Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?  (Przeczytany 7939 razy)

Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #75 dnia: 02 Lipiec, 2019, 19:11 »
Jakbyś nie wiedział, to jest cytat z Biblii Tysiąclecia. Ten świadkowski gniot zwany szumnie przekładem nowego świata nie powinien nazywać się biblią, jest tak samo wiarygodny jak saga o Wiedźminie Sapkowskiego. Żeby słowo "kyrios", które oznacza "pan" i odnosi się do Jezusa, zastąpić słowem Jehowa, to trzeba mieć nierówno pod sufitem, a dosadniej trzeba być perfidnym oszustem i szarlatanem.
Jakbyś nie wiedział, Jezus cytuje w tych słowach Stary Testament. Tam też jest "Pan Bóg" ?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #76 dnia: 02 Lipiec, 2019, 19:16 »
Jakbyś nie wiedział, Jezus cytuje w tych słowach Stary Testament. Tam też jest "Pan Bóg" ?
Twoje słowo przeciw mojemu. Nikt z nas nie widzi manuskryptów, tylko przekłady. Jednak większe zaufanie budzi BT a nie ten  świadkowski gniot.
Klepsydra. Masz odwagę się określić, czy Ty to były użytkownik Miranda?
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #77 dnia: 02 Lipiec, 2019, 19:27 »
Twoje słowo przeciw mojemu. Nikt z nas nie widzi manuskryptów, tylko przekłady. Jednak większe zaufanie budzi BT a nie ten  świadkowski gniot.
Klepsydra. Masz odwagę się określić, czy Ty to były użytkownik Miranda?
Chyba się zaorałeś bo nawet w Biblii Tysiąclecia w Starym Testamencie w tym co cytuje Jezus jest Jahwe, imię Boga a nie "Pan Bóg".
Nie jestem żadną Mirandą . Jestem Paweł i mieszkam w małym Trójmieście. A ty kim jesteś?


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #78 dnia: 02 Lipiec, 2019, 19:33 »
Chyba się zaorałeś bo nawet w Biblii Tysiąclecia w Starym Testamencie w tym co cytuje Jezus jest Jahwe, imię Boga a nie "Pan Bóg".
Bredzisz. W tysiąclatce którą mam jest dokładnie tak napisane.
Cytuj
34 Gdy faryzeusze dowiedzieli się, że zamknął usta saduceuszom, zebrali się razem, 35 a jeden z nich, uczony w Prawie, zapytał Go, wystawiając Go na próbę: 36 «Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?»8 37 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem9. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego10. 40 Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy».

Znajdź mi w biblii, tylko nie świadkowskim gniocie, cytat w którym Jezus zwraca się do Boga po imieniu.
To śJ zrobili sobie z Boga kumpla. Jehowa to, Jehowa tamto. Do rodziców nie mówi się po imieniu, ale śJ zrobili sobie z Boga koleżkę.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2019, 19:38 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #79 dnia: 02 Lipiec, 2019, 19:40 »
Bredzisz. W tysiąclatce którą mam jest dokładnie tak napisane.
Zaorałeś się jak każdy przeciwnik świadków Jehowy. Otwórz sobie drugie wydanie Biblii Tysiąclecia, porównaj co tam jest napisane. Polecam ci również gorąco przedmowę do tego wydania. Tam sami jej tłumacze przyznają, że Bóg ma na imię Jahwe a nie Pan.
Warto też zastanowić się dlaczego katoliccy uczeni w jednym przekładzie w ST umieszczają imię Boga Jahwe a w innych przekładach zastępują je słowem Pan.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #80 dnia: 02 Lipiec, 2019, 19:42 »
Kończę ta dyskusję, nie da się rozmawiać ze ślepym o kolorach.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #81 dnia: 02 Lipiec, 2019, 20:02 »
Zaorałeś się jak każdy przeciwnik świadków Jehowy. Otwórz sobie drugie wydanie Biblii Tysiąclecia, porównaj co tam jest napisane. Polecam ci również gorąco przedmowę do tego wydania. Tam sami jej tłumacze przyznają, że Bóg ma na imię Jahwe a nie Pan.
Warto też zastanowić się dlaczego katoliccy uczeni w jednym przekładzie w ST umieszczają imię Boga Jahwe a w innych przekładach zastępują je słowem Pan.
Miałem się nie odzywać, ale Klepsydra bredzi, żeby nie napisać że kłamie i perfidnie oszukuje, manipulując tym samym dyskutantami. Ale kłamstwo ma krótkie nogi, a internet jest wielki. 
Biblia Tysiąclecia, wydanie drugie 1971r. Na które powołuje się Klepsydra.
Cytuj
Mt 22:37 bt2 "On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem."
Źródło: https://biblia.apologetyka.com/search
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2019, 20:04 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #82 dnia: 02 Lipiec, 2019, 20:10 »
Miałem się nie odzywać, ale Klepsydra bredzi, żeby nie napisać że kłamie i perfidnie oszukuje, manipulując tym samym dyskutantami. Ale kłamstwo ma krótkie nogi, a internet jest wielki. 
Biblia Tysiąclecia, wydanie drugie 1971r. Na które powołuje się Klepsydra.Źródło: https://biblia.apologetyka.com/search
Nie rozumiesz o czym ja piszę. Słowa Jezusa z np Mt 22,37 to cytat ze ST, dokładnie z księgi Powtórzonego Prawa 6,5. Zacytuj te słowa z drugiego wydania Biblii Tysiąclecia, proszę.


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 517
  • Polubień: 14345
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #83 dnia: 02 Lipiec, 2019, 21:01 »
To że w ST w BT 2 wydanie jest imię Boga to wiem i chyba każdy na tym forum. Ale nie ma go w NT, a rozmawiamy właśnie o cytacie z Mt 22:37 Jezus nie zwracał się do Boga po imieniu, nie czynili też tego apostołowie. Odwracasz kota ogonem, próbując sprowadzić dyskusję na swoje tory. Już raz śJ mnie omotali i pokrętnie tłumaczyli swoje doktryny. Drugi raz nie dam się okłamać.
Widzę że naprawdę dyskusja z Tobą nie ma sensu. Jesteś zwykłym manipulantem. A co do Mirandy, to osobiście nie wierzę Ci w Twoją odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2019, 21:03 wysłana przez Nemo »
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Opatowianin

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #84 dnia: 02 Lipiec, 2019, 21:04 »
Również i tam (w Pwt) nie ma żadnej "jehowy". Jest Jahwe.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2019, 21:06 wysłana przez Opatowianin »


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #85 dnia: 02 Lipiec, 2019, 21:40 »
To ja mam Pytanie do Klepsydry , mogę poczekać z odpowiedzią aż gdzieś odszuka lub skonsultuje , proszę podać kiedy Mojżesz dowiedział się że Bóg ma na imię Jahwe/Jehowa czyli kiedy Bóg objawił swoje imię Jahwe/Jehowa Mojżeszowi ? Oczywiście odpowiedź proszę podeprzeć Biblią
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline hello_him

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #86 dnia: 02 Lipiec, 2019, 21:53 »
Pragnę przypomnieć że wątek jest o CK i jego wymysłach, a nie o wyobraźni i zaczepkach Klepsydry. Klepsydra załuż sobie swój wątek i wtedy kto zechce to sie wypowie o Armagedonie czy Jehowie czy innych twoich przekonaniach. Pozdrawiam


Offline rzeski

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #87 dnia: 02 Lipiec, 2019, 22:25 »
Klepsydra-czy aby nie głosiciel Królestwa na odstępczym forum?.Kolejna osoba która zaprzecza sama sobie, bo jeśli ŚJ są przekonani że mają monopol na prawdę, to niech szanują rady CK odnośnie zaglądania nie mówiąc już o udzielaniu się na odstępczych forach, a myślę że wskazówki i rady mówią jednoznacznie jakim przewinieniem jest takie działanie.Chyba że ......, a diabłu ogarek.
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec, 2019, 22:54 wysłana przez rzeski »


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #88 dnia: 02 Lipiec, 2019, 22:58 »
Witajcie "Orły".  :)

Dalej Klepsydra trzyma Was na SWEJ smyczy, On nadaje rytm, a w takt Jego muzy podskakujecie, toć to aż w oczy kole co On z wami robi.
Ogarnijcie się chłopaki, olać olśnionego, który w ICH dobrej sprawie i łgać może. 6


Offline rzeski

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #89 dnia: 02 Lipiec, 2019, 23:05 »
Trafiłeś w dziesiątkę