Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA  (Przeczytany 32954 razy)

Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 06:56 »
Widzę, że się pogubiłeś. Postaram się wyjaśnić. A więc ŚJ nie wolno spożywać krwi oraz przyjmować podczas zabiegów transfuzji z pełnej krwi oraz z pewnymi jej frakcjami. Także muszą uważać na składniki leków, które mogą powyższe zawierać. Podobne dylematy są podczas niektórych zabiegów gdzie krew opuszcza ciało np: gdy przechowywana jest własna krew przed zabiegiem. To tak pokrótce, szerzej jakie metody leczenia, jakie środki krwio zastępcze mogą stosować są zawarte w ich publikacjach.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec, 2019, 06:59 wysłana przez Gandalf Szary »
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Storczyk

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 08:53 »
Tu nie ma zadnej ironi .. ale  jeżeli świadek , je wątróbkę to je krew, bo to najbardziej ukrwiony narząd.  Na  forum juz bylo napisane, ze zakaz w ST ,mal zwiazek z krwia zapowiadanego  baranka, a śmierć Jezusa juz wiele, jak nie wszystko rozwiązała .Powtórzenie przez Pawla w N T,aby sie powstrzymywac od krwi  w Dziejach 15:19,20,29 skierowane było do Pogan   i  warunkowe. Nawroceni mieli przy Żydach ,krwi nie jeść ,aby ich nie gorszyc....I tyle .W 29 pisze " jak bedziecie sie wystrzegać dobrze uczynicie "czyli to nie byl  twardy zakaz pod groźbą wykluczenia,a ich wybór .


Offline matowa

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 09:40 »
Ale skoro Dzieje mówią, żeby się powstrzymywać od tego co uduszone, to dlaczego ŚJ jedzą mięso?
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline Storczyk

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 10:28 »
A mnie nurtuje, dlaczego wolno im przyjmować frakcje krwi?


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 10:39 »
Ale skoro Dzieje mówią, żeby się powstrzymywać od tego co uduszone, to dlaczego ŚJ jedzą mięso?
Świadkowie jedzą mięso ale nie od uduszonych zwierząt.


Offline Kyuubi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 10:49 »
Chodzi mi o to nie czy swiadek moze czy nie chodzi mi o to czy mozna ogolnie nie tak jak ŚJH nakazuja ;p


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 11:06 »
A mnie nurtuje, dlaczego wolno im przyjmować frakcje krwi?
Mogą przyjmować frakcje bo frakcja to tylko składnik krwi. Podobnie jak np rama to tylko część skladowa roweru.


Ola

  • Gość
Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 11:16 »
Pamiętaj tylko, że frakcje przy nagłej utracie sporej ilości krwi są niczym przy krwi pełnej...


Offline dziewiatka

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 11:22 »
Jak ktoś kto nie istnieje może wyrazić swoje zdanie,jedynie ci co podszywają się pod zmyśloną osobę.większość zakazów i nakazów w biblii, które mają regulować nasze życie jest niepraktycznych.Mam takie wrażenie że wierzący w Boga nie dopuszczają do siebie myśli,że to On się pomylił lub celowo wprowadza ludzi w błąd,a więc nie jest ani miłosierny czy łaskawy lecz perfidnie złośliwy .krew zasada dwóch świadków,donosicielstwo,któremu Bogu jest to potrzebne? ,ludziom do sprawowania kontroli nad innymi ludźmi.Biblia została napisana przez ludzi bez pomocy jakiegoś wyższego czynnika.Dzisiaj ludzie uparli się doszukiwać w niej mądrości bożej jakby brakowało im odwagi do podejmowania decyzji.   Jeżeli chciałem się dowiedzieć jakie mięso może jeść świadek to szukałem u nich odpowiedzi a nie oddawałem się spekulacjom lub domysłom.czy mam poddać się jakiemuś zabiegowi z użyciem krwi lub nie,to moja decyzja bo jej skutki ja poniosę i nikomu nic do tego ,mogą radzić nie nakazywać.


Offline Storczyk

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 11:43 »
Skladnik krwi to krew.Ta ich nauka sensu nie ma.Poczytaj sobie opinie hematologow na ten temat ,sporo tego i choc dosc trudne do zrozumienia dla laika, to prosto wyjasnione. Jeden lekarz przyznal sie, ze  jest nawet swiadkiem jehowy i nie mogl sie podpisać pod opracowaniem, bo boi się wykluczenia !


Offline janeczek

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 13:22 »
Z krwią u światków jest taki problem że ta sekta odeszła od sumienia i wprowadziła zakazy zmuszające do eutanazji czy dobrowolnego samobójstwa, jak się tłumaczy ewangelie to prawo każdej religii czy korporacji ale w sprawach życia czy śmierci musi być kwestia sumienia, nikt nie jest sumieniem brata swego a tu WTS  poszedł po bandzie i morduje niewinnych ludzi dlatego uznaje tą sektę za skrajnie niebezpieczną, pomimo że jestem w niej ze względów strategicznych zwalczam tych fanatyków jak mogę, Schindlera był niemcem a jednak ratował żydów korporacja światków morduje ludzi dla swoich celów
PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ 
Publikacja ta jest poufna i chroniona prawem autorskim.  Ktoś dobrowolnie przyjmuje krew należy podać w zborze że winowajca odłączył się


Offline Kyuubi

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 13:26 »
To czyli podglad ŚJ na krew jest błędny ?


Offline matowa

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 13:29 »
To czyli podglad ŚJ na krew jest błędny ?

Jak ktoś może Ci podać prawdziwy pogląd, skoro wśród nas są tacy, którzy nie wierzą Biblii, są tacy, którzy mówią, że spożywanie to nie transfuzja, itp. Oczekujesz odpowiedzi na pytanie takiej na 100% prawdziwej, czy co? Takich odpowiedzi na życiowe sprawy nie ma.
Napis z butelki wina mówi:
"Koty nie chodzą na spacery, żeby gdzieś dojść, a żeby odkrywać."
Nie jestem niczyim krytykiem, ale do nikogo nie należę.


Offline dziewiatka

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 13:35 »
Storczyku w sprawie frakcji zostało zastosowane prawo że to król ustanawia prawo a nie jemu podlega.Prawo podtrzymywania się od krwi nie precyzuje których składników mamy się powstrzymywać.Krew to krew ,tak samo alkohol to alkohol.Prawo zakazujące nadużywania alkoholu nie precyzuje czy chodzi o czysty alkohol czy rozpuszczony w piwie winie czy jakimś drinku.W zborze obowiązuje bezwzględny zakaz transfuzji,ale niektórym królikom zabrakło zdrowia a nie spieszył się im by przejść do grona 24 w niebie.Stąd też takie zabiegi o poprawę zdrowia i przedłużenie życia.Czy można obejść system ,tak,gdy idziesz do szpitala nie informuj nikogo o stanie zdrowia,unikaj szpitali gdzie pracują świadkowie,nie wyrażaj zgody na informowanie o twojej obecności w szpitalu i twoim stanie zdrowia w tym planowanych zabiegach,ustal z lekarzem jak w wypisie ze szpitala ukryć informację o transfuzji,a ciekawym starszym powiedz żeby się nie interesowali bo kociej mordy dostaną.


Offline Klepsydra

Odp: Krew - jak to jest - prosze o prosta odpowiedz TRANSFUZJA
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Czerwiec, 2019, 14:04 »
To czyli podglad ŚJ na krew jest błędny ?
Pogląd świadków Jehowy na kwestię krwi czyli jej spożywania w pokarmach czy przyjmowania w postaci transfuzji jest oparty m in na tym co czytamy w Dz 15,20. Jest tam nakaz powstrzymywania się nie tylko od krwi.