Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Dzień Świra 2  (Przeczytany 5195 razy)

Offline Światus

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Czerwiec, 2019, 19:02 »
A nie przyszło Ci do głowy, że Bóg którego Ci przedstawiają  święte  księgi, może nie istnieć?

A nie przyszło Ci do głowy, że Bóg którego Ci przedstawiają  święte  księgi, może istnieć?

Wiara w Boga nie zniewala. Chyba, że chcesz czynić zło.
Niektóre instytucje mogą zniewalać - np. sekta świadków Jehowy.
Tak samo ateizm od niczego nie uwalnia.

Cytuj
Popatrz na tych co w niego nie wierzą lub mają co do jego istnienia ogromne wątpliwości, są jacyś upośledzeni?

Po co takie upraszczanie?
Można by odwrócić twoje pytanie;

Popatrz na tych co w niego wierzą, są jacyś upośledzeni?

Wiesz, jaka jest różnica między wierzącym a ateistą?
Jeśli wierzącego zawiodą ludzie, ma jeszcze nadzieję w Bogu. Jeśli ateistę zawiodą ludzie - nie ma żadnej nadziei.

Przynależność do organizacji nie jest wymagana.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Litwin

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Czerwiec, 2019, 01:51 »
A nie przyszło Ci do głowy, że Bóg którego Ci przedstawiają  święte  księgi, może istnieć?

To gdzie On jest?
Wszystkie kościoły to sekty, które zniewalają ludzi, wykorzystując wiernych do swoich celów. Dając  im nadzieję, usypiają ich instynkt samozachowawczy. Płonną nadzieję na jakieś życie wieczne.
Dlatego to się nazywa WIARĄ.




Offline Villa Ella

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Czerwiec, 2019, 08:53 »
A nie przyszło Ci do głowy, że Bóg którego Ci przedstawiają  święte  księgi, może istnieć?
Światusie, ja bardzo ciebie lubię i cenię sobie twoje wyważone posty i silną wiarę.
Ten cytat, jednak skomentuję...
Ja, wolałabym, aby ten Bóg, którego opisuje, chociażby Biblia, nie istniał. Wolałabym być sierotą, stworzoną w probówce przez inteligencję z kosmosu, albo pochodzić od małpy, niż mieć takiego ojca, jak JHWH...
Nie chcę obrażać twojej wiary, Światusie, ani bluźnić. Jednak, nie ja jedna, widzę w biblijnym Bogu, wiele (zbyt wiele) ludzkich cech. I to tych bardziej negatywnych.
Pozdrawiam cię serdecznie.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Światus

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Czerwiec, 2019, 16:06 »
Litwin,
jesteś przekonany, że Bóg nie istnieje i masz do tego prawo.
Istnieje jednak pewne ALE. Przekonanie to nie WIEDZA.
Pomyśl, ile razy wydawało Ci się, że jesteś czegoś pewien, a okazało się inaczej?
Zobacz, ile osób z tego forum, pochodzących z rodzin nie-ŚJ, było przekonanych, że ŚJ to jedyna, prawdziwa, Boża organizacja? Okazało się, ze ich przekonanie było fałszywe, ponieważ nie posiadali wiedzy nt. organizacji.

Dlaczego więc Ty, będąc przekonanym, ale nie posiadając wiedzy, twierdzisz, że Boga nie ma, a nadzieje są płonne?
***

Ella,
zakładam, że masz dzieci, a jeśli tak, to że je kochasz?
Czy broniłabyś ich przed kimś, kto chciałby je skrzywdzić? Na pewno tak!
To jedna strona miłości.
A teraz załóżmy, ze jesteście w gorach, kilkanaście metrów od przepaści. Mówisz do dzieci;
- Nie podchodźcie tam, bo spadniecie.
Przez chwilę z kimś rozmawiasz, a kiedy znowu się odwracasz, dzieci są kilka centymetrów od przepaści.
Czy po odciągnięciu ich, nie "wytłumaczyłabyś im ręcznie", że nie wolno tego robić, i że mają Cię słuchać/
Czy te klapsy oznaczałyby, że nienawidzisz swoich dzieci? Raczej to, że je kochasz i tak bardzo Ci na nich zależy...
***
A jak to ze mną było?

To była sobota. Mieliśmy jechać na iweś. Źle stanąłem na schodek (klatka sch. w bloku) i poleciałem w dół. Na szczęście nic mi się nie stało. Więcej grzechów nie pamiętam, bo straciłem przytomność obok samochodu.
Wciąż nieprzytomny trafiłem do szpitala. Okazało się, że mam ciśnienie 320/150 i chyba tylko cudem nie dostałem wylewu.
Jak nigdy nie klnę, tak w szpitalu podobno rzucałem takie wiązanki, że nawet pielęgniarki pytały rodziców, czy w domu też się tak zachowuję...  ;D

Trzeciego dnia zostałem przewieziony do szpitala wojewódzkiego. Tam, na 8 osobowej sali, między innymi pacjentami, leżał też ksiądz. Zaproponował mojej mamie żeby się za mnie pomodlić. To była jakaś "dłuższa" modlitwa - Różaniec albo Koronka.

I stało się coś dziwnego. Obudziłem się chwilę po tym, jak skończyli się modlić...
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Villa Ella

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Czerwiec, 2019, 17:30 »

Ella,
zakładam, że masz dzieci, a jeśli tak, to że je kochasz?
Czy broniłabyś ich przed kimś, kto chciałby je skrzywdzić? Na pewno tak!
To jedna strona miłości.
A teraz załóżmy, ze jesteście w gorach, kilkanaście metrów od przepaści. Mówisz do dzieci;
- Nie podchodźcie tam, bo spadniecie.
Przez chwilę z kimś rozmawiasz, a kiedy znowu się odwracasz, dzieci są kilka centymetrów od przepaści.
Czy po odciągnięciu ich, nie "wytłumaczyłabyś im ręcznie", że nie wolno tego robić, i że mają Cię słuchać/
Czy te klapsy oznaczałyby, że nienawidzisz swoich dzieci? Raczej to, że je kochasz i tak bardzo Ci na nich zależy...
***
A jak to ze mną było?

To była sobota. Mieliśmy jechać na iweś. Źle stanąłem na schodek (klatka sch. w bloku) i poleciałem w dół. Na szczęście nic mi się nie stało. Więcej grzechów nie pamiętam, bo straciłem przytomność obok samochodu.
Wciąż nieprzytomny trafiłem do szpitala. Okazało się, że mam ciśnienie 320/150 i chyba tylko cudem nie dostałem wylewu.
Jak nigdy nie klnę, tak w szpitalu podobno rzucałem takie wiązanki, że nawet pielęgniarki pytały rodziców, czy w domu też się tak zachowuję...  ;D

Trzeciego dnia zostałem przewieziony do szpitala wojewódzkiego. Tam, na 8 osobowej sali, między innymi pacjentami, leżał też ksiądz. Zaproponował mojej mamie żeby się za mnie pomodlić. To była jakaś "dłuższa" modlitwa - Różaniec albo Koronka.

I stało się coś dziwnego. Obudziłem się chwilę po tym, jak skończyli się modlić...
Mam dziecko i wyznaję zasadę: "Kocham, nie biję". W sytuacjach stresowych, zdarza mi się podnieść głos, czego potem bardzo żałuję i potrafię przeprosić. Uczę mojego syna, że słabszym należy pomagać i ich chronić, jaki dawałabym mu przykład, gdybym wobec niego stosowała przemoc?
Pewno w wychowaniu dziecka popełniam wiele błędów, ale nigdy nie twierdziłam, że jestem doskonała. Bóg w Biblii za takiego się ma.
Nie twierdzę, że Boga nie ma i cuda się nie zdarzają. Zauważ, że jeżeli, w twoim przypadku, doszło do cudu, to niekoniecznie ze strony biblijnego Boga. Ani różaniec, ani żadna litania, czy koronka, nie pochodzą z Biblii
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline Światus

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Czerwiec, 2019, 17:46 »
Zauważ, że jeżeli, w twoim przypadku, doszło do cudu, to niekoniecznie ze strony biblijnego Boga. Ani różaniec, ani żadna litania, czy koronka, nie pochodzą z Biblii

Tak Ellu, zauważyłem, że nie negujesz istnienia Boga.

Krótko nt. klapsa. Dopiero od niedawna na większą skalę promuje się bezprzemocowe wychowania. I nie miałem na myśli klapca za byle co, tylko w chwili ogromnego stresu, gdy dziecko nie posłuchało i mogło się to dla niego tragicznie skończyć. To tylko gwoli wyjaśnienia.

Naprawdę Różaniec nie pochodzi z Biblii?  ;)
Ojcze nasz - Mt 6
Zdrowaś - Łk 1
Wierzę w Boga - raczej trudno powiedzieć, że wiara w Boga nie pochodzi z Biblii.
Rz 10:9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. 10 Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.
Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


Offline Villa Ella

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Czerwiec, 2019, 17:57 »
Miałam podobną sytuację, gdy mój syn, wyrwał swoją rękę z mojej i prawie wpadł, pod nadjeżdżający samochód. Złapałam go w ostatniej chwili i mocno przytuliłam. Nie biję, nie dlatego, że taka moda, tylko, że sama byłam bita jako dziecko i obiecałam sobie, że nie będę taka, jak moi rodzice. Moich zasad trzymam się już wystarczająco długo, aby moje dziecko mnie przerosło. Teraz to on bardziej może mi dać klapsa, niż ja jemu 😜.
Z drugiej strony, miałam również do czynienia z modlitwą o uzdrowienie pewnej osoby. Osoby uczciwej, dobrej, pomocnej innym, wierzącej i młodej, która miała całe życie przed sobą. Osoba ta niestety zmarła, z powodu powikłań po udanej operacji i to w męczarniach, mimo, że można było ją wyleczyć...Wiem, wiem, Bóg miał inne plany... Albo dowolna inna odpowiedź...
Każdy ma swoje przeżycia i wnioski, jakie z nich wyciągnął. Dla mnie nie ma zgody, na Boga, który pomaga wybiórczo, według własnego "widzimisię". Wolę wierzyć, że jeżeli gdzieś tam jest, to nie wtrąca się w nasze życie. Przy czym szanuję wszystkich, którzy mają zupełnie przeciwne zdanie.
Obojętnie czy postąpisz według czyjejś rady, czy według własnego uznania, konsekwencje zawsze poniesiesz  ty sam.


Offline kswiatlo

Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Sierpień, 2019, 20:52 »
Też jestem analitykiem. Pozwolisz więc, że troche pomędrkuje i "udzielę Ci rad" - wybacz  ;).
Jest zupełnie OK czytać tylko NT. Ja ST przeczytałem długo po nawróceniu. Pomocny jest do zrozumienia NT np: czym jest ofiara Jezusa na podstawie systemu ofiarniczego Izraela.
Odnośnie Genesis i opisanych wydarzeń, które tak wielu odrzuca - zainteresuj sie koncepją Starego Świata (ang.: Old Earth Creationism). To jest rozumienie, które ja przyjąłem gdzyż pięknie harmonizuje Bibię z nauką. Jak znasz angielski to polecam reasons.org
Więc w Genesis mamy okresy czasu w miliardach i milionach lat - określanych jako "dni". I tak mamy: ruchy tektoniczne, planeta całkowicie zalana wodą, gęsta atmosfera uniemożliwia penetrację światła, z czasem chmury opadają obnażając najpierw światło, potem wyraźnie dostrzegamy Słońce i Księżyc. Nawet stopniowe wprowadzanie organizmów żywych w Biblii pokrywa się zgrubsza ze skmielinami. Odniosnie Noego i potopu, to w modelu Starej Ziemii mamy lokalną powódź, w której zalany został cały świat znany człowiekowi pod niebem (od horyzontu do horyznotu). Ludzkość rozpełzła się dopiero po kataklizmie, wcześniej mieszkała w jakiej lokalnej niszy. Noe miał na pokładzie lokalne zwierzęta, a celem tego było pokazanie, że w Jezusie (w Arce) będzie zbawiony każdy: żyd i poganin (zwierzęta czyste i nieczyste). To są pasjonujące tematy. Nie zadowalaj się więc tym, że coś "nie gra" tylko analizuj: zwłaszcza swoje myślenie i zasoby wiedzy, nie zadowalaj się przypuszczeniami, bo najczęściej błędne założenia psują wnioski - wielu ma (miało) tutaj wątpliwości i szlaki są przetarte.
Mamy też sporą liczbę gorliwych chrześcijan wierzących w ewolucję, wśród nich wielkie nazwiska świata nauki, oni także mają interpretację Biblii i spojny światopogląd. Każda interpetacja Genesis ma słabostki: czy to Młoda Ziemia, czy też Stara Ziemia.

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpień, 2019, 20:55 wysłana przez kswiatlo »


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Dzień Świra 2
« Odpowiedź #23 dnia: 30 Sierpień, 2019, 21:10 »
Też jestem analitykiem. Pozwolisz więc, że troche pomędrkuje i "udzielę Ci rad" - wybacz  ;).
Jest zupełnie OK czytać tylko NT. Ja ST przeczytałem długo po nawróceniu. Pomocny jest do zrozumienia NT np: czym jest ofiara Jezusa na podstawie systemu ofiarniczego Izraela.
Odnośnie Genesis i opisanych wydarzeń, które tak wielu odrzuca - zainteresuj sie koncepją Starego Świata (ang.: Old Earth Creationism). To jest rozumienie, które ja przyjąłem gdzyż pięknie harmonizuje Bibię z nauką. Jak znasz angielski to polecam reasons.org
Więc w Genesis mamy okresy czasu w miliardach i milionach lat - określanych jako "dni". I tak mamy: ruchy tektoniczne, planeta całkowicie zalana wodą, gęsta atmosfera uniemożliwia penetrację światła, z czasem chmury opadają obnażając najpierw światło, potem wyraźnie dostrzegamy Słońce i Księżyc. Nawet stopniowe wprowadzanie organizmów żywych w Biblii pokrywa się zgrubsza ze skmielinami. Odniosnie Noego i potopu, to w modelu Starej Ziemii mamy lokalną powódź, w której zalany został cały świat znany człowiekowi pod niebem (od horyzontu do horyznotu). Ludzkość rozpełzła się dopiero po kataklizmie, wcześniej mieszkała w jakiej lokalnej niszy. Noe miał na pokładzie lokalne zwierzęta, a celem tego było pokazanie, że w Jezusie (w Arce) będzie zbawiony każdy: żyd i poganin (zwierzęta czyste i nieczyste). To są pasjonujące tematy. Nie zadowalaj się więc tym, że coś "nie gra" tylko analizuj: zwłaszcza swoje myślenie i zasoby wiedzy, nie zadowalaj się przypuszczeniami, bo najczęściej błędne założenia psują wnioski - wielu ma (miało) tutaj wątpliwości i szlaki są przetarte.
Mamy też sporą liczbę gorliwych chrześcijan wierzących w ewolucję, wśród nich wielkie nazwiska świata nauki, oni także mają interpretację Biblii i spojny światopogląd. Każda interpetacja Genesis ma słabostki: czy to Młoda Ziemia, czy też Stara Ziemia.

pozdrawiam

 :) bajeczne tłumaczenie  :)