Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE  (Przeczytany 6101 razy)

Offline UWAGA AWARIA

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Maj, 2019, 09:27 »
??? Co to TZR?  ;)
Czesiek "Truciciel Zrozumienia Russell....ten co widział kamiennego proroka  :D
                                                          jak masz jakieś dokumenty jego wyliczeń to poproszę


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Maj, 2019, 09:31 »
W tomie III Wykładów Pisma Świętego autorstwa Russela jest roździał o świadectwie Wielkiej Piramidy. Zresztą w WPŚ często spotykałem się z nawiązaniami ddo piramidy.


Offline UWAGA AWARIA

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Maj, 2019, 09:52 »
już szukam dzięks ;)
jak macie inne jakieś linki to wrzucajcie tu .


Offline bene

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Maj, 2019, 19:04 »
mam nowe studia ;D ;D
otóż jeden z moich zaprzyjaźnionych współwyznawców ŚJ zgodzi się na dyskusję o roku 1914
a mianowicie o ustalenie tej daty,nie chodzi tutaj o pokolenie o którym wspominał Jezus ale o samą datę ustanowienia rzekomego królestwa
mam zamiar przeprowadzić studia odtruwające niezłego betona,choć to dobry znajomy to beton :),ale zaskoczył go fakt
że nie tylko ta data była wyznaczona jako objecie władzy królestwa Jezusa
Jako że rok 1914 już był więc warto ustalić fakty czy rzeczywiście miało to miejsce. Jako że nie byłem nigdy Świadkiem Jehowy mogę się mylić co do niektórych rzeczy ale chociażby w serwisie jw.org znalazłem takie zdania
Cytuj
Proroctwa biblijne oraz wydarzenia światowe potwierdzają, że jego obecność w charakterze takiego Władcy, podobnie jak „zakończenie systemu rzeczy”, rozpoczęła się w roku 1914 (Mat. 24:3; Obj. 11:15).
.
.
Od roku 1914 żyjemy w okresie obecności (paruzji) Chrystusa jako Władcy Królestwa Bożego.
w09 15.12 ss. 20-24
Przywołane tu greckie słowo parousia oznacza obecność w sensie fizycznym. Słowo to oprócz Mat 24:3 użyte jest przez Jezusa jeszcze tylko w trzech miejscach i to w tym samym rozdziale w wierszach 27,37 i 39 które to wersety służą jako odpowiedź na pytanie uczniów. Wszystkie one wskazują na bardzo szybki bieg wydarzeń. Pomimo mojej wielkiej wyobraźni nigdy nie widziałem błyskawicy co by by świeciła dłużej niż kilka sekund. Podobnie z Noem jak wszedł do arki to po 7 dniach zaczęło lać przez 40 dni. Nawet stosując przelicznik dzień za rok w żaden sposób nie wychodzi 105 lat.
Więc takiego wydarzenie w tym 1914 nie miało miejsca.
Ale to tylko moje luźne przemyślenia na ten temat
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline UWAGA AWARIA

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Maj, 2019, 22:30 »
(bene) ciekawa myśl.. zabetonowanemu ŚJ ciężko niekiedy wyrobić sobie inny punkt spojrzenia
sam to muszę przeanalizować. ;)

dziękuje wam wszystkim za wsparcie ,dziś już jestem po rozmowie,może z uwagi na bezpieczeństwo nie będę opisywał szczegółów
ale braciszek beton włączył logikę szczególnie 607 go zainteresował, oczywiście nie proponowałem mu od razu Franza ::)
ale posiłkowałem się jego myślami

brat beton był zaskoczony moja wiedzą którą bardzo delikatnie mu podawałem,aż doszliśmy do momentu
kiedy powiedział mi ciekawe stwierdzenie , cytuję .."co za różnica że niewolnik się pomylił
jest niedoskonały myli się sam się do tego przyznaje ,wiec gdyby nawet pomylił się nawet o rok 1914, to co to zmienia
"

powiem trochę wyrwało mnie to z butów,i tu zabrakło mi argumentu na taką wypowiedź
aczkolwiek był zaskoczony  pokrętnymi wyjaśnieniami protoplastów szczególnie Czesława
ja wiem że to wariat był i tak też szło w tym kierunku,rozmowa się nie skończyła
myślę że przy następnym spotkaniu powrócimy do tego..

dlatego o ile to możliwe jak macie jakieś dowody na obalenie tego filaru proszę  piszcie wszytko mile widziane

 w skali oceny od 1do 6 ...całokształt  rozmowy oceniam na 4+ w pojmowaniu błędów
« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2019, 22:44 wysłana przez UWAGA AWARIA »


Offline Vog

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Maj, 2019, 23:38 »
Jeśli Jezus nie przyszedł niewidzialnie w 1914 i nie dokonał przeglądu religii, to nie wybrał niewolnika w 1919 roku. Krótko mówiąc - to samozwańcy  i nie należy ich słuchać  :)


Offline bene

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Czerwiec, 2019, 18:25 »
brat beton był zaskoczony moja wiedzą którą bardzo delikatnie mu podawałem,aż doszliśmy do momentu
kiedy powiedział mi ciekawe stwierdzenie , cytuję .."co za różnica że niewolnik się pomylił
jest niedoskonały myli się sam się do tego przyznaje ,wiec gdyby nawet pomylił się nawet o rok 1914, to co to zmienia
"

powiem trochę wyrwało mnie to z butów,i tu zabrakło mi argumentu na taką wypowiedź
aczkolwiek był zaskoczony  pokrętnymi wyjaśnieniami protoplastów szczególnie Czesława
ja wiem że to wariat był i tak też szło w tym kierunku,rozmowa się nie skończyła
myślę że przy następnym spotkaniu powrócimy do tego..

dlatego o ile to możliwe jak macie jakieś dowody na obalenie tego filaru proszę  piszcie wszytko mile widziane
Nie wiem czy piszesz tu o roku 1914 czy też tak zwanego niewolnika. Zajmę się tutaj tym niewolnikiem bo i on jest moim zdaniem mocno związany z tym 1914. Otóż niewolnik wierny zgodnie z „Kto rzeczywiście jest zarządcą* wiernym i roztropnym, którego pan ustanowi nad swoimi sługami*, żeby im dawał odpowiednie porcje pokarmu we właściwym czasie?+ 43 Szczęśliwy ten niewolnik, jeśli jego pan, gdy przyjdzie, zastanie go przy tej pracy! Łuk.12:41-43 Jest to tekst paralelny z Mat 24:45-51 więc w momencie przyjścia on już był i tylko zostanie rozliczony. Tak więc jakaś tam data zdaje się 1918 powołania go do bytu to taka psychologiczna zagrywka nie mająca pokrycia w przekazie Biblijnym. Kim zatem jest ten niewolnik moim zdaniem to każdy kto w jakimś sensie naucza lub sprawuje opiekę duchową nad innymi. Warto się w tym temacie przyjrzeć słówku erchomai otóż w Mat 24 użyte jest 8 razy a oznacza fizyczne przyjście pojawienie się w jakimś miejscu. Z tego co kojarzę SJ nauczają o niewidzialnym przyjściu Jezusa opierając się na  Dz 1:9-11. Jednak przy bliższym przyjrzeniu się nic oprócz pobożnych życzeń nie potwierdza takiej interpretacji.
Kiedy to powiedział, zobaczyli, jak unosi się w górę, aż w końcu zakrył go obłok i stracili go z oczu Dz 1:9 Dwóch w białych szatach powiedziało iż powróci w taki sam sposób czyli widzialnie bo w obłoku zniknął dopiero po pewnym czasie unoszenia się w górę. I w pewnym momencie jego stopy powtórnie staną na Górze Oliwnej co łączy się z ciekawym proroctwem Zach 14:4
Ciekawe jakie rośliny mają zmysły by poznać jaką budowę ma  owad oraz gdzie mają mózg aby mogły przetwarzać dane z poprzednich cyklów swojej egzystencji aby móc dostosować się do jego budowy


Offline donadams

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Sierpień, 2019, 12:17 »
Mój tok rozumowania nie przekona raczej żadnego Świadka Jehowy, ale w sumie nie szkodzi mi o nim wspomnieć:

"Nie możecie znać czasu ani chwili, które zastrzegł sobie Ojciec" (Dzieje 1:7),

ponadto:

"Uważajcie, abyście nie zostali wprowadzeni w błąd! Pojawi się bowiem wielu takich, którzy w moje imię będą mówić: «Ja jestem» oraz: «Nadchodzi czas». Nie idźcie za nimi" (Łukasza 21:8)

dodatkowo:

"Dlatego czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: wieczorem czy o północy, w czas piania kogutów czy o wschodzie słońca, aby przychodząc nagle, nie zastał was śpiących!" (Marka 13:35, 36).

Gdyby choć jeden fragment zachęcał do czegoś innego, niż te powyższe, chociażby sugerując jakąkolwiek potrzebę kalkulowania czegokolwiek... Ale tak nie jest. Jeśli jednak ktoś potrzebuje większej motywacji, niż ta dana w Piśmie Świętym, domyślam się, że daty są na to doskonałym sposobem.
Chrystus umarł za nasze grzechy, został pogrzebany i trzeciego dnia zmartwychwstał - zgodnie z Pismem.


Offline Brat Kardyga

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Sierpień, 2019, 15:18 »
Rok 1914 został wyliczony z piramidy przez Russella.
A reszta wyliczanek pseudo biblijnych opartych na Księdze Daniela i porównywanie Nabuchodonozora do drugiego spełnienia na Jezusie tylko uwłacza Jezusowi i jest szarlataństwem !
Jezus nigdy nie był obłąkany i nie żarł trawy jak ten opętany król.

ps. to są argumenty które trafiły do mnie i utwierdziły w tym, że 1914 to ściema WTS-u na poparcie swojego wybraństwa.


Ola

  • Gość
Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Sierpień, 2019, 20:28 »
Teraz jak to wszystko czytam zadaję sobie pytanie jak bardzo byliśmy durni by wierzyć w te brednie? Wyliczenia... rok 1914... i inne...  nie po prostu kur.a no nie!!


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Sierpień, 2019, 22:39 »
Teraz jak to wszystko czytam zadaję sobie pytanie jak bardzo byliśmy durni by wierzyć w te brednie? Wyliczenia... rok 1914... i inne...  nie po prostu kur.a no nie!!

A Tobie co Olu:"nie po prostu kur.a no nie!!".Aż tak Cię grzmotło? Tu są jeszcze lepsze klocki.

Nic do Ciebie Stasiu ;)


Ola

  • Gość
Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Sierpień, 2019, 22:52 »
A Tobie co Olu:"nie po prostu kur.a no nie!!".Aż tak Cię grzmotło? Tu są jeszcze lepsze klocki.

Nic do Ciebie Stasiu ;)

Rozbawiło mnie to właściwie, brak mojego logicznego myślenia i ślepe zawierzenia w wymyślone bzdury CK. I czasem jak to sobie przypomnę to żal mi samej siebie stąd określenie "durna". Tylko z tą różnicą że bez emocji, a z uśmiechem na twarzy 😀


Offline UWAGA AWARIA

Odp: BURZENIE FILARU WYZNANIA ROK 1914 STUDIA ODWRÓCONE
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Sierpień, 2019, 08:01 »
ja chyba cos przespałem w tej organizacji
kolejna rozmowa wczorajsza z inna juz tym razem osobą,wbija mnie w zadumę,otóż znów zeszliśmy na tory nowego pokolenia
które wydaje mi się śmieszne -ale  na to,mój rozmówca tym razem chyba sie wkurzył i mówi mi dosłownie":
czy ty awaria myślisz że CK zna odpowiedzi na wszystkie pytania, oczywiście że nie nieraz się nawet mylą
i my nie możemy o tym mówić głośno bo robimy rozdźwięki i rozbijamy jedność, ważne że Jezus był synem Bożym i wiemy co mamy robić
taki był argument na przeczytany werset biblijny bo w oczach zobaczyłem dzikie rozjuszenie spowodowane pustką
dalej już rozmowy bałem się ciągnąć aby rozmówca nie dostał furi
powiedziałem tylko no tak"przecież na nich działa duch " na to usłyszałem w odpowiedzi::tak i on nas prowadzi jak chce :o :o
mamo tato :o: pomyślałem sobie czemu wy mnie tego nie uczyliście
dziś już bym był dawno po za sektą

zastanawiam się skąd takie mysli w tych ludziach się biorą
bo nawet ich nie znajdziesz w publikacjach ,czy jest to wytwór 100letaniej machinacji? :o 8-)