Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?  (Przeczytany 7848 razy)

Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Lipiec, 2019, 12:33 »
Czyli Bóg Armagedonem nie dokładnie osądzi ludzi i ci co przeżyją Armagedon jeszcze raz będą podzieleni prze Jezusa na prawnych i nieprawych i jeszcze raz osądzeniu, a to że uważacie że tylko świadkowie przetrwają Armagedon to mogą ci to potwierdzić wszyscy użytkownicy tego forum którzy byli świadkami, więc coś jest nie tak, Armagedon przetrwają tylko prawi i jakimś cudem znów będą podzieleni na prawych i nieprawych

Armagedon ma na celu przede wszystkim usunięcie złego systemu, który rządzi światem. Każdy to nie miał szansy na poznanie Jehowy i jego woli dostanie taką czy to przed Armagedonem czy po Armagedonie.
Dzielenie na prawych i nieprawych przez Jezusa to sąd, który będzie trwał - jak mówi Biblia- przez tysiąc lat po Armagedonie. W tym czasie będzie trwało na ziemi zmartwychwstanie wszystkich, którzy pomarli od początku świata.
Ja nie uważam, ze tylko świadki przeżyją Armagedon. jak wspomniałem, nigdy nawet tez nie wierzyłem w to, że jak ktoś jest świadkiem to na pewno przeżyje Armagedon. Bóg patrzy na serca a ja nie wiem co kto ma w sercu czy w głowie.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Lipiec, 2019, 12:39 »
Armagedon ma na celu przede wszystkim usunięcie złego systemu, który rządzi światem. Każdy to nie miał szansy na poznanie Jehowy i jego woli dostanie taką czy to przed Armagedonem czy po Armagedonie.
Dzielenie na prawych i nieprawych przez Jezusa to sąd, który będzie trwał - jak mówi Biblia- przez tysiąc lat po Armagedonie. W tym czasie będzie trwało na ziemi zmartwychwstanie wszystkich, którzy pomarli od początku świata.
Ja nie uważam, ze tylko świadki przeżyją Armagedon. jak wspomniałem, nigdy nawet tez nie wierzyłem w to, że jak ktoś jest świadkiem to na pewno przeżyje Armagedon. Bóg patrzy na serca a ja nie wiem co kto ma w sercu czy w głowie.

Nauka organizacji akapit 7

Tylko Świadkowie Jehowy — bądź to spośród ostatka pomazańców, bądź też z „wielkiej rzeszy” — jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijnie uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu, w którym panuje Szatan Diabeł
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1989647

Czyli jak połączyć twoje słowa i naukę org to Armagedon przetrwają tylko świadkowie Jehowy podzieleni na dwie grupy tych co znają Boga i tych co nie znają i oni potem zbiorą się przed Jezusem i jeszcze raz ich Jezus osądzi
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2019, 12:49 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline ihtis

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Lipiec, 2019, 14:22 »
To tak samo jak ja dziwię się, dlaczego w Polsce jest ok 37 milionów katolików a tylko ponad 100 tysięcy świadków.
Warto zastanowić się dlaczego Jezus mówił, że niewielu wchodzi do Królestwa Bożego wąską bramą.

A gdzie ta brama będzie się znajdować?  Ja bym chętnie przymierzył się czy dam rady się przecisnąć .   
Co prawda armagedon jest już blisko, jest tuż tuż, ale może jeszcze zdążę schudnąć parę kilo.


Offline Mefiboszet

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Lipiec, 2019, 15:13 »
To tak samo jak ja dziwię się, dlaczego w Polsce jest ok 37 milionów katolików a tylko ponad 100 tysięcy świadków.
Warto zastanowić się dlaczego Jezus mówił, że niewielu wchodzi do Królestwa Bożego wąską bramą.

DANE STATYSTYCZNE WYZNAŃ W POLSCE
katolicyzm – 86,9% (gł. Kościół rzymskokatolicki – 86,7%, Kościół greckokatolicki – 0,14%, starokatolicyzm – 0,12%)
prawosławie – 1,31% (gł. Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny – 1,31%)
protestantyzm – 0,38% (gł. luteranie i ewangelicy reformowani – 0,18%, zielonoświątkowcy – 0,09%, pozostali ewangelikalni chrześcijanie – 0,07%, adwentyści i inne grupy – 0,04%)
Świadkowie Jehowy – 0,34%
buddyzm – ok. 0,04%
islam – 0,013%
rodzimowierstwo – ok. 0,01%
judaizm – 0,004%

No to teraz droga Klepsydro którzy to idą tą wąską bramą?


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #64 dnia: 01 Lipiec, 2019, 15:16 »
DANE STATYSTYCZNE WYZNAŃ W POLSCE
katolicyzm – 86,9% (gł. Kościół rzymskokatolicki – 86,7%, Kościół greckokatolicki – 0,14%, starokatolicyzm – 0,12%)
prawosławie – 1,31% (gł. Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny – 1,31%)
protestantyzm – 0,38% (gł. luteranie i ewangelicy reformowani – 0,18%, zielonoświątkowcy – 0,09%, pozostali ewangelikalni chrześcijanie – 0,07%, adwentyści i inne grupy – 0,04%)
Świadkowie Jehowy – 0,34%
buddyzm – ok. 0,04%
islam – 0,013%
rodzimowierstwo – ok. 0,01%
judaizm – 0,004%

No to teraz droga Klepsydro którzy to idą tą wąską bramą?

Obawiam się że jak większość trudnych pytań dla świadków te zostaną bez odpowiedzi
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #65 dnia: 01 Lipiec, 2019, 16:02 »
DANE STATYSTYCZNE WYZNAŃ W POLSCE
katolicyzm – 86,9% (gł. Kościół rzymskokatolicki – 86,7%, Kościół greckokatolicki – 0,14%, starokatolicyzm – 0,12%)
prawosławie – 1,31% (gł. Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny – 1,31%)
protestantyzm – 0,38% (gł. luteranie i ewangelicy reformowani – 0,18%, zielonoświątkowcy – 0,09%, pozostali ewangelikalni chrześcijanie – 0,07%, adwentyści i inne grupy – 0,04%)
Świadkowie Jehowy – 0,34%
buddyzm – ok. 0,04%
islam – 0,013%
rodzimowierstwo – ok. 0,01%
judaizm – 0,004%

No to teraz droga Klepsydro którzy to idą tą wąską bramą?
Wąską bramą wchodzą ci którzy wypełniają dwa największe przykazania o których mówi Jezus.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #66 dnia: 01 Lipiec, 2019, 16:37 »
Klepsydro, co to jest Armagedon? Prostą biblijną odpowiedź poproszę bez bzdur strażnicowych i Twoich fantazji.


Offline josh82

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #67 dnia: 01 Lipiec, 2019, 16:38 »
Armagedon ma na celu przede wszystkim usunięcie złego systemu, który rządzi światem. Każdy to nie miał szansy na poznanie Jehowy i jego woli dostanie taką czy to przed Armagedonem czy po Armagedonie.
Dzielenie na prawych i nieprawych przez Jezusa to sąd, który będzie trwał - jak mówi Biblia- przez tysiąc lat po Armagedonie. W tym czasie będzie trwało na ziemi zmartwychwstanie wszystkich, którzy pomarli od początku świata.
Ja nie uważam, ze tylko świadki przeżyją Armagedon. jak wspomniałem, nigdy nawet tez nie wierzyłem w to, że jak ktoś jest świadkiem to na pewno przeżyje Armagedon. Bóg patrzy na serca a ja nie wiem co kto ma w sercu czy w głowie.

W którym miejscu Biblii to konkretnie przeczytałeś, bo żadem Świadek mi jeszcze na to pytanie nigdy nie odpowiedział?


Offline Mefiboszet

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #68 dnia: 01 Lipiec, 2019, 16:52 »
Obawiam się że jak większość trudnych pytań dla świadków te zostaną bez odpowiedzi

Bo oni myślą że tylko są katolicy, ewentualnie protestancni i wyznawcy Allaha. Oni zaś biedni ucięmieżeni znają tylko prawdę.
Swoją drogą gdyby było to oczywiste i takie proste poznać tych którzy idą właściwą wąską drogą to każdy głupi się zorientował szybko i przystąpił do nich. Tymczasem wcale tak nie jest.
Ostatnimi czasy wzrost im się rozjeżdza wraz z nauką o pokoleniu :)



Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #69 dnia: 01 Lipiec, 2019, 17:33 »
Bo oni myślą że tylko są katolicy, ewentualnie protestancni i wyznawcy Allaha. Oni zaś biedni ucięmieżeni znają tylko prawdę.
Swoją drogą gdyby było to oczywiste i takie proste poznać tych którzy idą właściwą wąską drogą to każdy głupi się zorientował szybko i przystąpił do nich. Tymczasem wcale tak nie jest.
Ostatnimi czasy wzrost im się rozjeżdza wraz z nauką o pokoleniu :)

W moim przypadku scenariusz znajomości że świadkiem za każdym razem wygląda tak samo, wszystko jest ok jak to on mówi i się nie podważa tego, jak tylko się mu pokaże że to co on mówi nie ma podstaw w Biblii zaczyna się zarzut że mam odstępcze poglądy , jak już się potem okazuje że znam dobrze Biblię świadek kończy rozmowę i zaczyna mnie unikać lub nie życzy sobie rozmów na temat Biblii. I tak jest za każdym razem z każdym swiadkem którego bliżej poznałem i próbował mi głosić. Ale muszę też przyznać że zgadzam się z wieloma rzeczami głoszonymi przez świadków
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2019, 17:38 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Mefiboszet

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #70 dnia: 01 Lipiec, 2019, 17:47 »
Ja również.
Problem najwiekszy to dla mnie ślepa wiara w CK zwyklych ludzi.
I nie stawianie Jezusa na należnym mu miejscu, które mu powierzył czy też wyznaczył sam Ojciec.

Samo CK niebiblijne. W dodatku cedzą komara i bardzo przypominają mi faryzeuszy z czasów Jezusa.
https://www.youtube.com/watch?v=Qd_CxwNf6DE


Offline ihtis

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #71 dnia: 01 Lipiec, 2019, 21:49 »
Oto fragment Straznicy z października 2019:

... Będą nam przewodzić wykwalifikowani bracia należący do drugich owiec. Okażemy wtedy lojalność wobec Boga, wspierając tych braci i stosując się do  wskazówek, które On przekaże za ich pośrednictwem. Od tego będzie zależało nasze ocalenie!
https://www.jw.org/pl/publikacje/czasopisma/straznica-do-studium-pazdziernik-2019/okaz-sie-wierny-podczas-wielkiego-ucisku


Brzmi to jak kopia tekstu sprzed lat, tyle, że nasze życie zależało kiedyś od tego jaki będziemy mieli stosunek do NAMASZCZONYCH BRACI, teraz już do DRUCHI OWIEC.

Drugie owce powinny zawsze pamiętać, że ich wybawienie zależy od tego, czy aktywnie wspierają namaszczonych „braci” Chrystusa przebywających jeszcze na ziemi (Mat. 25:34-40). - https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/2012205#h=10


Zmienia się świat. Może ktoś pamięta inny tekst o zależności naszego życia od posłuszeństwa namaszczonym braciom?


« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2019, 22:19 wysłana przez ihtis »


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #72 dnia: 01 Lipiec, 2019, 23:49 »
Wąską bramą wchodzą ci którzy wypełniają dwa największe przykazania o których mówi Jezus.
Ale chodzi Ci o to przykazanie?
On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (Mt22:37,39)
Czy chodzi Ci o lekko zmieniona przez WTS jego wersję?
Będziesz miłował kwadrat niebieski jworga całym sercem swoim, cała duszą swoją i całym umysłem( tu nacisk na umysł), a brata swego, orga opuszczającego, jak psa wściekłego.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #73 dnia: 02 Lipiec, 2019, 18:47 »
Ale chodzi Ci o to przykazanie?
On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. 38 To jest największe i pierwsze przykazanie. 39 Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. (Mt22:37,39)
Czy chodzi Ci o lekko zmieniona przez WTS jego wersję?
Będziesz miłował kwadrat niebieski jworga całym sercem swoim, cała duszą swoją i całym umysłem( tu nacisk na umysł), a brata swego, orga opuszczającego, jak psa wściekłego.
Świadkowie Jehowy dokładnie wypełniają przykazania Jezusa. Zgodnie ze słowami Jezusa miłują Jehowę a nie"Pana Boga" .


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #74 dnia: 02 Lipiec, 2019, 19:05 »
Świadkowie Jehowy dokładnie wypełniają przykazania Jezusa. Zgodnie ze słowami Jezusa miłują Jehowę a nie"Pana Boga" .
Jakbyś nie wiedział, to jest cytat z Biblii Tysiąclecia. Ten świadkowski gniot zwany szumnie przekładem nowego świata nie powinien nazywać się biblią, jest tak samo wiarygodny jak saga o Wiedźminie Sapkowskiego. Żeby słowo "kyrios", które oznacza "pan" i odnosi się do Jezusa, zastąpić słowem Jehowa, to trzeba mieć nierówno pod sufitem, a dosadniej trzeba być perfidnym oszustem i szarlatanem.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi