Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kup sobie Salę Królestwa  (Przeczytany 4558 razy)

Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Czerwiec, 2019, 23:34 »
Jakoś mi się tak skojarzyło
23 Nie wolno sprzedawać ziemi na zawsze, bo ziemia należy do Mnie, a wy jesteście u Mnie przybyszami i osadnikami. 24 Dlatego będziecie pozwalać na wykup wszelkich gruntów należących do was. 25 Jeżeli twój brat zubożeje i sprzeda swoją posiadłość, wtedy wystąpi jego najbliższy krewny jako "wykupujący"5 i odkupi ziemię sprzedaną przez brata. 26 Jeżeli zaś kto nie ma "wykupującego", ale sam zdobędzie dostateczne środki na wykup, 27 to obliczy lata od czasu sprzedaży, zwróci nabywcy gruntu nadwyżkę i wróci do swej posiadłości. 28 Jeżeli jednak nie będzie miał dostatecznych środków na wykup, w takim razie grunt pozostanie we władaniu nabywcy aż do roku jubileuszowego. W roku jubileuszowym grunt przejdzie znowu w posiadanie dawnego właściciela.
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.


Offline Natan

Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Czerwiec, 2019, 06:10 »
Organizacja Strażnicy wywodzi się od kupca, C. T. Russella. I sporo z tej mentalności kupieckiej (handlowej) w niej do dziś pozostaje. Taka moja mała uwaga.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline Kleryk

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 465
  • Polubień: 2245
  • Aby zacząć myśleć musisz przestać brać 'Prozium'
Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Czerwiec, 2019, 08:54 »
Przyszedł mi do głowy taki pomysł.
Kupić salę pod produkcję nowego serialu "Zbór"
Fabułę pisało by życie.
Sceneria tak jak fabuła byla by prawdziwa :)
"Kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą."
Josef Goebbels


Offline Fantom

Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Czerwiec, 2019, 09:16 »
Skoro są organizacją non profit, to muszą obejść legalnie prawo i gromadzić majątek przez obracanie nieruchomościami. Są chyba zwolnieni z podatku. Podobnie jak Scjentolodzy. Oglądałem o Scjentologach film i wiecie jak Scjentolodzy przekonują o sukcesie swojego kościoła? Przeliczają to na wzrost metrów kwadratowych. Przykład: w 2018 r. powierzchnia nieruchomości zwiększyła się o 1000000 m2. To jest dowodem na szybką ekspansję,sukces, itp. Z tym,że ŚJ są dużo biedniejsi od Scjentologów i muszą tak obracać nieruchomościami, aby wydolić na bieżące wydatki. Kurczenie się nieruchomości WTS nic dobrego nie wróży.
 Ciekawe czy WTS podaje statystyki w m2.
 Guru Scjentologów David Miscavige ma polskie pochodzenie, a wiadomo, że Polacy mają we krwi robienie interesów. Może gdyby w CK był ktoś z Polski, to może byśmy byli świadkami rozkwitu dobrobytu organizacji. Niestety, po CK z przeciętnym wykształceniem nie ma się czego spodziewać. Russell był biznesmenem i wiedział jak obracać niegodną mamoną.

''Scientology's properties increased from about 520,000 sq m in 2004 to more than 1.1 million sq m in 2010.'' https://www.irishtimes.com/news/scientology-inside-and-out-1.577072
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Czerwiec, 2019, 11:40 »
Zrobiłbym tam tor do rzucania siekierami >:D
Za trafienie w mównicę byłoby +10 do punktacji.

 :) A za trafienie z wbiciem w statyw mikrofonowy ile punktów?  ;D


Offline Vesper

Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Czerwiec, 2019, 12:53 »
Troszke nie na temat moze, ale jako mi sie skojarzyla historia odwrotna niedawno zaslyszana:
https://trojmiasto.onet.pl/tczew-zielonoswiatkowcy-kupili-galerie-handlowa-powstanie-tam-chrzescijanskie-centrum/7lr51jq

Jedni przerabiaja koscioly na dyskoteki a inni galerie na koscioly   :P


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Czerwiec, 2019, 14:56 »
Troszke nie na temat moze, ale jako mi sie skojarzyla historia odwrotna niedawno zaslyszana:
https://trojmiasto.onet.pl/tczew-zielonoswiatkowcy-kupili-galerie-handlowa-powstanie-tam-chrzescijanskie-centrum/7lr51jq

Jedni przerabiaja koscioly na dyskoteki a inni galerie na koscioly   :P

Zieloni są bardzo sprytni w swojej misji nawracania ludzi, zamiast dawać ludziom tak jak ŚJ puste obietnice bez pokrycia, dają im namacalne rzeczy już teraz. Nawet w malutkiej 3-tysięcznej miejscowości w której mieszkałem kiedyś pojawiali się raz na jakiś czas i rozdawali biednym ubrania czy inne rzeczy. Oczywiście przy tym nagabywali ludzi do przychodzenia na ich spotkania i niektórzy faktycznie przychodzili. Ale chyba większość potem rezygnowała, gdy się przekonali, że już więcej nic za darmo nie dostaną, a na tych spotkaniach dzieją się dość... dziwne rzeczy :).


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Czerwiec, 2019, 20:51 »
Zieloni są bardzo sprytni w swojej misji nawracania ludzi, zamiast dawać ludziom tak jak ŚJ puste obietnice bez pokrycia, dają im namacalne rzeczy już teraz. Nawet w malutkiej 3-tysięcznej miejscowości w której mieszkałem kiedyś pojawiali się raz na jakiś czas i rozdawali biednym ubrania czy inne rzeczy. Oczywiście przy tym nagabywali ludzi do przychodzenia na ich spotkania i niektórzy faktycznie przychodzili. Ale chyba większość potem rezygnowała, gdy się przekonali, że już więcej nic za darmo nie dostaną, a na tych spotkaniach dzieją się dość... dziwne rzeczy :).
[/b][/size]
Jakie dziwne rzeczy? Możesz coś więcej napisać. Ja tylko raz rozmawiałem z Zielonoświątkowcami i nie mogliśmy się dogadać, ale było to tak dawno, że nie pamiętam już o czym była rozmowa. Tak więc nie znam ich za dobrze. 
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline mav

  • Ja tu tylko sprzątam
  • Wiadomości: 1 228
  • Polubień: 6988
  • Nie sztuka się godzić, sztuką jest się wcale nie pokłócić.
Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Czerwiec, 2019, 00:01 »
Jakie dziwne rzeczy? Możesz coś więcej napisać. Ja tylko raz rozmawiałem z Zielonoświątkowcami i nie mogliśmy się dogadać, ale było to tak dawno, że nie pamiętam już o czym była rozmowa. Tak więc nie znam ich za dobrze.

Jednym z wierzeń zielonoświątkowców jest, że mogą oni otrzymywać dary ducha św. i że jest to na porządku dziennym. Osobiście nie byłem na ich spotkaniach, ale znam osobę, która była w ich szeregach i mi o tym opowiadała. W skrócie - niektórzy z nich uważają, że w danej chwili Bóg zesłał im dar mówienia językami więc zaczynają na głos mówić w niezrozumiałym języku, krzyczeć, śmiać się i tym podobne rzeczy. Nie wiem czy we wszystkich wspólnotach zielonych to się dzieje, ale w niektórych na pewno.

Przykład (od 0:50): https://www.youtube.com/watch?v=sSqhpeZppO4


Offline Xevres

Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Czerwiec, 2019, 03:49 »
Jednym z wierzeń zielonoświątkowców jest, że mogą oni otrzymywać dary ducha św. i że jest to na porządku dziennym. Osobiście nie byłem na ich spotkaniach, ale znam osobę, która była w ich szeregach i mi o tym opowiadała. W skrócie - niektórzy z nich uważają, że w danej chwili Bóg zesłał im dar mówienia językami więc zaczynają na głos mówić w niezrozumiałym języku, krzyczeć, śmiać się i tym podobne rzeczy. Nie wiem czy we wszystkich wspólnotach zielonych to się dzieje, ale w niektórych na pewno.

Przykład (od 0:50): https://www.youtube.com/watch?v=sSqhpeZppO4

Tak, we wszystkich. Mocno nawiedzeni ludzie, lepiej unikać bo cześć prawdopodobnie jest pod wpływem demonów.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline Dianne

Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Czerwiec, 2019, 10:25 »
Jechałam raz z zielonoświątkowcem na stopa, opowiadał mi że gada z bogiem i potrąciliśmy kota. Jakoś bóg go nie uprzedził :C
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Czerwiec, 2019, 10:42 »
Przyszedł mi do głowy taki pomysł.
Kupić salę pod produkcję nowego serialu "Zbór"
Fabułę pisało by życie.
Sceneria tak jak fabuła byla by prawdziwa :)
Kupuje ten pomysł.
Daje od siebie 10000pln na zakup sali, reszta po twojej stronie :)


Offline bene

Odp: Kup sobie Salę Królestwa
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Czerwiec, 2019, 11:05 »
Tak, we wszystkich. Mocno nawiedzeni ludzie, lepiej unikać bo cześć prawdopodobnie jest pod wpływem demonów.
Zgadzam się we wszystkich grupach społecznych można spotkać takich ludzi. Ale czy to znaczy że wszyscy są tacy. Przykładowo jeżeli wśród ŚJ lub członków KrK znajdują się pedofile to wszyscy członkowie to pedofile. Spuść nieco z z osądzaniem bo jaką miarą mierzysz taką może być ci odmierzone
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy