Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Help !!! SOS dla rozdartego serca  (Przeczytany 12680 razy)

Offline enewek

Help !!! SOS dla rozdartego serca
« dnia: 04 Czerwiec, 2019, 12:04 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
I bardzo proszę wszystkich o pomoc w mojej sprawie którą opiszę w miarę dokładnie. 
Zaszczało się to w pracy drobnym flirtem pójściem z koleżanką z pracy na kawę. Po paru spotkaniach na na kawie i paru spacerach koleżanka Ola wyjawiła mi że jest Świadkiem tak jak jej mąż. Co spotkania bardziej się odkrywała swoje problemy domowe. To że jest Świadkiem mnie nie przeszkadzało była elokwentna bardzo miła a z czasem coraz bardziej otwarta na mnie. Uczucie rosło bardzo szybko. Jej cała rodzina też jest należy do Zboru nawet parę osób z jej rodziny poznałem , byli mili sympatyczni i bardzo otwarci. Pewnego dnia tak jak wszyscy ludzie które czują do siebie miłość wylądowaliśmy w pod jedną pierzyną. Później nastąpiło wyhamowanie obawy a następnie w kłótni przyznanie się do zdrady.
Po wielu spotkaniach miała komitet Sądowniczy ale z powodu (chyba) że jej mąż był Starszym a cała rodzina bardzo oddana wierz nie została wykluczona tylko publicznie upomniana.
Oczywiście musiała obiecać że zakończy znajomość ze mną.
Tak się nie stało z miesiąca na miesiąca coraz bardziej ciągnęło nas do siebie. Ale w jej sercu była wielka zadra strach przed zdemaskowaniem. Rozpoczął się proces rozwodowy pomiędzy Olą a mężem. Po paru rozmowach że się boi naszych kontaktów z uwagi na rozwód oraz z uwagi na możliwość wykluczenia rozstaliśmy się. Widywaliśmy się czasami przypadkowo w pracy ale to były zupełnie inne relacje.
Prawie rok później otrzymała rozwód sądowny.
Jest wolną kobietą ale nie do końca. Problem jest w tym że oboje po tak długim czasie z powrotem chcieli byśmy do siebie wrócić ale ona się boi konsekwencji.Starszy dowiedzeniu się od niej
 że otrzymała rozwód.
I przeprowadził z nią rozmowę że może teraz być każdą inną osobą tylko nie ze mną bo to ja przysłużyłem się do rozpadu jej pierwszego związku.
Ona jest w strachu przed wykluczeniem ja nie wiem co mam robić !!!
Jak jej i sobie pomóc.!!!
Czy jeśli zostanę się też Świadkiem to coś zmieni.
Z kim rozmawiać jak to załatwić. Według mnie nie bycie z kimś przez rok było karą olbrzymią.
Gdzie wybaczenie i miłosierdzie .
Co robić  POMOCY !!!!

Bardzo Ją kocham i zrobię wszystko byśmy razem byli na zawsze.

Witek


Offline Villa Ella

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 12:07 »
Jak zostaniesz Świadkiem, to zmieni się tylko to, że ty również będziesz się bał...
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Drengr

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 12:31 »
Ona zawsze będzie się bała...jak nie Starszych i wykluczenia, to ostracyzmu ze strony innych członków zboru, jak nie tego, to że jak wykluczą to zawiedzie rodzinę - i tak w nieskończoność.

Czy związek może być szczęśliwy gdy cały czas ktoś włazi pomiędzy?

Sekta będzie cały czas włazić pomiędzy Was.



Offline Dianne

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 12:38 »
Nie jestem pewna czy starsi nie nagięli trochę procedur zabraniając jej związku z tobą. 


Btw, ona jest wierząca czy nie chce zostać wykluczona tylko ze względu na rodzine?
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline wspaniale

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 12:49 »
W świetle SJ
ona nie może zawrzeć związku małżeńskiego póki on nie zrobi tego pierwszy, bo będzie oskarżona o cudzołóstwo.
Ale np mój były mąż ożenił się i ma sie dobrze- nie wykluczyli go :)
Nie pchaj sie do Świadków, jak ją kochasz - pokaż jej życie poza organizacją i wyciągnij z niej.
Jak ona kocha organizację bardziej niż ciebie ... to będzie cieżko dla ciebie



=========
Wspaniale


Offline Agnesja

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 14:22 »
Witaj enewek .
 Absolutnie odradzam tobie pchać się do tej zaściankowej sekty , lepiej zrobisz jak uświadomisz ją, że jest w sekcie a nie Bożej organizacji.
Jeśli masz z nią kontakt pokarz jej, że  bardzo ci na niej zależy i postaraj się jej otworzyć oczy w czym tak naprawdę tkwi.
 Na tym forum lub youtube znajdziesz dużo materiału jak naprawdę wygląda ta org. od środka.

Ona biedna jest święcie przekonana, że będąc w tej organizacji zapewni sobie zbawienie i nie zginie w Armagedonie.

Jeśli chcesz z nią być musisz ją stamtąd wyrwać i uświadomić że jest w sekcie inaczej oni  psychicznie ją wykończą.

Mam pytanie; czy Ola chodzi regularnie na zebrania i głosi od domu do domu ,czy raczej jest nie aktywna w zborze?

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać mężczyznę, wystarczyła kobieta.
                              Św. Ambroży


Offline enewek

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 14:41 »
Witaj Agnesja,
tak jest bardzo aktywna udziela się stara się być na każdym zebraniu.
Bardziej bym chciał by wypowiedzi się koncertowały na tym stwierdzeniu że wszyscy tylko nie JA bo to ja jestem powodem rozpadu jej poprzedniego związku.
Jak to naprawdę wygląda może ktoś ze Starszych mnie w tym uświadomi.
Druga sprawa to jak to przedstawić Oli będzie chciał jakiegoś odwołania do zapisków Strażnicy lub innego uznanego pisma.
Oboje jesteśmy bardzo zmęczeni .
POMYŚLCIE WSZYSCY JAK UZASADNIĆ ŻE TA WYPOWIEDZ JEST NIE PRAWDZIWA
LUB CO MOGĘ ZROBIĆ BY BYĆ Z NIĄ . ONA NIE WYJDZIE Z ORGANIZACJI  !!!

Witek


Ola

  • Gość
Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 14:55 »
Ciężka sprawa. Tak jak napisali przedmówcy zawsze coś będzie ważniejsze od Ciebie i bardzo przykro mi to stwierdzić. Jeżeli macie możliwość wyprowadzić się w inne miejsce polecam to zrobić i zamknąć wszystko za sobą. Pytanie tylko jak bardzo Cię kocha i co w jej życiu zwycięży... Tak, czy siak dopóki nie pozna prawdy o organizacji to z Tobą, czy bez Ciebie nie będzie nigdy na 100% szczęśliwa.


Offline Efektmotyla

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 546
  • Polubień: 4643
  • Wspaniale że znajomi i rodzina się budzą :)
Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 16:36 »
Jak byś się nie zachował to puki ona jest w szponach sekty będzie lipa.
Najprościej to Ola bierze z tobą ślub zostaje wykluczona bo nie ma rozwodu biblijnego, oczywiście na ślub nie przyjdzie nikt z jej rodziny bo jesteś niegodziwcem ze świata poganinem filistynem ale chodzi na zebrania nikt sie do niej nie odzywa ale po roku stara się o przyłączenie, a ty chodzisz na pamiątke i zgromadzenia , starasz sie zakolegować ze starszymi poprzez robienie grila i picie alkoholu, zaproś takiego gagatka na mecz, bądź na bocznicy nie wchodź głębiej, a oli mów że nie chcesz być obłudnikiem i na siłe nie zostaniesz świadkiem.


Offline Martin

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 16:57 »
Co robić  POMOCY !!!!
Nie brać się za mężatki.
"Religia to głupie odpowiedzi na głupie pytania."


Offline Xevres

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 17:13 »
Nie brać się za mężatki.

Czekałem czy znajdzie się choć jedna osoba, która napisze coś takiego. Brawo.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą


Offline free

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 17:18 »
Jak byś się nie zachował to puki ona jest w szponach sekty będzie lipa.
Najprościej to Ola bierze z tobą ślub zostaje wykluczona bo nie ma rozwodu biblijnego, oczywiście na ślub nie przyjdzie nikt z jej rodziny bo jesteś niegodziwcem ze świata poganinem filistynem ale chodzi na zebrania nikt sie do niej nie odzywa ale po roku stara się o przyłączenie, a ty chodzisz na pamiątke i zgromadzenia , starasz sie zakolegować ze starszymi poprzez robienie grila i picie alkoholu, zaproś takiego gagatka na mecz, bądź na bocznicy nie wchodź głębiej, a oli mów że nie chcesz być obłudnikiem i na siłe nie zostaniesz świadkiem.

To najpraktyczniejsza rada. Po jakims czasie gdybyscie byli w formalnym zwiazku bedzie mogla byc przylaczona. Ale nie byl bym taki pewien czy ta Ola czuje to samo co ty. Dla SJ nic nie jest tak proste ani oczywiste.

No chyba ze uda ci sie ja wyrwac z orga. Ona i tak sie tam nie nadawala..
Jesli dzieki bogu pana boga nie ma to chwala bogu
Jesli nie daj boze pan bog jest to niech nas reka boska broni


Offline salvat

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 21:18 »
Czekałem czy znajdzie się choć jedna osoba, która napisze coś takiego. Brawo.

Bo to sztuka myśleć właściwą głową.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Villa Ella

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 22:37 »
Witaj Agnesja,
tak jest bardzo aktywna udziela się stara się być na każdym zebraniu.
Bardziej bym chciał by wypowiedzi się koncertowały na tym stwierdzeniu że wszyscy tylko nie JA bo to ja jestem powodem rozpadu jej poprzedniego związku.
Ona sama jest powodem rozpadu poprzedniego związku, chyba, że zrobiłeś to wbrew jej woli...
Nie brać się za mężatki, to prawda, ale mężatka też nie powinna się za obcym chłopem oglądać. Sorry, jeżeli jest pełnosprawna umysłowo i dorosła, to jest tak samo winna, jak ty.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline ihtis

Odp: Help !!! SOS dla rozdartego serca
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Czerwiec, 2019, 22:56 »
Najlepiej iść za własnym sercem.
Przychylam się do głosów, że wejście w sektę z miłości, nie ma sensu. Miłość zabije sekta bardzo szybko.
Cały system tam jest tak zaplanowany, by ograbić człowieka z tego co dobre i piękne.
Pokaż jej życie poza ORG - to jedyna droga dla realizacji prawdziwej miłości.