Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Kolejny toksyczny film dla dzieci  (Przeczytany 6460 razy)

Offline Storczyk

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Maj, 2019, 20:11 »
Tazla,500+ to kwota ,ktora sie należy Tylko na 2 dziecko i kolejne dziecko.Na pierwsze nie.


Gorg

  • Gość
Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Maj, 2019, 20:33 »
Obejrzałam film i szczerze powiem, że bardzo mi się podoba.
Nie ma tam niczego toksycznego, melodia spokojna, żadnej manipulacji.
Dzieci usłyszały, że na wskutek klęski bliźni czy jak kto woli bracia stracili wszystko.
Dzieci same chcą pomóc, oddają pieniądze na odbudowę domów. Takie są dzieci i to jest piękne.
Mam nadzieję że dorośli S.J. czegoś nauczą się od tych dzieci.
czyli ma się rozumieć że powstanie taka skrzynka na tą działalność. Bo z tego co wiem to chyba ona nazywa się inaczej, na ogólno światową działalność. A z tamtąd pieniążki pójdą na dowolny cel wedle uznania ck 


DeepPinkTool

  • Gość
Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Maj, 2019, 20:43 »
Tazla,500+ to kwota ,ktora sie należy Tylko na 2 dziecko i kolejne dziecko.Na pierwsze nie.

Od 1 lipca na każde dziecko.  ;)


Offline Niezapominajka

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Maj, 2019, 20:50 »
czyli ma się rozumieć że powstanie taka skrzynka na tą działalność. Bo z tego co wiem to chyba ona nazywa się inaczej, na ogólno światową działalność. A z tamtąd pieniążki pójdą na dowolny cel wedle uznania ck

Autor wątku porusza temat samego filmu, a nie co się potem stanie z pieniędzmi.
Dzieci są zachęcane do naśladowania Jezusa ( nie panów z USA).
W samym filmie nie ma nic złego.

Nie będę za wszelką cenę szukała dziury w całym tylko dlatego, że organizacja zachowała się wobec mnie nie fair play.
Sorry, ale to nie ja.
Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline Siedemtwarzy

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Maj, 2019, 21:02 »
Pobudki dzieci są szlachetne, ale próbuje się je ukierunkować w kierunku potrzeb organizacji, czyli dawania kasy. Dajesz kase i masz czyste sumienie, że pomogłeś. To, że każdy zbór płaci obowiązkowy datek na fundusz  dotyczący klęsk żywiołoych i zdarzeń losowych, to inna historia.
Nie wiem jak inni, ale dla mnie najpiekniejsze w pomaganiu, jest widzieć reakcje, emocje tej drugiej strony. Jesli dzieci tego nie doświadczą osobiście, to może im to spowszednieć.  Jeszcze gorzej, jeśli tak jak w orgu ma to miejsce, zasługi przypisze sie jakimś ludziom na stanowisku.


Gorg

  • Gość
Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Maj, 2019, 21:02 »
Autor wątku porusza temat samego filmu, a nie co się potem stanie z pieniędzmi.
Dzieci są zachęcane do naśladowania Jezusa ( nie panów z USA).
W samym filmie nie ma nic złego.

Nie będę za wszelką cenę szukała dziury w całym tylko dlatego, że organizacja zachowała się wobec mnie nie fair play.
Sorry, ale to nie ja.
A ja uważam że wyciąganie pieniążków od dzieci jest bardzo nie na miejscu. Nie wyobrażam sobie żebym dał latorosli kieszonkowe na swoje potrzeby a on je wrzuci do skrzynki gdzie być może trafią na odszkodowania za pedofilię. Ja tym braciom króla z Warwick za nic w świecie nie uwierzę że oni to robią z przykładu Jezusa. Zresztą to jest korporacja to co się dziwić że kasą chcą obracać.


Offline sawaszi

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Maj, 2019, 21:27 »
A jo tak se teraz myślę, że; "Jw org" 'jedzie z koksem' dla dzieci (potencjalnych wyznawców tej 'dobrej org-anizacji' )  ::), :D ( :o ) ..
- na (szczęście) żadne z moich dzieci tam nie płaci składek i nie przynależy (do zboru)  :D  .


Offline zawsze letni

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Maj, 2019, 21:27 »
Widzieliście /słyszeliście/ kiedykolwiek by .ORG komuś pomógł?
Ja przez ostatnie z gorą 30 lat, o niczym takim nie słyszałem.
Gdy jest klęska, wtedy TROSKLIWI BRACIA z CK, poruszają czułe serca najbliżej mieszkających i w dalszej kolejności bardziej zamożnych.
Tak jest zawsze. Sami nigdy  nic  /poza modlitwami/ nie dają, bo przecież nic nie mają.
Pomoc płynie, sumienia czyste, Jehowa zadowolony. A przy okazji coś zostanie na niedzielne zakupy i zamiast do służby, to o 11 zbiórka w monopolowym.
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2019, 21:34 wysłana przez zawsze letni »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


WIDZĘ MROKI

  • Gość
Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Maj, 2019, 21:32 »
    ŚJ znają tylko jeden cel datki, pucha.  Innym się nie należy tylko biedakom w USA.
Nasi bracia potrafią tylko brać, bo przecież im się należy, a to 500 +, a to jakaś zapomoga z opieki...

Zbiórki dla sierot i wdów, jak to miało miejsce w I wieku naszej ery nie wchodzą w grę, bo to sekta która tylko mówi że wierzy w Boga i swe wierzenia opiera o Pismo Święte.

Idzie tylko o gromadzenie majątku, i wyprowadzanie kasy na kajmany, na to są kwity.

Prawda jest taka, że wersety z Biblii służą im jako podpórki do swych tez, tyle i aż tyle.


Offline Niezapominajka

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Maj, 2019, 21:33 »
A ja uważam że wyciąganie pieniążków od dzieci jest bardzo nie na miejscu. Nie wyobrażam sobie żebym dał latorosli kieszonkowe na swoje potrzeby a on je wrzuci do skrzynki gdzie być może trafią na odszkodowania za pedofilię. Ja tym braciom króla z Warwick za nic w świecie nie uwierzę że oni to robią z przykładu Jezusa. Zresztą to jest korporacja to co się dziwić że kasą chcą obracać.

Bardzo grzecznie i życzliwie jeszcze raz napiszę że temat wątku dotyczy tylko i wyłącznie filmu :) (Nie dotyczy gdzie pieniądze potem trafią)

Ja swoją latorośl uczyłam, że trzeba się z innymi dzielić, trzeba dostrzegać ludzi potrzebujących niezależnie od religii.
Tak postępowali moi rodzice, tak ja postępuję i tak uczę swojego syna.

To nie wyciąganie od dzieci pieniędzy, to uczenie wrażliwości na nieszczęście innych,
a klęska żywiołowa to wielkie nieszczęście.

Swego czasu pamiętam chłopak SJ był ciężko chory, bracia się przyglądali i do głowy im nie wpadło żeby sięgnąć do portmonetki
i pomóc tym rodzicom w zakupie drogich leków.
Przyszli, pouśmiechali się, ząbki posuszyli, przekazali pozdrowienia jakby za to można było zapłacić medykamenty,
Byłam tak zgorszona ich zimną postawą  że szok.
Dlatego niech patrzą w zborach na filmik i wreszcie  niech się nauczą fizycznie pomagać.


Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 356
  • Polubień: 12349
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Maj, 2019, 21:35 »
Autor wątku porusza temat samego filmu, a nie co się potem stanie z pieniędzmi.
Dzieci są zachęcane do naśladowania Jezusa ( nie panów z USA).
W samym filmie nie ma nic złego.

Nie będę za wszelką cenę szukała dziury w całym tylko dlatego, że organizacja zachowała się wobec mnie nie fair play.
Sorry, ale to nie ja.

  Tak, bo są przebiegli jak stare wyleniałe lisy.
Zaszczepić dziecku niech oszczędza dla braci w potrzebie, a później pójdzie jak po sznurku, bo potrzeb będzie przybywać.
W myśl starego powiedzenie...czego Jaś się nauczy...
Szukam osób wątpiących w słuszność organizacji z okolic Wyszkowa ( mazowieckie).


Offline Niezapominajka

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Maj, 2019, 21:44 »
  Tak, bo są przebiegli jak stare wyleniałe lisy.
Zaszczepić dziecku niech oszczędza dla braci w potrzebie, a później pójdzie jak po sznurku, bo potrzeb będzie przybywać.
W myśl starego powiedzenie...czego Jaś się nauczy...

A może w ten sposób wielu obudzą?
Bo dorosłe dziecko sprawdzi gdzie rzeczywiście kasiorka idzie.
I zaczną pomagać rzeczywiście potrzebującym, nawet jeśli to będzie jego brat duchowy, adwentysta, zielonosw.
zresztą gdy człowiek chory nie pyta się o religię
Do tej pory SJ można powiedzieć "mają oczy a nie widzą potrzebujących, mają uszy a nie słyszą wołania o pomoc".
Taka jest prawda.

Nie wszystkie burze w Twoim życiu są po to by komplikować ci plany, niektóre mają oczyścić Twoją ścieżkę z tego co zbędne.


Offline ewa11

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Maj, 2019, 21:47 »
Bardzo grzecznie i życzliwie jeszcze raz napiszę że temat wątku dotyczy tylko i wyłącznie filmu :) (Nie dotyczy gdzie pieniądze potem trafią)

Ja swoją latorośl uczyłam, że trzeba się z innymi dzielić, trzeba dostrzegać ludzi potrzebujących niezależnie od religii.
Tak postępowali moi rodzice, tak ja postępuję i tak uczę swojego syna.

To nie wyciąganie od dzieci pieniędzy, to uczenie wrażliwości na nieszczęście innych,
a klęska żywiołowa to wielkie nieszczęście.

Swego czasu pamiętam chłopak SJ był ciężko chory, bracia się przyglądali i do głowy im nie wpadło żeby sięgnąć do portmonetki
i pomóc tym rodzicom w zakupie drogich leków.
Przyszli, pouśmiechali się, ząbki posuszyli, przekazali pozdrowienia jakby za to można było zapłacić medykamenty,
Byłam tak zgorszona ich zimną postawą  że szok.
Dlatego niech patrzą w zborach na filmik i wreszcie  niech się nauczą fizycznie pomagać.
Dałam lubika, bo mi się podoba, gdy dorośli zaszczepiają w dzieciach taką wrażliwość, jak Ty to robisz. Co się zaś tyczy filmiku, to po nim dzieci SJ raczej nie będą dawać potrzebującym. Sama zauważyłaś, że SJ tego nie robią. Jedyny cel oszczędności: mają trafić do skrzynki. Gdziekolwiek indziej (nawet do braci, którzy nie ucierpieli w klęskach żywiołowych, ale tu i teraz mają inne potrzeby) - nie.


Offline zawsze letni

Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Maj, 2019, 21:47 »
Oni nie uczą pomagać, tylko uczą wrzucać do skrzynki.
Spróbuj wysłać datek np. na pomoc dla braci w Bangladeszu.
Będą fukać, że Bracia lepiej wiedzą gdzie pomoc jest potrzebna.
Lepiej wrzucić do skrzynki, bo dedykowane datki muszą trafić na oznaczony cel. A z tym może być problem.
Po co stwarzać - dobrze wiedzącym - problemy?
« Ostatnia zmiana: 07 Maj, 2019, 21:49 wysłana przez zawsze letni »
Wolę mieć pytania, na które nie mogę odpowiedzieć, niż odpowiedzi, na które nie mogę zadawać pytań! /exjwcriticalthinkers/


Offline Bugareszt

  • Pionier
  • Wiadomości: 757
  • Polubień: 848
  • Dzięki bogu jestem ateistą. Nigdy nie byłem w org.
Odp: Kolejny toksyczny film dla dzieci
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Maj, 2019, 22:04 »
Jakuba 1:27
Czystą i nieskalaną pobożnością przed Bogiem i Ojcem jest to: nieść pomoc sierotom i wdowom w ich niedoli i zachowywać siebie nie splamionym przez świat.
A nie dawać kasę na org
Nie mamy prawa naszej nieznajomości praw rządzących światem uważać za przejaw boskości. To tylko nasza niewiedza.