Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA  (Przeczytany 32985 razy)

Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #165 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 12:47 »
Storczyku, konkubinat to nie jest żaden związek.
To dwoje ludzi niegotowych na związek.

Ale to prawda, że konkubinat nie równa się nierząd. To cudzołóstwo.

A tak w ogóle, to wątek o krwi.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Storczyk

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #166 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 12:57 »
Swiatus,małżeństwo jest ochroną dla kobiety i dziecka.To niewątpliwe.Ale jesli nie chca miec dzieci .Oboje wolni i wierni sobie?Myslisz, ze Bog jest tak drobiazgowy?


Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #167 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 13:06 »
Piszę tylko, że to nie jest żaden związek.
Czy możesz mi podać powód, dla którego dwoje kochających się ludzi, chcących być wiernymi sobie, nie chce zawrzeć związku małżeńskiego lub wziąć ślubu?
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #168 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 13:11 »
Piszę tylko, że to nie jest żaden związek.
Czy możesz mi podać powód, dla którego dwoje kochających się ludzi, chcących być wiernymi sobie, nie chce zawrzeć związku małżeńskiego lub wziąć ślubu?

Skąd wiesz, że dwoje kochających się ludzi, chcących być wiernymi sobie nie zawarło ,związku małżeńskiego' przed Bogiem? Czy do tego potrzebna jest deklaracja przed człowiekiem? Są jakieś biblijne podstawy by zawierając związek odwiedzać kościół, USC, czy inną synagogę? Niejeden związek małżeński rytu rzymskokatolickiego, świadkowojehowego czy innego religijnego jest mniej szczęsliwy niż konkubinat. Czy to dlatego, że Bóg im nie błogosławi?  ;)

Co do ochrony dla dzieci i kobiety jakie daje małżeństwo to czy nie chodzi o to, że w przypadku braku specjalnych zapisów notarialnych, kobieta i dzieci muszą spłacać długi męża i ojca? (myślę, że biorąc pod uwagę tę kwestię można odpowiedzieć sobie po co, między innymi, rządzącym, zarówno świeckim i duchownym papierki zawarcia małżeństwa).  ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec, 2019, 13:19 wysłana przez DeepPinkTool »


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #169 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 18:09 »
Poczytaj Biblię a dowiesz się, że już w Starym Testamencie Jehowa zaprasza do picia krwi.  ;)
Czy znalazłeś już wersety, w których Bóg zaprasza czy zachęca do picia krwi?


Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #170 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:23 »
Czy znalazłeś już wersety, w których Bóg zaprasza czy zachęca do picia krwi?

Mt 26:27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec, 2019, 19:33 wysłana przez Światus »
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #171 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:23 »
Czy znalazłeś już wersety, w których Bóg zaprasza czy zachęca do picia krwi?

Nie muszę ich szukać  ;D ;D ;D


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #172 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:29 »
Masz tu hurtowo, o jedynym Bogu i piciu i spożywaniu krwi   ;D

Pwt 32:39 Patrzcie teraz, że Ja jestem, Ja jeden,
i nie ma ze Mną żadnego boga.

Ja zabijam i Ja sam ożywiam,
Ja ranię i Ja sam uzdrawiam,
że nikt z mojej ręki nie uwalnia.
40 Podnoszę rękę ku niebu i mówię:
Tak, Ja żyję na wieki.
41 Gdy miecz błyszczący wyostrzę
i wyrok wykona ma ręka,
na swoich wrogach się pomszczę,
odpłacę tym, którzy Mnie nienawidzą.
42 Upoję krwią moje strzały,
mój miecz napasie się mięsem,
krwią poległych
i uprowadzonych,
głowami dowódców nieprzyjacielskich".
Gdzie tam jest zachęta czy chociaż zezwolenie na to aby ludzie pili krew?
Nie muszę ich szukać  ;D ;D ;D
Nie szukasz bo ich nie znajdziesz.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #173 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:32 »
Nie muszę ich szukać. Powtarzam wczorajszy warunek "Wskażę Ci ten werset jeśli powiesz gdzie Biblia pozwala na zabiegi medyczne z użyciem własnej krwi, bo świadkowskie wydawnictwa podają takie sposoby na użycie krwi." Za dużo wersetów dostałaś a w zamian Żadnych swoich strażnicowych bzdur nie popierasz wersetami.


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #174 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:35 »
Nie muszę ich szukać. Powtarzam wczorajszy warunek "Wskażę Ci ten werset jeśli powiesz gdzie Biblia pozwala na zabiegi medyczne z użyciem własnej krwi, bo świadkowskie wydawnictwa podają takie sposoby na użycie krwi." Za dużo wersetów dostałaś a w zamian Żadnych swoich strażnicowych bzdur nie popierasz wersetami.
Aha, jeśli spełnię twój warunek, a to niezłe ! Jak w przedszkolu.


Offline Światus

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #175 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:39 »
Gdzie tam jest zachęta czy chociaż zezwolenie na to aby ludzie pili krew? Nie szukasz bo ich nie znajdziesz.

To był żart, ale tu masz wersety zachęcające do picia krwi.

Mt 26:27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza10, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

J 6:53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Storczyk

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #176 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:41 »
Swiatus ,zacytował slowa Jezusa o piciu krwi Chrystusa przez chrześcijan!Co więcej potrzeba?


Offline Safari

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #177 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:46 »
Aha, jeśli spełnię twój warunek, a to niezłe ! Jak w przedszkolu.

Akurat takie podejscie jest dobre w wypadku osob, ktore "wiedza na pewno I ich jest zawsze lepsze". ☺️ Hahaha ja bym wlasnie chetnie zobaczyla taki werset o zabiegach medycznych z wlasna krwia. 😊😊 Hehej
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #178 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 19:59 »
To był żart, ale tu masz wersety zachęcające do picia krwi.

Mt 26:27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza10, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

J 6:53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
Rozumiem, że jesteś fanem żartów na poziomie Familiady.
Nawet tam apostołowie byli w szoku co Jezus mówi a na pewno nie chodziło mu o literalne picie krwi czy jedzenie ciała.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #179 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 20:08 »
Rozumiem, że jesteś fanem żartów na poziomie Familiady.
Nawet tam apostołowie byli w szoku co Jezus mówi a na pewno nie chodziło mu o literalne picie krwi czy jedzenie ciała.

klepsydro a czy zgadzasz się z tym co jest napisane na stronie jworg ?

Jan ochrzcił również Jezusa, który „nie popełnił grzechu” (1 Piotra 2:22). A Ananiasz nalegał na Saula z Tarsu: „Wstań, daj się ochrzcić i zmyj swoje grzechy, wzywając jego [Jezusa] imienia” (Dzieje Apostolskie 22:12-16). Tak więc chrześcijańskie zanurzenie w wodzie nie oczyszcza z grzechów. Nie chrzest umożliwia uzyskanie przebaczenia, ale przelana krew Jezusa i ‛wzywanie jego imienia’ (Hebrajczyków 9:22; 1 Jana 1:7).

https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1989043

15 akapit
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.