Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Przywitanie!!  (Przeczytany 16746 razy)

Offline Lune

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Czerwiec, 2019, 21:56 »
Tak a propo ubioru, kiedys jeden braciak, nawiasem mowiac z tych nawiedzonych, zwrocil mi uwagę, że powinnan nosic dłuższe spodniczki, bo widok kolan mocno go rozprasza ;D


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Czerwiec, 2019, 10:12 »
trzeba było mu powiedzieć: ty stary zboczeńcu na co się patrzysz!"
i powiedzieć jego żonie że ma problem :D że ślino toki mu puszczają
żeby na zebranie zabierała chusteczki ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2019, 10:15 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Takajaja

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Czerwiec, 2019, 15:32 »
Kolejnymi rzeczami, ktore mnie pobudzały do otwaria oczu i w wiekszej mierze przypatrywania sie to krętactwo braci i tych szeregowych i tych na przywileju, kłamstwa, poniżania jeden drugiego, sztuczne zainteresowanie itp.
Poza tym moze sie tu komus naraże....(ale mysle ze jak ktos jest uczciwy to powinien wiedziec o czym mowie i sie nie obrazaz), ale pionierowanie wiekszosci braci i siostr to wspaniała przykrywka do ukrycia nieróbstwa!!! I przede wszystkim korzystania z dopłat lub w wiekszej mierze korzystania z socialu zwłaszcza zagranicą! Moim zdaniem jesli ktos che pionierowac...prosze bardzo. "Czesc mu i chwała" :-)
Ale wybaczcie jesli ktos jest w sile wieku 20-40 lat....wszyscy widza ze zdrowy,gipki....na nic nie narzeka to do roboty!! Jesli chcesz to pracuj ile chcesz aby ci wystarczylo na utrzymanie i sobie pionieruj jak chcesz. Ale nie ciag od panstwa lub od braci kasy mowiac żes ty taki biedny pionier. Jesli komus nie starcza na utrzymanie to niech zwiekszy ilosc godzin pracy i tyle.
I gdybym to moze widziala raz lib dwa to moze bym machła ręką. Ale to zaczyna byc epidemia ludzie, bo w innych zborach tez o tym słyszałam.
I czasem sie zastanawiam czy ze mna cos nie tak? Przeciez wiekszosc tych ludzi to od dziecka wychowani w prawdzie a wydaje mi sie ze mniejsza uczciwosc przejawiaja niz ja, ktora przyszlam ze świata. Smutne...
I w dodatku to ich sie bardziej wychwala i chwali nimi niz przecietnymi, uczciwie pracujacymi glosicielami.

A jak zwrociłam braciom starszym uwage ze takich 3 "pionierow" przez wielkie P.mamy w zborze to uslyszalam ze to Bog osadzi.

P.S oczywiscie tych uczciwych, solidnych pionierow i pionierki bardzo lubie. Ale ich coraz mniej.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2019, 15:54 wysłana przez Takajaja »


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Czerwiec, 2019, 17:10 »
widzisz ,słuszne spostrzeżenie że oni od dziecka  w grajdole WTS i nie dostrzegają tej obłudy,traktują to jako normalne
to pokolenie to już jakieś mutanty,tak jak piszesz brudasy nieroby aby tylko na stojak po nowa plotę jak paliwo do samochodu
byle pożywna plota byle sensacja i punkty na podium aby sie lansować jak to pięknie mówi jakie to elokwentne a że
wali capem że sie nie myje i że garnitur brudny czy kiecka z przed tygodnia to nie ważne,liczy się lans

śmiać mi sie chce kiedy widzę takich nieudaczników co gwoździa w deskę nie potrafi wbić
pracy jak ognia sie boją a o zasiłkach wiedzą wszytko i to lepiej jak pracownicy tych kas ::)
prysznic to może raz na tydzień widzi ale punkty i służba na pierwszym miejscu
jacie pierniczę jak był miał być z takim nierobami w raju :o jak ten raj by wyglądał
ledwo w autokarze ze smrodu można wyrobić a z takim cała wieczność..o nie :o

kłamstwo"" to drugi oblicze ŚJ co my tu się uczymy ,kłamać jak z nut
jak i kiedy cisnąc bajer,albo ominąć już na którym nas złapano,taka prawda
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2019, 17:24 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Takajaja

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Czerwiec, 2019, 19:14 »
Takim momentem gdzie zapaliło mi się czerwone światło było kiedy robiono "czystki" w biurach oddzialu i bardzo duzo braci poszło na bruk. I po paru miesiącach mieliśmy artykuł w strażnicy do studium o tym jakie to "błogosławieństwo" dla tych braci.
Pomyślałam wtedy że niezły psycholog musiał to pisac i zapachnialo mi to manipulacją. Nakaz niewolnika odnośnie sposobu myślenia.
Perfidne to jest!!!


Offline pies berneński

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Czerwiec, 2019, 20:00 »
     Ale co tam....jeszcze 40 nie mam to moze stara nie jestem. Trzeba zaczac życ

 Starość to stan umysłu.A według wieści gminnych kobieta 30-40 lat jest jak USA:
              wydajna i technicznie doskonała.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Takajaja

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Czerwiec, 2019, 20:02 »
Starość to stan umysłu.A według wieści gminnych kobieta 30-40 lat jest jak USA:
              wydajna i technicznie doskonała.

Dziękuje :-)) od razu lepiej na sercu!


Offline sawaszi

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Czerwiec, 2019, 01:13 »
Witaj na forum Takajaja  - z serca swego pozdrawiam Cię serdecznie  :) :)
Pisz dalej o swych spostrzeżeniach związanych z 'organizacją prawie doskonałą' .


Offline Takajaja

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Czerwiec, 2019, 14:38 »
Z czasem zaczełam czuć coraz bardziej że nie pasuje do tych ludzi, ktorzy mnie otaczają na zebraniu. Do slużby nie bylo sie z kim umawiac, a i atrakcyjna do umawiania chyba tez nie byłam bo "nie byłam biurem informacji ciekawych plotek". Bo nawet jesli bym cos wiedziala to nie jestem osoba ktora rozpowszechnia info.o braciach. Jesli ktos mi cos mowi to uwazam ze powinnam pewne rzeczy zachowac dla siebie.
W kazdym badz razie czlowiek pomalu miał tego wszystkiego dość!! Nie dosc ze pracowalam od rana do wieczora, to z wywieszonym jezykiem leciałam na zebranie targając ze soba kiecke. Pozno wracał do domu,po to zeby nastepnego ranka znow isc do roboty. W sobote tez wyspac sie nie dalo bo trzeba bylo leciec na poranna zbiorke, pozniej stuzba, pozniej zbiorka grupowa i gloszenie. Do domu wracalo sie 18,19.00. W niedziele zebranie i jedyne popoludnie gdzie mozna bylo odpoczac. A i tak bylo wszystko zle, bo nie poszlo sie do gloszenia po zebraniu, albo ze zmeczenia nie bylo sie na zbiorce w sobote popoludniu. Coraz rzadziej cokolwiek czytałam bo poprostu to tempo organizacji mnie wykanczalo i wzbudzalo we mnie poczucie winy i wyrzuty sumienia. Denerwowało mnie nawet to że Org wydał nowy śpiewnik (żótta okladka z postaciami) i wszyscy sie przechwalaja ile to nowych piesni umieją na pamięc.
Tak na marginesie powiem ze ten śpiewnik to porażka. Dopiero  co go wtedy wydali to znów jakies nowe piesni potworzyli, ktore trzebabylo dodrukowywac i wklejac z tyłu. A na dzien dzisiejszy znow jest nowy śpiewnik w szarej oprawce jak biblia, ktorego nikt nie nosi bo piesni sa wyświetlane na ekranach. Porażka. I pomyslec ze na to nasza kasa ciezko zarobiona poszła. Lekka ręką wydali i zmarnowali.
Moze ktoś wie po co te śpiewniki drukowali? W ciagu paru lat, dwa nowe śpiewniki. Bo mnie do dzis "kupy dupy" mi sìe to nie trzyma. PRZEPEASZAM ZA WYRAZENIE.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec, 2019, 15:14 wysłana przez Takajaja »


Offline Salome

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Czerwiec, 2019, 16:34 »
Bo mnie do dzis "kupy dupy" mi sìe to nie trzyma. PRZEPEASZAM ZA WYRAZENIE.

Nie przepraszaj kochanie. Tam się mało co kupy trzyma....pozdrawiam
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline UWAGA AWARIA

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Czerwiec, 2019, 20:02 »
dosłownie ...kupy ;)


Offline Drengr

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Czerwiec, 2019, 21:01 »
Dobrze ze to zauważyłaś w porę - jeszcze parę lat takiego kieratu i byś była zombie nawet nie zdając sobie sprawy ze źle Ci z tym.

Zresztą tak wlasni działają sekty - zmeczyc człowieka wykończyć fizycznie - wtedy będziesz bardziej podatna na manipulację. Kiedyś rozmawiałem z pewnym człowiekiem w pracy jak to kiedyś mieli 6 dniowy system pracy - powiedział że służyło to temu żeby ludzie byli zmęczeni i nie mieli siły myśleć i buntować się.


Offline Trinity

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Czerwiec, 2019, 22:11 »
witaj taka
12 lat i taka mądra?
ja po 20 latach padania dojrzałam że plują
mądra dziewczynka z ciebie
pisz i czuj sie tu jak w domu
a facet sie znajdzie
prędzej czy później
najlepiej prędzej 😁
uwierzysz w siebie wdziejesz miniówe i szpilki
pod to bieliznę taką od brafiterki i będziesz rozsiewać czar 💋

nie wracaj do Pl po co?
dasz sobie radę zobaczysz

 


Offline Takajaja

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #43 dnia: 20 Czerwiec, 2019, 07:54 »
[quote . Kiedyś rozmawiałem z pewnym człowiekiem w pracy jak to kiedyś mieli 6 dniowy system pracy - powiedział że służyło to temu żeby ludzie byli zmęczeni i nie mieli siły myśleć i buntować się.
[/quote]

Zgadzam sie w 100%. Pamietam jak pare lat temu wyszła afera z pedofilią. Powiem wam...że wtedy byłam tak zmęczona wszystkimi tymi obowiazkami teokratycznymi + samo życie, że nawetprzez myśl mi nie przeszlo zeby zajrzec do neta i cos o tym poczytac i poogladac przesłuchania. Tak byłam zmęczona. Jedna siostra ze zboru sie tym zgorszyla i  odeszla. I byly jakies komentarze wsrod braci plotkarzy, ale za tym bylo tez przewracanie oczami typu " ale ona glupia, czyms takim sie zgorszyc,jak to napewno nieprawda, dała sie zmanipulowac"
Pozniej i teraz to temat tabu w zborach

P.S Dziekuje wszystkim za mile slowa wsparcia. Łatwiej sìe pisze jak wiem że mnie rozumiecie o czym mówie. Moja rodzina jest świecka wiec nawet nie mam ochoty z nimi na ten temat gadac, bo wiem ze to by bylo slowa puszczane na wiatr.
Poza tym i tak bylo mi cieżko przyznac sie przed nimi że oni mieli racje jak mi mowili ze popelniam bład jak zostaje SJ. Ciezko sie tez bylo z przyznaniem przed soba ze byłam taka głupia i NAIWNA!!! Myślałam ze "złapałam Pana Boga za nogi" i ze bede zbawiac swiat i wszystkim oczy otwierac i mowic w jakiej ciemnocie tkwią w KK. A tu wyszlo na odwrót. Ja żyłam w ciemnocie!! I sama do niej weszłam z usmiechem na ustach!!!
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec, 2019, 08:07 wysłana przez Takajaja »


Offline dziewiatka

Odp: Przywitanie!!
« Odpowiedź #44 dnia: 20 Czerwiec, 2019, 11:00 »
Takajaja jesteś 12 lat w orgu uciekaj zanim przerodzi się to w dokąd pójdę oni są najbliżej prawdy.