Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?  (Przeczytany 10022 razy)

Offline Światus

Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
« Odpowiedź #90 dnia: 09 Maj, 2019, 13:46 »
       
    • ... Wszystko przez Jezusa i dla Jezusa zostało stworzone.
    • ...  Wszystko przez Jezusa i dla Jehowy zostało stworzone.
    • ...  Wszystko przez Jehowę i dla Jezusa zostało stworzone.
    Który z tych trzech wariantów nie koliduje z logiką? Czy z tego zdania nie wynika, że tylko jest jedna osoba stwórcą? Zatem która, Ojciec czy Syn? Czy pierwszy wariant, nie jest nonsensem?

    Zmieńmy imię jeszcze raz i sprawdźmy, czy wariant 1 jest bez sensu  ;)

    (Stanisław (wybudował) sobie) dom.

    Czy to zdanie jest bez sensu?[/list]
    « Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2019, 13:48 wysłana przez Światus »
    Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.


    Offline Stanisław Klocek

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #91 dnia: 09 Maj, 2019, 14:01 »
    Ludzie, dlaczego szukacie fragmentów biblijnych (nie wszyscy), aby potwierdzały jakieś doktryny poszczególnych wyznań religijnych, a inne są pomijane, które zaprzeczają tym pierwszym? Biblia to kogel mogel, z której można wszystkie przeciwstawne antonimy uzasadniać następująco
    Jana 12:45 - Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał(BW).
    Jana 14:9 - Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?(BW)
    Ja 1:18 bt2 Boga nikt nigdy nie widział. ... Wyj 33:19-20 Jahwe (...) rzekł: (...) żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu. Jezusa widzieli, dotykali i pozostali przy życiu. Jaki wniosek? Jezus nie był Bogiem wszechmogącym.
    Jezus sam o sobie mówił, że jest synem Boga i ma naturę Boską (stawiał się na równi z Bogiem). Zarzucali mu to jego przeciwnicy, którzy chcieli go uśmiercić. 
    Jana 10:33 - Odpowiedzieli mu Żydzi, mówiąc: Nie kamienujemy cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc człowiekiem, czynisz siebie Bogiem.(BW)
    Wiem to, że Jezus nazywał siebie "synem człowieczym" ponad 50 razy Wiem też, że inni nazywali Jezusa "synem Bożym", ale gdzie sam Jezus nazwał siebie Bogiem? Proszę pokaż to. Było już wcześniej wykazane, że synami Bożymi nazwani byli różni aniołowie, włącznie z szatanem (zob odsyłacz do Ez 28:12). Jeśli chodzi o naturę Boską, to ten fakt nie przesądza bycie równym Bogu Ojcu, gdyż zbawieni w niebie (1Pi 1:4) też będą mieć naturę Boską 2 Pi 1:4 I co, będą Bogami? Jeśli tak, to ilu osobowy będzie Bóg?
    Uczniowie uznawali Jezusa za Boga.
    Jana 20:28 - Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój(BW).
    1Jana 5:20 - Wiemy też, że Syn Boży przyszedł i dał nam rozum, abyśmy poznali tego, który jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, który jest prawdziwy, w Synu jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym (BW)
    Tytusa2:13 - Oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa,(BW)
    Nie wszyscy uczniowie uznawali Jezusa za Boga. Nie spotkałem, aby jakikolwiek uczeń, który osobiście znał Jezusa utożsamiał Jezusa z Bogiem. Znaczna część obiektywnych uczonych badaczy odkryło, że ten Jan, który przypisuje się autorstwo, to inny Jan niż ten z dunastu wybranych przez Jezusa, a mianowicie jest to Jan, uczeń Jana apostoła a nie Jezusa, którego na oczy nie widział. Podobnie Paweł nie znał osobiście Jezusa. Pawła wprowadził do chrześcijaństwa Barnaba Dz 9:24-27. Początkowo obaj zgodnie współpracowali, lecz po pewnym czasie doszło między nimi do ostrego nieporozumienia Dz 15:39-40. Owo nieporozumienie opisał Barnaba w swej Ew. co szczególnie uwidocznił w prologu i epilogu.
    http://oi66.tinypic.com/dwxw00.jpg
    Podkreślić należy, że Ew. Barnaby w pierwotnie była uznawana za natchnione, a dopiero w późniejszym czasie została zaliczona do apokryfów. kliknij tu. Wszelkie te zamieszania podpowiadają, że z Jezusa zrobili Boga, uczniowie uczni w czasie odstępstwa. Tym sposobem niesłusznie ukuli, iż Jezus istniał wcześniej niż narodziny z Marii.


    Offline Gremczak

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #92 dnia: 09 Maj, 2019, 14:04 »
    Nie rozumiesz.Ponieważ ,tego sie nie da objąć rozumem.Po prostu .Albo wierzysz ,albo nie.Nikt nikogo nieprzekabaci.
    To tak jak u ŚJ. Czy logiczne ,czy nie to nie ważne.Masz przyjmować na wiarę.Ile krytyki jest na forum że SJ tak podchodzą do sprawy.


    Offline Stanisław Klocek

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #93 dnia: 09 Maj, 2019, 15:22 »
    ... Wszystko przez Jezusa i dla Jezusa zostało stworzone.
    Zmieńmy imię jeszcze raz i sprawdźmy, czy wariant 1 jest bez sensu
    (Stanisław (wybudował) sobie) dom.
    Czy to zdanie jest bez sensu?
    Ja zaimek osobowy "niego" zamieniłem w imię osoby. Resztę pozostawiłem niezmienione. Natomiast Ty zmieniłeś przyimek z dopełniaczem "dla" na "siebie" jako zaimek zwrotny, co przekreśliłem ponieważ takiej części mowy tam niema. Różnica polega na tym, że zaimek osobowy "dla" wskazuje na kogoś innego. Owszem, gdyby był zaimek zwrotny "siebie", to stylistycznie byłoby poprawne, ale tak niema w Kol 1:16. No cóż, sofiści gotowi zmienić w inne miejsce np. znak interpunkcyjny (,) byleby zmienić sens pod swą doktrynę. Podobnie robisz przez zamianę części mowy. Ale nie dziwię się Tobie, gdyż robili to redaktorzy Pism ST I NT, aby mity i legędy wpleść między prawdy historyczne i geograficzne, by wywołać wrażenie jako fakty natchnienia nadprzyrodzonego. Ja nie wierzę ani w swoje wyjaśnienie ani w biblijne jakiekolwiek ono brzmi. Poprostu jest to legęda o stwarzaniu wszechświata przez Jezusa, którą zredagowali fanatyczni ludzie, tworząc sobie nadzieję lepszego "jutra".


    Offline Storczyk

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #94 dnia: 09 Maj, 2019, 15:39 »
    Gremczak ,rozumiem o czym piszesz !To nie jest tak ,ze tak myślałam zaraz po wyjściu ,bylo ciężko Nawet bardzo .Boga odrzucilam i obrazilam się.Psychika ,somatyka i zdrowie ....padło zupełnie.Pamiętam ,na Wielkanoc w Tv obejrzałam film o Jezusie ,nigdy nie ogladlam filmów religijnych innych niz jw.org. Patrzyłam tepo ,ale w tym filmie Zobaczylam Kim jest Jezus i Jak traktował Ludzi !.Zaczęłam czytac NT mozesz sie śmiać!Ale Mam rodzine ,syna...!Narazie to jest moja Deska na otwarym morzu .


    Offline Storczyk

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #95 dnia: 09 Maj, 2019, 17:04 »
    Logika tez zadziałała mimo wszystko (skoro Jehowa to fikcja)Szukalam info czy ktos taki jak Jezus rzeczywiście istniał itd.Szereg dowodów na ten temat jest .Praktycznie niepodważalnych.A Bóg to już inny temat.Tu juz Nie wiem.Zeszlismy z tematu właściciela wątku .


    Offline Gremczak

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #96 dnia: 09 Maj, 2019, 18:56 »
    Logika tez zadziałała mimo wszystko (skoro Jehowa to fikcja)Szukalam info czy ktos taki jak Jezus rzeczywiście istniał itd.Szereg dowodów na ten temat jest .Praktycznie niepodważalnych.A Bóg to już inny temat.Tu juz Nie wiem.Zeszlismy z tematu właściciela wątku .
    To i niewolnik ŚJ też istnieje. Tylko zadaj sobie pytanie. Czy rzeczywiście jest tym za kogo się uważa sam lub za kogo maja go SJ?


    Offline Stanisław Klocek

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #97 dnia: 09 Maj, 2019, 19:36 »
    Wielu powołuje się na absolutną boskość Jezusa a nawet zastąpieniem Boga Ojca w hierarchii ważności władzy następującymi wypwiedziami: Mat 28:18 bt5 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi Następnie.
    Heb1:8"Lecz do Syna: Tron Twój, o Boże na wieki wiekow,Berłem Twoim sprawiedliwym berło Krolestwa Twego".
    Pytam, niby, co znaczą te wersety? Czyżby to, że Jezus będzie panował na tronie absolutnie wiecznym? Jejku, jeśli przywołam inny fragment jak ten: 1 Kor 15:24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. To, jaką usłyszę odpowiedź? To w końcu, kto będzie miał absolutną władzę po wieczność? Syn Boży Jezus, czy Bóg Ojciec? Dla mnie budzi to poważne wątpliwości również, co do wiarygodności istnienia Jezusa w innym czasie niż 33, 5 roku w początkach naszej ery.


    Offline Storczyk

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #98 dnia: 09 Maj, 2019, 20:10 »
    Wiesz porównywać "Niewolnika Nierozumnego"Sj ,ktory nic nie daje .Zabiera ,wyrywa ,niszczy,zabiera wolnosc,wklada poczucie winy.Niska wartość.Krzywdzi.Tam nie ma milosci.To jest przeciwienstwo Chrystusa
    .Nauki Jezusa,  daja nadzieję i nic nie musisz,możesz....


    Offline Gremczak

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #99 dnia: 09 Maj, 2019, 20:41 »
    Wiesz porównywać "Niewolnika Nierozumnego"Sj ,ktory nic nie daje .Zabiera ,wyrywa ,niszczy,zabiera wolnosc,wklada poczucie winy.Niska wartość.Krzywdzi.Tam nie ma milosci.To jest przeciwienstwo Chrystusa
    .Nauki Jezusa,  daja nadzieję i nic nie musisz,możesz....
    Jak to niewolnik nic nie daje.Tak samo jak Jezus daje nadzieję.Jak to nic nie musisz?Jeżeli w niego nie wierzysz to won.On się do Ciebie nie przyzna. Tak jak u ŚJ.


    Offline Storczyk

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #100 dnia: 09 Maj, 2019, 21:07 »
    Tak sie zgadza .Ale dlaczego ,nie mam sie przyznać do kogoś kto jest wporzadku ,nie czuje sie nie przymuszana itd.To dosc fałszywe i dziwne.Wsumie  Piotr , zapadł sie 3 razy!Wybaczyl mu.


    Offline Gremczak

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #101 dnia: 09 Maj, 2019, 21:35 »
    Tak sie zgadza .Ale dlaczego ,nie mam sie przyznać do kogoś kto jest wporzadku ,nie czuje sie nie przymuszana itd.To dosc fałszywe i dziwne.Wsumie  Piotr , zapadł sie 3 razy!Wybaczyl mu.
    Co fałszywe i dziwne?


    Offline Storczyk

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #102 dnia: 09 Maj, 2019, 21:51 »
    Wiara to wiara po prostu Ty decydujesz..A u sj jesteś ofiarą losu.Fauszywe i Dziwne ,aby zapierać sie Jezusa .Dlaczego ?Tak w sekcie sj zapieraja sie przyjaciół.I na ulicy udaja ze nie widza😀.Miłość Niewolnika. Sluchaja bardziej Niewolnika niz Boga.


    Offline Gremczak

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #103 dnia: 09 Maj, 2019, 23:18 »
    Wiara to wiara po prostu Ty decydujesz..A u sj jesteś ofiarą losu.Fauszywe i Dziwne ,aby zapierać sie Jezusa .Dlaczego ?Tak w sekcie sj zapieraja sie przyjaciół.I na ulicy udaja ze nie widza😀.Miłość Niewolnika. Sluchaja bardziej Niewolnika niz Boga.
    SJ słuchają kilku osób, niewolnika,który twierdzi ,że występuje w imieniu boga. Ty natomiast kilkunastu osób, którzy też twierdzili ,że występują w imieniu boga. Żadna różnica.


    Offline Światus

    Odp: Hebr 7.3 czy z tego wynika, że Jezus nie miał początku?
    « Odpowiedź #104 dnia: 09 Maj, 2019, 23:35 »
    Ja zaimek osobowy "niego" zamieniłem w imię osoby.

    Bardzo uprościłem treść, ale ok, napiszę jak powinno być.

    Ten dom został zbudowany przez Stanisława i jest on dla niego.

    Do Twojego rozumowania nie pasuje litera "i" pomiędzy twierdzeniami.
    Bez sensu są zdania 2 i 3 np. Przez Jezusa i dla Jehowy (...)
    Bardziej sensowne byłoby; Przez Jezusa i Jehowę... lub Dla Jezusa i Jehowy...
    Prawda jest niezmienna i dla wszystkich taka sama. Inaczej nie jest prawdą.