Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Karcenie dzieci - a wychowanie  (Przeczytany 13581 razy)

Offline lukier

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #105 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 16:22 »
To dlaczego nie reagowalaś widząc że świadek chce jechać pijany?


Nawet nie wiesz jak chętnie odpowiem Ci na to pytanie :)

Nie reagowałam,bo byłam zindoktrynowana, a zwrócenie uwagi bratu, który był np. starszym czy pionierem, wiązało się z konsekwencjami w zborze wobec mnie jako kobiety, a doniesienie na nich do władz wiązało się z przedstawianiem braci w złym świetle wobec ludzi z zewnątrz, co jest bardzo, bardzo niemile widziane. Piękny sekciarski schemat, prawda?


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #106 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 16:30 »
Nawet nie wiesz jak chętnie odpowiem Ci na to pytanie :)

Nie reagowałam,bo byłam zindoktrynowana, a zwrócenie uwagi bratu, który był np. starszym czy pionierem, wiązało się z konsekwencjami w zborze wobec mnie jako kobiety, a doniesienie na nich do władz wiązało się z przedstawianiem braci w złym świetle wobec ludzi z zewnątrz, co jest bardzo, bardzo niemile widziane. Piękny sekciarski schemat, prawda?
Pewnie tak samo zindoktrynowani ci, którzy np idą zabijać na wojnach czy ci którzy jeżdżą pijani czy ci którzy mordują nożami. U świadków takie przypadki to naprawdę niezwykła rzadkość, wśród innych wyznań niestety powszechność.


Offline sawaszi

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #107 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 18:41 »
Pewnie tak samo zindoktrynowani ci, którzy np idą zabijać na wojnach czy ci którzy jeżdżą pijani czy ci którzy mordują nożami. U świadków takie przypadki to naprawdę niezwykła rzadkość, wśród innych wyznań niestety powszechność.


Czyli cały świat musi być poddany resocjalizacji i edukacji - taka ewolucja społeczna jest możliwa ?


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #108 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 19:10 »


Czyli cały świat musi być poddany resocjalizacji i edukacji - taka ewolucja społeczna jest możliwa ?
Świat nie da rady. Popatrz np ile świat wydaje na zbrojenia gdy tymczasem innym brakuje wody do picia czy kasy na leczenie nowotworu.
Dopiero Bóg zrobi porządek na naszej ziemi czyli w naszym domu.


Offline sawaszi

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #109 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 19:26 »
Świat nie da rady. Popatrz np ile świat wydaje na zbrojenia gdy tymczasem innym brakuje wody do picia czy kasy na leczenie nowotworu.
Dopiero Bóg zrobi porządek na naszej ziemi czyli w naszym domu.

- wierzyłem w to , ale teraz troszkę w to wątpliwości mam  po ostatnich wydarzeniach
Jest wg Ciebie teraz jakaś organizacja Boża na tym świecie ?


Offline Siedemtwarzy

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #110 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 19:32 »
Ten Bog, to zrobi ten porządek jakoś nie długo? Czy dopiero jak sen śmierci nas zmorzy?
Moze ten świat potrzebuje tyle kasy na zbrojenia, bo ludzie od maleńkości uczeni są rozwiazan siłowych? I spirala się nakręca?


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #111 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 19:33 »

- wierzyłem w to , ale teraz troszkę w to wątpliwości mam  po ostatnich wydarzeniach
Jest wg Ciebie teraz jakaś organizacja Boża na tym świecie ?
Była i jest.
Ten Bog, to zrobi ten porządek jakoś nie długo? Czy dopiero jak sen śmierci nas zmorzy?
Moze ten świat potrzebuje tyle kasy na zbrojenia, bo ludzie od maleńkości uczeni są rozwiazan siłowych? I spirala się nakręca?
Jednych zmorzy śmierć inni doczekają tego porządku za swojego życia.
Świat lubuje się w siłowych rozwiązaniach bo - jak czytamy w Biblii - jest we władzy Diabła.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 19:37 wysłana przez Klepsydra »


Offline Safari

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #112 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 20:13 »
Pewnie tak samo zindoktrynowani ci, którzy np idą zabijać na wojnach czy ci którzy jeżdżą pijani czy ci którzy mordują nożami. U świadków takie przypadki to naprawdę niezwykła rzadkość, wśród innych wyznań niestety powszechność.

Tak u Swiadkow zdarzaja sie morderstwa, zabojstwa molestowanie seksualnie kryte przez organizacje w sposob INSTYTUCJONALNY tak jak to sie dzieje w KK.

Statustyk nie przytocze. Natiomiast SA jeszcze innego rodzaju naduzycia u Swiadkow, spowodowane ich doktryna, ktore doprowadzily w niejednym przypadku do tragedii. (Np. Samobojstwa)

Natomiast byly badania na temat zdrowia psychocznnego u SJ byli ponad przecietna. A I wskaznik rozwodow tez wyzszy niz w ogolnej populacji (jak ktos ma linki to prosze podrzuccie, poniewaz wlasnie jestem w autobusie  ☺️ a jak beda potrzebne to postaram sie wrzucic potem).

Ja pamietam jak bylam w zborze i przychodzily do mnie siostry I mi sie zwierzaly. Tyle bylo nieszczesliwych osob! (To mi uswiadomilo, ze nie tylko ja jestem jedna). Zdolowanych. Zmeczonych. Niepewnych zbawienia. Oceniajacych siebie zle.

W moim zborze Cale grono starszuch bylo z domow alkoholowych (zaden z tego co wiem nie byl na terapii).

Gdy jednego starszego matke pobil jej drugi maz (Swiadek) uciekla do syna, a on jej powiedzial, ze miejsce zony jest przy mezu I odeslal do domu.

To jest przemoc!!!!

Jest wiele tragedii, ktorych bezposrednia przyczyna jest zmienna doktryna swiadkowska.

Niestety. Dopoki nie zniesiemy religii z piedestalu, dopoki nie zmienimy przepisow o obrazie uczuc religijnych ... Takie tragedie, ze rodzice zaslepie I propaganda beda -np odcinac sie od swoich dzieci  czesto jeszcze nastoletnich- beda sie zdarzac.

😞

A Twoje Klepsydro rozumowanie przypomina mi to co KK teraz robi w PL: "Rzucili sie na ksiezy a przeciez murarze tez pedofilie I to wiecej ich niz ksiezy". No tak, my tez to robimy ale przynajmniej nie tak duzo jak inni...
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 20:17 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 20:37 »
Tak u Swiadkow zdarzaja sie morderstwa, zabojstwa molestowanie seksualnie kryte przez organizacje w sposob INSTYTUCJONALNY tak jak to sie dzieje w KK.

Statustyk nie przytocze. Natiomiast SA jeszcze innego rodzaju naduzycia u Swiadkow, spowodowane ich doktryna, ktore doprowadzily w niejednym przypadku do tragedii. (Np. Samobojstwa)

Natomiast byly badania na temat zdrowia psychocznnego u SJ byli ponad przecietna. A I wskaznik rozwodow tez wyzszy niz w ogolnej populacji (jak ktos ma linki to prosze podrzuccie, poniewaz wlasnie jestem w autobusie  ☺️ a jak beda potrzebne to postaram sie wrzucic potem).

Ja pamietam jak bylam w zborze i przychodzily do mnie siostry I mi sie zwierzaly. Tyle bylo nieszczesliwych osob! (To mi uswiadomilo, ze nie tylko ja jestem jedna). Zdolowanych. Zmeczonych. Niepewnych zbawienia. Oceniajacych siebie zle.

W moim zborze Cale grono starszuch bylo z domow alkoholowych (zaden z tego co wiem nie byl na terapii).

Gdy jednego starszego matke pobil jej drugi maz (Swiadek) uciekla do syna, a on jej powiedzial, ze miejsce zony jest przy mezu I odeslal do domu.

To jest przemoc!!!!

Jest wiele tragedii, ktorych bezposrednia przyczyna jest zmienna doktryna swiadkowska.

Niestety. Dopoki nie zniesiemy religii z piedestalu, dopoki nie zmienimy przepisow o obrazie uczuc religijnych ... Takie tragedie, ze rodzice zaslepie I propaganda beda -np odcinac sie od swoich dzieci  czesto jeszcze nastoletnich- beda sie zdarzac.

😞

A Twoje Klepsydro rozumowanie przypomina mi to co KK teraz robi w PL: "Rzucili sie na ksiezy a przeciez murarze tez pedofilie I to wiecej ich niz ksiezy". No tak, my tez to robimy ale przynajmniej nie tak duzo jak inni...
Świadkowie Jehowy nie są bezgrzesznymi ludźmi, zgadza się . Tam też zdarzają się nawet i mordercy. Szkoda że nie ma statystyk ilu tam jest np mordercami czy pedofilami bo byłyby pewnie bardzo ciekawe chociażby w świetle tych oszczerstw jakie wszyscy rzucają na nich.
To że mówią, że więcej murarzy siedzi za pedofilię niż księży wynika z tego, że w Polsce kościół katolicki cieszy się swoistym immunitetem i trudno księdza wsadzić do paki.


Offline sawaszi

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 20:44 »
Klepsydra - za taką silną i nieodpartą wiarę w KRK dostał byś odpust zupełny od grzechów przeszłych ,byłych i przyszłych
A po śmierci od razu miejsce w niebie
Czego nie chcesz być katolikiem ?
Tam jest "droga szeroka" i każdy jest zbawiony (po spowiedzi) i swoje miejsce odnajdzie z rodziną i w społeczeństwie
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 20:49 wysłana przez sawaszi »


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #115 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 21:02 »
Klepsydra - za taką silną i nieodpartą wiarę w KRK dostał byś odpust zupełny od grzechów przeszłych ,byłych i przyszłych
A po śmierci od razu miejsce w niebie
Czego nie chcesz być katolikiem ?
Tam jest "droga szeroka" i każdy jest zbawiony (po spowiedzi) i swoje miejsce odnajdzie z rodziną i w społeczeństwie
No ja mam ten problem, że wierzę w to co czytam w Biblii. Dlatego nigdy nie wrócę do kościoła katolickiego.


Offline Safari

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #116 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 07:25 »
https://www.cambridge.org/core/journals/the-british-journal-of-psychiatry/article/mental-health-of-jehovahs-witnesses/C3C3B14DA9C1DA3D9A699E2D1F5CAC34

Odnosnik do strony Cambridge University - tylko podsumowanie badan o zdrowiu mentalnym SJ.

https://www.jwfacts.com/watchtower/divorce.php

A tutaj statystyki z Australia DLA przykladu pokazujace, ze  - I tutaj musze uderzyc sie w piers - statystyki rozwodow u Swiadkow sa bardzo zblizone do przecietnej liczny rozwodow (ja zapamietalam ze SA nieznacznie wyzsze) - I wyjasniono w tym artykule manipulacje zastosowana w jednym z artykolow z Przebudzcie sie.
I mimo ze "biblijne" malzenstwa to sie rozpadaja jak the "swieckie" a nawet czesciej niz u Mormonow np 😁

https://www.pewforum.org/religious-landscape-
study/marital-status/
I odnosnik do danych z jednego z badan z tabela wynikow I opisem probki respondentow.


To tak na szybko 😁

A ja nigdy juz nie wroce do SJ Bo dbam o swoje zdrowie psychiczne I emocjonalne a SJ spelniaja kryteria grupy stosujacej Psychomanipulacje. I nigdy przenigdy nie uczylabym swoich dzieci tych niebezpiecznych DLA ich rownowagi psychicznej I emocjonalnej doktryn 😚
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2019, 07:32 wysłana przez Safari »
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Sebastian

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #117 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 10:10 »
To że mówią, że więcej murarzy siedzi za pedofilię niż księży wynika z tego, że w Polsce kościół katolicki cieszy się swoistym immunitetem i trudno księdza wsadzić do paki.
czy możesz wskazać przepisy prawa państwowego nadające kapłanom ów mityczny immunitet?!

I jak ten immunitet wygląda w praktyce? Może tak jak poniżej opisałem?! :)

Jedzie facet po pijanemu, dochodzi do wypadku, gdy otwierają się drzwi samochodu od kierowcy czuć woń alkoholu, więc policjant sięga po alkomat, a kierowca na to "mi wolno, bo ja jestem katolickim ksiedzem!" a policjant na to: "a to ja przepraszam" i chce odchodzić. Drugi policjant na to: nie zostawiaj ksiedza w potrzebie, przecież auto miało stłuczkę. Pierwszy policjant mówi "przepraszam, już dzwonię po taksówkę" zamawia taksówkę i zaznacza że płatnikiem będzie komenda wojewódzka policji.

Kobieta podaje faceta o alimenty, ojciec dziecka oświadcza "jestem ksiedzem" więc sąd rodzinny oddala wniosek o alimenty z pouczeniem, że księża mają immunitet i ksiedza nie można pozwać o alimenty a na kobietę nakłada karę pieniężną.

Ksiądz zabija gosposię nożem kuchennym. Policja przyjeżdża spisuje protokół i kończy go słowami "ponieważ zabójca jest księdzem, sprawa podlega umorzeniu z urzędu na podstawie przepisu (...) ustawy (...)"

Firma remontowa pozywa proboszcza o zapłatę za wykonany remont świątyni. Sąd cywilny oddala pozew i nakłada na firmę remontową karę pieniężną za niepotrzebne stresowanie księdza proboszcza.

Rodzice zgłaszają na policję że dziecko było molestowane seksualnie przez proboszcza. Policjant poucza rodziców że znowelizowany kodeks karny stanowi że "nie popełnia przestępstwa pedofil który popełnia czyn pedofilski po wyświęceniu na katolickiego księdza". A następnie nakłada na rodziców mandat 500zł za niepotrzebne zawracanie policjantowi głowy.

Że co? Ze piszę głupoty? Przecież Klepsydra mówiła że jest immunitet?! :)
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline dziewiatka

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #118 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 10:45 »
Sebastian nie kpij sobie ,nie chodzi o przepisy prawa tylko wolę rządzących.Klepsydra posłuchaj i zastanów się zadałem kiedyś bratu pytanie jak to jest z Jehową że zsyła błogosławieństwa na organizacyjnych nierobów a nie jest w stanie ochronić dziecka przed tym organizacyjnym nierobem ,który je gwałci bezkarnie i nie chodzi mi tu o KrK tylko o Świadków Jehowy.Tylko dość mam wykrętów w stylu dziecko samo się garnie lub organizacja jest święta choć składa się z grzesznych ludzi.Jak czas pokazał jak jedni tak i drudzy dobrze się mają bo są wspierani przez bez refleksyjnych tłumoków.I to jest prawda o religii.


Offline Klepsydra

Odp: Karcenie dzieci - a wychowanie
« Odpowiedź #119 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 11:29 »


A ja nigdy juz nie wroce do SJ Bo dbam o swoje zdrowie psychiczne I emocjonalne a SJ spelniaja kryteria grupy stosujacej Psychomanipulacje. I nigdy przenigdy nie uczylabym swoich dzieci tych niebezpiecznych DLA ich rownowagi psychicznej I emocjonalnej doktryn 😚

Ja z tych samych powodów co Ty nigdy nie wrócę do kościoła katolickiego. A trudno być świadkiem bo są atakowani z każdej strony. Czasami faktycznie może siąść psychika.

czy możesz wskazać przepisy prawa państwowego nadające kapłanom ów mityczny immunitet?!

I jak ten immunitet wygląda w praktyce? Może tak jak poniżej opisałem?! :)


Że co? Ze piszę głupoty? Przecież Klepsydra mówiła że jest immunitet?! :)

Pisałem, że kościół katolicki ma w Polsce "SWOISTY immunitet". Polega on np na tym, ze chroni się księży pedofilów, że np nabywają w przetargach bo bardzo niskich cenach nieruchomości, że mają dotacje z budżetu państwa czyli z podatków nawet i moich chociaż nie mam z nimi nic wspólnego.
Co do popełnianych przestępstw to świat poszedł już tak do przodu ( komórki, nagrywanie, internet) że teraz nawet księdzu czy posłowi trudno uniknąć kary gdy np jedzie pijany .

Sebastian nie kpij sobie ,nie chodzi o przepisy prawa tylko wolę rządzących.Klepsydra posłuchaj i zastanów się zadałem kiedyś bratu pytanie jak to jest z Jehową że zsyła błogosławieństwa na organizacyjnych nierobów a nie jest w stanie ochronić dziecka przed tym organizacyjnym nierobem ,który je gwałci bezkarnie i nie chodzi mi tu o KrK tylko o Świadków Jehowy.Tylko dość mam wykrętów w stylu dziecko samo się garnie lub organizacja jest święta choć składa się z grzesznych ludzi.Jak czas pokazał jak jedni tak i drudzy dobrze się mają bo są wspierani przez bez refleksyjnych tłumoków.I to jest prawda o religii.
Świadki składają się z tak samo grzesznych ludzi jak każdy na ziemi. Ważne aby chronić zbór przed przestępcami. U świadków jest to pilnowane i usuwają ze zborów takich ludzi.