojej stronie zamieścił artykuł, o tym jak JW nakazuje pod groźbą kar finansowych każe zamykać kanały na youtubie czy tez konta na facebooku związane z tematyka świadkowska. To może być zmasowana akcja. Do tej pory udawali, że problemu nie ma. Teraz powoli moga przechodzic do kontraataku, pozwy, komórki do analizowania tematów w internecie, klepsydra na forum ( żart). Wierchuszka ma dostep do najnowszych danych o liczbie wiernych, na pewno maja analizy rozwojowe. Może chcą pokazać jak silni są. Tylko komu?


Offline Trinity

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lipiec, 2019, 19:34 »
a gdzie dokładnie są te minusy?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lipiec, 2019, 19:44 »
a gdzie dokładnie są te minusy?
[/b][/size]
W komentarzach pod artykułem. Można dać plusa lub minusa.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lipiec, 2019, 23:15 »
Obecnie Organizacja tego nie przyzna ale widać to gołym okiem jak chce dbać o swoją markę.

Weszło RODO ciach nie ma notatek. A w latach minionych na Sybir dawali wywozić czcicieli, kto by się przejmował zakazem notatek a zapewne taki był :)

bo całe wyznanie było nielegalne.

Otóż do czasu kiedy organizacja była nielegalna, półlegalna i dopiero co legalna to w nosie mieli: przepisy, prawo własności, prawo budowlane itp.

Kiedy już jest długo legalna to pilnuje się jak może aby żyć w zgodzie z prawem i się nie wychylać, bo chodzi o obracanie nieruchomościami, wsparcie Państwa i zbieranie siupy od wiernych.


Offline Drengr

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Lipiec, 2019, 08:26 »
Faktycznie zabawne to jest - inne artykuły przejrzałem to wogole nie natrafiłem na minusowane komentarze, a tutaj każdy niepochlebny dla ŚJ nawet ten dodany o 3 nad ranem już ma kilkadziesiąt minusów.

Dużo młodzieży  ŚJ interesuje się sportem, śledzą na bieżąco wszystko obstawiają STSy, to może stąd ich tam tyle do minusowania?





WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Lipiec, 2019, 11:27 »
Witam, nie będę się rozpisywał, temat wątku: "Czy świadkowie jehowy stosują agresywny marketing w internecie?"

O plusach i minusach przytaczanych wcześniej nie będę pisał, ponieważ to nie ma żadnego związku z "agresywnym marketingem", natomiast czy stosują? tak, cała telewizja BRUD CASTING, TO JEDEN WIELKI "agresywny marketing, włącznie z filmami motywującymi do łożenia kasy na działalność, pierwszy z brzegu filmik o Zosi, która miast kupić sobie loda, wrzuca pieniążek do skrzynki na datki.

To nie jest żaden zawoalowany przekaz, tu pokazują wprost, gdzie mają iść pieniądze, PATRZ MÓJ SŁUGO, Zosia nie kupiła sobie loda, a ty chcesz samochód zmienić, chcesz mieszkanie na większe zmienić? Przecież koniec tuż.

To nic że oni sobie ośrodek wczasowy postawili, choć jak ucząc swej nauki, koniec tuż.

"Jedna z definicji sekty według Roberta Liftona, wybitnego psychologa i autora wielu książek w temacie sekt brzmi: "Sekta to odmiana ogólnoświatowej epidemii ideologiczno totalitarnej połączonej z fundamentalizmem."
Sekty twierdzi dalej - można wyróżnić na podstawie trzech cech
1. Charyzmatycznego przywódcy, "który z czasem staje się obiektem kultu:;
2. procesu "wymuszonej perswazji albo reformy mentalnej" (inaczej mówiąc, pranie mózgów);
3. wykorzystywania ekonomicznego, seksualnego i psychologicznego szeregowych członków przez kierownictwo sekty. Głównym narzędziem "wymuszonej perswazji" - pisze Lifton - jest "kontrola nad otoczeniem, kontrola nad komunikacją wewnątrz danego środowiska". " źródło Książka Arthura Goldwag  "Sekty, spiski i tajne stowarzyszenia"
[/u] ---POLECAM, dla mnie osobiście ciekawa pozycja
Za Stephenem Hassanem można napisać, pełna kontrola umysłu jednostki. Między innymi napisał: "Jak uwolnić się od manipulacji psychologicznej w sekcie" ---również polecam, to ABC postępowania z sektami i rozumienia ich bezkompromisowych, destrukcyjnych działań, uderzających nade wszystko w rodzinę, doprowadzając do rozbicia jej, wszak to podstawowa komórka w społeczeństwie.

Marketing – proces społeczny, w którym jednostki i grupy otrzymują to, czego potrzebują poprzez tworzenie, oferowanie oraz swobodną wymianę z innymi towarów i usług, które posiadają wartość [Kotler, Keller, 2011]. Najkrótsza definicja marketingu brzmi „zaspokajać potrzeby, osiągając zysk”.

Czy zaspokajają potrzeby? Czyje, jeżeli to tylko swoje, czy osiągają zyski? bezsprzecznie tak.

Do tego należy dodać termin: "drenaż rynku", by stale i wciąż z uporem maniaka pozyskiwać nowych, czyli nowe rynki zbytu.

Czy robią to z agresją? ;D 8-) pewnie że tak


Offline Adam_73

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lipiec, 2019, 14:38 »
Faktycznie zabawne to jest - inne artykuły przejrzałem to wogole nie natrafiłem na minusowane komentarze, a tutaj każdy niepochlebny dla ŚJ nawet ten dodany o 3 nad ranem już ma kilkadziesiąt minusów.

Dużo młodzieży  ŚJ interesuje się sportem, śledzą na bieżąco wszystko obstawiają STSy, to może stąd ich tam tyle do minusowania?

no bez jaj bo az smiechlem :) naprawde tak jest czy beke krecisz? myslalem, ze hazard jest niedozwolony...
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...


Offline Terebint

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lipiec, 2019, 15:02 »
O plusach i minusach przytaczanych wcześniej nie będę pisał, ponieważ to nie ma żadnego związku z "agresywnym marketingem"
Dbanie o swój PR i tworzenie czarnego PR swoim oponentom to nie jest część agresywnego marketingu? Oczywiście, że jest.
"Dusza jest całym światłem... Ciemność jest spowodowana martwym sercem, które ożywić może ból". Hazrat Inayat Khan


Offline Drengr

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lipiec, 2019, 15:29 »
no bez jaj bo az smiechlem :) naprawde tak jest czy beke krecisz? myslalem, ze hazard jest niedozwolony...

Fragment z tajnej książki dla starszych z 2019r

"31. Chciwość, hazard, zdzierstwo (1 Kor. 5:10, 11; 6:10; 1 Tym. 3:8; it-1 311, it-2 1145). Starsi na ogół nie podejmują działań, gdy ktoś wyłącznie dla rozrywki zajmuje się drobnym hazardem. Jeśli jednak takie postępowanie negatywnie wpływa na stan duchowy danej osoby lub gorszy innych, należy udzielić jej rad. Jeżeli nie reaguje pozytywnie na otrzymane rady, a jej postępowanie nadal źle wpływa na nią samą lub innych, nie można jej uważać za przykładnego głosiciela w zborze (Izaj. 65:11; w11 1.3 12-14; w02 1.11 31; g 3/1514, 15). Jeśli okazuje się, że dana osoba uprawia hazard z chciwości—być może krzywdząc przy tym siebie lub innych—i lekceważy wielokrotnie udzielane jej rady, to należy podjąć działania sądownicze."

Pogrubienie moje - STSy i obstawianie meczy online to drobny hazard - stawki to często 2-5zł
Tym razem bez ciśnięcia beki - tak właśnie jest ;)


Offline Adam_73

Odp: Czy świadkowie Jehowy stosują agresywny marketing w internecie?
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lipiec, 2019, 15:35 »
luz, ale niezly temat
ciekawe jak synek starszego obstawia 100 meczow tygodniowo po malutkiej stawce 2-5zl za mecz
czy to jeszcze jest maly czy juz troche wiekszy hazard  8-)
jesteśmy wszyscy zwierzętami.. no ok, skrzyżowaniem zwierzęcia z aniołem Bożym ...