Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA  (Przeczytany 32950 razy)

Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #180 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 20:11 »
Rozumiem, że jesteś fanem żartów na poziomie Familiady.
Nawet tam apostołowie byli w szoku co Jezus mówi a na pewno nie chodziło mu o literalne picie krwi czy jedzenie ciała.

Widzę, że też oglądasz. Super  :D

"Moja krew jest prawdziwym napojem" - masz jakieś wątpliwości?

Zachęcał? Zachęcał.
Powiedz Jezusowi, co miał na myśli.
Czy nie ty mówiłeś, ze cała Biblia jest natchniona?

Znalazłem, specjalnie dla ciebie, wersety zachęcające do spożywania krwi.
Teraz ty znajdź mi wersety zniechęcające do transfuzji. Jeśli nie znajdziesz, uznam że nie masz racji i że religia Świadków Jehowy to kłamstwo.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Sebastian

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #181 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 20:55 »
jeśli rzekomo konkubinat jest potępiony w Biblii to proszę o odpowiedź na pytanie dlaczego Jezus NIE skrytykował Samarytanki za życie w konkubinacie? Do prostytutki uratowanej od ukamienowania powiedział wprost "nie grzesz więcej", a Samarytance nie powiedział ani słowa krytyki. Dlaczego? Moim zdaniem dlatego, że Jezus akceptował konkubinaty na równi z małżeństwami.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #182 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 21:02 »
To był żart, ale tu masz wersety zachęcające do picia krwi.

Mt 26:27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza10, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

J 6:53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
 
- ''i wielu uczniów Jego odeszło zgorszonych tymi słowami" , "zapytał tedy apostołów ; i wy chcecie odejść ?" - Kefas odpowiedział ; "gdzież Panie pójdziemy ?
- Ty masz słowa życia wiecznego " .
jeśli rzekomo konkubinat jest potępiony w Biblii to proszę o odpowiedź na pytanie dlaczego Jezus NIE skrytykował Samarytanki za życie w konkubinacie? Do prostytutki uratowanej od ukamienowania powiedział wprost "nie grzesz więcej", a Samarytance nie powiedział ani słowa krytyki. Dlaczego? Moim zdaniem dlatego, że Jezus akceptował konkubinaty na równi z małżeństwami.

 - bo w ewangelii wg Mari Magdaleny apostołowie byli zazdrośni o Jego miłość ?
Cytat ; "dla czego miłujesz Nią bardziej niż nas?"
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 21:17 wysłana przez sawaszi »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #183 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 21:25 »
Klepsydro! W Biblii nie ma słowa o transfuzji, to nie te czasy. Co do Dz. A 15: 19 - 21 w kwestii nierządu chodzi o nierząd nie literalny tylko sakralny, gdyż poprzedzony jest słowami: ,,(20): lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom"(Biblia Tysiąclecia II). Odnośnie krwi zasada powstrzymywania się od od krwi miało charakter względny aby nie gorszyć chrześcijan pochodzenia Mojżeszowego. Inne wersety dotyczące spożywania pokarmów nabywanych w jatkach były w tym wątku przytaczane.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Giwon

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #184 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 22:31 »
Juz sie pogubiłem albo głupi jestem. Czyli mozna robic transfuzje krwi ? jedni napisali tak drudzy nie. W sumie ratuje to zycie. Sam bóg mowil ze, nie chce by ludzie umierali. wiedz transfuzja jest ok skoro ratuje to zycie. Bo gdyby bylo inaczej gdyby bog zabronil okazało by sie ze chce aby ta osoba umarła czyż nie ?

Rzadko się udzielam, ale pokazałeś coś co świetnie definiuje moje podejście do biblii jako takiej. Po wyjściu z orga i poczytaniu tego i owego biblia przestała być dla mnie autorytetem, ze względu na sprzeczności i to, na ile sposobów można ją interpretować. Twoja rozterka bardzo dobrze to pokazuje, bo z jednej strony masz wersety, że krwi nie należy spożywać i co za tym idzie, uzasadnione jest pytanie, czy transfuzja jest dobra czy nie. Jak już wspomniano wcześniej z naukowego punktu widzenia, transfuzja jest przeszczepem a nie spożywaniem, gdyż jest to proces z pominięciem układu trawiennego. I technicznie rzecz biorąc interpretując biblię dosłownie, nie ma przeciwwskazań, pomijając dość oczywistą kwestię, że w czasach gdy pisano tą książkę nie istniało pojęcie - transfuzja. Z drugiej strony wg biblii życie jest święte i logicznym następstwem szanowania czegoś co uznaje się za święte jest ratowanie tego na wszelkie możliwe, dostępne sposoby. Transfuzja krwi jest taką metodą. Jest to piękny przykład - dla mnie - jak bardzo biblia jest nieprecyzyjna i jak wielkie pole do interpretacji pozostawia, moim zdaniem, gdyby bogu chciał coś w tej kwestii nam przekazać zrobiłby to w bardziej przystępny sposób. Tak to widzę :)
Człowiek rodzi się po to, żeby przeżyć życie i to od niego zależy czy go nie przegapi.


Offline sawaszi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #185 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 23:01 »
Ej tam - po co się przejmować transfuzją krwi biologicznej i skutkami ubocznymi z tym związanymi  :(
- niebawem firmy wprowadzą krew syntetyczną i pasującą każdemu
- nerki i serca oraz inne narządy produkowane będą masowo na drukarkach 3D
- każdy swój organ zniszczony dostanie i taki jaki mu pasuje (w ramach refundacji NFZ) .
Za kilka lat "będziemy żyli wiecznie" i szczęśliwie  ;D ;D ;D ;D ;D
- "tak nam dopomóż Bóg"
A cha ; pamięć nasza będzie przechowywana w chmurze i komputerowo przetwarzana -np kasowana i dodawana nowa pamięć :D
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 23:24 wysłana przez sawaszi »


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #186 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 09:23 »
Rzadko się udzielam, ale pokazałeś coś co świetnie definiuje moje podejście do biblii jako takiej. Po wyjściu z orga i poczytaniu tego i owego biblia przestała być dla mnie autorytetem, ze względu na sprzeczności i to, na ile sposobów można ją interpretować. Twoja rozterka bardzo dobrze to pokazuje, bo z jednej strony masz wersety, że krwi nie należy spożywać i co za tym idzie, uzasadnione jest pytanie, czy transfuzja jest dobra czy nie. Jak już wspomniano wcześniej z naukowego punktu widzenia, transfuzja jest przeszczepem a nie spożywaniem, gdyż jest to proces z pominięciem układu trawiennego. I technicznie rzecz biorąc interpretując biblię dosłownie, nie ma przeciwwskazań, pomijając dość oczywistą kwestię, że w czasach gdy pisano tą książkę nie istniało pojęcie - transfuzja. Z drugiej strony wg biblii życie jest święte i logicznym następstwem szanowania czegoś co uznaje się za święte jest ratowanie tego na wszelkie możliwe, dostępne sposoby. Transfuzja krwi jest taką metodą. Jest to piękny przykład - dla mnie - jak bardzo biblia jest nieprecyzyjna i jak wielkie pole do interpretacji pozostawia, moim zdaniem, gdyby bogu chciał coś w tej kwestii nam przekazać zrobiłby to w bardziej przystępny sposób. Tak to widzę :)
[/b][/size]

A może Biblia jest tak nieprecyzyjna, aby było miejsce na kierowanie się swym sumieniem? Co mi po wolności skoro prawo narzuca mi określone postępowanie. Tak było z narodem żydowskim, gdzie wszystko było pod prawem, każdy aspekt życia. Jezus to zniósł i prawo miało być wypisane na sercach. A więc powinniśmy kierować się sumieniem i to ono powinno nam podpowiadać czy przyjąć transfuzję czy nie. I nic nikomu do tego.

 (10): Takie zaś jest przymierze, które zawrę z domem Izraela Po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich umysły I na sercach ich wypiszę je, I będę im Bogiem, A oni będą mi ludem. [Biblia Mesjańska, Hbr 8]
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 09:27 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline dziewiatka

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #187 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 10:55 »
sawaszi to co idziem pić bo wątroba się drukuje.


Offline Sebastian

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #188 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 11:16 »
nawet jeśli uda się wydrukować wątrobę, to najpierw dla milionerów potem dla klasy średniej a zwykłego robola będzie na nią stać może 50 lat po pierwszym milionerze. W Europie jeszcze wtrąci się państwo i tak będzie dopłacać do NFZ że cena mimo dopłat pójdzie w górę.

Ja na drukowaną wątrobę nie liczę, może będą jej używać moje prawnuki.
Cytat: dziewiatka
Sprawa świadków też się rozwiąże po ogłoszeniu pokoju i bezpieczeństwa przyjdzie nagła zagłada i świadka nie będzie spojrzysz na jego miejsce a tu normalny człowiek
:)


Offline sawaszi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #189 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 12:53 »
sawaszi to co idziem pić bo wątroba się drukuje.


- póki co to wątroba sama się regeneruje i hepacyty (komórki wątroby) replikują się same (wedle programu DNA)
Ważnym jest aby nie truć owej wątroby i nie przeciążać - albowiem jak każdy organ naszego ciała (przeciążony może wysiąść np marskość ,rak i ded zaliczony  :o)
A w niebie to ponoć mają inne ciała (duchowe)


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #190 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:12 »
Klepsydro! W Biblii nie ma słowa o transfuzji, to nie te czasy. Co do Dz. A 15: 19 - 21 w kwestii nierządu chodzi o nierząd nie literalny tylko sakralny, gdyż poprzedzony jest słowami: ,,(20): lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom"(Biblia Tysiąclecia II). Odnośnie krwi zasada powstrzymywania się od od krwi miało charakter względny aby nie gorszyć chrześcijan pochodzenia Mojżeszowe go. Inne wersety dotyczące spożywania pokarmów nabywanych w jatkach były w tym wątku przytaczane.
W Biblii nie ma nic o tym że nie wolno zabijać ludzi bombą atomową.
Bóg mówi jasno, że mamy powstrzymywać się od krwi a transfuzja to karmienie ciała krwią.
Co do interpretacji nierządu to szkoda nawet to komentować.


Offline sawaszi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #191 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:38 »
W Biblii nie ma nic o tym że nie wolno zabijać ludzi bombą atomową.
Bóg mówi jasno, że mamy powstrzymywać się od krwi a transfuzja to karmienie ciała krwią.
Co do interpretacji nierządu to szkoda nawet to komentować.

Księgi te spisano dawno temu (jak jeszcze wierzono , że Ziemia jest płaska a za pokutę na nieurodzaj lub katastrofę trzeba złożyć ofiarę największą np z dzieci) -
- dla bogów w przebłaganiu grzechów
Nie twierdze ,że PŚ jest nie natchniona przez JHWH ("kto ma rozum niech zrozumie") .
Ale każdy ma swoją wiarę i wychowanie społeczne własne


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #192 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 14:44 »

Księgi te spisano dawno temu (jak jeszcze wierzono , że Ziemia jest płaska a za pokutę na nieurodzaj lub katastrofę trzeba złożyć ofiarę największą np z dzieci) -
- dla bogów w przebłaganiu grzechów
Nie twierdze ,że PŚ jest nie natchniona przez JHWH ("kto ma rozum niech zrozumie") .
Ale każdy ma swoją wiarę i wychowanie społeczne własne
Jest jeden Bóg i Jego wymagania są zapisane w Biblii. Jeśli ktoś woli mieć swojego Boga i swoje wychowanie ten błądzi ale ma do tego prawo. Bóg każdemu dał wolną wolę.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec, 2019, 15:21 wysłana przez Klepsydra »


Offline Storczyk

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #193 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 15:27 »
Nie jestesmy juz pod prawem.Jezus powiedzial  nam  o dwoch najwiekszych przykazaniach.Milosci do Boga i do ludzi.Nic wiecej .Przecież gdy nie podasz swemu dziecku krwi ono umrze!To jest okazanie miłości ?Czy skazanie na śmierć?Skladanie ofiar z bliskich?Pomyśl czy Jezus by to pochwalił?


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #194 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 15:34 »
Nie jestesmy juz pod prawem.Jezus powiedzial  nam  o dwoch najwiekszych przykazaniach.Milosci do Boga i do ludzi.Nic wiecej .Przecież gdy nie podasz swemu dziecku krwi ono umrze!To jest okazanie miłości ?Czy skazanie na śmierć?Skladanie ofiar z bliskich?Pomyśl czy Jezus by to pochwalił?
Jesteśmy pod prawem jakie przyniósł Jezus w imieniu swojego Ojca czyli Jehowy. Gdyby powstrzymywanie od krwi byłoby zniesione to nie byłoby wersetu z Dz 15,20.