Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 500+ a służba pionierska  (Przeczytany 3840 razy)

Offline rychtar

500+ a służba pionierska
« dnia: 01 Czerwiec, 2019, 18:28 »
Już trzeci rok funkcjonuje w Polsce program "Rodzina 500+", z której zapewne korzysta wielu Świadków Jehowy. Zastanawia mnie taka rzecz, mianowicie czy wprowadzenie programu "Rodzina 500+" ma pośredni lub bezpośredni wpływ na ilość składanych wniosków do pełno czasowej lub pomocniczej służby pionierskiej? Zakładając, że taka siostra będąca matką czwórki lub piątki dzieci, pracująca za około 2000 zł to może porzucić swoją pracę zawodową i oddać się w wir służby pionierskiej. Być może w zborach zdarzają się sugestie lub nawet swego rodzaju naciski na takie osoby, że skoro "mają odzież i schronienie" i zamiast iść do pracy to można korzystać z programu "Rodzina 500+" i iść do służby. I tutaj nagle okaże się, że ten program rządowy będzie przedstawiany w Polsce jako pewna forma błogosławieństwa od Jehowy bo przecież mając utrzymanie od Państwa Polskiego można poświęcić się służbie.
Gdyby jednak dana rodzina będąca beneficjentem programu "Rodzina 500+" nadal utrzymywała się dzięki swojej pracy to wtedy mogą się zdarzyć sugestie, że takie 500+ można spożytkować wrzucając pieniądze do skrzynki na datki na ogólnoświatową działalność.

Co Wy o tym myślicie?
Du...Du hast...Du hast mich...Du hast mich...Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt
Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt


Offline Drengr

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 20:14 »
Każdy kij ma dwa końce

Dziwny pomysł na wątek...


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 20:16 »
Już trzeci rok funkcjonuje w Polsce program "Rodzina 500+", z której zapewne korzysta wielu Świadków Jehowy. Zastanawia mnie taka rzecz, mianowicie czy wprowadzenie programu "Rodzina 500+" ma pośredni lub bezpośredni wpływ na ilość składanych wniosków do pełno czasowej lub pomocniczej służby pionierskiej? Zakładając, że taka siostra będąca matką czwórki lub piątki dzieci, pracująca za około 2000 zł to może porzucić swoją pracę zawodową i oddać się w wir służby pionierskiej. Być może w zborach zdarzają się sugestie lub nawet swego rodzaju naciski na takie osoby, że skoro "mają odzież i schronienie" i zamiast iść do pracy to można korzystać z programu "Rodzina 500+" i iść do służby. I tutaj nagle okaże się, że ten program rządowy będzie przedstawiany w Polsce jako pewna forma błogosławieństwa od Jehowy bo przecież mając utrzymanie od Państwa Polskiego można poświęcić się służbie.
Gdyby jednak dana rodzina będąca beneficjentem programu "Rodzina 500+" nadal utrzymywała się dzięki swojej pracy to wtedy mogą się zdarzyć sugestie, że takie 500+ można spożytkować wrzucając pieniądze do skrzynki na datki na ogólnoświatową działalność.

Co Wy o tym myślicie?
[/b][/size]
Ja nie słyszałem aby oficjalnie nawoływano z mównicy. Jednakże dawno nie byłem na zebraniu. Nie mniej jednak nie wykluczone, że w rodzinach mogą takie decyzje być rozważane.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline Reskator

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 20:32 »
W sali powinna być dodatkowa skrzyneczka na datki z napisem 500+
To by poruszało sumienia tych co biorą kasę a nie zwiększają udziału w służbie.
Dziecku loda zabraniają kupić by wrzuciło do skrzyneczki-a tego nie zrobią?
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec, 2019, 20:45 wysłana przez Reskator »


Offline Salome

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 20:45 »
A ja naliczyłam ze 20 par młodych małżeństw wśród znajomych SJ, które nie chcą mieć dzieci, a nawet o nich słyszeć...Toż Armagedon blisko.
"Gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele" Walter Lippmann


Offline Reskator

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 20:47 »
A ja naliczyłam ze 20 par młodych małżeństw wśród znajomych SJ, które nie chcą mieć dzieci, a nawet o nich słyszeć...Toż Armagedon blisko.
No i teraz niech żałują,znam gościa mającego 10-ke dzieci żyje jak król dziś widziałem go uśmiechniętego w nowym busiku za 500+


Offline salvat

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 22:04 »
Znam takich co jadą na świadczeniach innych niż 500+ i są stawiani jako wzór, bo pionierują, nawet udzielają się w innych zborach oddelegowani jako pomoc na terenie innym niż macierzystego zboru. Każde zrządzenie losu sprzyjające dziełu Jehowy może być poczytywane jako błogosławieństwo i w każdym zborze mogą pojawić się posrane pomysły z niepuszczonych bąków, by wywrzeć wpływ poprzez wykład lub co bardziej prawdopodobne - wizytę nawiedzonego NO, który już wplecie takowy koncept w swoje napawające duchem bożym przemówienie. Nie pierwszy nie ostatni raz sytuacja w kraju i w poszczególnych jego regionach została, jest lub zostanie wykorzystana by ukłuć sumienie wyszkolone na podstawie Biblii niektórych głosicieli. Ci bardzo gorliwi zapewne dadzą się w ten sposób podejść. Ewentualnie są pewnie i tacy, którzy z pełną premedytacją żyją na garnuszku państwa i błyszczą w organizacji, by jakaś gloria spłynęła i na nich skoro już uświęcają imię pańskie.
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Gandalf Szary

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 2 771
  • Polubień: 5137
  • Najbardziej boję się fanatyków.
Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 22:09 »
salvat« dnia: Dzisiaj o 22:04 »
Ewentualnie są pewnie i tacy, którzy z pełną premedytacją żyją na garnuszku państwa i błyszczą w organizacji, by jakaś gloria spłynęła i na nich skoro już uświęcają imię pańskie.

Znam osoby szczere i oddane bez żadnego wsparcia materialnego. Osoby te są wstanie poświęcić wszystko dla Jehowy Boga. Ale masz rację są i tego kalibru ludzie.
„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest”.

Johann Wolfgang Gothe,


Offline kormoran

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 228
  • Polubień: 541
  • Każda zmiana ma iść ku lepszemu
Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 23:57 »
Pamiętam jak kiedyś byłem na występach gościnnych z wykładem w Irlandii. Temat dotyczył uczciwości a że wielu wówczas braci w polskim zborze wolało iść na socjal i się migać od pracy, to wymyślili sobie że będą pionierami i wówczas będzie wszystko git. W wykładzie wprost przytoczyłem cytat że Straznicy, mówiący iż takie rozumowanie jest nieuczciwością. Po wykładzie miałem pytania o źródło tego cytatu. Byłem zdruzgotany jak bardzo kręcą byle się wymigać od pracy. Nierzadko stosując kłamstwa poświadczane na umowach.


Offline dziewiatka

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Czerwiec, 2019, 07:45 »
Rychtar czy ty wiesz co to jest czwórka lub piątka dzieci.Jeżeli matka rezygnuje w takim wypadku z pracy to nie po to by dołożyć sobie roboty, chyba że planuje taktyczną spychologię w wychowaniu dzieci na rodzinę .Po za tym warto policzyć jeżeli oboje pracują to do nie dawna obowiązywał próg dochodowy 8 stów na osobę to pierwsze dziecko i tak nie łapało się na pięćset plusa,dzisiaj już jest od pierwszego dziecka.Czwórka dzieci to 2 tysiące plus zarobki rodziców od 4 do5 tyś razem od 6 do7 tyś ,dużo ktoś by pomyślał ale ważne jest by rozchód z przychodem się zgadzał.Przy tak licznej rodzinie opłaty stałe to jest od 3 do4 tyś,nie licząc jedzenia ,ubrań wydatków w razie choroby ,nawet najmniejszej.Po za tym są wypadki losowe ,zepsuje się lodówka,pralka,zmywarka,piecyk w łazience.To są wydatki od tysiąca do kilku tyś.Piszę to po to bo wierzę,że rodzice czwórki czy piątki dzieci są na tyle rozsądni by pod wpływem emocji nie podejmować decyzji i gotowi są zadać pytanie wszystkim zachęcaczom czy podpiszą zobowiązanie wsparcia materialnego gdy bim zabraknie do wypłaty.


Offline salvat

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Czerwiec, 2019, 08:16 »
Matka już przy dwójce ma huk roboty, a przy każdym kolejnym dziecku ilość zajęć wzrasta wręcz w postępie geometrycznym :)
Natomiast organizacja wszelkimi sposobami nakłania do pionierowania, choć jak wspomniał Gandalf dawno nie byłem na zebraniu i ja, więc  póki co stawiam to jako twierdzenie. Świadoma decyzja o rezygnacji z pracy w rodzinie wielodzietnej i pójście do służby pionierskiej kosztem dzieci, byle tylko sprawy "królestwa" stawiać na pierwszym miejscu jest moim zdaniem bezdennie głupia. Co innego rzucić robotę i zająć się dziećmi, korzystając z rządowego programu, choć i tu zdrowy "model" to np. matka zajmuje się domem, a ojciec zarabia na rodzinę albo odwrotnie, lecz wówczas mężczyzna będzie miał problem z karmieniem piersią :)
Jak nazwać człowieka, który mając trochę władzy mówi jedno, a robi coś co tym słowom zaprzecza?

https://www.youtube.com/watch?v=cZMCsCO9hYw


Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 5 508
  • Polubień: 14309
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Czerwiec, 2019, 09:06 »
Porzucanie pracy, i branie wszelkich zapomóg społecznych w tym 500+, jest tożsame patologii społecznej i wszelkiej maści kombinatorom i cwaniakom. Widać jakie wzorce powielają śJ.

Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwiec, 2019, 10:11 »
Porzucanie pracy, i branie wszelkich zapomóg społecznych w tym 500+, jest tożsame patologii społecznej i wszelkiej maści kombinatorom i cwaniakom. Widać jakie wzorce powielają śJ.

A my pobieramy 500+. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego moja rodzina jest patologiczna?


Offline pies berneński

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Czerwiec, 2019, 10:30 »
Co Wy o tym myślicie?
           A łyżka na to niemożliwe

 Ale jak dają 500+ to głupotą byłoby nie brać.Natomiast trzeba być mocno przeświadczonym o rychłym końcu nie myśląc o zabezpieczeniu rodziny na rzecz ideologii religii.Ale historia lubi się powtarzać.W tej organizacji już ludziska dokonywali takich poświęceń.
Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić.


Offline Xevres

Odp: 500+ a służba pionierska
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Czerwiec, 2019, 10:44 »
Ja nie mogę się doczekać tego ze wprowadza 500pln na pierwsze dziecko niezależnie od zarobków 😉 jak dają to biorę. Nie czuje się patologiczny, czuje, ze żyje w patologicznym kraju.
wolnym jest się dopiero wtedy gdy można wszędzie i zawsze być sobą