Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?  (Przeczytany 7838 razy)

Offline josh82

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 13:34 »
Ciekaw jestem jak Starsi będą tłumaczyć pozostałym dlaczego tylko Ck zniknęło, a pozostali pomazańcy nadal są na ziemi.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 13:37 »
Raz. Dokona tego Jezus po Armagedonie. Potem przekaże władzę swojemu Ojcu.Zło pochodzące od Boga tego świata.

Kto kazał policzyć Izrael ? ;)

Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Online Gremczak

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 13:38 »
A skąd to wytrzasnąłeś,że armagedon będzie niszczył zło na ziemi?
W biblii nic takiego nie ma.

Klepsydra czekam na odpowiedź
W biblii nic takiego nie ma.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 13:41 wysłana przez Gremczak »


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 13:49 »
Klepsydra czekam na odpowiedź
W biblii nic takiego nie ma.
A co jest w Biblii?
Kto kazał policzyć Izrael ? ;)


Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela

Mógłbyś podać skąd ten cytat ? Nie zastanawiałem się nigdy nad tym.


Offline Ruda woda

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #19 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:12 »
Cóż Klepsydra ... podczytuję Cię od początku i generalnie widzę, że w ogóle mało wiesz
cały czas unikasz konfrontacji na wersety i ich logiczne tłumaczenie, a podpierasz się tym, co pisze w strażnicy

z jednej strony bdb Cię rozumiem - do niedawna też byłam dość mocno zabetonowana. córka starszego, obecnie jedyny wyłom logiki w całej rodzinie (tej najbliższej). jak zaczęłam czytać, analizować i sprawdzać, to całe podwaliny mojej rzekomej wiary - bo dziś widzę że była to wiara w CK - posypała się jak domek z kart.
Warwikowskie cwaniaczki potrafią nieźle zryć beret, a jak już ktoś zatrybi że to jedno wielkie bagno - jak najszybciej chcą go wywalić za zbór, bo boją się... no czego? zakwasu rzekomego??? buahahhaa. boją się PRAWDY o tej sekcie. otwórz słońce rozum na prawdę a nie siedź umysłowo w gównie. życie Ci ucieka

co do cytatu ze strażnicy - mam dziwne przeczucie, że nie zostało to napisane bez przyczyny. czyżby szykowali się na ewakuację, bo widzą co się dzieje od środka? nagle cudownie znikną, a reszta róbta co chceta. co oni straszą armagedonem jak chcieli nowe "centrum sterowania" budować o czym zresztą było na forum. myślę, że są świadomi gdzie zabrnęli i za jakiś czas cudownie się rozpłyną - z kasą biednych ogłupiałych owieczek. może to moja osobista teoria spiskowa, a może coś w tym jest
"Nigdy nie próbuj upodobnić kogoś do siebie. Ty wiesz - i Bóg wie to również - że jeden taki egzemplarz jak ty zupełnie wystarczy"  Ralph Waldo Emerson


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:16 »
Raz. Dokona tego Jezus po Armagedonie. Potem przekaże władzę swojemu Ojcu.Zło pochodzące od Boga tego świata.

Ale tu jest napisane że pokona przez śmierć swoją która już miała miejsce z tego co mi wiadomo, jeszcze raz Jesus umrze ?

A cytat to księga kronik , aż dziwne że nie wiesz

Powstał szatan2 przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela. 2 Rzekł więc Dawid do Joaba i do książąt ludu: «Idźcie, a policzcie Izraela od Beer-Szeby aż do Dan i donieście mi, abym znał ich liczbę».

« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 14:30 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:22 »
Ale tu jest napisane że pokona przez śmierć swoją która już miała miejsce z tego co mi wiadomo, jeszcze raz Jesus umrze ?
Śmierć Jezusa miała na celu wykupienie ludzkości od grzechu pierworodnego. Unicestwienie Diabła to coś innego, dokona tego też Jezus, po Armagedonie.
Cóż Klepsydra ... podczytuję Cię od początku i generalnie widzę, że w ogóle mało wiesz
cały czas unikasz konfrontacji na wersety i ich logiczne tłumaczenie, a podpierasz się tym, co pisze w strażnicy

z jednej strony bdb Cię rozumiem - do niedawna też byłam dość mocno zabetonowana. córka starszego, obecnie jedyny wyłom logiki w całej rodzinie (tej najbliższej). jak zaczęłam czytać, analizować i sprawdzać, to całe podwaliny mojej rzekomej wiary - bo dziś widzę że była to wiara w CK - posypała się jak domek z kart.
Warwikowskie cwaniaczki potrafią nieźle zryć beret, a jak już ktoś zatrybi że to jedno wielkie bagno - jak najszybciej chcą go wywalić za zbór, bo boją się... no czego? zakwasu rzekomego??? buahahhaa. boją się PRAWDY o tej sekcie. otwórz słońce rozum na prawdę a nie siedź umysłowo w gównie. życie Ci ucieka

co do cytatu ze strażnicy - mam dziwne przeczucie, że nie zostało to napisane bez przyczyny. czyżby szykowali się na ewakuację, bo widzą co się dzieje od środka? nagle cudownie znikną, a reszta róbta co chceta. co oni straszą armagedonem jak chcieli nowe "centrum sterowania" budować o czym zresztą było na forum. myślę, że są świadomi gdzie zabrnęli i za jakiś czas cudownie się rozpłyną - z kasą biednych ogłupiałych owieczek. może to moja osobista teoria spiskowa, a może coś w tym jest
Myślę, że wiem bardzo dużo a już na pewno nie unikam konfrontacji.
Masz prawo do swojej interpretacji ale deprecjonowanie innych jak zauważam to ulubione wasze zajęcie, o czepianiu się słówek nie wspomnę.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:31 »
A znasz Hioba ? Szatan na luzie gada sobie z Bogiem, prosi Boga o pozwolenie , trochę dziwne, no i Bóg nie wie skąd przychodzi szatan hehe

1 Pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stawić się przed Panem, poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Panem.
2 I rzekł Pan do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odpowiedział Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej.
3 Rzekł Pan szatanowi: Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno.
Na to szatan odpowiedział Panu: Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie.
5 Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył.
6 I rzekł Pan do szatana: Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj!
7 Odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego i obsypał Hioba trądem złośliwym, od palca stopy aż do wierzchu głowy.
8 [Hiob] wziął więc skorupę, by się nią drapać siedząc na gnoju.
9 Rzekła mu żona: Jeszcze trwasz mocno w swej prawości? Złorzecz Bogu i umieraj!
Hiob jej odpowiedział: Mówisz jak kobieta szalona. Dobro przyjęliśmy z ręki Boga. Czemu zła przyjąć nie możemy? W tym wszystkim Hiob nie zgrzeszył swymi ustami
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec, 2019, 14:35 wysłana przez Bugareszt »
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:38 »
A znasz Hioba ? Szatan na luzie gada sobie z Bogiem, prosi Boga o pozwolenie , trochę dziwne, no i Bóg nie wie skąd przychodzi szatan hehe

1 Pewnego dnia, gdy synowie Boży udawali się, by stawić się przed Panem, poszedł i szatan z nimi, by stanąć przed Panem.
2 I rzekł Pan do szatana: Skąd przychodzisz? Szatan odpowiedział Panu: Przemierzałem ziemię i wędrowałem po niej.
3 Rzekł Pan szatanowi: Zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by był tak prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający zła jak on. Jeszcze trwa w swej prawości, choć mnie nakłoniłeś do zrujnowania go, na próżno.
Na to szatan odpowiedział Panu: Skóra za skórę. Wszystko, co człowiek posiada, odda za swoje życie.
5 Wyciągnij, proszę, rękę i dotknij jego kości i ciała. Na pewno Ci w twarz będzie złorzeczył.
6 I rzekł Pan do szatana: Oto jest w twej mocy. Życie mu tylko zachowaj!
7 Odszedł szatan sprzed oblicza Pańskiego i obsypał Hioba trądem złośliwym, od palca stopy aż do wierzchu głowy.
8 [Hiob] wziął więc skorupę, by się nią drapać siedząc na gnoju.
9 Rzekła mu żona: Jeszcze trwasz mocno w swej prawości? Złorzecz Bogu i umieraj!
Hiob jej odpowiedział: Mówisz jak kobieta szalona. Dobro przyjęliśmy z ręki Boga. Czemu zła przyjąć nie możemy? W tym wszystkim Hiob nie zgrzeszył swymi ustami
Oczywiście że Bóg zna szatana i rozmawia z nim. Przecież Szatan na początku też był aniołem służącym Bogu. Bóg udowodni szatanowi, że mimo jego kuszenia i tak część ludzi będzie wierna Bogu.


Offline Mefiboszet

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:50 »
Klepsydro wnioskuje ze uważasz ze Pan Jezus złożył okup swoją smiercia ???


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 14:59 »
Klepsydro wnioskuje ze uważasz ze Pan Jezus złożył okup swoją smiercia ???
Tak uważam. Złożył swoje życie będąc w postaci ludzkiej za całą grzeszną ludzkość.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:21 »
Oczywiście że Bóg zna szatana i rozmawia z nim. Przecież Szatan na początku też był aniołem służącym Bogu. Bóg udowodni szatanowi, że mimo jego kuszenia i tak część ludzi będzie wierna Bogu.

Ja w Starym testamencie znajduję tylko 3 krótkie wzmianki o szatnie a Ty ?
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Mefiboszet

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #27 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:23 »
A komu on płacił ten okup ???
Okup płaci się komuś chyba tak ja rozumuje.


Offline Klepsydra

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #28 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:26 »
Ja w Starym testamencie znajduję tylko 3 krótkie wzmianki o szatnie a Ty ?
Nie bawiłem się w takie statystyki. No i co w związku z tym ?
A komu on płacił ten okup ???
Okup płaci się komuś chyba tak ja rozumuje.

Ludzkości.


Offline Mefiboszet

Odp: Ciało kierownicze wybiera sie na Kajmany ze swoimi skarbami w niebie?
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Czerwiec, 2019, 15:47 »
Umarł za ludzkość a nie zapłacił ludzkości.
Tak jak rodzice płaca okup za dziecko. Nie dziecku tylko porywaczowi.
Kim jest wiec ten „porywacz” ? Komu zapłacił Chrystus okup ?