Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA  (Przeczytany 32959 razy)

Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #225 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 13:32 »
Klepsydro, skoro nie masz pewności to po co piszesz i wymieniasz kto nie odziedziczy Królestwa Bożego?
Czyżbyś uprawiała demagogię?  ;D ;D ;D
Biblia mówi jasno kto odziedziczy Królestwo Boże.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #226 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 13:36 »
Biblia mówi jasno kto odziedziczy Królestwo Boże.
Dlatego napisałem,że dzięki Klepsydrze mam w końcu jasność, że Dawid nie odziedziczy królestwa Bożego.
Toż to przede wszystkim rozpustnik i cudzołożnik.  ;)


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #227 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 13:40 »
Dlatego napisałem,że dzięki Klepsydrze mam w końcu jasność, że Dawid nie odziedziczy królestwa Bożego.
Toż to przede wszystkim rozpustnik i cudzołożnik.  ;)
Tylko Bóg wie co kto ma w sercu swoim. Tylko on a nie jakiś zwykły śmiertelnik.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #228 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 13:49 »
Tylko Bóg wie co kto ma w sercu swoim. Tylko on a nie jakiś zwykły śmiertelnik.
To po co wypisujesz, że rozpustnicy czegoś tam nie odziedziczą? Odziedziczą czy nie odziedziczą? Więcej myśl i czytaj a mniej pisz.


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #229 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 13:52 »
To po co wypisujesz, że rozpustnicy czegoś tam nie odziedziczą? Odziedziczą czy nie odziedziczą? Więcej myśl i czytaj a mniej pisz.
Ja tylko cytuję Biblię. Nie mam pojęcia co Bóg zrobi np z Dawidem.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #230 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 14:55 »
Ja tylko cytuję Biblię. Nie mam pojęcia co Bóg zrobi np z Dawidem.
[/b][/size]
Jak to co nie zmartwychwstanie, bo był cudzołożnikiem.  Ale gdyby uprawiał tylko nierząd sakralny, noooo to kto wie ;D
A co do tematu wątku. Co powiesz na taką wypowiedz Pawła z 1 Kor.10:27-32

(27): A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia. (28): A jeśliby wam ktoś powiedział: To jest mięso złożone w ofierze bałwanom, nie jedzcie przez wzgląd na onego, który na to wskazał, i dla spokoju sumienia; (29): Mówię zaś nie o twoim sumieniu, lecz o sumieniu bliźniego; bo dlaczegóż by moja wolność miała być sądzona przez cudze sumienie? (30): A jeśli ja z dziękczynieniem coś spożywam, dlaczego mają mi złorzeczyć za to, za co ja dziękuję? (31): A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą. (32): Nie dawajcie zgorszenia ani Żydom, ani Grekom, ani zborowi Bożemu, [Biblia Mesjańska, 1kor 10]
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #231 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 15:01 »

Jak to co nie zmartwychwstanie, bo był cudzołożnikiem.  Ale gdyby uprawiał tylko nierząd sakralny, noooo to kto wie ;D
A co do tematu wątku. Co powiesz na taką wypowiedz Pawła z 1 Kor.10:27-32

(27): A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia. (28): A jeśliby wam ktoś powiedział: To jest mięso złożone w ofierze bałwanom, nie jedzcie przez wzgląd na onego, który na to wskazał, i dla spokoju sumienia; (29): Mówię zaś nie o twoim sumieniu, lecz o sumieniu bliźniego; bo dlaczegóż by moja wolność miała być sądzona przez cudze sumienie? (30): A jeśli ja z dziękczynieniem coś spożywam, dlaczego mają mi złorzeczyć za to, za co ja dziękuję? (31): A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą. (32): Nie dawajcie zgorszenia ani Żydom, ani Grekom, ani zborowi Bożemu, [Biblia Mesjańska, 1kor 10]
Nawet tam masz wskazane żeby nie spożywać mięsa z ofiar złożonym bałwanom. Po raz kolejny słowa z Dz 15,20 i tu znajdują potwierdzenie.


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #232 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 15:07 »
A więc Ci wytłuszczę bo może niedowidzisz. (27): A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia.
Jeżeli nie wiesz lub inni nie wiedzą, a sumienie pozwala to możesz spożywać.

Jeżeli wiesz to dla sumienia onego, którego sumienie jest słabe nie jesz.
(28): A jeśliby wam ktoś powiedział: To jest mięso złożone w ofierze bałwanom, nie jedzcie przez wzgląd na onego, który na to wskazał, i dla spokoju sumienia; (29): Mówię zaś nie o twoim sumieniu, lecz o sumieniu bliźniego; bo dlaczegóż by moja wolność miała być sądzona przez cudze sumienie? (30): A jeśli ja z dziękczynieniem coś spożywam, dlaczego mają mi złorzeczyć za to, za co ja dziękuję? (31): A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą. (32): Nie dawajcie zgorszenia ani Żydom, ani Grekom, ani zborowi Bożemu, [Biblia Mesjańska, 1kor 10]
« Ostatnia zmiana: 29 Czerwiec, 2019, 15:09 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #233 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 15:13 »
A więc Ci wytłuszczę bo może niedowidzisz. (27): A jeśli was kto z niewiernych zaprosi, a chcecie pójść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, o nic nie pytając dla spokoju sumienia.
Jeżeli nie wiesz lub inni nie wiedzą, a sumienie pozwala to możesz spożywać.

Jeżeli wiesz to dla sumienia onego, którego sumienie jest słabe nie jesz.
(28): A jeśliby wam ktoś powiedział: To jest mięso złożone w ofierze bałwanom, nie jedzcie przez wzgląd na onego, który na to wskazał, i dla spokoju sumienia; (29): Mówię zaś nie o twoim sumieniu, lecz o sumieniu bliźniego; bo dlaczegóż by moja wolność miała być sądzona przez cudze sumienie? (30): A jeśli ja z dziękczynieniem coś spożywam, dlaczego mają mi złorzeczyć za to, za co ja dziękuję? (31): A więc: Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek czynicie, wszystko czyńcie na chwałę Bożą. (32): Nie dawajcie zgorszenia ani Żydom, ani Grekom, ani zborowi Bożemu, [Biblia Mesjańska, 1kor 10]
Idziesz tam do jakiegoś niewiernego. Niewierny mówi ci, jest na stole mięso pochodzące z ofiary dla jakiegoś bożka. Masz je jeść czy nie jeść ?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #234 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 15:15 »
Idziesz tam do jakiegoś niewiernego. Niewierny mówi ci, jest na stole mięso pochodzące z ofiary dla jakiegoś bożka. Masz je jeść czy nie jeść ?
[/b][/size]
Jeżeli sumienie mi pozwala i nie gorsze gospodarza domu to jak czytamy?
Trzeba także pamiętać, że osoby pochodzenia pogańskiego nie wykrwawiały mięsa jak to czynili Izraelici.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #235 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 15:17 »

Jeżeli sumienie mi pozwala i nie gorsze gospodarza domu to jak czytamy?
Trzeba także pamiętać, że osoby pochodzenia pogańskiego nie wykrwawiały mięsa jak to czynili Izraelici.
Pytam o sytuację gdy gospodarz mówi ci wprost, że mięso pochodzi z ofiary złożonej bałwanom. Masz jeść czy nie?


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #236 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 16:06 »
Pytam o sytuację gdy gospodarz mówi ci wprost, że mięso pochodzi z ofiary złożonej bałwanom. Masz jeść czy nie?
[/b][/size]
Jeżeli sumienie by mi nic nie mówiło to mogę jeść.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #237 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 16:10 »
Pytam o sytuację gdy gospodarz mówi ci wprost, że mięso pochodzi z ofiary złożonej bałwanom. Masz jeść czy nie?

Uprawiasz demagogię... powiedz o jakie ofiary Ci chodzi.


Offline Sebastian

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #238 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 22:07 »
Klepsydro, czy wiesz dlaczego w Dz.Ap. odrębnie wymieniono powstrzymywanie się od krwi i odrębnie od tego co uduszone?
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline Gremczak

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #239 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 23:29 »
Pytam o sytuację gdy gospodarz mówi ci wprost, że mięso pochodzi z ofiary złożonej bałwanom. Masz jeść czy nie?
Ja nie mam problemu aby jeść.