Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Historia i pytania do was cz1  (Przeczytany 10876 razy)

Offline Kyuubi

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 13:09 »
Ma szczęście Bóg przyznał że źle zrobił z tym potopem ;)
Gdy Pan poczuł miłą woń, rzekł do siebie: «Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem

Taka mała dygresja, zawsze mnie to ciekawi w Bibi że ktoś wie co Bóg powiedział sam do siebie ;)

Racja to jak mnie zgladzi skoro mowil ze tak nie zrobi hmm ?


Offline Drengr

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 13:10 »
Racja to jak mnie zgladzi skoro mowil ze tak nie zrobi hmm ?

Stary - rozwaliłeś system - zagraj dzisiaj w totka, masz duże szanse  ;D


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 13:13 »
A Mega Wąssssz odrzekł: "Tak zaiste to ja ja ja jaja jakieś chyba bo to ja Sssssstworzyłem Ciebie"  >:D >:D >:D

I mamy odpowiedź na odwieczne nie mające odpowiedzi pytanie: "Ssskoro Bóg sssstworzył wszyssstko to sssskąd wziął się Bóg?"  ;)


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 14:23 »
I mamy odpowiedź na odwieczne nie mające odpowiedzi pytanie: "Ssskoro Bóg sssstworzył wszyssstko to sssskąd wziął się Bóg?"  ;)

Nie wiedział gdzie jest Adam? W Rodzaju 3:9
Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: "Gdzie jesteś?"
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 14:27 »
Nie wiedział gdzie jest Adam? W Rodzaju 3:9
Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: "Gdzie jesteś?"

No bo widzisz pytanie o to "Gdzie ci mężczyźni?" też należy do tych odwiecznych  ;) a poetycko zostało wyrażone dopiero przez panią Danutę w piosence z 1974 roku.   ;D ;D ;D


Offline Kyuubi

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:12 »
Wszystko to jakies dziwne, jak z nimi gadałem to czułem sie jak by chcieli spruć mi beret xD sam juz nie wiedzialem co o tym mysleć chociaż ja stoje twardo na swoim. Chrztu raczej nie wezmę bo jak odciąć mam sie od kumpli itp to raczej dla mnie nie realne :P'

tez pytali o to
- jak jehowa sie czuje gdy np gram gry albo jestem w takim towarzystwie
ze on czuje sie źle, albo jak nie ide na zebranie czy do służby itp
 ze mam przestac grać w gry bo sprawiam mu przykróść.

A ja mowilem ze lepiej sie wtedy czuje to mi pomaga gdy mam doła. To lepiej nie grac nic nie robic i miec cały czas doła i użalać sie nad sobą?

Przecież bóg na pewno mnie rozumie nie wieże że nie.

I pytanie pomyśl jak jehowa sie czuje jak grasz?

 a moje uczucia sie juz wtedy nie licza?.. nie wierze ze bóg jest taki.


Nie wiem co o tym myśleć juz xD

Wieże w boga  i wieżyc będę nie wieżne dokad bede należał..


Offline Drengr

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:23 »
Nie wiedział gdzie jest Adam? W Rodzaju 3:9
Pan Bóg zawołał na mężczyznę i zapytał go: "Gdzie jesteś?"

Chmurka mu zasłoniła Eden ;)


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 15:28 »
Wszystko to jakies dziwne, jak z nimi gadałem to czułem sie jak by chcieli spruć mi beret xD sam juz nie wiedzialem co o tym mysleć chociaż ja stoje twardo na swoim. Chrztu raczej nie wezmę bo jak odciąć mam sie od kumpli itp to raczej dla mnie nie realne :P'

tez pytali o to
- jak jehowa sie czuje gdy np gram gry albo jestem w takim towarzystwie
ze on czuje sie źle, albo jak nie ide na zebranie czy do służby itp
 ze mam przestac grać w gry bo sprawiam mu przykróść.

A ja mowilem ze lepiej sie wtedy czuje to mi pomaga gdy mam doła. To lepiej nie grac nic nie robic i miec cały czas doła i użalać sie nad sobą?

Przecież bóg na pewno mnie rozumie nie wieże że nie.

I pytanie pomyśl jak jehowa sie czuje jak grasz?

 a moje uczucia sie juz wtedy nie licza?.. nie wierze ze bóg jest taki.


Nie wiem co o tym myśleć juz xD

Wieże w boga  i wieżyc będę nie wieżne dokad bede należał..

Spokoo. W gry można grać. Nie po to Bóg stworzył wszystko (w tym gry) by miało mu to przeszkadzać. Skoro nie przeszkadzają mu śmierć, choroby, wojny, kataklizmy w realu to mają mu przeszkadzać w grach? Nie sądzę byś miał tak wielki monitor by widział z nieba w co grasz.  ;)


Offline Gremczak

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 22:15 »
W gry można grać. Nie po to Bóg stworzył wszystko (w tym gry) ,
A jakie gry stworzył jehowa? Monopol, poker?


Offline julia7

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 22:32 »
A jakie gry stworzył jehowa? Monopol, poker?

Bóg stworzył wszystko. Grę w butelkę stworzył człowiek.


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #40 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 22:45 »
Syryjczyków 30
Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie dręcz siebie myślami. 22 Radość serca jest życiem człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. 23 Wytłumacz sobie samemu*, pociesz swoje serce, i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku. 24 Zazdrość i gniew skracają dni, a zmartwienie sprowadza przedwczesną starość. 25 Gdy serce pogodne - dobry apetyt*, zatroszczy się ono o pokarmy.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Gremczak

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #41 dnia: 26 Czerwiec, 2019, 23:14 »
Bóg stworzył wszystko. Grę w butelkę stworzył człowiek.
Wszystko? Butelkę też?


Offline Drengr

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #42 dnia: 27 Czerwiec, 2019, 08:56 »
Wszystko? Butelkę też?

I te laski co się później ze sobą całowały (bo tak butelka wskazała) to też Bóg stworzył - swoją drogą niezła perwersja z tego przebija.


Offline NiepokornaHadra

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 078
  • Polubień: 2332
  • "Zabierz ze sobą tylko dobre wspomnienia" (GD)
Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #43 dnia: 28 Czerwiec, 2019, 21:31 »
Kyuubi u świadków jest wszystko albo białe, albo czarne, niestety nie ma nic pomiędzy. Wiadomo niczego nie można oceniać wszystkiego zero jedynkowo, życie nie jest proste. To co dobre to świadkowie i wartości jakie wyznają i mają zmienne niczym światełka na choince 'coraz jaśniejsze światła' od niewolnika, zło to cała reszta. Samo mówienie że najgorszy świadek jest lepszy od najlepszego człowieka innego wyznania, tylko dlatego że jest świadkiem i słucha się co powiedzą starsi. Nawet nie wiadomo kiedy znika samodzielne myślenie, bez kalki strażnicy, lepszego zrozumienia. Znajomi ze świata nie będą wspierać w celach takich jak zostanie pionierem, wyjazd na teren z większymi potrzebami, zostanie sługą czy starszym.
Co do krwi, kiedyś na forum pisałam o moich przeżyciach, napiszę w skrócie: miałam krwotok wewnętrzny, na szczęście nie straciłam dużo krwi i obyło się bez transfuzji, jednak to co działo się w mojej głowie, mojej psychice, jeszcze nie wiedziałam co dokładnie mi jest, natomiast czułam że dzieje się coś bardzo złego, czułam jakbym umierała. Panika, strach, chęć natychmiastowej pomocy, chęć życia. Nikt nie chce umierać nawet jak kozaczy że obojętne mu wszystko jest. Pomimo że po tym zdarzeniu przyjęłam chrzest, miałam dość mocno sprzeczne uczucia co do transfuzji, pomimo że musiałam oficjalnie mówić co innego. Zamiast się zastanawiać nad współczesną interpretacją teksty, którego spisywanie zostało zakończone set lat temu, warto się zastanowić, skoro 'Pana Tadeusza', 'Bogurodzicę', 'Opowiadania Borowskiego' interpretuje się na podstawie tego co w tamtych czasach się działo, jakie było postrzeganie ludzi na świat, jaka mentalność, to dlaczego biblię mamy interpretować współcześnie, niestety nie da się, wyjdą same brednie i zacznie się dyskusja na jakieś absurdalne tematy, zamiast koncentrować się na ratowaniu życia, to ponoć jest najcenniejszy dar jaki mamy, to toczy się dyskusja na temat zasadności ratowania tego życia. Jeśli ktoś w czasie tego procesu bardzo musiałby ucierpieć, też wtedy dyskusja powinna toczyć się w kierunku jak pomagać bez uszczerbku. Poza tym, szanujmy się, jednak medycyna współczesna jest na wysokim poziomie, lekarze, naukowcy poświęcają długie lata, dekady na badania, ulepszenie metod ratowania życia, a tu wychodzi jakiś ktoś niemający żadnego pojęcia o anatomii, nie wspominając już o medycynie znaczy żaden autorytet w dziedzinie, obala dekady naukowców, tylko dlatego że mówi to ubrany w garnitur i ma krawat, nie róbmy sobie jaj dattebayo!!!!! Jakie zawody są preferowane wśród świadków, takie które nie wymagają studiowania. Czyli nie medycyna. Co mądrego może ktoś powiedzieć/doradzić w temacie ratowania zdrowia ktoś kto nie jest lekarzem? Jak mam popsuty samochód idę do mechanika, jak bolą mnie nerki to do urologa, jak chcę wysłać list to daję go listonoszowi, jak chcę pomalować mieszkanie to zlecam malarzowi, jak chcę wiedzieć jaki lek będzie najlepszy na przeziębienie, a nie mam kiedy iść do przychodni, pytam o radę farmaceutę, ucząc się języka obcego, proszę nauczyciela o radę gdzie znajeść najlepsze książki i materiały pomocne...... i tak dalej i tak dalej..... lepiej jeśli mamy jakieś wątpliwości, będziemy pytać specjalistów w danej dziedzinie. Serio, jakim zwyrolem, musiałby być bóg żeby ukarać kogoś za ratowanie życia, które uważa za święte, to w żaden sposób nie jest logiczne.

Rada cioci Niepokornej, żyj tak żeby nigdy nie żałować żadnej decyzji. Koncentruj się na rzeczach, które naprawdę są ważne w życiu.

Swoją drogą fajna ksywka, aż chce się napisać przecież Kyuubi to tak naprawdę nazywa się Kurama
"Bardziej niż w kwiaty, które więdną, możemy wdać się w chwasty. A te stale rosną i trudno się ich pozbyć" <T.O.P>

"...niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie..." <Immanuel Kant>


Offline Kyuubi

Odp: Historia i pytania do was cz1
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Czerwiec, 2019, 11:46 »
Jest w tym racja ;p